بالا
لامپ رشد گیاه

 دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

 دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

 فروشگاه پایان نامه و مقاله


 تایپ متن و مقاله و پایان نامه

 دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور

 دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 از مجموع 1

موضوع: آموزش جامع و کاربری نرم افزار Real desktop

 1. #1
  TAHA آواتار ها
  • 2,625
  • 9,180
  مدير بازنشسته

  عنوان کاربری
  مدير بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Mar 2009
  محل تحصیل
  PNU-CLUB
  شغل , تخصص
  PNU-CLUB
  رشته تحصیلی
  PNU-CLUB
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  1,369
  پست های وبلاگ
  1

  New6 آموزش جامع و کاربری نرم افزار Real desktop


  امروزه کاربران به دنبال دسکتاپ های زیبا ،واقعی و منظمی هستند که جذابیت خاصی داشته باشند.
  Real desktop نرم افزاری در زمینه ایجاد دسکتاپ سه بعدی و واقعی است که شما به وسیله ی آن می توانید صفحه ی دسکتاپ و در واقع میز کار خود را در ویندوز به یک میز کار واقعی و سه بعدی تبدیل کنید.
  توسط این نرم افزار قادر هستید میانبر ها و آیکن های دسکتاپ خود را آن گونه که می خواهید بچینید .گرچه این برنامه یک صفحه ی دسکتاپ واقعی و سه بعدی در اختیار تان قرار می دهد اما در حالت استفاده از آن سرعت سیسمتم هیچ تغییری نمی کند.
  در این آموزش شما خواهید آموخت که چگونه توسط این برنامه یک دسکتاپ واقعی همان طور که خودتان می خواید ایجاد کنید...

  نرم افزارReal desktop نرم افزاری ساده و کار بردی می باشد مثل بقیه نرم افزار ها اما تنها تفاوتی که دارد دارای محیط ثابت نمی باشد.به همین خاطر بعد از نصب بلافاصله پیامی برای تان ظاهر می شود که اگر می خواهید برنامه را اجرا نمایید باید بر روی Ok کلیک کنید ،البته می توانید بعد از نصب آن را از All program موجود در منوی Start اجرا کنید.سپس بعد از اجرای برنامه صفحه ی دسکتاپ شما به صورت زیر تغییر خواهد کرد.

  بعد از اینکه نرم افزار Real desktop به صورت کامل اجرا شد آیکن آن در سمت راست نوار Taskbar قرار می گیرید. برای اعمال تنظیمات مر بوط به این نرم افزار و ایجاد یک صفحه ی دسکتاپ واقعی بر روی این آیکن راست کلیک کنید و گزینه ی Setting را بر گزینید.

  با کلیک بر روی setting پنجره ی زیر برایتان باز می شود.
  سربرگ General:
  با استفاده ازاین سربرگl می توانید تنظیماتی را بر روی بر نامه اعمال نمایید.
  Autostart with windows: با فعال نمودن این گزینه در هر زمانی که سیستم راه اندازی شود برنامه به صورت اتوماتیک در مدت 5 ثانیه اجرا می شود وشما وارد یک دسکتاپ واقعی می شوید.
  Anti_alasing: اگر تیک این گزینه را قرار دهید لبه های ناهموار (خطوط منحنی) آیکن ها قابل رؤیت می شود.
  Bloom effect: با بر داشتن تیک این گزینه نور خوردگی گوشه های اتاق کاملا از بین می رود.

  Sound: اگر این گزینه فعال باشد ،در زمان جابه جایی آیکن ها صدایی می شنوید، با بر داشتن تیک این گزینه ، در هنگام جابه جایی آیکن ها شما دیگر صدایی نمی شنوید.
  Dynamic mouse pointer: با فعال نمودن این گزینه اشاره گرموس پویا می شود ، درصورتی که اگر شما اشاره گر موس را بر روی گوشه ای از آیکن ها قرار دهید تبدیل به یک نیم دایره ی جهت دار می شودکه شما قادر هستید آیکن ها را به وسیله ی آن بچرخانید و یا جا به جا کنید.
  Show shortcut arrows: نمایش یا عدم نمایش میانبر های آیکن ها

  در قسمت Show filenames on mouse over اگر چک مارک گزینه ی Activate را بگذارید ، درصورتی که اشاره گر موس نزدیک آیکن ها قرار نگیرد نام انها مخفی خواهد بود ، که با استفاده از لغزنده ی Sensitivity می توانید حساسیت نام آیکن ها را به اشاره گر موس مشخص کنید.البته اگر می خواهید که نام آیکن ها اصلا نشان داده نشود ،با راست کلیک بر روی آیکن مد نظر گزینه ی show filename را غیر فعال نمایید.

  برای اینکار هرچه لغزنده را به سمت راست ببرید این حساسیت بیشتر می شود و همین که اشاره گر موس را به آیکن ها نزدیک کنید نام آن ها قابل رؤیت می می شود.
  در قسمت Picture preview نیز می توانید نمایش و یا عدم نمایش فایل و فولدر ها را در صفحه ی دسکتاپ تعیین کنید.
  اگر می خواهید از تنظیمات پیش فرض برنامه استفاده کنید بر روی Resetکلیک کنیدو در پنجره کوچک بعدی نیز بر روی OKکلیک کنید.حال بر روی سربرگAtmosphere کلیک کنید.

  سریرگ Atmosphere:

  در این سربرگ شما می توانید ظاهر کلی صفحه ی دسکتاپ خود را به دلخواه طراحی نمایید.
  هر یک از گزینه های موجود در این پنجره یک طرح کامل از صفحه ی دسکتاپ می باشد و شما می توانید یکی از آنها را بر گزینیدکه عبارت اند از :
  Blue silence: سکوت آبی
  Yellow sound: صدای زرد
  Far ocean: دور دستهای اقیانوس
  Soft wood: چوب نرم
  وغیره ...
  اگر تصمیم دارید که خودتان عکس هایی را برای هر وجه آن قرار دهید در این جا گزینه ی User defined را فعال کنید.
  اکنون بر روی یکی از مربع های زیر آن کلیک کنید تا وارد پنجره زیر شوید.

  در این پنجره تصویر دلخواه خود را که می خواهید جایگزین نمایید انتخاب کرده و بر روی دکمه ی Openکلیک کنید.برای بقیه ی مربع ها نیز همین کار را انجام دهید.با هر یک از نوارهای زیر آنها نیز می توانید تصویر مورد نظر را به قالب های معینی در آورید.
  برای تنظیم انعکاس ایکن ها نیز از نوار لغزنده ی Reflectionاستفاده کنید.
  توسط سربرگ Language قادر هستید زبان پیش فرض برنامه را تغییر دهید.بد از اعمال تغییرات مد نظر خود سربرگ Iconرا بر گزینید.تا محتوای پنجره به صورت زیر برای تان تغییر کند.

  سربرگ Icon:

  در قسمت Icons آیکن های اصلی برنامه قرار دارد که اگر می خواهید آن ها در صفحه دسکتاپ نمایش داده شوند تیک هر یک را بگذارید.
  در کادر مربوط به style نیز می توانید سبک نمایش آیکن ها را در صفحه ی دسکتاپ تعیین کنید.که شامل حالت های Metal (فلزی)، wood(چوبی) ،Ultraviolet(فرابنفش ) ، Black glass(شیشه سیاه) وdefined user(توسط این گزینه می توانید خودتان از قسمت search یک تصویر دلخواه قرار دهید) می باشد.

  برای تغییر فونت نام آیکن ها از کشوی باز شونده در قسمت Lettering و تغییر اندازه ی فونت از کشوی زیر آن استفاده نمایید.
  Bold: با گذاشتن تیک این مورد نام ایکن ها پررنگ تر خواهد شد.
  I telic: اگر این گزینه را فعال کنید نام فایل ها مایل تر و لاغر تر خواهند شد.

  Color: توسط مربع جلو این گزینه نیز قادر هستید رنگ نام آیکن ها را بر اساس میل خود تعیین کنید.
  Width: با استفاده از نوار لغزنده Widthنیز می توانید عرض نام هر یک از فایل ها را کوتاه یا بلند کنید که برای عریض تر کردن نام آیکن نوار لغزنده را به سمت راست و برای کوتاه تر کردن به سمت چپ جابه جا کنید.
  توجه داشته باشید که در این پنجره یک گزینه ی محبوب دیگر برای تشریح باقی مانده آن هم گزینه ی Reflection است که برای درخشندگی بیشترآیکن ها در صفحه ی دسکتاپ نوار لغزنده را به سمت راست حرکت دهید و تاریک تر کردن آن ها نوار لغزنده را به سمت چپ حرکت دهید.سپس برای اجرا این اعمال بر روی Applyکلیک کنید تا تغییرات را ملاحظه نمایید.
  اکنون برای اعمال تنظیمات بیشتر سربرگ selectionرا انتخاب کنید.

  سربرگ Selection:


  در این پنجره شما از قسمت Type قادر هستید تعیین کنید که در زمان درک کردن یا انتخاب محیطی از صفحه ی دسکتاپ به شکل square( مربع) ، lasso( هر شکلی که بخواهید) در آید.
  Icon: با استفاده از گزینه ی Surface (رنگ آیکن وقتی که بر روی آن کلیک می کنید) و Text (رنگ دور نام آیکن) را مشخص نمایید.برای این منظور بر روی مربع رنگی کلیک کنید پنجره زیر برایتان باز شود.

  اکنون می توانید از رنگ های مشخص شده در Basic colors را انتخاب کنید و یا اینکه با استفاده از اشاره گر موس از کادر رنگی سمت راست رنگ دلخواه خود را بر گزینید. در آخر بر روی کلیک Okکلیک کنید.

  Selection: توسط مربع Filling surface (رنگ محدوده انتخاب) و Border (رنگ لبه ی محدوده ی انتخاب) را تعیین کنید .برای تغییر رنگ مانند قسمت آیکن عمل کنیدود پایان سربرگ Lighting را انتخاب کنید.

  سربرگ Lighting:

  همان طور که بعد از نصب نرم افزار یک صفحه ی دسکتاپ کاملا مجازی در اختیار شما قرا می گیرد ،این صفحه دارای نورپدازی هایی می باشد که شما به کمک گرفتن از این سربرگ می توانید این نور پردازی هارا به دلخواه خود تنظیم کنید.
  Light در این کادر از مربع Color رنگ نورمد نظر خود را همانند Selection مشخص کرده و از نوار لغزنده ی Environment brightness شدت نور پردازی را معین نمایید و همچنین اگر گزینه shadowرا فعال نمایید سایه ای در زیر هر آیکن ایجاد می شود که صفحه ی دسکتاپ واقعی تر به نظر می رسد.
  برای تعیین میزان نور در گوشه های اتاق از نوار لغزنده ی Room corner lighting استفاده کنید.
  شما توسط این پنجره می توانید جهت نور خوردگی آیکن ها را نیز تعیین کنید که برای این کار می توانید از کادرDirection که شامل گزینه های Ahead left(از طرف چپ به جلو) ، Up Right( بالا راست) ، behind above(پشت بالا) و User defined(با بعافل نمودن این گزینه می توانید از دو نوار لغزنده ی افقی و عمودی استفاده کرده و خودتان تعیین کنید) استفاده نمایید.
  با اعمال تغییرات مورد نظر در نهایت برای ذخیره سازی تغییرات اعمال شده بر روی Okکلیک کنید.

 2. # ADS
  نشان دهنده تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  محل سکونت
  -
  ارسال ها
  -

   دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی
   

برچسب برای این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •