بالا
 دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

 دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

 فروشگاه پایان نامه و مقاله
 دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور

 دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 از مجموع 2

موضوع: اخرين تصميمات معافيتهاي نظام وظيفه عمومي

 1. #1
  saeidking آواتار ها
  • 1,582
  • 1,727
  مدير بازنشسته

  عنوان کاربری
  مدير بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Jun 2010
  محل تحصیل
  وجدان
  شغل , تخصص
  کارشناس امور کشاورزی
  رشته تحصیلی
  مهندسی آب و خاک
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  1,636

  Icon8 اخرين تصميمات معافيتهاي نظام وظيفه عمومي

  معافیت های مشمولان دارای خانواده تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی/۱۷ سوال عمده درباره معافیت پزشکی سربازی /سربازی 21 ماه شد/اجرای طرح معافیت سه برادری متوقف شد /توقف کسرخدمت جبهه، جانبازی والدین و مدرک تحصیلی/يكي از فرزندان مادران فاقد شوهر معاف ميشوند/معافیت مشمولان دارای خواهر مجرد بالای ۲۴  اعلام جزئیات معافیت های مشمولان دارای خانواده تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی

  معاون سازمان وظیفه عمومی گفت:در مقررات به مددجویان ، معافیت های قابل توجه ای برای فرزندان ذکور خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی در نظر گرفته شده است.

  ،سرهنگ محمد رضا اکبرحلوایی بیان داشت: در اصلاح قانون خدمت وظیفه عمومی توجه ویژه ای به خانواده های مددجوی تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) و بهزیستی شده است به نحوی که یکی از فرزندان ذکور مادران فاقد همسر تحت پوشش کمیته امداد وبهزیستی و همچنین تنها پسر خانواده هایی که حداقل دارای سه دختر بوده و تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی باشند از خدمت دوره ضرورت معاف می شوند.

  وی افزود: علاوه بر معافیت های ذکر شده همچنین مشمولانی که با بانوان معلول ازدواج می کنند نیز با درخواست بهزستی و تایید معلولیت در شورای پزشکی وظیفه عمومی تا مدت 5 سال از تاریخ ثبت عقد از معافیت موقت استفاده و در پایان 5 سال معافیت دائم اخذ می کنند.

  این مقام مسئول معافیت دیگر مددجویان تحت پوشش بهزیستی را درخصوص آن دسته از مشمولانی عنوان کرد که دارای فرزند معلول می باشند و با در خواست بهزیستی استان و تایید معلولیت در شورای پزشکی وظیفه عمومی اینگونه مشمولان نیز از معافیت دائم برخوردار می شوند.

  سرهنگ حلوایی در خصوص امکان بخشودگی غیبت مشمولان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی اظهارداشت : صرفا تحت پوشش نهادهای حمایتی قرار داشتن مجوزی برای بخشودگی غیبت مشمولان غایب نیست و به جز تسهیلات بیان شده و همچنین کاهش تعرفه های مربوط به صدور کارت معافیت اینگونه مشمولان امتیاز دیگری برای مشمولانی که تحت پوشش کمیته امداد وبهزیستی می باشند در نظر گرفته نشده است.

  وی اظهار داشت: مشمولان غایب اعم از کسانی که تحت پوشش سازمانهای مذکور قرار دارند و سایر مشمولان چنانچه تا سوم خرداد ماه سال جار ی خود را از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +10) معرفی نمایند تنبیهات اضافه خدمت مقرر در قانون شامل انان نخواهد شد.

  به گزارش خبرنگار دانشجو نيوز سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام کرد: یکی از فرزندان مادران فاقد شوهر تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و همچنین مشمولان دارای فرزند معلول تحت پوشش بهزیستی از سربازی معاف می شوند.

  سردار سید حمید صدرالسادات رئیس سازمان وظیفه عمومی بیان داشت: در قانون جدید خدمت وظیفه عمومی مصوبات قابل ملاحظه ای برای خانواده های تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) و بهزیستی در نظرگرفته شده است که یکی از این موارد، معافیت از خدمت مشمول غیرغایب دارای فرزند معلول است که چنانچه فرزند مشمول تحت پوشش بهزیستی باشد پدرش می تواند از این معافیت استفاده کند.

  سردار صدرالسادات در خصوص معافیت یکی از فرزندان ذکور مادر فاقد همسر تحت پوشش کمیته امداد وبهزیستی گفت: در این نوع معافیت برخلاف روال گذشته که مادر تحت پوشش کمیته امداد وبهزیستی باید تنها دو فرزند پسر داشته باشد، تعداد پسران مادر مانع معافیت مشمول معرفی شده نیست و چنانچه در گذشته نیز فرزندی از مادر به سبب معافیت کفالت و یا معلولیت (مطابق ماده 6 قانون حمایت از حقوق معلولان ) ، از خدمت دوره ضرورت معاف شده باشد، فرزنددیگر نیز در شمول این معافیت قرار می گیرد.

  این مقام مسئول درپایان افزود: شرط اصلی در این معافیت ، فاقد همسر بودن مادر به دلیل فوت شوهر یا طلاق از وی می باشد و مادرانی که همسرشان مفقودالاثر شده و یا در حبس می باشد در شمول این مقررات قرار نمی گیرند.

  معافیت سه‌برادری از ابتدای سال جاری متوقف شده است.

  سازمان وظیفه عمـومی نـاجـا اعلام کرد: معافیت سه برادری (بعنی معافیت یک فرزند از خانواده ای که سه فرزند آن خدمت کرده) از سال 1388برابر مصوبات و ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح به مرحله اجرا درآمد و تا پایان سال 1390 نیز استمرار داشت لیکن اجرای این معافیت از تاریخ 1/1/91 متوقف شده است.

  بر این اساس، به درخواست تمامی مشمولان که تا پایان سال 90 واجد شرایط این معافیت بوده و درخواست خود را تا تاریخ بیست و نهم اسفندماه سال گذشته از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) به ثبت رسانیده باشند رسیدگی خواهد شد.

  توقف کسرخدمت جبهه، جانبازی والدین و مدرک تحصیلی برای مشمولان از امسال

  کسرخدمت های ناشی از سابقه جبهه و جانبازی والدین و کسرخدمت مربوط به مدارک تحصیلی دانشگاهی برای مشمولان از سال جاری متوقف شود.  همچنين ايشان اعلام کرد: باتوجه به اینکه برخی مصوبات مربوط به ایثارگران از قبیل کسرخدمت به سبب سابقه جبهه و جانبازی والدین و همچنین کسرخدمت مربوط به مدارک تحصیلی دانشگاهی مشمولان، در قانون جدید وظیفه عمومی ذکر نشده است لذا در سال جاری ، این نوع کسرخدمت ها اجرایی نمی شود و صرفا افرادی می توانند از امتیازات مذکور بهره مند شوند که در شمول مصوبه سال گذشته قرار داشته باشند.

  لازم به ذکراست: تمامی کسرخدمت هایی که در سال گذشته برای افراد مشمول قانون خدمت وظیفه عمومی (اعم از کارکنان وظیفه در حال خدمت و مشمولین دارای برگ اعزام ) صادر و در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) و سامانه وظیفه عمومی ثبت شده است ، دارای اعتبار بوده و لازم الاجرا است.

  همچنین سربازانی که در سال 90 به خدمت اعزام شده و تاکنون به هردلیل کسرخدمت آنان صادر نشده است ، همچنان درشمول مصوبه سال گذشته قرار داشته و صدور کسرخدمت آنان تا پایان خدمت بلامانع است.

  این سازمان در خصوص نحوه اعمال کسرخدمت برای مشمولانی که در سال 90 خود را معرفی و برگ آماده به خدمت برای آنان صادر و تاریخ اعزام آنان سال 1391 تعیین شده خبرداد و تاکید کرد: گواهی کسرخدمت آنان باید در سال1390 صادر شده و حداکثر تا تاریخ پانزدهم اردیبهشت امسال توسط یگان مربوط در سامانه وظیفه عمومی به ثبت برسد. همچنین این دسته از مشمولان باید در موعد تعیین شده در برگ آماده بخدمت ، به خدمت اعزام شوند درغیر این صورت از این امتیاز بهره مند نخواهند شد، درضمن از تاریخ شانزدهم ثبت کسرخدمت در سامانه وظیفه عمومی برای این دسته از مشمولان امکان پذیر نبوده و این مورد از سامانه حذف خواهد شد.

  همچنین کسرخدمت بسیجیان امسال است باید: در اجرای قانون احتساب خدمت بسیجیان جزء خدمت دوره ضرورت و قانون مقررات استخدامی سپاه ، در سال 91 نیز همانند سال گذشته میزان صدور کسرخدمت برای بسیجیان حداکثر6ماه خواهدبود.

  شایان ذکراست : کسرخدمت به سبب مدرک تحصیلی دانشگاهی در سال 1391 متوقف شده و صرفا شامل مشمولانی است که تا پایان سال 1390 به خدمت اعزام شده اند.

  سازمان وظیفه عمومی در پایان ، در خصوص توقف اجرای بعضی از معافیت ها مانند معافیت سه برادری و توقف بعضی از امتیازات مانند کسرخدمت در سال 91 ،اعلام داشت : ازآنجایی که تمامی معافیت ها و امتیازات مورد نظر در ارتباط با ایثارگران ، امداد جویان و سایرگروه ها، در قانون جدید وظیفه عمومی ( مصوب 22/8/90 مجلس شورای اسلامی) پیش بینی شده است لذا تصمیم براین گرفته شد که تمامی معافیت ها و امتیازات سربازی برمبنای قانون جدید اجرایی شود

  مدت خدمت دوره ضرورت سال 1391 /21 ماه ست.  سازمان وظیفه عمـومی نـاجـا در خصوص مدت خدمت دوره ضرورت در سال 1391 اعلام کرد: برابر ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح مدت خدمت دوره ضرورت برای مشمولانی که از فروردین امسال به خدمت اعزام می‌شوند به نسبت مدت قانونی آن که 24 ماه بوده حسب مورد کاهش یافته است.

  لازم به ذکراست: طبق آخرین ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح مدت خدمت دوره ضرورت برای کارکنان وظیفه درنیروهای مسلح و یگان‌های حفاظت 21 ماه و این مدت برای کارکنان وظیفه مامور به دستگاه‌های غیرنظامی به جز یگان حفاظت 24 ماه است. همچنین مدت خدمت کارکنان وظیفه در مناطق جنگی و امنیتی درگیر 18 ماه و برای کارکنان وظیفه غیربومی در مناطق امنیتی غیردرگیر ومناطق عملیاتی و همچنین،مناطق محروم و بد آب و هوا 19 ماه است.

  این سازمان یادآورشد: سربازانی که در سال 90 وقبل ازآن به خدمت اعزام شده اندمدت خدمت انان برابر مقررات سابق (مناطق عادی 18ماه ، مناطق جنگی و عملیاتی 16 ماه ، مناطق محروم وبدآب وهوا 17 ماه ) خواهدبود

  معافیت مشمولان دارای خواهر مجرد بالای ۲۴ سال

  بر اساس ماده 44 قانون جدید خدمت وظیفه عمومی تنها برادر سرپرست خواهر فاقد پدر و همسر ذکور که بیش از 24 سال سن داشته باشد از خدمت سربازی معاف است.

  وی با بیان اینکه معافیت‌ها در سه دسته کفالت، پزشکی و موارد خاص دسته‌بندی می‌شوند اظهار کرد: در بحث معافیت پزشکی نزدیک به 20 تا 30 نوع معافیت وجود دارد.

  سردارصدرالسادات با اشاره به شرایط معافیت پزشکی با بیان اینکه باید افراد سالم به خدمت سربازی اعزام شوند، خاطر نشان کرد: در همین راستا افرادی که دارای بیماری خاص یا عذرهای پزشکی هستند پیش از اعزام به خدمت شناسایی می‌شوند.

  وی همچنین درباره معافیت مددجویان ، ایثارگران و خانواده‌های شهدا ازخدمت سربازی تصریح کرد: این نوع معافیت نیز شرایط مختلفی دارد و به مشمولان از 30 ماه تا پنج سال معافیت موقت یا دائم داده خواهد شد.

  یکی از پرطرفدارترین معافیت های سربازی، معافیت پزشکی است. بسیاری از مشمولان دنبال گرفتن معافیت پزشکی هستند. که البته شرایط خاصی می خواهد و زیاد هم ساده نیست.

  در جدول زیر به سوالات متداولی که مشمولان درباره معافیت پزشکی دارند، پاسخ داده شده است:  ردیف
  سوال
  پاسخ

  1
  آیا مشمول می تواند در حین خدمت برای معافیت پزشکی اقدام کند؟
  بلی ، امکان استفاده از معافیت پزشکی در حین خدمت از طریق شورای پزشکی رده خدمتی وجود دارد.

  2
  مجموع نمره چشم برای مشمولان دیپلم و زیر دیپلم جهت معافیت چه میزان است؟
  مطابق ضوابط موجود در حال حاضر مجموع نمره چشم برای مشمولان دیپلم و زیر دیپلم بیش از 8 میباشد . و برای مشمولان دارای تحصیلات فوق دیپلم و بالاتر بیش از 10 است.

  3
  آیا مشمول می تواند در حین تحصیل برای اخذ معافیت پزشکی اقدام کند؟
  خیر ، باید بعد از فراغت از تحصیل برای معافیت پزشکی اقدام نماید مگر اینکه در خواست پزشکی خود را قبل از ثبت نام و شروع سال تحصیلی (مهرماه) در دانشگاه ارسال کرده باشد.

  4
  درجه واریکوسل برای معافیت دائم چند است؟
  مطابق ضوابط موجود در حال حاضر درجه 3 با تشخیص شورای پزشکی وظیفه عمومی.

  5
  آیا صافی کف پا معافیت دارد ؟
  بله ، مطابق ضوابط موجود در حال حاضر نوع صافی شدید کف پا با تایید شورای پزشکی وظیفه عمومی ناجا می تواند معاف دائم باشد.

  6
  آیا پای پرانتزی(ژنواروم) معافیت دارد؟
  بله.مطابق ضوابط موجود در حال حاضر فاصله بین دو زانو اگر بیشتر از 10 سانتی متر باشد با تشخیص شورای پزشکی سازمان وظیفه عمومی ناجا می تواند معاف دائم از خدمت باشد.

  7
  آیا تحصیلات در معافیت پزشکی دخیل است؟
  بله.مطابق ضوابط موجود برا ی بیماری چشم و عوارض بینایی، مدرک تحصیلی در معافیت تاثیر دارد.

  8
  آیا گروه پزشکان می توانند برای معافیت پزشکی اقدام کند؟
  پزشکان صرفاَ در صورتیکه به دلیل بیماری موجود قادر به طبابت نباشند می توانند از معافیت پزشکی استفاده کنند.  9
  آیا مشمولی که برگه اعزام بخدمت دریافت کرده است و بیماری پیدا کرده می تواند درخواست پزشکی دهد؟
  با ارائه در خواست و نظریه پزشکی می تواند به نظام وظیفه استان مراجعه کند تا در سیر معافیت پزشکی قرار گیرد.  10
  آیا مشمولی که قبلا در شورای پزشکی شرکت کرده و با اخذ نظریه متخصص سرباز شناخته شده است حق اعتراض به رای شورای پزشکی دارد؟
  آرای صادره از طریق شورای پزشکی قابل اعتراض نیست.

  11
  آیا مشمول می تواند به نظر پزشک اولیه معترض باشد؟
  بله. در صورت وجود اعتراض می تواند به پزشک دیگری جهت اخذ نظریه مراجعه کند.

  12
  آیا مشمول می تواند به رای شورای عالی پزشکی اعتراض کند؟
  خیر نظریه شورای عالی پزشکی قطعی و لازم الاجرا بوده و غیر قابل اعتراض است.

  13
  آیا مشمول می تواند بدلیل چاقی یا لاغری مفرط معاف شود؟
  خیر

  14
  آیا تعریق کف دست و پا معافی دارد؟
  این نوع بیماری در شمول بیماریهای غدد مترشحه داخلی است و با نظر شورای پزشکی وظیفه عمومی می توانند معاف شوند.

  15
  آیا بیماری صرع معافیت دارد ؟
  این نوع بیماری در شمول بیماریهای داخلی مغز و اعصاب (نورولژی) است و با نظر شورای پزشکی وظیفه عمومی می تواند معاف دائم باشد.

  16
  آیا مشمول دارای معافیت موقت می تواند در دانشگاه ادامه تحصیل دهد؟
  بله ،اگر چنانچه مشمول بدون غیبت اولیه باشد و فرصت تعیین شده در معافیت موقت به اتمام نرسیده باشد امکان ادامه تحصیل در دانشگاه در صورت پذیرفته شدن در آزمون وجود دارد.‌البته چنانچه بدون غیبت اولیه باشد.  17
  مشمول با یک نوع بیماری در شورای پزشکی شرکت کرده و سرباز یا معاف از رزم شناخته شده است ، آیا می تواند قبل از اعزام بخدمت در صو.رتیکه بیماری دیگری داشته باشد مجددا در شورا شرکت کند؟
  بله ، باید ‏‏‎مشمول سالم بخدمت اعزام شود و هر تعداد بیماری در شورای پزشکی بررسی می‌ شود و در صورتی که مشمول دارای بیماری جدیدی باشد می‌تواند با مدارک به وظیفه عمومی محل سکونت مراجعه نماید. لیکن بهتر است به منظور جلوگیری از دوباره کاری در ابتدا مشمول همه بیماری های خود را بیان کند.
  اگر تنهاترين تنها شوم باز خدا هست او جانشين همه نداشتنهاست.(شریعتی)

  http://up.pnu-club.com/images/70ud7bp0svld9vwyherq.jpg
  2 کاربر پست saeidking عزیز را پسندیده اند . Nimak2012, sunyboy

 2. # ADS
  نشان دهنده تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  محل سکونت
  -
  ارسال ها
  -

   دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی
   

 3. #2
  mona.y آواتار ها
  • 0
  • 1

  عنوان کاربری
  کاربر باشگاه
  تاریخ عضویت
  Jul 2012
  محل تحصیل
  بندرامام خمینی
  شغل , تخصص
  دانشجو
  رشته تحصیلی
  مهندسی فناوری اطلاعات
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  0

  پیش فرض

  slm

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •