بالا
 دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

 دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

 فروشگاه پایان نامه و مقاله
 دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور

 دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 از مجموع 1

موضوع: آزمون متمركز استخدامي اسفند ماه 1391 وزارت نيرو

 1. #1
  saeidking آواتار ها
  • 1,582
  • 1,727
  مدير بازنشسته

  عنوان کاربری
  مدير بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Jun 2010
  محل تحصیل
  وجدان
  شغل , تخصص
  کارشناس امور کشاورزی
  رشته تحصیلی
  مهندسی آب و خاک
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  1,636

  New 2 آزمون متمركز استخدامي اسفند ماه 1391 وزارت نيرو

  شركت هاي تابعه (دولتي) وزارت نيرو به منظور تأمين نيروي انساني مورد نياز خود از محل مجوز شماره 4006/91/224 مورخ 17/2/91 معاونت توسعه مديريت و

  سرمايه انساني رئيس جمهور، با رعايت قانون مديريت خدمات كشوري، ماده 51 قانون برنامه پنجم توسعه جمهوري اسلامي ايران ، تصويب نامه شماره 176441/

  ت48702 هـ مورخ 30/9/91 و همچنين آيين نامه نيازسنجي، ساماندهي و تأمين منابع انساني و دستورالعمل استخدام منابع انساني صنعت آب و برق تعداد

  1550 نفر از افراد واجد شرايط را از طريق برگزاري آزمون توانمندي هاي عمومي و تخصصي، آزمون دانش مهارتي (مصاحبه) و طي فرآيند گزينش به صورت پيماني

  (قراردادي) و 569 نفر را به صورت قرارداد كارگري موضوع ماده 124 قانون مديريت خدمات كشوري و دارا بودن شرايط ذيل استخدام مي نمايد. ( داوطلبان

  استخدام در مشاغل كارگري از آزمون تخصصي معاف مي باشند)


  الف) شرايط عمومي استخدام :

  1- داشتن تابعيت نظام جمهوري اسلامي ايران

  2- انجام خدمت دوره ضرورت يا معافيت قانوني دائم براي آقايان

  3- عدم اعتياد به مواد مخدر و دخانيات

  4- نداشتن سابقه محكوميت جزايي مؤثر

  5- داشتن سلامت جسماني و رواني و توانايي براي انجام كاري كه استخدام مي شوند.

  6- اعتقاد به دين مبين اسلام يا يكي از اديان شناخته شده در قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران.

  7- التزام به قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران

  8- دارا بودن شرايط احراز شغل

  9- احراز صلاحيت هاي عمومي به تأييد گزينش

  10- عدم منع قانوني جهت استخدام

  11- كسب حد نصاب نمره آزمون عمومي ( 60 درصد )‌

  12- نداشتن منع استخدام در دستگاه هاي دولتي به موجب آراء مراجع قانوني
  13- داوطلبان استخدام نبايد مستخدم رسمي، ثابت و پيماني ساير دستگاه هاي دولتي و يا بازخريد خدمت باشند.  ب) شرايط اختصاصي استخدام :

  داشتن شرايط سني به شرح زير :

  · حداقل 20 سال و حداكثر26 سال براي مقطع ديپلم (متولدين بعد از تاريخ 10/12/1365 )

  · حداقل 20 سال و حداكثر26 سال براي مقطع كارداني (متولدين بعد از تاريخ 10/12/1365 )

  · حداقل 20 سال و حداكثر 30 سال براي مقطع كارشناسي (متولدين بعد از تاريخ 10/12/1361 )‌

  · حداقل 20 سال و حداكثر32 سال براي مقطع كارشناسي ارشد و بالاتر (متولدين بعد از تاريخ 10/12/1359 )‌

  تبصره 1: موارد زير به شرط ارائه تأييديه معتبر از مراجع ذيصلاح به حداكثر سن افزوده مي شود:

  الف- داوطلباني كه در جبهه هاي نبرد حق عليه باطل (از تاريخ 31/6/59 لغايت 29/5/67)به طور داوطلبانه خدمت نموده اند، به ميزان مدت حضور در جبهه و همچنين مدت زمان بستري شدن و يا استراحت پزشكي رزمندگان در اثر مجروحيت در جبهه هاي نبرد حق عليه باطل.

  ب- افراد خانواده معظم شهدا، آزادگان، مفقودالاثرها و جانبازان از كار افتاده كلي كه قادر به كار نمي باشند شامل: همسر، فرزندان، پدر، مادر، خواهر و برادر به ميزان 5 سال.

  ج- آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان 25 درصد و بالاتر و فرزندان آزادگاني كه حداقل يك سال سابقه اسارت دارند از شرط سني معاف مي باشند.

  د- داوطلباني كه به با عناوين مختلف و به صورت تمام وقت در دستگاه هاي اجرايي، موضوع ماده 5 قانون مديريت خدمات كشوري، به خدمت اشتغال داشته ، حداكثر به ميزان 96 ماه.
  هـ – مدت انجام خدمت سربازي، حداكثر به مدت 24 ماه.

  تذكر1:كارت مربوط به وضعيت نظام وظيفه ( آقايان ) و گواهي فراغت از تحصيل كليه داوطلبان اعم از سهميه ها و آزاد بايستي تا روز برگزاري آزمون آماده و صادر شده باشد و به همراه تائيديه پرداخت حق بيمه در موعد مقرر (توضيح 3) ارائه گردد.

  توضيح1: با توجه به قانون اصلاح بند (و) قانون برنامه پنجم توسعه جمهوري اسلامي ايران،25 درصد نيازهاي استخدامي به جانبازان و آزادگان فاقد شغل ، فرزندان و همسران شهدا و جانبازان 25 درصد و بالاتر، فرزندان و همسران آزادگان بالاي يكسال اسارت معرفي شده از سوي بنياد شهيد و امور ايثارگران (معاف از آزمون) اختصاص مي‌يابد. اين موضوع شامل حال يكي از فرزندان همكاران شهيد، جانباز 25درصد به بالا و آزاده ( اعم از شاغل، فوت شده و يا از كارافتاده كه داراي شرايط عمومي استخدام هستند) نيز مي گردد . اين عزيزان جهت استفاده از سهميه هاي مربوطه به ادارات بنياد شهيد و امور ايثارگران مركز استان خود مراجعه نمايند .

  پنج درصد سهميه استخدامي نيز به رزمندگان با سابقه حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها، همسر و فرزندان آنان و فرزندان جانبازان زير 25 درصد و آزادگان زير يك سال اسارت، خواهران و برادران شهدا اختصاص دارد و واجدين شرايط علاقه مند به استفاده از سهميه مزبور مي توانند با انتخاب گزينه سهميه ايثارگري در فرم ثبت نام ( ساير موارد – بند 1 ) در آزمون ثبت نام كرده و در آن شركت نموده و در رقابت با ساير افراد واجد شرايط اين بند، به ترتيب بالاترين نمره آزمون انتخاب خواهند شد .

  توضيح2: معلولين واجد شرايط جهت استفاده از سهميه مربوطه ( 3 درصد) مي توانند با انتخاب گزينه سهميه معلولين عادي در فرم ثبت نام ( ساير موارد – بند 2 ) در آزمون ثبت نام كرده و در آن شركت نمايند . كسب 60 درصد نمره آزمون عمومي و داشتن توانايي جسماني براي انجام وظايف شغل مربوطه، از شروط لازم مي باشد.

  تذكر مهم: ايثارگران گرامي كه متقاضي استفاده از سهميه 5 درصد و معلولين محترم كه متقاضي استفاده از سهميه 3 درصد هستند، قبل از ثبت نام با بررسي جدول نيازهاي استخدامي از وجود اين سهميه ها در شركت مورد نظر خود، كه در ستون نام شركت ذكر شده است، اطمينان پيدا كرده و سپس اقدام نمايند. بديهي است درصورت عدم وجود هر يك از سهميه هاي فوق در هر شركت و انجام ثبت نام از سوي متقاضيان ذيربط در آن شركت، هيچگونه نتيجه اي حاصل نخواهد شد و مسؤوليت تبعات اين موضوع به عهده داوطلبان مي باشد.

  توضيح3 : مهلت ارائه اصل مدارك لازم از سوي پذيرفته شدگان شامل مدرك تحصيلي، شناسنامه، كارت ملي، مدرك وضعيت نظام وظيفه (مخصوص آقايان)، تأييديه بنياد شهيد و امور ايثارگران (براي سهميه 5 درصد) و تأييديه سازمان بهزيستي (براي سهميه 3 درصد) به منظور تطبيق مدارك و تكميل پرونده براي انجام مصاحبه به شركت متقاضي استخدام، حداكثر 5 روز پس از اعلام نتايج آزمون مي باشد.

  تذكر 2: مسئوليت ناشي از عدم رعايت دقيق ضوابط و شرايط اعلام شده در متن آگهي و يا ارسال (اعلام) مدارك بصورت ناقص بر عهده داوطلب خواهد بود و در هر مرحله از مراحل امتحان، مسابقه و جذب، محرز شود داوطلب به اشتباه يا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و يا فاقد شرايط مندرج در آگهي است، از انجام مراحل بعدي محروم گرديده و حتي در صورت صدور حكم استخدامي، حكم مزبور لغو و بلا اثر مي گردد.

  تذكر3: معلولين و ايثارگران در صورت تمايل مي توانند به صورت داوطلب آزاد در آزمون ثبت نام نمايند. بديهي است كه در اين صورت امكان استفاده از سهميه مربوطه به هيچ وجه وجود نخواهد داشت.

  تذكر4: شاغلين شركت هاي تابعه و وابسته به وزارت نيرو كه از طريق آزمون استخدامي پذيرفته شده اند و همچنين پذيرفته شدگان آزمون 26/8/91 شركت هاي وابسته به وزارت نيرو، مجاز به شركت در اين آزمون نمي باشند.


  د) چگونگي ثبت نام:

  داوطلبان مي توانند پس از مطالعه دقيق شرايط مندرج در اين آگهي مي توانند از روز يكشنبه مورخ 08/11/91 حداكثر تا ساعت 24 روز سه شنبه مورخ 17/11/1391 ااز طريق همين سايت اينترنتي (در انتهاي صفحه)اقدام به ثبت نام در آزمون نمايند.

  1- داوطلبان مي بايست مبلغ 200000 ( دويست هزار ريال ) را بعنوان هزينه شركت در آزمون از طريق درگاه اينترنتي موجود در صفحه ثبت نام و با استفاده از كارت هاي بانكي عضو شبكه شتاب و الزامات آن مانند رمز دوم كارت و كد cvv2پرداخت نمايند .

  توضيح 1: كليه ايثارگران محترم كه در شرايط اختصاصي ثبت نام ( تبصره 1- بند ج ) اعلام وضعيت نموده و يا مشمول استفاده از سهميه ايثارگري ( ساير موارد – بند 1 ) مي باشند، بايستي 50 درصد هزينه ثبت نام را پرداخت نمايند . فرزندان معظم شهداء از پرداخت هزينه ثبت نام معاف مي باشند.

  توضيح 2: پس از پرداخت هزينه آزمون به صورت اينترنتي، سيستم بانكداري اينترنتي بانك ملي ايران شماره تراكنش مربوطه را اعلام مي نمايد كه مؤيد انجام موفقيت آميز پرداخت است. در صورتي كه اين شماره اعلام نگرديد يا بروز هر گونه اشكال، قبل از اقدام مجدد براي پرداخت - با كنترل موجودي خود - از عدم برداشت در اقدام قبلي اطمينان حاصل نمايند . مسؤوليت و تبعات پرداخت تكراري هزينه ثبت نام به عهده داوطلبان مي باشد.

  توضيح 3: مبلغ هزينه ثبت نام به هيچ وجه مسترد نمي گردد.

  2 – پس از انجام كامل و موفقيت آميز ثبت نام كه شامل تكميل كليه فيلدهاي اطلاعاتي و پرداخت اينترنتي هزينه آزمون مي باشد، به داوطلبان كد رهگيري اختصاص يافته و اعلام مي شود. ضروري است كليه داوطلبان اين كد را يادداشت نموده و در حفظ آن دقت نمايند.

  3- به داوطلبان محترم توصيه مي شود كه رأساً اقدام به ثبت نام در آزمون نموده و قبل از شروع به انجام ثبت نام اينترنتي، جدول نيازهاي استخدامي جدول «ج»، راهنما، نحوه ثبت نام و مدرك تحصيلي مورد نياز در رشته شغلي مربوط را كاملاً‌ مطالعه و بررسي نموده و فايل رايانه اي عكس خود را با توجه به جزئيات اعلام شده در بند ” ه” آماده نمايند. ضمناً پيگيري مراحل بعدي مانند دريافت كارت ورود به جلسه آزمون، آگاهي از زمان و مكان برگزاري آزمون الزامي بوده و مسئوليت آن به عهده داوطلب مي باشد.

  4- ثبت نام در ساعات كم ترافيك، به مرور زمان و قبل از روزهاي پايان مهلت، سهولت بيشتري را به همراه خواهد داشت و بهتر است ثبت نام به روزهاي آخر موكول نشود.

  شايان ذكر است كه در صورت وجود اشكال در مرحله ثبت نام، مانند واضح نبودن عكس ارسالي توسط داوطلب، اطلاع رساني لازم از طريق ارسال پيامك به شماره تلفن همراه معرفي شده از سوي داوطلب يا برقراري تماس تلفني، براي ويرايش اطلاعات در موعد مقرر به عمل خواهد آمد (تاريخ مربوط به ويرايش اطلاعات متعاقباً به اطلاع داوطلبان رسانيده خواهد شد). در صورت بي توجهي به پيامك ارسالي و اين موضوع، مسؤوليت تبعات آن به عهده داوطلب مي باشد.

  ضمناً ويرايش و تغيير دادن اطلاعات مربوط به وضعيت ايثارگري به هيچ وجه امكان پذير نخواهد بود. داوطلبان محترم دقت كافي و لازم را در اين موارد و به هنگام ثبت نام به عمل آورند.

  5- مهلت ثبت نام به هيچ وجه تمديد نخواهد گرديد.

  تذكر: داوطلبان محترم در صورت ضرورت مي توانند با شماره تلفن مجري آزمون ، مربوط به شركت انتخابي خود ، مندرج در جدول «ز» تماس حاصل نمايند .  ه) راهنما و نحوه ثبت نام :

  1- از تايپ لاتين اطلاعات خودداري نماييد. 2- هنگام درج اطلاعات، كليد Caps Lock صفحه كليد خاموش باشد. 3- از زدن كليد (Enter) در هنگام درج اطلاعات خودداري نموده و براي جدا كردن كلمات از يكديگر، از كليد فاصله(Space) استفاده نماييد.4- تكميل اطلاعات كليه فيلدها الزامي است. 5- كد ملي خود را به صورت كامل ( با درج صفر) ‌و بدون خط تيره وارد نماييد. 6- براي الصاق عكس، از فايل اسكن شده عكس پرسنلي 4×3 (تمام رخ، زمينه روشن و جديد)‌، با فرمت JPG و با حجم حداكثر40 كيلوبايت استفاده نماييد. عكس هاي غير پرسنلي ارسالي به هيچ وجه مورد قبول نخواهد بود. 7- پس از تكميل نمودن اطلاعات، شماره رهگيري ثبت نام ارائه شده را يادداشت نماييد. ضمناً‌ امكان چاپ اطلاعات وجود دارد.8- فيلد مربوط به شماره بازيابي كه از نوع عددي و با 5 رقم مي باشد را به دلخواه تكميل نموده وآن را به دقت يادداشت كرده يابه خاطر بسپاريد. در صورت فراموش كردن كد رهگيري ثبت نام ، با استفاده از اين شماره به همراه كد ملي و شماره شناسنامه مي توانيد كد رهگيري خود را بازيابي نماييد، لذا تا پايان مراحل آزمون از اين شماره كاملاً مراقبت نماييد. 9- پس از اتمام مراحل ثبت نام و كامل شدن آن، به منظور ثبت دقيق اطلاعات از دكمه خروج استفاده نماييد.  و) توزيع كارت ورود به جلسه و زمان برگزاري آزمون:

  - ارائه كارت ورود به جلسه آزمون به صورت اينترنتي و از طريق همين سايت از تاريخ 08/12/91 انجام خواهد پذيرفت.

  2- آزمون رشته هاي شغلي با مدرك تحصيلي ديپلم در روز پنج شنبه مورخ 10/12/91 و آزمون رشته هاي شغلي با مدرك تحصيلي دانشگاهي در روز جمعه مورخ 11/12/91 در محل هايي كه آدرس آنها در زمان ارائه كارت اعلام مي گردد برگزار خواهد شد شهر محل برگزاري آزمون مربوط به هر شركت در جدول « ز » ذكر شده است.

  3- در صورت ايجاد هرگونه تغيير در كليه جزئيات مربوط به مراحل برگزاري آزمون، اطلاع رساني لازم از طريق همين پايگاه اينترنتي به عمل خواهد آمد و داوطلبان محترم موظف به آگاهي يافتن ، رعايت و انجام آن ها مي باشند.

  4 – ارائه كارت ورود به جلسه آزمون ( چاپ شده بر روي كاغذ ) هنگام ورود به حوزه الزامي است. در غير اينصورت از ورود داوطلب جلوگيري خواهد شد.

  موارد قابل توجه:

  1- درشرایط مساوی اولويت استخدام با داوطلبان بومي مي باشد و در صورت قبولی در آزمون کتبی، پنجاه (50)امتیاز در امتیازات مصاحبه آنان لحاظ مي شود. داوطلب بومی به داوطلبی گفته می شود که دارای یکی از ویژگی های زیر باشد: الف)محل تولد داوطلب با محل جغرافیایی مورد تقاضا برای استخدام یکی باشد. ب) حد اقل دو مقطع تحصیلی از مقاطع تحصیلی (ابتدائی،راهنمایی و متوسطه) را در محل مورد تقاضای استخدام طی کرده باشد. ج) فرزندان پرسنل نیروهای مسلح در صورتی که محل سه (3) سال از سنوات تحصیلی آنها (اعم از ابتدائی،راهنمایی ویا دبیرستان) با محل مورد تقاضا ی استخدام یکی باشد نیز بومی آن محل تلقی می گردد. د) در صورتی که در شهرستان محل استخدام، داوطلب بومي وجود نداشته باشد بومی استان با شرایط فوق، بومی تلقی میگردد.

  2- در هر يك از رشته‌هاي شغلي امتحاني (مشخص شده در جدول نيازهاي استخدامي) صرفاً فارغ‌التحصيلان همان رشته، گرايش و مقطع مي‌توانند شركت كنند و پذيرش ديگر رشته‌ها يا گرايش‌هایا مقطع بالاتر امكان‌پذير نمي باشد. در صورت كتمان موضوع، بدون داشتن حق هرگونه اعتراض، قبولي ایشان در هر مرحله از آزمون ملغي اعلام خواهد شد.

  3- پذيرفته شدن داوطلب جهت شركت در آزمون با توجه به مقطع، رشته و گرايش تحصيلي ذكر شده در هنگام ثبت نام صورت ميپذيرد. مسؤوليت صحت و سقم اين موارد و ارائه اصل مدارك مربوط به شرايط مورد ادعا به عهده داوطلب خواهد بود.

  4- مدارك تحصيلي فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي در صورت پذيرفته شدن در آزمون ( حداكثر دو ماه پس از اعلام نتيجه ) مي بايست به تائيد سازمان مركزي دانشگاه مذكور برسد .

  5 – دارندگان مدرك تحصيلي معادل، صادره از دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي كشور كه در آزمون جامع سازمان سنجش آموزش كشور شركت نموده و قبول شده اند و سازمان مذكور براي آنان گواهينامه مبني بر امكان ادامه تحصيل در مقطع بالاتر تحصيلي با ارزش علمي صادر نموده، به شرط رعايت كليه شرايط و ضوابط مندرج در اين اطلاعيه مجاز به ثبت نام در آزمون مي باشند.

  6 - قبولي در آزمون به منزله استخدام قطعي نمي‌باشد بلكه انجام مراحل بعدي شامل مصاحبه‌، گزينش، معاينات پزشكي و اخذ عدم سوء پيشينـه از مراكز ذيصـلاح نيز الزامي مي‌باشـد.

  7 - پذيرفته‌ شدگان نهايي مي‌بايستي آمادگي خدمت و اشتغال به كار در هر يك از شهر‌هاي استان حوزه فعاليت شركت كه در جدول نياز هاي استخدامي تعيين شده است را داشتـه باشند و موظف به سپردن ده (10 ) سال تعهد خدمتي به صورت محضری در رشته شغلي و محل خدمت تعيين شده به شركت مي باشند.

  8 – در اين آزمون، هر داوطلب مي تواند صرفاً براي يك رشته شغلي در شركت مورد نظر خود ثبت نام نمايد.  ز)‌ جدول مشخصات شركت ها و مجريان آزمون:


  براي مشاهده مشخصات و جزئيات شركتها و مجريان آزمون اينجا كليك نمائيد.

  براي مشاهده مواد (دروس) و جزئيات آزمون كتبي اينجا كليك نماييد.
  اگر تنهاترين تنها شوم باز خدا هست او جانشين همه نداشتنهاست.(شریعتی)

  http://up.pnu-club.com/images/70ud7bp0svld9vwyherq.jpg
  کاربر مقابل پست saeidking عزیز را پسندیده است: shima_glk

 2. # ADS
  نشان دهنده تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  محل سکونت
  -
  ارسال ها
  -

   دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی
   

برچسب برای این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •