بالا
لامپ رشد گیاه

 دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

 دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

 فروشگاه پایان نامه و مقاله


 تایپ متن و مقاله و پایان نامه

 دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور

 دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 از مجموع 1

موضوع: خانواده حرفه‌ای چگونه خانواده‌ای است؟!!!

 1. #1
  alamatesoall آواتار ها
  • 6,852
  • 7,384

  عنوان کاربری
  مدير بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Aug 2010
  شغل , تخصص
  دانشجو
  رشته تحصیلی
  روانشناسی
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  6,548
  پست های وبلاگ
  45

  Icon19 خانواده حرفه‌ای چگونه خانواده‌ای است؟!!!  خانواده حرفه‌ای چگونه خانواده‌ای است؟ جهان، تغيير كرده است، با تغيير جهان بسياری از روابط درون ‌فردی و برون فردی و نقش‌های انسان در محيط خانواده و اجتماع متمايزتر از گذشته به نظر می‌‌رسد. از اواخر قرن بيستم، مقياس تحليل در ظرف زمان از قرن و دهه به روز و ساعت كاهش يافته است. برای انسان امروز، لحظه‌ها نيز تعيين كننده و بامعنا هستند. واقعيت‌های مجازی با استفاده از فناوری ارتباطات، اطلاعات را در كسری از زمان در اختيار تشنه‌گان دانش قرار می‌‌دهند. همه‌چيز حتی ذهنيت انسان‌ها نيز در حال تغيير است. اين ويژگی بزرگ زندگی در عصر حاضر است.

  داده‌ها، اطلاعات ما را ساخته و موجب پديد آمدن دانش در ما می‌‌شوند. دانايی ‌محوری و بهره گرفتن از مديريت كلان و خرد، بصيرت‌های جديدی را در ما ايجاد می‌‌كند. نكته‌های بسياری وجود دارند كه ما بايد آنها را بدانيم يا درباره آنها تفكر كنيم اما تفكر درباره تفكر و اين‌كه ياد بگيريم كه ياد بگيريم، مهم‌ترين كليد موفقيت يك خانواده حرفه‌ای است. پدر و مادر يك خانواده حرفه‌ای سعی می‌‌كنند تا با تشكيل يك شركت سهامی فكر و انديشه با حضور فرزندان، برای آنها شرايطی را فراهم نمايند تا به خود آغازگری، خود برنامه ريزی، خود نظارتی، خود انضباطی و خود‌مديريتی برسند، چرا كه اكنون ديگر امكان كنترل چهره به چهره فرزندان توسط والدين وجود ندارد.


  در خانواده حرفه‌ای، همه اعضا، حقوق مدنی، اجتماعی و فرهنگی خود را دانسته و پرسشگری، اخلاق‌مداری و وظيفه‌شناسی نسبت به مسئوليت‌هايشان را سرلوحه رفتار خود قرار می‌‌دهند. فرزندان به جهت حضور در محيط‌های آموزشی، فرصت‌های بيشتری برای آموختن دارند در حالی كه والدين به جهت مشكلات مختلف به‌ويژه مشكلات اقتصادی، زمان كمتری را برای كشف وسايل ارتباط جمعی جديد اختصاص می‌‌دهند. تا چند سال قبل برای ثبت‌نام در كنكور يا پرداخت عوارض و قبض‌های مختلف نياز به حضور فيزيكی بود اما اكنون تار جهان‌گستر(اينترنت) به ما كمك مي‌‌كند تا به جای فعاليت جسمی و تحرك فيزيكی با ياری تفكر و ارتباطات مجازی كارهای‌مان را انجام دهيم. دانايی، توانايی است. در خانواده حرفه‌ای همه اعضا تلاش می‌‌كنند تا بيشتر بدانند و بيشتر توانا شوند . دانايی و ميل به كسب دانش، ريشه در فطرت حقيقت‌طلب انسان دارد. برای همه اعضای اين خانواده حفظ محيط‌زيست و سرمايه‌های موجود در زمين بسيار مهم است.

  خانواده حرفه‌ای می‌‌داند كه روشن بودن حتی يك لامپ اضافی می‌‌تواند نظم موجود در آب و هوای كره زمين را برهم بزند. آنها به ورزش در زندگی عادی خود توجه خاص كرده و می‌‌دانند كه كار عادی يا فعاليت عادی روزانه با ورزش و نشاط حاصل از آن متفاوت است.

  خانواده حرفه‌ای، معنا‌گراست و برای دميدن روح معنوی در همه زمينه‌های فعاليت خويش اهتمام می‌‌ورزد. اعضای يك خانواده حرفه‌ای با توفيقات مادی به رضايت مورد نظر خود نرسيده و خودشكوفايی را برپايه انديشه برتر در رضايت خداوند می‌‌داند. تلاش همه اعضای يك خانواده حرفه‌ای در ساختن دنيای خود و جامعه جهت قرب الهی و قرار گرفتن با هم در ملكوت اعلی و بهشت وعده داده شده توسط پروردگار است. اعضای خانواده حرفه‌ای می‌‌دانند كه نيك‌نامی موجب ماندگاری در تاريخ می‌‌‌شود.


  حال پرسش مهم اين است كه آيا خانواده ما يك خانواده حرفه‌ای است يا سعی می‌‌كنيم كه به سمت حرفه‌ای شدن گام برداريم؟ وضع موجود ما می‌‌تواند تغيير كرده و به شرايط مطلوب تبديل گردد؛ اگر ما ياد بگيريم كه بايد ياد بگيريم و درباره تفكرمان نسبت به دنيای اطرافمان فكر كنيم و سرانجام اين‌كه اگر هر كدام از اعضای خانواده ما تلاش كنند كه خود، انسانی خلاق و دانش‌آفرين برای سايرين و جمع خانوادگی ‌شان باشند، ظرفيت دانايی خانواده افزايش خواهد يافت. آيا شما هم می‌‌خواهيد دارای خانواده‌ای حرفه‌ای شوید.  مهدی اسماعیل تبار
  مجله خانواده سبز، نوگرا

 2. # ADS
  نشان دهنده تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  محل سکونت
  -
  ارسال ها
  -

   دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی
   

برچسب برای این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •