بالا
لامپ رشد گیاه

 دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

 دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

 فروشگاه پایان نامه و مقاله


 تایپ متن و مقاله و پایان نامه

 دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور

 دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 از مجموع 1

موضوع: چگونگی پذیرش دانشجوی دکتری در دانشگاه ها با فرمول سازمان سنجش در آزمون دکتری 91

 1. #1
  donya88 آواتار ها
  • 3,095
  • 2,753
  كنترل باشگاه

  عنوان کاربری
  كنترل باشگاه
  تاریخ عضویت
  Aug 2009
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  3,656

  پیش فرض چگونگی پذیرش دانشجوی دکتری در دانشگاه ها با فرمول سازمان سنجش در آزمون دکتری 91
  پذیرش دانشجوی دکتری ۹۱

  مدیر سایت آزمون دکتری : این مقاله چگونگی پذیرش دانشجوی دکتری در دانشگاه های سراسری با فرمول سازمان سنجش از آزمون دکتری ۹۱ را نشان می دهد و سوال بسیاری از اساتید که ((چرا نفر اول مصاحبه در دانشگاه با توجه به اینکه ضریب مصاحبه ۲ و ضریب آزمون کتبی ۱ لحاظ شد در دوره دکتری امسال قبول نشده است)) را با هم بررسی خواهیم کرد.
  “نمره تراز آزمون کتبی کنکور دکتری با نمره خام مرحله مصاحبه آزمون دکتری جمع شده است .نمره خام مرحله مصاحبه آزمون دکتری یعنی چه؟”
  مصاحبه آزمون دکتری

  اگر در رشته x نمره مصاحبه اولین نفر ۵۵ و آخرین نفر۴۵ بوده باشد در نتیجه نمره ای که برای مصاحبه آزمون دکتری از طرف سازمان سنجش به داوطلبین تعلق گرفته بین ۴۵۰۰ تا ۵۵۰۰ خواهد بود.به عبارت دیگر اختلاف نمره مصاحبه آزمون دکتری ۹۱ بین نفر اول و آخر مصاحبه ۱۰۰۰ می باشد.بالاترین نمره مصاحبه اکثر دانشگاه ها در رنج ۶۰ بوده است.
  آزمون کتبی کنکور دکتری

  با نگاه ساده به کارنامه ی نفرات اول تا بیستم آزمون دکتری ۹۱ دیده می شود که از نظر میزان درصد پاسخگویی به سوالات آزمون کتبی کنکور دکتری اختلاف زیادی وجود ندارد به طور مثال در رشته ی x این اختلاف ۱۰ تا ۱۵ تست بوده است. در این مرحله با تراز کردن نمره آزمون کتبی از طرف سازمان سنجش ، طیف امتیازدهی و حداقعل و حداکثر نمرات برای گزینش دقیقتر افزایش می یابد و نفر اول تراز ۹۸۰۰ و نفر بیستم تراز ۶۰۰۰ را می گیرد.
  به عبارت دیگر در آزمون دکتری ۹۱-۹۲ به دلیل تراز شدن نمرات آزمون کتبی ، اختلاف تراز ۳۸۰۰ بین نفر اول یک رشته با آخرین نفر همان رشته ایجاد می شود.
  حال اگر نفر بیستم آزمون کتبی کنکور دکتری ۹۱ ، نفر اول مصاحبه دانشگاه باشد ، چنین اتفاقی می افتد:
  تراز آزمون کتبی کنکور دکتری = ۶۰۰۰ (ضریب ۱)
  نمره مرحله مصاحبه آزمون دکتری = ۵۵۰۰ (ضریب ۲)
  نتیجه : نمره کل آزمون دکتری ۹۱ برابر با ۵۶۶۶ می شود.
  حال اگر نفر اول آزمون کتبی کنکور دکتری ۹۱ نفر آخر مصاحبه دانشگاه باشد این چنین اتفاقی می افتد:
  تراز آزمون کتبی کنکور دکتری = ۹۸۰۰ (ضریب ۱)
  نمره مرحله مصاحبه آزمون دکتری = ۴۵۰۰ (ضریب ۲)
  نمره کل آزمون دکتری برابر با ۶۲۶۶ می شود.
  متوجه می شوید که با توجه به فرمول محاسبه سازمان سنجش ، نفراول آزمون کتبی دکتری معرفی شده در مرحله مصاحبه به دلیل عدم تراز شدن نمره ی مصاحبه و قرار دادن نمره های خام حتی اگر نمره مصاحبه کمی هم داشته باشد، باز در دانشگاه پذیرش می شود.
  سازمان سنجش با تراز نبستن نمرات مصاحبه و قرار دادن نمره خام به جای آن باعث شده است که نمره مصاحبه عملا ارزش خود را از دست بدهد و نسبت ۲ به ۱ (مصاحبه به آزمون) رعایت نشود.
  حال اگر سازمان سنجش نمرات مصاحبه را تراز می کرد نفر اول مصاحبه به جای نمره ۵۵۰۰، تراز ۹۸۰۰ می گرفت (همانند آزمون کتبی) و نفر آخر مصاحبه نیز تراز در حدود ۶۰۰۰ می گرفت (همانند آزمون کتبی) حال معادلات به نحوه ی زیر تغییر می کرد.
  اگر نفر بیستم آزمون کتبی کنکور دکتری ۹۱ نفر اول مصاحبه دانشگاه باشد ، این چنین اتفاقی می افتد:
  تراز آزمون کتبی کنکور دکتری = ۶۰۰۰ (ضریب ۱)
  نمره مرحله مصاحبه آزمون دکتری = ۹۸۰۰ (ضریب ۲)
  نمره کل آزمون دکتری برابر با ۸۵۳۳ می شود.
  حال اگر نفر اول آزمون کتبی کنکور دکتری ۹۱ نفر آخر مرحله مصاحبه باشد:
  تراز آزمون کتبی کنکور دکتری = ۹۸۰۰ (ضریب ۱)
  نمره مرحله مصاحبه آزمون دکتری = ۶۰۰۰ (ضریب ۲)
  نمره کل آزمون دکتری برابر با ۷۲۶۶ می شود.
  عدم تراز بستن نمره مصاحبه دانشگاه ها و قرار دادن نمرات خام مصاحبه به جای آن باعث چه رویدادی شده است و چرا؟
  ۱-کاهش محسوس تأثیر ضریب مصاحبه در پذیرش دانشجوی دکتری
  زمان نتایج نهایی آزمون دکتری ۹۱ به دلیل تخلف دانشگاه ها در مرحله مصاحبه به تعویق افتاد. برای دور زدن ترفند هوشمندانه سازمان سنجش اساتید برای تعدادی از داوطلبان آزمون دکتری ۹۱ نیمه‌متمرکز که نمره آزمون کتبی بالایی کسب کرده بودند نمره مصاحبه صفر یا خیلی پایین ارسال کردند تا برخی دانشگاه‌های کشور و گروه‌های آموزشی همان اعمال سلیقه‌ای را که قبلا در پذیرش دانشجویان دکتری داشتند را انجام دهند و درواقع در اعلام نتایج نهایی مصاحبه سلیقه اعمال می‌شد تا دانشگاه‌ها بتوانند فقط دانشجویان خودشان رادر دوره دکتری پذیرش کنند.
  پس از دخالت وزیر علوم و بررسی مجدد نمرات مصاحبه تعداد پذیرش دانشجوی دوره دکتری سال ۹۱ ، ۳۴درصد افزایش یافت.اگر این کار انجام نمیشد :یک سوم از ظرفیت پذیرش آزمون دکتری ۹۱ با اعمال سلیقه علنی از طرف دانشگاه ها صورت می گرفت.
  ۲- حق جمعی از داوطلبان دارای معدل های بالای لیسانس و فوق لیسانس با سابقه قوی در عرصه تحقیقات و پژوهش که موفق به کسب نمره بالای مصاحبه کاملا واقعی که در خور رزومه پربارشان بود شده اند، ضایع شد. به اصطلاح تر و خشک با هم سوختند.
  همین عامل نمره خام مرحله مصاحبه آزمون دکتری باعث شد که اساتید محترم به جای ابن که افراد دارای نمره ی مصاحبه بالا را در سر کلاس ببینند داوطلبانی را مشاهده می کنند که نمره ی تراز کتبی بالاتری در یک آزمون دکتری کاملا نوپا و رو به پیشرفت ، غیر تخصصی تر نسبت به دوره متمرکز که ضعفهای آن هم برکسی پوشیده نیست کسب کرده اند. توجه داشته باشید که همه ساله به غیر از امسال در تمام آزمون ها منظور از نمره در دفترچه سازمان سنجش نمره تراز شده بوده است.
  ملاک اصلی در قبولی نهایی آزمون دکتری نباید فقط کسب نمره آزمون کتبی بالا و یا پژوهش و رزومه صرف باشد.سازمان سنجش و وزارت علوم باید راهکاری اندشیه کنند که حقی از هر دو طیف شرکت کننده در آزمون دکتری ۹۲ ضایع نشود.
  به امید تحقق صد در صدی عدالت آموزشی در بالاترین سطح علمی کشور
  تکمیل ظرفیت دکتری ۹۱

  نتایج اولیه تکمیل ظرفیت دکتری ۹۱ نیمه دوم آبان ماه اعلام می شود. اعلام نتایج اولیه تکمیل ظرفیت آزمون دکتری ۹۱ قبل از ۲۰ آبان که زمان ثبت نام کارشناسی ارشد ۹۲ است ، میباشد.به گفته دکتر توکلی تاریخ و زمان دقیق نتایج اولیه و مرحله مصاحبه تکمیل ظرفیت دکتری ۹۱ طی هفته جاری از سوی سازمان سنجش اعلام خواهد شد.
  ثبت‌ نام آزمون دکتری ۹۲

  زمان ثبت‌ نام آزمون دکتری ۹۲ نیمه متمرکز هفتم آذرماه خواهد بود.ثبت نام آزمون دکتری ۹۲ در طی روزهای ۷ تا ۱۲ آذر ماه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www. sanjesh. org انجام می‌شود.
  منابع آزمون دکتری ۹۲

  منابع دکتری ۹۲ بعد از تغییر آیین نامه آزمون دکتری و قبل از ثبت نام دکتری ۹۲ اغلام خواهد شد.
  برگزاری آزمون دکتری ۹۲

  زمان برگزاری آزمون دکتری ۹۲ در ۱۸ اسفندماه میباشد.
  سایت آزمون دکتری : سایت آزمون دکتری ( نتایج دانشگاه آزاد منابع دکتری اخبار ارشد بدون کنکور )

  O` Freedom !.... I hate oppression , I hate imprisonment , I hate the chains , I hate prisons , I hate Regimes (oppressors) , I hate orders and I hate whoever and anything that imprisons you .... 2. # ADS
  نشان دهنده تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  ارسال ها
  -

   دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی
   

برچسب برای این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •