بالا
لامپ رشد گیاه

 دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

 دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

 فروشگاه پایان نامه و مقاله


 تایپ متن و مقاله و پایان نامه

 دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور

 دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 از مجموع 1

موضوع: فنلاند، سرزمین معماری چوبی

 1. #1
  hasti-m آواتار ها
  • 154
  • 473

  عنوان کاربری
  مدیر سابق بخش معماری
  تاریخ عضویت
  May 2009
  محل تحصیل
  نیشابور
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  96

  Graduated فنلاند، سرزمین معماری چوبی

  دو سوم اراضی فنلاند از جنگلپوشیده شده است. چوب در واقع سمبلاین کشور محسوب می‌شود. برخی از معماران این کشور را سرزمین معماریچوبی لقبداده‌اند.
  با افزایش کاربرد چوب درمعماری، چوب و الوارهای چوبی عصر رنسانس خود رابه عنوان مصالح معماری می‌گذرانند. امروزه معمارانبه کاربرد چوب در ساختساختمان‌های خود بسیار اهمیت می‌دهند. چراکه چوب علاوه بر برخورداری اززیبایی واصالت و انعطاف‌پذیریدر مقایسه با بسیاری از مصالح هزینه کمتری در بر دارد و مجموعاین عوامل ارزش آن را بیش از پیش روشنمی‌سازد.

  ما از طرح‌های معماریکهچوب در آنها بیشتر به کاررفته باشد، بیشتر لذت می‌بریم در واقع چوب به نوعی ارتباطما را طبیعت برقرار می‌کند.

  برخلاف سنگ، شیشه و آجر که به نظر می‌رسد شکل وقالب مشخصی دارند، چوب امکان تغییر شکل پیدا کردن وایجاد تنوع را برای معمارانفراهم می‌کند. همین امر توجه معماران را به استفاده هر چه بیشتر از چوبجلب کردهاست. بسیاری از محققانمعتقدند که با گذشت زمان ارزش چوب این ماده طبیعی بیشترخواهد شد. کاربرد چوب از هر نظر مقرون به صرفه بودهو ضایعات به دنبال ندارد.

  در بین کشورهای دنیافنلاند معماری چوبی را بیش از پیش مورد استفاده قرارداده است برخی از معماران این کشور را به سرزمینمعماری چوبی لقب داده‌اند.

  در دپارتمانمعماری tkk این کشور برنامه یکساله‌ای در مورد چوب ومعماریچوبی تنظیم شده است که درآن ویژگی‌های زیست‌شناختی، فنی و معماری چوب مورد بررسیقرار می‌گیرد. چرخه کامل چوب از زمان حیاتش در قالبیک درخت در جنگل تا زمانی که بهصورت الوار در ساخت خانه‌ها و یا تزیینات داخلی مورد استفاده قرارمی‌گیرد، دنبالمی‌شود.

  از چوب به عنوان یکی ازمصالح ساختمان‌سازی در ساخت ساختمان‌هایمسکونی و اداری استفاده می‌شود. معماران چوب را در قالب سبک‌های سنتییا به صورتورقه‌ورقه شده یانوع‌های متفاوت دیگر به کار می‌بندند.

  موزه « فینیش » در فنلاند چندی پیش نمایشگاهی با عنوان از چوبتا معماری برگزار کرد که در آن ساختمان‌هایی که عمدهمصالح آن از چوب تشکیل شدهبودندبه نمایش درآمدند.

  دو سوم اراضی فنلاند ازجنگل پوشیده شده است. چوبدرواقع سمبل این کشور محسوب می‌شود شاید به همین دلیل است که معماران این کشورقصددارند تا با بهره‌گیری هر چهبیشتر از این ماده طبیعی بین مصنوعات خود و محیطپیرامون ارتباط نزدیک برقرارکنند.

  در کشور فنلاند استفادهاز چوب به عنوان ماده اصلی در ساختمان‌سازیبیشتر از مواد دیگر نظیر سنگ مقرون به صرفه است، چرا که چوب ماده‌ایاحیاپذیر استکه شرایط جغرافیاییاین سرزمین دسترسی مصرف‌کنندگان این ماده را تأمین می‌کند.

  البته آجر و سنگ نیز در ساخت بناها در این کشور مورد استفادهقرارمی‌گرفتند ولی شاید دردسترس بودن چوب و ارزان بودن و تبدیل‌پذیری آن به اشکالمختلف، کاربرد آن را بیش از پیش افزایش داده است. البته در کشور فنلاند در طول 40سال گذشته مصرف چوب کاهش یافته است ولی معماران این کشور سعی دارند تابا بهکارگیری سبک نوینی از چوبتوجه همگان را به ارزش جاودانه این ماده طبیعی جلب کنند.
  کاربر مقابل پست hasti-m عزیز را پسندیده است: tayyar

 2. # ADS
  نشان دهنده تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  محل سکونت
  -
  ارسال ها
  -

   دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی
   

برچسب برای این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •