بالا
لامپ رشد گیاه

 دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

 دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

 فروشگاه پایان نامه و مقاله


 تایپ متن و مقاله و پایان نامه

 دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور

 دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 از مجموع 1

موضوع: تاریخچه شیطان پرستی

 1. #1
  یکی مثل خودت
  یکی مثل خودت آواتار ها
  • 0
  • n/a

  Icon423 تاریخچه شیطان پرستی
  تاریخچه شیطان پرستی


  شیطان پرستی و یا همان سیطنیسم را میتوان به دو دوره كهن و نوین تقسیم كرد.

  شیطان پرستی كهن :
  در مورد شیطان پرستی و ریشه های اصلی آن اطلاعات دقیقی در دست نیست و فقط همین مقدار میتوان بیان كرد كه شیطان پرستی به شیوه كهن به هزاران سال قبل بر میگردد. گروهی مهد پیدایش شیطان پرستی را بابل و و مصر میدانند ، آنها میگویند اقوامی در این مناطق زندگی میكردند كه قائل بودند نیروی اهریمنی روزی بر قدرت یزدانی غلبه میكند و جهان را در سلطه خود خواهد گرفت و بالاخره در جنگ بین خدا و شیطان آنكه نابود شدنیست خداست. آنها میگفتند شیطان با چشم خود كه در بالای یكی از اهرام مصر قرار دارد به دنیا نظاره میكند و با قدرت خود پیروانش را یاری میرساند .

  گروهی دیگر مهد شیطان پرستی كهن را امریكای جنوبی میدانند و معتقدند شیطان برای اولین بار در این نقطه از كره خاكی پرستیده شد و سپس به نقاط دیگر جهان سرایت كرد اما آنچه نظریه اول را تائیید میكند كوچ این طایفه به مناطق شمالی عراق و سپس بخشهای غربی ایران است كه هنوز هم در مناطق شمالی عراق و غربی ایران این گروه در حال زندگی میباشند .

  از لحاظ اصول اعتقادی شیطان پرستی كهن به اندازه شیطان پرستی نوین تئوریزه نشده بود و فقط دو اصل اساسی داشتند كه اصول دو گانه آنها عبارت بود از "پرستش بی قید و بند شیطان" و "تن دادن به هر پلیدی برای نزدیك شدن هر چه بیشتر به شیطان" ؛ و بر مبنای همین اصل از هر خوبی حتی تمیزی هم دوری میجستند و همین امر با عث شیوع بیماری ها و كوتاهی عمر در بین این طایفه میگردید .

  شیطان پرستی نوین :
  بعد از افول چند صد ساله شیطان پرستی كهن ، در قرن 14 میلادی شیطان پرستی نوین در اروپا توسط گروه های كنت گرایی كه اجداد آنها به زور مسیحی شده بودند پایه گذاری شد. این نوع از شیطان پرستی كه به جادوگری شباهت زیادی داشت توانست در اروپا و امریكای جنوبی طرفداران بسیار زیادی پیدا نماید تا آنجا كه نگاشته ها حاكی از آن است كه اجتماعات بسیار بزرگی از شیطان پرستان و جادو گران در نقاط مختلف اروپا تشكیل میشد و حتی در بعضی از این اجتماعات مثل شنبه بازار جادوگران در كنار كوه آلپ بیست و پنج هزار جادوگر وشیطان پرست جمع میشدند .
  شیطان پرستی نوین در قرن 19 میلادی مورد توجه گروه های فرماسونر قرار گرفت و در همان تاریخ "سرفرانسیس داشود" به همراه گروهی از اشراف انگلستان كه عضو یك گروه فراماسونری بودند ، گروهی شیطان پرست را به نام باشگاه آتش جهنم تاسیس كردند بدین صورت شهر لندن در قرن 19 پایتخت شیطان پرستی نوین جهان شد .
  دهه 1960 سر آغاز فصلی جدید برای شیطان پرستان بود. آنها كه تا آن زمان مجبور بودند عقاید خود را تا حدودی مخفی نگه دارند و توسط هیچ قدرتی در دنیا به صورت رسمی حمایت نمیشدند ، مورد حمایت مادی و معنوی سرمایه داران یهود قرار گرفتند . صهیونیزم كه با اغراض صهیونیستی و ضد بشری شروع به حمایت گسترده از این تفكر غیر انسانی نموده بود از هیچ كمكی در راستای نشر تفكر تاریكی دریغ نكرد و این آغاز جهشی موثر برای گسترش شیطان پرستی به شمار میرفت كه منجر به گسترش آن در تمام دنیا گردید .

  تفاوت شیطان پرستی كهن و نوین :
  شیطان پرستی كهن اعتقادی شبه فلسفی بود كه منشا آن خطای در پیدا كردن قدرت حقیقی در عالم بود. شیطان پرستان كهن انسانهایی بودند كه به خاطر دوری از مضامین وحیانی و عدم دسترسی به حقایق عالم به دام دشمن قسم خورده خود افتاده بودند و مسیر پرستش او را پیش گرفته بودند تا شاید از این رهگذر از گوشه ای از قدرت او بهره مند شوند ؛غافل از اینكه قدرت مطلق در عالم قدرتی است الهی و ربانی كه هیچ قدرتی را یارای مقابله با او نیست و اگر شیطان كوتاه زمان دنیا را فرصت اظلال دارد از آنجاست كه عامل امتحان و غربال بندگان مخلص از ناخالصان است .
  اما شیطان پرستی نوین گرچه شاید در ابتدا در قرن چهاردهم با همین رویكرد آغاز به كار نمود اما بعد از گذشت زمانی در قرن 19 تبدیل شد به ابزاری در دست صاحبان سرمایه در جهان كه همان تفكر یهودی صهیونیزم بودند. همانهایی كه امروز نیز حامیان اصلی تفكر سیطنیسم میباشند .


  آنتی دیویل - مطالب هفته اول اردیبهشت 1390
  کاربر مقابل پست یکی مثل خودت عزیز را پسندیده است: غریب آشنا

 2. # ADS
  نشان دهنده تبلیغات

   دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی
   

برچسب برای این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •