بالا
 دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

 دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

 دانلود نمونه سوالات نیمسال اول 95-94 پیام نور

 فروشگاه پایان نامه و مقاله

 بانک مقالات با ترجمه  پرداخت ارزی و حواله 

 دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور

 دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 از مجموع 1

موضوع: معماری منظر چیست

 1. #1
  hasti-m آواتار ها
  • 154
  • 473

  عنوان کاربری
  مدیر سابق بخش معماری
  تاریخ عضویت
  May 2009
  محل تحصیل
  نیشابور
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  96

  Graduated معماری منظر چیست

  معماری منظر چیست وچه تعریفی دارد؟
  معماری منظر،علمی است نو، طبیعت‌گرا، مخاطب محور و عملكرد گرا و ناشناخته در ایران كه با تلفیقیاز خاطرات، نیازها و زیبایی شناسی مشترك مردم، فضای بیرونی شهر را طراحی و هدایتمی‌كند. اما در پروژه‌های سیما و منظر شهری در سراسر كشور، عدم تخصص و بی‌توجهی بهاصول و تكنیك‌های مربوط به سیما و منظر شهری سبب تكرار، تشابه و التقاط ناموفقسبك‌های خارجی و داخلی و گاه نابودی عناصر و بافت‌های ارزشمند تاریخی شده است.
  عبارت و ترجمه نادرست واژهشهرسازی، ناآگاهی از اصول علمی و تكنیك‌های رایج در معماری منظر، سبب شده كهمسوولان (حتی اكثر كارشناسان معماری) تصور كنند شهر را همانند ساختمان می‌توانساخت، در حالی‌كه شهر یك پدیده جاندار همانند انسان است كه آن‌را نمی‌توان ساخت،بلكه تنها می‌توان مطابق با استعداد‌هایش هدایت كرد. نظر شما در این بارهچیست؟

  معماری منظر،شاخه‌ای است منشعب از رشته معماری در تعریف و كاركرد كلاسیك آن كه مجموعه گسترده‌ایرا از طراحی اشیا و لوازم صنعتی گرفته تا ساختمان و محوطه‌های شهری و راهسازی و... در بر می‌گرفت. اما از قرن 19 به بعد به تدریج به رشته‌ها و شاخه‌های متعددی تقسیمشد كه آنها را با عناوینی چون طراحی ساختمان و شهرگرایی یا Orbanism كه در فارسی به غلط شهرسازی ترجمهشده، می‌شناسیم. این تقسیمات اگرچه از قرن 19 مطرح شده اما تنها طی 3 یا 4 دهه اخیراست كه هر یك از این رشته‌ها به طور حرفه‌ای و سازمان یافته و مستقل از رشته معماریدر زمینه‌های مختلف متمركز شده‌اند. به گونه‌ای كه معماران ساختمان تنها به طراحیتوده حجمی ساختمان با استفاده از مصالح معدنی یا سینستیك (Synsetic) یا مصنوعی متمركز شدند و رشته Orbanism یا شهرگرایی یا بهاصطلاح رایج در ایران «شهرسازی» نیز به اعتبار اینكه شهر مقوله‌ای صرفاً متكی بهمعماری نیست و تئوری یا اصول خاص خود را دارد از این مجموعه كلی مجزا شد. رشتهمعماری منظر نیز در همین راستا رشته‌ای مستقل و بسیار جدید است كه به طراحی فضاهایباز بیرونی می‌پردازد. طبیعتا این فضا هم عناصر متنوعی دارد كه از درختان و گیاهانگرفته تا حوض و استخر و جوی‌ها، پیاده رو یا پیاده راه‌ها و خیابان‌ها، پارك‌ها،مبلمان شهری و مانند آن را در بر می‌گیرد. این عناصر عمدتا در محدوده‌ای جای دارندكه دانش كلاسیك معماری در این زمینه چندان جوابگو نبوده است. در واقع معماری منظریك بسته نرم‌افزاری كامل است كه مجموعه عوامل موثر بر طراحی فضاهای بیرونی را موردبررسی قرار داده و بر اساس امكانات یا محدودیت‌های آن، سیما و منظر شهری را طراحی وبرنامه ریزی می‌كند

 2. # ADS
  نشان دهنده تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  محل سکونت
  -
  ارسال ها
  -

   دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی
   

برچسب برای این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •