بالا
لامپ رشد گیاه

 دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

 دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

 فروشگاه پایان نامه و مقاله


 تایپ متن و مقاله و پایان نامه

 دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور

 دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 از مجموع 1

موضوع: ۱۹ روش برای ضربه فنی کردن «کسالت»

 1. #1
  alamatesoall آواتار ها
  • 6,852
  • 7,384

  عنوان کاربری
  مدير بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Aug 2010
  شغل , تخصص
  دانشجو
  رشته تحصیلی
  روانشناسی
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  6,548
  پست های وبلاگ
  45

  Icon19 ۱۹ روش برای ضربه فنی کردن «کسالت»  اگر ۱۹ روش زیر را انجام دهید كسالت دیگر معنا نخواهد داشت.
  برای این كه به زندگی احساس بهتری ببخشید و حسی جدید داشته باشید باید روش هایی را در زندگی به كار ببندید. در اینجا ۱۹ روش تازه و جدید را برای این كه در روزهای دلگیر و خسته كننده پاییز و زمستان احساس بهتری پیدا كنید به كار ببندید.


  ۱) دوست خودتان باشید
  سعی كنید همان طور كه با صمیمی ترین دوستانتان برخورد می كنید، با خودتان نیز رفتار كنید. وقتی كه دوستی یا كسی كه به او علاقه دارید در وضعیت روحی بدی به سر می برد و از شما كمك می خواهد برای او چه می كنید؟
  از او می خواهید تا نگران نباشد. به او می گویید استراحت كند یا به نوعی سرخودش را گرم كند و به مشكلش فكر نكند و ...
  در این حالت و در این روزها به خودتان نیز همان توصیه ها را بكنید.


  ۲) احساس پرواز كنید
  در جایی قرار بگیرید كه سكوت و آرامش دارد. برای دقایقی تصور كنید پرنده ای هستید كه در آسمان لایتناهی در حال پرواز است. همانگونه كه ابرها در آسمان حركت می كنند، سعی كنید مشكلات را از جلوی چشمانتان عبور دهید. این روش به شما یاد می دهد كه به خاطر بیاورید مشكلات قابل عبور و گذر هستند و همیشه در كنار ما نخواهند ماند.


  ۳) رنگ نارنجی
  از زمان های قدیم «رنگ درمانی» جزو موارد بسیار مهمی بوده كه توسط روان شناسان شناخته شده است. از رنگ ها برای كاهش استرس در بیماران و دادن آرامش به آنها استفاده زیادی شده و می شود. روان شناسان معتقد هستند كه رنگ نارنجی باعث افزایش حس خوشبینی، اشتیاق و شانس آوردن است. برای این كه این احساس در شما شناور شود چند شاخه گل نارنجی در گلدان بگذارید و به آنها نگاه كنید. تابیدن نور نارنجی یا لیوان هایی به این رنگ نیز به شما احساس شادی می دهد. اكنون كه دراوایل زمستان هستیم می توانید یك سبد نارنگی، خرمالو یا پرتقال روی میز بگذارید.


  ۴) خریدهای ارزان
  همه مردم وقتی موفق می شوند هنگام خرید تخفیف بگیرند شاد می شوند؛ برای این كه حس شادمانی را در خود تقویت كنید ارزان تر خرید كنید و پولهایتان را پس انداز كنید تا در مواقع ضروری به كارتان بیاید و بتوانید در آن زمان ها احساس آرامش و شادی كنید.


  ۵) شكلات بخورید
  زنان به خوردن شكلات بخصوص قبل از عادت ماهیانه علاقه مند هستند زیرا تحقیقات نشان داده كه شكلات باعث می شود حالات و روحیات افراد تغییر كند. شكلات میزان سروتونین و اندروفین خون را زیاد می كند و این دو هورمون باعث شادمانی می شود. سعی كنید گاهی شكلات بخورید، تا این احساس در شما تقویت شود.


  ۶) مشكلات را دور بریزید
  هرچه را كه به نظرتان می آید در زندگی موجب ایجاد مشكل و ناراحتی برایتان شده ، روی كاغذی بنویسید. سپس تك تك موارد را بخوانید و روی آن خط قرمز بكشید و سپس وقتی برای تمام موارد راهكار پیدا كردید، كاغذ را مچاله كنید و دور بیندازید.


  ۷) خوش بین باشید
  به مشكلات به گونه دیگری نگاه كنید. بر این باور باشید كه حتی می توان سختی ها را نیز با نگاه دیگری دید. امید به زندگی داشته باشید. روان شناسان معتقدند اگر حتی اشخاص بیمار و بیماران لاعلاج امید خود را از دست ندهند، بر بیماری چیره خواهند شد. سعی كنید در مواقع سختی به این فكر كنید كه افرادی كه وضعیت بسیار دشوارتری از شما دارند همواره در كنارتان هستند. برخورد كردن با مشكلات و موانع را بیاموزید تا احساس خوشبختی كنید. برای داشتن زندگی خوب، باید انرژی مثبت داشته باشید.


  ۸) از هم تعریف كنید
  در زمانی كه از انجام كارهای روزانه و یا در محیط كار كاملاً خسته شده اید و هیچ انرژی و توانی برایتان نمانده است سعی كنید لبخند بزنید و بگویید كه احساس خوبی دارید. در این لحظات از اطرافیان خود و صفات خوبی كه دارند تعریف كنید. خواهید دید كه بعد از لحظاتی روحیه شما تغییر خواهد كرد و احساس شادی در شما به وجود خواهد آمد.


  ۹) آنچه را دوست دارید بنویسید
  هر چیزی را كه مورد علاقه تان است و به آن عشق می ورزید روی كاغذی بنویسید. این كار حس خوبی به شما خواهد داد. زیرا متوجه می شوید كه با برگشت به خاطرات گذشته زمانی به آنچه و آن كسانی كه در كنارتان زندگی كرده اند احساس محبت داشته اید.


  ۱۰) حمام كنید
  بعد از شنا كردن در دریا احساس جوانی می كنید. برای این كه احساس طراوت را در روزها و شب های پاییزی پیدا كنید كافی است یك فنجان نمك داخل وان حمام بریزید و آن را با آب گرم پر كنید. با شمع های معطری كه در كنار وان می گذارید، آرامش خاصی پیدا می كنید.


  ۱۱) موسیقی گوش كنید
  سعی كنید برای لحظاتی موسیقی گوش كنید. با موسیقی می توانید به آرامش ذهنی برسید و مشكلات را فراموش كنید. حتی اگر شده این كار برای دقایقی یكنواختی زندگی را از بین می برد.


  ۱۲) استراحت كنید
  وقتی كه از انجام كارهای مختلف خسته شده اید و تحت فشار زیادی قرار گرفته اید، مطمئناً نمی توانید كاری كنید كه به این مشكلات پایان دهید. در این مواقع بهتر است دست از كار بكشید، كتاب جدیدی بردارید، دراز بكشید و شروع به خواندن كنید. این كار را حداقل برای یك ساعت هم كه شده انجام دهید تا به اثرات بسیار مؤثر آن واقف شوید.


  ۱۳) با رنگ ها بازی كنید
  به سراغ مداد رنگی، گواش، آبرنگ و ماژیك كودكتان بروید و مثل آنها شروع به نقاشی كنید. نقاشی حالات درونی تان را بازگو می كند؛ همانطور كه یك كودك نیز با نقاشی احساس درون خود را به خوبی نشان می دهد. با بازی كردن با رنگ ها احساس آرامش و شادی به شما دست خواهد داد.


  ۱۴) آزاد باشید
  سعی كنید كارهایی را كه تمایل به انجام آن دارید به راحتی انجام دهید. درست مثل كودكی كه دوست دارد آواز بخواند و از هیچ كس خجالت نمی كشد. اگر از آواز خواندن لذت می برید بدون این كه خجالت بكشید آواز بخوانید. اگر از انجام این كار جلوی دیگران می هراسید در جای خلوتی آواز بخوانید. موسیقی و تخلیه احساسات با آواز، گردش خون شما را تنظیم می كند و احساس خوبی به شما می دهد.


  ۱۵) خدا را سپاس بگویید
  به یاد سه موفقیت آخرتان بیفتید و با سپاسگزاری و شكرگزاری از خداوند و كشیدن یك نفس عمیق، انرژی بیشتری ذخیره كنید.


  ۱۶) خیرخواهی كنید
  كمك كردن به دیگران و نسبت به آنان خیرخواه بودن، احساس خوشایندی را به افراد می بخشد. این احساس بدن را پر از هورمونی می كند كه احساس خوبی را بیشتر می كند. به افراد نیازمندی كه در اطرافتان وجود دارد كمك كنید، فرقی نمی كند كه میزان و نوع این كمك چه باشد، مهم این است كه خیرخواه باشید.


  ۱۷) به عكس های قدیمی نگاه كنید
  آلبوم هایتان را ورق بزنید و به عكس دوستان و اقوام نگاه كنید. با دیدن آنچه كه در گذشته بوده و خاطرات سال های قبل لبخندی روی لب های شما خواهد نشست و احساس خوبی در وجودتان برپا خواهد شد.


  ۱۸) پیغام جدید تلفنی بگذارید
  اگر تلفن همراه تان یا تلفن خانه تان پیغام گیر دارد، جملات جدید و متفاوتی روی آن بگذارید. می توانید روی این پیغام گیر بگویید: «برای دعوت كردن من به میهمانی یا شام، بعد از شنیدن صدای بوق پیغام بگذارید!» می توانید جوكی تعریف كنید یا جمله ای طنز روی پیغام گیرتان ضبط كنید. این كار، به خود شما و كسی كه به شما تلفن زده شادی می بخشد.


  ۱۹) بوهای شادی آفرین
  بعضی از بوها برای تغییر احساس انسان شناخته شده اند. گل رز، بابونه، شمعدانی معطر، لیمو و بالنگ از جمله این بوها هستند. این بوها را به عنوان خوشبوكننده و معطركننده هوا و فضا مورد استفاده قرار دهید.  سایت دوستان

 2. # ADS
  نشان دهنده تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  محل سکونت
  -
  ارسال ها
  -

   دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی
   

برچسب برای این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •