بالا
لامپ رشد گیاه

 دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

 دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

 فروشگاه پایان نامه و مقاله


 تایپ متن و مقاله و پایان نامه

 دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور

 دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

صفحه 2 از 2 اولیناولین 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 14 از مجموع 14

موضوع: معجزات ریاضی قران {نسخه کامل}

 1. #11
  javad jan آواتار ها
  • 28,451
  • 19,067
  مدیر بخش

  عنوان کاربری
  مدیر کل تالار فنی و مهندسی
  تاریخ عضویت
  Feb 2013
  محل تحصیل
  تهران
  شغل , تخصص
  کارشناس کنترل پروژه
  رشته تحصیلی
  مدیریت اجرایی
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  11,406
  پست های وبلاگ
  564

  پیش فرض

  ا. ل. م. (الم )

  حروف "ا،" "ل،" "م،" مورد استفاده ترين حروف در زبان عربى هستند، و به همين ترتيبى که در پارافهاى قرآنى مى بينيم_ اول "الف،" سپس "ل،" و بعد "م". اين حروف شش سوره را آغاز ميکنند- ۲، ۳، ۲۹، ۳۰، ۳۱، و ۳۲- و مجموع تکرار اين سه حرف در هر يک از اين شش سوره مضربى از ۱۹ است
  بترتيب:
  ۹۸۹۹ (521×19)
  ۵۶۶۲ (298×19)
  ۱۶۷۲ (88×19)
  ۱۲۵۴ (66×19)
  ۸۱۷ (43×19)
  ۵۷۰ (30×19)
  بنابراين، مجموع تکرار آنها در شش سوره ميشود ۱۹۸۷۴ (1046×19)، و تغيير هر يک از اين حروف اين پديده را از بين ميبرد.


  جدول ۴ : تکرار حروف "الف،" "ل،" "م"
  در سوره هاى پاراف دار- ا. ل. م.

  ا. ل. ر. (الر )

  اين پاراف ها در سوره هاى ۱۰، ۱۱، ۱۲، ۱۴، و ۱۵ يافت ميشوند. مجموع تکرار اين حروف در اين سوره ها ميشود ۲۴۸۹ (13×19 )، ۲۴۸۹ (131×19)، ۲۳۷۵(125×19)،۱۱۹۷ (63×19
  و ۹۱۲ (48×19)، بترتيب (جدول ۵).  جدول ۵ : تکرار حروف "الف،" "ل،" "ر"

  در سوره هاى پاراف دار- ا. ل. ر.  اين حروف در ابتداى يک سوره آمده اند سوره شماره ۱۳، و مجموع تکرار اين چهار حرف ميشود ۱۴۸۲، يا 78×19. حرف "الف" ۶۰۵ مرتبه تکرار شده است حرف "ل" ۴۸۰ مرتبه و حرف "م" ۲۶۰ مرتبه و حرف "ر" ۱۳۷ مرتبه.


  ا. ل. م. ص. (المص )

  تنها يم سوره با اين پاراف ها آغاز شده است، سوره ۷، و حروف "الف" در اين سوره ۲۵۲۹ مرتبه تکرار شده است، حروف "ل" ۱۵۳۰ مرتبه، حرف "م" ۱۱۶۴ مرتبه، و حرف "ص" ۹۷ مرتبه . بنابراين، مجموع تکرار اين چهار حرف در اين سوره ميشود: 280×19=۵۳۲۰=۹۷+۱۶۴+۱۵۳۰+۲۵۲۹.

  نکته قابل توجهى در اينجا است که ارتباط خاص اتصال حرف "ص" را نشان ميدهد. اين پاراف در سوره ۱۹ و ۳۸ هم آمده است حرف "ص" در سوره ۷ باعث ميشود تا مجموعى حاصل شود که بر عدد ۱۹ قابل قسمت باشد، و اين مجموع همچنين با سوره هاى ۱۹ و ۳۸ باعث ميشود تا مجموعى قابل قسمت بر عدد ۱۹ تشکيل دهد.

  بعلاوه، پاراف قرآنى "ص" با پارافهاى قرآنى "ک. ه. ى. ع." از سوره ۱۹ هم ارتباط پيدا ميکند تا مجموعى حاصل کند که بر عدد ۱۹ قابل قسمت باشد (به صفحه ۶۱۷ توجه کنيد). اين ارتباط اتصال- که فقط مختص پاراف "ص" نيست- به پيچيدگى کد رياضى قرآن کمک ميکند.

  ک. ه. ى. ع. ص. (کهيعص )

  اين طولانى ترين مجموعه پارافها است که داراى پنچ حرف است و در يک سوره آمده است، سوره ۱۹. حرف "ک" در سوره ۱۹، ۱۳۷ مرتبه تکرار شده است، حرف "ه" ۱۷۵ مرتبه، حرف "ى" ۳۴۳ مرتبه، حرف "ع" ۱۱۷ مرتبه، و "ص" ۲۶ مرتبه. بنابراين، مجموع تکرار اين پنچ حرف ميشود

  42×19=۷۹۸=۲۶+۱۱۷+۳۴۳+۱۷۵+۱۳۷.  ط. ه. (طه) ط. س. (طس) ط. س. م. (طسم)

  ارتباط پيچيده اى اين پارافهاى قرآنى را بهم مربوط ميسازد تا مجموعى حاصل کند که بر عدد ۱۹ قابل قسمت است. پاراف "ه" در سوره هاى ۱۹ و ۲۰ آمده است. پاراف "ط. ه." در سوره ۲۰ آمده است. پاراف "ط. س." در ابتداى سوره ۲۷ آمده است، در حالى که پاراف "ط. س. م." در ابتداى سوره هاى ۲۶ و ۲۸ آمده است.

  در اينجا بايد توجه شود که پاراف هاى طولانى تر و پيچيده تر در سوره هايى يافت ميشوند که معجزاتى بسيار قوى، و غير عادى در آن سوره ها شرح داده شده است. براى مثال، تولد عيسى توسط مريم باکره در سوره ۱۹ آمده است که با طولانى ترين پارافها، ک. ه. ى. ع. ص. آغاز ميشود. پارافهاى متصل "ه.،" "ط. ه.،" "ط. س.،" و "ط. س. م." در ابتداى سوره هايى آمده است که معجزات موسى، و عيسى، و وقايع غير عادى در رابطه با سليمان و جن هايش را توضيح ميدهد. خدا اينچنين شواهد محمکترى براى حمايت معجزات قوى تر فراهم ميکند. تعدد تکرار اين پارافهاى در جدول ۶ آمده است.

  اطلسATLAS ( از القاب حضرت عباس به معنی بسیار شجاع )
 2. # ADS
  نشان دهنده تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  محل سکونت
  -
  ارسال ها
  -

   دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی
   

 3. #12
  javad jan آواتار ها
  • 28,451
  • 19,067
  مدیر بخش

  عنوان کاربری
  مدیر کل تالار فنی و مهندسی
  تاریخ عضویت
  Feb 2013
  محل تحصیل
  تهران
  شغل , تخصص
  کارشناس کنترل پروژه
  رشته تحصیلی
  مدیریت اجرایی
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  11,406
  پست های وبلاگ
  564

  پیش فرض


  "مقدارعددى"چيست

  هنگاميکه قرآن وحى شد، ۱۴ قرن پيش، اعدادى که امروزه ميشناسيم وجود نداشتند. در آن زمان از روشى عمومى پيروى ميشد که از حروف عربى، عبرى، آرامى، و يونانى بعنوان اعداد استفاده ميشد. عدد تعيين شده براى هر حرف "مقدار عددى" (حساب ابجد، يا حساب جمل آن حرف است. مقدار عددى حروف الفباى عربى در جدول ۷ نشان داده شده است.

  جدول۷:مقدارعددىحروف الفبا،
  خواص رياضى ديگر سوره هاى پاراف دار

  چهارده حرف عربى، نيمى از الفباى عربى، در تشکيل ۱۴ مجموعه مختلف پاراف ها شرکت دارند. با اضافه کردن مقدار عددى هر يک از اين حروف، به تعداد سوره هايى که با پارافهاى قرآنى آغاز ميشوند (۲۹)، مجموعى بدست مى آيد که ميشود ۷۲۲، يا 192×19

  بعلاوه، اگر مجموع مقدار عددى همه ۱۴ پاراف را با هم جمع کنيم، باضافه شماره اولين سوره اى که پاراف در آن آمده است، جمع کل ميشود ۹۸۸، يا 52×19. جدول ۸ نشان دهنده اين اطلاعات است.

  جدول ۸: ۱۴ حرفى که پاراف هاى قرآنى را بوجود مى آورند


  اگر تعداد تکرار هر يک از ۱۴ حرفى را که در جدول ۸ آمده است، بعنوان پاراف باضافه شماره سوره هايى که حروف در آنها بعنوان پاراف آمده اند، کنيم، جمع کل ما ميشود ۲۰۳۳، يا ۱۰۷ ۱۹. به جدول ۹ توجه کنيد.

  جدول ۱۰ مجموع تکرار پارافهاى قرآنى، باضافه مجموع مقدار عددى اين حروف را در کل سوره نشان ميدهد. مجموع کل براى همه سوره هاى پاراف دار ميشود ۱۰۸۹۴۷۹. اين عدد که بيش از يک ميليون است بر ۱۹ قابل قسمت است (۵۷۳۴×19=۱۰۸۹۴۷۹). کوچکترين تغيير يا تحريفى اين سيستم را بر هم ميزند.

  تذکر: مجموع مقدار عددى پارافهاى قرآنى در هر سوره مساوى است با مقدار عددى هر پاراف ضرب در تعداد تکرار آن پاراف در سوره.  جدول ۱۰ : مجموع مقدار عددى همه پاراف هاى قرآنى
  اجزاء اصلى پارافهاى قرآنى ( سوره ها، آيات، تعداد تکرار، اولين سوره، و آخرين سوره)

  جدول ۱۱ نشان ميدهد که شماره سوره ها و آياتى که پاراف هاى قرآنى در آنها آمده است، باضافه تعداد تکرار پاراف ها در آن سوره، باضافه شماره اولين سوره اى که پراف در آن آمده است، باضافه شماره آخرين سوره اى که پراف در آن آمده است، مجموعى حاصل ميکند که ميشود ۴۴۲۳۲، يا ۲۳۴۸۱۹. بنابراين، طريقه تقسيم پارافهاى قرآنى در سوره هاى پاراف دار آنقدر پيچيده است که شمارش و مکانشان در هر سوره طورى تنظيم شده است تا جمع کل بر ۱۹ قابل قسمت باشد.

  قابل توجه است که پاراف "ن" بايد دو "ن" شمرده شود. اين بخاطر اين واقعيت است که در نسخه اصلى قرآن اين پاراف با دو "ن" ديکته شده است.

  کد رياضى خاصى تعداد آياتى را که پراف هاى قرآنى در آنها آمده اند تصديق ميکند. همانطور که به تفصيل در جدول ۱۱ نشان داده شده است، همه پارافهاى قرآنى در آيات ۱ آمده اند، بجز در سوره ۴۲ (پارافها در آيات ۱ و ۲). اين واقعيت با پديده رياضى خارق العاده اى که در جدول ۱۲ آمده حمايت شده است. اگر ما اولين دو ستون جدول ۱۲ را در هم ضرب کنيم، بجاى جمع کردن، هنوز مجموعى بدست مى آوريم که بر ۱۹ قابل قسمت است (به جدول ۱۳ توجه کنيد).


  اطلسATLAS ( از القاب حضرت عباس به معنی بسیار شجاع )
 4. #13
  javad jan آواتار ها
  • 28,451
  • 19,067
  مدیر بخش

  عنوان کاربری
  مدیر کل تالار فنی و مهندسی
  تاریخ عضویت
  Feb 2013
  محل تحصیل
  تهران
  شغل , تخصص
  کارشناس کنترل پروژه
  رشته تحصیلی
  مدیریت اجرایی
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  11,406
  پست های وبلاگ
  564

  پیش فرض

  ــــــــــ
  ــــــــــ
  ــــــــــ
  ــــــــــ
  ۸۲۲
  ۲۷۴۳
  ۱۸۶۵۶۸
  ۱۹۰۱۳۳
  (۱۹x ۱۰۰۰۷)

  تعداد آيات در هر سوره، و شماره هايى که براى هر آيه تعيين شده است، از اجزاء اصلى قرآن هستند. نه تنها اين اجزاء از نظر رياضى تاييد شده اند، بلکه همه سوره هاى پاراف دار و بدون پاراف به تنهايى کد شده اند. از آنجاييکه اکنون ما با سوره هاى پاراف دار سرو کار داريم، جدول ۱۶ نشان دهنده شماره تعيين شده براى اين سوره ها است که با تعداد آيات در هر سوره جمع شده،
  باضافه مجموع شماره آيات ( + .....+۳+۲+۱). جمع کل ميشود ۱۹۰۱۳۳، يا ۱۰۰۰۷×19.

  با جمع کردن شماره هر سوره با سوره بعدى، و جمع کردن حاصل با سوره بعدى، همينطور که اين مراحل را تا آخر قرآن ادامه دهيم، براى هر سوره عددى خاص خواهيم داشت. بنابراين، سوره ۱ عدد ۱ را خواهد داشت، عدد سوره ۲ ميشود ۳=۲+۱، عدد سوره ۳، ۶=۳+۳ خواهد بود، عدد سوره ۴، ۱۰=۴+۶ خواهد بود، و همينطور تا آخر قرآن. مجموع اين اعداد براى سوره هاى پاراف دار و بدون پاراف، بطور جداگانه بر ۱۹ قابل قسمت است. اين اعداد براى سوره هاى پاراف دار در جدول ۱۷ نشان داده شده اند.

  مجموع اعدادى که براى سوره هاى بدون پاراف مشخص شده اند، ميشود ۲۳۷۷۸۵ که همچنين مضربى از ۱۹ است (۱۲۵۱۵×19=۲۳۷۷۸۵)

  کد رياضى کلمات خاص، کلمه "خدا" (الله )

  (۱) همانطور که قبلآ نشان داده شد کلمه "خدا" در قرآن ۲۶۹۸ مرتبه تکرار شده است، ۱۴۲×19.

  [۲] مجموع شماره آياتيکه در آنها کلمه "خدا" آمده است، ميشود ۱۱۸۱۲۳ که مضربى از ۱۹ است يا (۶۲۱۷×19).

  اين پديده هاى ساده مشکلات فراوانى براى ما ايجاد کرده بود، هنگامى که ما کلمه "خدا" را مى شمرديم. گروهى بوديم مجهز به کامپيوتر و همه ما فارغ التحصيل از دانشگاه بوديم. اما با اين وجود، در شمردن و حساب کردن و يا بسادگى نوشتن شمارش کلمه "خدا اشتباهات زيادى از ما سر ميزد. کسانى که هنوز ادعا دارند محمد نویسنده قرآن بود، واقعا غير منطفى فکر ميکنند؛ او هرگز به دانشگاه نرفته بود، و هرگز کامپيوتر نداشت.

  [۳] از اولين پاراف قرآنى (ا. ل. م. ۲:۱) تا آخرين پاراف (ن ۶۸:۱)، ۲۶۴۱، ۱۳۹×19، کلمه "خدا" تکرار شده است.

  [۴] کلمه "خدا" ۵۷ مرتبه در قسمت خارج پاراف ها آمده است (جدول ۱۸).

  [۵] با جمع کردن شماره سوره ها و آياتى که اين ۵۷ مرتبه کلمه "خدا" در آنها آمده است، مجموع ميشود ۲۴۳۲، يا ۱۲۸×19. به جدول ۱۸ توجه کنيد.

  [۶] کلمه "خدا" در ۸۵ سوره آمده است. اگر شماره هر سوره را با آياتى که ما بين اولين و آخرين تکرار کلمه "خدا" آمده است، با هم جمع کنيم، طوريکه آيه اول و آخر هم بحساب آيد، جمع کل ميشود ۸۱۷۰ يا ۴۳۰ ×19 .
  اطلاعات خلاصه شده در جدول ۱۹ آمده است.

  [۷] مهمترين پيغام قرآن اين است که فقط "يک خدا" هست. کلمه "يک" در عربى ميشود "واحد" و ۲۵ مرتبه در قرآن تکرار شده است. ۶ مرتبه از اينها به غير از خدا اشاره دارد (يک نوع غذا، يک در، و غيره). ۱۹ تکرار ديگر آن اشاره به خدا دارد. اين اطلاعات در فهرست لغات قرآن يافت ميشود. اهميت فراوان کلمه "واحد" بعنوان پيغام اصلى قرآن از اين مشخص ميشود که مضرب مشترک قرآن، ۱۹، مقدار عددى کلمه "واحد" است.

  چرا ۱۹ !

  __________

  همانطور که بعدا ً در اين ضميمه به آن اشاره خواهد شد، همه کتابهاى خدا، نه فقط قرآن، به طريق رياضى با عدد "۱۹" کد گذارى شده بودند. حتى جهان به اين پهناورى اسن علامت الهى را در بر دارد. عدد ۱۹ را ميتوان امضاء خالق بر روى هر چه خلق کرده است، در نظر گرفت (به ضميمه ۳۸ توجه کنيد). عدد "۱۹" داراى خواص رياضى خاصى است که از محدوده اين ضميمه خارج است. براى مثال:
  [۱] عدد اول است.

  [۲] شامل اولين عدد (۱) و آخرين عدد (۹) است انگار که صفت خدا را در ۵۷:۳ نشان دهد "اولين و آخرين."


  اطلسATLAS ( از القاب حضرت عباس به معنی بسیار شجاع )
 5. #14
  javad jan آواتار ها
  • 28,451
  • 19,067
  مدیر بخش

  عنوان کاربری
  مدیر کل تالار فنی و مهندسی
  تاریخ عضویت
  Feb 2013
  محل تحصیل
  تهران
  شغل , تخصص
  کارشناس کنترل پروژه
  رشته تحصیلی
  مدیریت اجرایی
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  11,406
  پست های وبلاگ
  564

  پیش فرض

  [۳] اين عدد در همه زبانهاى دنيا به يک شکل نوشته ميشود. هر دو عدد ۱ و ۹ تنها اعدادى هستند که در همه زبانها يک شکل نوشته ميشوند.

  [۴] داراى خواص رياضى فراوانى است. براى مثال، عدد ۱۹ مجموع اولين توان ۹ و ۱۰ است، و اختلاف بين دومين توان ۹ و ۱۰ است. حالا متوجه ميشويم که مد گذارى جهانى خدا با شماره ۱۹ در اين واقعيت گنجانده شده است که مقدار عددى "واحد" در همه زبانهاى کتابهاى آسمانى- آرامى، عبرى، و عربى، ۱۹ است.

  عدد ۱۹، بنابراين اولين دستور در همه کتابهاى آسمانى را اعلام ميدارد: که خدا يکى است. همانطورى که در جدول ۷ نشان داده شده است، حروف الفباء آرامى، عبرى، و عربى، بر طبق سيستم جهانى معينى بعنوان اعداد هم استفاده ميشدند. کلمه عبرى براى يک، (واحد، تلفظ ميشود). يک به زبان عربى ميشود "واحد." به جدول ۲۰ توجه کنيد.

  پايه اى محکم

  اولين آيه قرآن "به اسم خدا، بخشنده ترين، مهربانترين،" معروف به بسم الله، شامل ۱۹ حرف است. اجزاء تشکيل دهنده آن هم هر يک در قرآن به تعداد دفعاتى تکرار شده که مضربى از ۱۹ است.


  اولين کلمه ................."اسم" ....................تکرار...................۱۹ مرتبه

  دومين کلمه .............."الله " ....................تکرار..................۲ ۶۹۸ مرتبه(۱۴۲×19)

  سومين کلمه..........."الرحمن"(بخشنده ترين)....تکرار......۵۷ مرتبه (۳×19)

  چهارمين کلمه........"الرحيم" (مهربانترين).........تکرار.....۱۱ ۴ مرتبه (۶×19)

  استاد سزار ماجول ( ) مقدار عددى بيش از ۴۰۰ صفت خدا را مورد بررسى قرار داد و فقط چهار اسم پيدا

  همانطور که در بالا نشان داده شده، تنها اسمهاى الهى که مقدار عدديشان بر ۱۹ قابل قسمت هستند، دقيقا ً مقدار عدديشان مانند تعدد تکرار چهار کلمه در بسم الله است. شکل زير اين پديده هيبت انگيز را توصيف ميکند:

  اسم _________________۱۹ _______ واحد (واحد)

  الله _____________ ۲۶۹۸ _____ذوالفضل العظيم(صاحب رحمت بى پايان)

  رحمن____________ ۵۷ _________ مجيد (بزرگوار )

  رحيم ____________ ۱۱۴ _________ جامع (جمع کننده )

  چهار کلمه بسم الله در سمت راست نشان داده شده است، و تنها چهار اسم الهى که مقدار عدديشان بر ۱۹ قابل قسمت هستند در سمت چپ نشان داده شده اند. اعدادى که مابين آنها نوشته شده است، تعدد تکرار کلمات بسم الله است که همچنين مقدار عددى چهار اسم الهى هم هستند.  پنچ ستون اسلام

  اگر چه قرآن شامل دستورات بيشمارى است که بر همه جوانب زندگى ما حکم فرما است( براى مثال۳۸-۱۷:۲۲ توجه کنيد)، اما پنج "ستون" اصلى از روى سنت تاکيد شده اند. آنها عبارتند از:

  ۱. شهادت: شهادت دادن به اينکه در کنار خدا، خداى ديگرى نيست.

  ۲. نماز : بجا آوردن دعاى ارتباطى (نماز پنج بار در روز.

  ۳. روزه: روزه گرفتن در نهمين ماه تقويم اسلامى (رمضان )

  ۴. زکات: دادن ۵/۲% در آمد به اشخاص تعيين شده.

  ۵. حج : زيارت مکه يک بار در طول عمر براى کسانى که استطاعت آن را داشته باشند. مانند همه چيزهاى ديگر، اينها هم ترکيب رياضى دارند.


  اطلسATLAS ( از القاب حضرت عباس به معنی بسیار شجاع )
صفحه 2 از 2 اولیناولین 12

برچسب برای این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •