بالا
لامپ رشد گیاه

 دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

 دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

 فروشگاه پایان نامه و مقاله


 تایپ متن و مقاله و پایان نامه

 دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور

 دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3

موضوع: نرخ تورم از بانک مرکزی تا مرکز آمار

 1. #1
  donya88 آواتار ها
  • 3,095
  • 2,753
  كنترل باشگاه

  عنوان کاربری
  كنترل باشگاه
  تاریخ عضویت
  Aug 2009
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  3,656

  پیش فرض نرخ تورم از بانک مرکزی تا مرکز آمار

  سیر تحولات نرخ تورم بر اساس گزارش های بانک مرکزی  اقتصاد آنلاین
  O` Freedom !.... I hate oppression , I hate imprisonment , I hate the chains , I hate prisons , I hate Regimes (oppressors) , I hate orders and I hate whoever and anything that imprisons you .... 2. # ADS
  نشان دهنده تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  ارسال ها
  -

   دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی
   

 3. #2
  donya88 آواتار ها
  • 3,095
  • 2,753
  كنترل باشگاه

  عنوان کاربری
  كنترل باشگاه
  تاریخ عضویت
  Aug 2009
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  3,656

  پیش فرض

  بانک مرکزی: نرخ تورم 22.9 درصد است

  نرخ تورم از بانک مرکزی تا مرکز آمار

  مرکز آمار ایران: نرخ تورم به 25.9 درصد رسید

  در حالی که بانک مرکزی نرخ تورم منتهی به تیرماه 1391 را 22.9 درصد اعلام کرده، مرکز آمار ایران نرخ تورم را در تیرماه 25.9 درصد اعلام کرده است که حاکی از اختلاف 3 درصدی نرخ تورم بانک مرکزی و مرکز آمار ایران است. در عین حال نکته جالب اینجاست که در حالی که نرخ تورم بانک مرکزی از نرخ تورم مرکز آمار پایین تر است، نرخ تورم نقطه به نقطه بانک مرکزی از نرخ تورم نقطه به نقطه مرکز آمار پیشی گرفته است.
  به گزارش اقتصادآنلاین، در حالی که بانک مرکزی نرخ تورم منتهی به تیرماه 1391 را 22.9 درصد اعلام کرده، مرکز آمار ایران نرخ تورم را در تیرماه 25.9 درصد اعلام کرده است که حاکی از اختلاف 3 درصدی نرخ تورم بانک مرکزی و مرکز آمار ایران است. در عین حال نکته جالب اینجاست که در حالی که نرخ تورم بانک مرکزی از نرخ تورم مرکز آمار پایین تر است، نرخ تورم نقطه به نقطه بانک مرکزی از نرخ تورم نقطه به نقطه مرکز آمار پیشی گرفته است. بنا بر محاسبات اقتصادآنلاین، نرخ تورم نقطه به نقطه در تیرماه 1391 نسبت به تیرماه 1390 بر اساس شاخص قیمت بانک مرکزی به 27.1 درصد رسیده است، در حالی که مرکز آمار نرخ تورم نقطه به نقطه را 26.2 درصد اعلام کرده است.

  امروز سایت الف گزارش داده است که مرکز آمار ایران در گزارشی به مجلس که متن آن در اختیار اعضای کمسیون برنامه و بودجه قرار گرفته آورده است : شاخص کل در تیر ماه سال 91 عدد 462.5 را نشان می دهد که نسبت به ماه قبل 3.6 درصد افزایش داشته است. سهم گروه عمده" خوراکی ها آشامیدنی ها و دخانیات" از این افزایش ماهانه 56.6 درصد و سهم گروه "کالاهای غیرخوراکی و خدمات" 43.4 درصد می باشد.

  مطابق این گزارش شاخص گروه عمده "خوراکی ها آشامیدنی ها و دخانیات" در این ماه به رقم 637.8 رسید که نسبت به ماه قبل 5.7 درصد افزایش نشان می دهد. شاخص گروه اصلی "خوراکی ها" در ماه مورد بررسی به عدد 672.3 رسید که نسبت به ماه قبل 5.9 درصد افزایش نشان می دهد.

  همچنین شاخص گروه اصلی خوراکی ها نسبت به ماه مشابه سال قبل 44.8 درصد افزایش نشان می دهد و نرخ تورم دوازده ماهه این گروه 35.4 درصد است. در گروه عمده "خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات" بیشترین افزایش ماهانه مربوط است به گروه "نان و غلات با 10.2 درصد ، گروه شیر و پنیر و تخم مرغ با 8 درصد ، گروه میوه و خشکبار با 7.5 درصد و گروه "گوشت قرمز و سفید و فرآورده های آنان" با 6.5 درصد.

  شاخص گروه عمده "خوراکی ها آشامیدنی ها و دخانیات" نسبت به ماه مشابه سال قبل 43.6 درصد افزایش نشان می دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به تیرماه 91 نسبت به دوره مشابه سال قبل 34 درصد است.


  O` Freedom !.... I hate oppression , I hate imprisonment , I hate the chains , I hate prisons , I hate Regimes (oppressors) , I hate orders and I hate whoever and anything that imprisons you .... 4. #3
  donya88 آواتار ها
  • 3,095
  • 2,753
  كنترل باشگاه

  عنوان کاربری
  كنترل باشگاه
  تاریخ عضویت
  Aug 2009
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  3,656

  پیش فرض  ادامه..............


  همچنین شاخص گروه عمده :کالاهای غیرخوراکی و خدمات" در تیر ماه 91 به رقم 398.5 رسید که 2.5 درصد نسبت به ماه قبل افزایش نشان میدهد.

  بیشترین سهم از این افزایش به ترتیب به گروه "مسکن و آب و برق و گاز و سایر سوخت ها" با 47.7 درصد، گروه "بهداشت و درمان" با 14.5 درصد و گروه " کالاها و خدمات متفرقه " با 14.3 درصد متعلق است.

  گفتنی است پیش از این مدیرکل اقتصادی بانک مرکزی نرخ تورم تیرماه سال جاری را 22.9درصد و نرخ تورم در خرداد را نیز 22.4 درصد اعلام کرده بود. سخنگوی اقتصادی دولت نیز نرخ تورم اردیبهشت ماه را 22 درصد و بانک مرکزی نرخ تورم فرودین ماه سال 91 را 21.8 درصد اعلام کرده بود.
  O` Freedom !.... I hate oppression , I hate imprisonment , I hate the chains , I hate prisons , I hate Regimes (oppressors) , I hate orders and I hate whoever and anything that imprisons you ....برچسب برای این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •