بالا
لامپ رشد گیاه

 دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

 دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

 فروشگاه پایان نامه و مقاله


 تایپ متن و مقاله و پایان نامه

 دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور

 دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3

موضوع: آموزش جامع و کاربری نرم افزار Acronis True Image Home

 1. #1
  TAHA آواتار ها
  • 2,625
  • 9,180
  مدير بازنشسته

  عنوان کاربری
  مدير بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Mar 2009
  محل تحصیل
  PNU-CLUB
  شغل , تخصص
  PNU-CLUB
  رشته تحصیلی
  PNU-CLUB
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  1,369
  پست های وبلاگ
  1

  Icon13 آموزش جامع و کاربری نرم افزار Acronis True Image Home


  همان طور که در آموزش قبل گفته شد Image Home Acronis True نرم افزاری بسیار قدرتمند در زمینه ی ایجاد نسخه ی پشتیبان از سیستم عامل و اطلاعات موجود در هارد دیسک است. از قابیلت های دیگر این برنامه می توان به این اشاره کرد که شما قادر هستید برنامه را به گونه ای تنظیم کنید که قبل از شروع بک آپ گیری ، یک انتی ویروس را برای چک کردن اطلاعات و پس از گرفتن بک آپ یک برنامه ی دیگری را برای تست و مقایسه ی صحت بک آپ تهیه شده اجرا کند.
  در این بخش از آموزش شما خواهید آموخت که چگونه تنظیمات پیش فرض برنامه بر اساس میل خود تغییر دهید و یا اینکه نرم افزار را شخصی سازی نمایید.به طور مثال برنامه را طوری تنظیم کنید که به صورت اتوماتیک در زمان وقوع مشکلاتی که در سیستم عامل به وجود می آید از اطلاعات موجود در هارد شما بک آپ گیری نمایدو...
  ایجاد نسخه ی پشتیبان و تشریح دکمه یOption :


  در آموزش بخش یک تمام مراحل بک آپ گیری توضیح داده شد وتنها گزینه ای باقی مانده دکمه یOption در پنجره زیر می باشد.
  درطی مراحل بک آپ گیری به این پنجره بر خورد می کنید. همان طور که گفته شد شما می توانید برای شروع عملیات بک آپ گیری بر روی گزینه ی Proceed کلیک کنید و با همان تنظیمات پیش فرض برنامه یک نسخه ی پشتیبان از اطلاعات هارد دیسک خود ایجاد نمایید که این کار بیشتر برای کاربران عادی توصیه میشود.
  اما برای تغییر تنظیمات پیش فرض برنامه بر روی Optionکلیک کنیدتا وارد پنجره ی زیر شوید.
  در این پنجره شما می توانید به صورت دستی تنظیم نمایید که برنامه در چه مواقعی و هنگام بروز چه مشکلاتی به طور اتوماتیک از اطلاعات هارد دیسک شما بک آپ گیری نماید.
  Do not schedule: اگر این گزینه ی را فعال کنید قادر به زمان بندی نخواهید بود.
  Once only: با فعال نمودن این گزینه برنامه فقط یک بار ازدرایوی که برای بک اپ گیری تعیین کرده اید بک آپ می گیرد آن هم در تاریخی و ساعتی که شما در قسمت Run this task only once تعیین می کنید.
  به طور معمول در کامپیوتر های خانگی هر فردی با یوزر خودش وارد سیستم می شود به همین خاطر شما می توانید در قسمت Run with credentials مشخص کنید که برنامه بک آپ گیری را در چه یوزری شروع کند .برای این کار در کادر User name نام یوزر و در کادر password رمز یوزر خود را تایپ نمایید.

  با گذاشتن تیک گزینه ی Run the task only when the computer is idle اگر کامپیوتر شما در زمانی که تعیین کرده اید در حال انجام کاری باشد ،برنامه شروع به بک آپ گیری نمی کند بکه ضروریست در زمان
  اگر گزینه ی If missed run the task at startup و گزینه ی بالایی به طور هم زمان فعال باشد در صورتی که برنامه در زمان تعیین شده موفق به بک آپ گیری نشد به طور خود کار در هنگام بوت سیستم شروع به بک آپ گیری می کند.

  Upon event: با فعال کردن این گزینه می توانید تعیین کنید که برنامه در چه مواقعی از اطلاعات شما پشتیبان تهیه کند.اگر تیک گزینه ی Once a day only را قرار دهید برنامه فقط در تاریخی که با گذاشتن تیک گزینه ی start date تعیین می کنید و هنگامی که کامپیوتر شما در حالت ها System startup (در حال راه اندازی) ویا User logon (زمانی که کار بر از Adminخود خارج می شود) باشد برنامه به صورت خودکار شروع به بک آپ گیری می کند.
  Periodically: با انتخاب این گزینه شما قادر هستید نرم افزار را طوری تنظیم نمایید که هر چند ساعت یک بار از اطلاعات شما به صورت اتوماتیک بک آپ گیری نماید، که می توانید با کلیک بر روی دو مثلث موجود در کادر Run every هر چند ساعت یک بار که می خواهید برنامه از اطلاعات شما پشتیبان تهیه کند را تعیین کنید.

  Daily: اگرتصمیم دارید که برنامه هر روز به صورت خودکار از اطلاعات شما بک آپ گیری نماید ، این گزینه را برگزینید.در کادر مربوط به آن قادر هستید گزینه های every day(هر روز )، every weekday(روز های هفته )و every(در جلوی این گزینه فاصله ی گرفتن هر بک آپ در روز را تعیین کنید) را انتخاب کنید.
  در قسمت start atزمان شروع بک آپ گیری را با استفاده از دکمه های جهتی تعیین کنید و همچنین در قسمت start date تاریخ شروع بک آپ گیری را مشخص کنید .برای این کار بر روی دکمه ی جهتی کلیک کرده ودر کادری که برایتان باز می شود تاریخ مد نظر خود را انتخاب کنید.

  با فعال نمودن کزینه ی run the task every hour until the end of the day نیز می توانید با کلیک بر روی دکمه های جهتی مشخص کنید که نرم افزار Acronis True image home در یک روز چند مرتبه از اطلاعات شما به صورت خود کار بک آپ گیری نماید.
  Weekly: با بر گزیندن این گزینه می توانید روز هایی را که می خواهید برنامه از اطلاعات شما پشتیبان تهیه نماید را مشخص کنید، برای این کار کافی است تیک روز دلخواه خود را قرار دهید.
  Monthly: باقرار دادن چک مارک این گزینه وارد پنجره ی زیر می شوید.
  باگذاشتن تیک گزینه ی On the … می توانید تعیین کنید که اولین First بک آپ ویا Lastآحرین بک آپ در چه روزی از هفته گرفته شود.برای این کار از دو کشوی جلو On the استفاده کنید.
  اگر گزینه ی on everyرا انتخاب کنید می توانید تاریخ روزی که می خواهید برنامه از اطلاعات شما بک آپ گیری کند را مشخص کنید.در آخر با اعمال تنظمات دلخواه بر روی Next کلیک کنید.
  اکنون در این جا می توانید روش ایجاد پشتیبان را مشخص کنید .با فعال نمودن گزینه ی Fullپشتیبانی جدید و تازه و کامل خواهید داشت .اگر تیک گزینه ی A new full backup overwrites the previous one را فعال کنید پشتیبانی که ایجاد می کنید جایگزین هیچ بک آپی نخواهد شد. به همین دلیل در صورتی می توانید این گزینه را انتخاب کنید که در مسیر ایجاد بک آپ گزینه ی Add to existing backup archive را فعال نکرده باشید.

  Increment (افزایشی) : اگر قصد دارید تنها از تغییراتی که بعد از اخرین بک آپی که از پارتیشن انتخاب شده ایجاد کرده اید بک آپ بگیرید این گزینه را انتخاب کنید.
  Dirrerential(پتانسیل): این گزینه همانند گزینه ی Incremental می باشد ،تنها تفاوتی که دارد این است که اگر این گزینه را بر گزینید برای ذخیره سازی بک آپ فضای بیشتر از فضای مورد نیاز برای بک آپ Incremental نیاز است.
  اگر گزینه ی create a new full back up after را فعال کنید برنامه به طور اتوماتیک قبل از اینکه بک آپ افزایشی یا پتانسیل بگیرد یک فول بک آپ ایجاد می کند .با اسفاده از دکمه های بالا و پایین نیز می توانید تعداد بک آپ افزایشی یا پتانشیل را که می خواهید برنامه بگیرد را تعیین کنید.

  Delete previous backup archive: با فعال نمودن این گزینه برنامه قبل از ایجاد هر پشتیبانی ،بک آپ هایی قلبی شما را از لیست پاک می کند.
  حال بر روی Nextکلیک کنید. گزینه های باقی مانده در آموزش بعدی تشریح خواند شد پس با ما همرا باشید...
  کاربر مقابل پست TAHA عزیز را پسندیده است: خدامعلی

 2. # ADS
  نشان دهنده تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  محل سکونت
  -
  ارسال ها
  -

   دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی
   

 3. #2
  TAHA آواتار ها
  • 2,625
  • 9,180
  مدير بازنشسته

  عنوان کاربری
  مدير بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Mar 2009
  محل تحصیل
  PNU-CLUB
  شغل , تخصص
  PNU-CLUB
  رشته تحصیلی
  PNU-CLUB
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  1,369
  پست های وبلاگ
  1

  پیش فرض

  آموزش نرم افزار Acronis True Image Home(بخش 3)

  نرم افزار Acronis True Image Home برنده ی جایزه بهترین ایده در زمینه ی تهیه Back up و Restore کردن می باشد. گرچه بیشتر ویژگی های این برنامه در بخش های قبل ذکر شد اما این نرم افزار قابلیت های زیادی دارد که غیر قابل شمارش است .قابلیت های دیگری که می توان به آنها اشاره کرد این است که برنامه می تواند به صورت هوشمند شروع به گرفتن Back up کند ،در زمانی که کار بر سیستم خود را خاموش و یا Log off می کند ،و هم چنین پشتیبان گیری اطلاعات بر روی پارتیشن مخفی هارد دیسک ودسترسی به آن در هنگام باز گردانی .
  در آموزش بخش یک و دو از نرم افزار Acronis True Image Home تا جایی با چگونگی ایجادنسخه ی پشتیبان توسط این برنامه آشنا شدید.اما در این آموزش نیز با چگونگی تغییر تنظیمات پیش فرض برنامه بر اساس میل خود آشنا خواهید شد که در بخش قبل نیز کمی به آن اشاره کردیم ...
  در بخش قبلی تا پنجره ی Back up methodپیش رفتیم .بعد از کلیک بر روی Next وارد پنجره ی زیر می شوید.

  در این پنجره سه گزینه برای انتخاب دارید که هر یک عبارت اند از:
  Exclude hidden files and folders: با انتخاب این گزینه از فایل ها و فولدر های مخفی موجود درپارتیشنی که برای بک آپ گیری انتخاب کرده اید بک آپ گرفته نمی شود.
  Exclude system files and folders: با بر گزیدن این گزینه اگر فایل سیستمی درلیست فایل ها و فولدر هایی که انتخاب برا بک آپ گیری کرده اید ،وجود داشته باشد برنامه به صورت خود کار از آنها بک آپ نخواهد گرفت.
  Exclude files matching the following criteria: اگر این گزینه را فعال نمایید برنامه فایل های بی مصرف، موقتی و فولدر های خالی را که در پارتیشن انتخاب وجود دارند از لیست فایل های انتخاب شده برای بک آپ گیری حذف می کند.توصیه می شود که در این پنجره این گزینه فعال نمایید.
  با استفاده از دکمه ی Addمی توانید پسوند هایی و فرمت هایی را که نمی خواهید از آن ها بک آپ گرفته شود را به فایل های استثناء اضافه کنید.برای اینکار با کلیک بر روی Add در پنجره ای که برای تان باز می شود پسوند مورد نظر را تایپ کرده و برای اضافه کرده به لیست بر روی Ok کلیک کنید.از دکمه ی Editنیز برای ویرایش آن هایی که اشتباه تایپ کرده اید استفاده نمایید.
  برای حذف پسوند هایی که به لیست اضا فه کرده اید ،پسوند مد نظر خود را انتخاب کرده و بر روی Removeکلیک کنید.
  نکته : توجه داشته باشید در صورتی که می خواهید از پارتیشنی که در آن سیستم عامل و نرم افزار های ضرور خود را نصب کرده اید و قصد دارید از آن نسخه ی پشتیبان ایجاد نمایید ،هیچ یک از تنظیمات این پنجره را دست کاری نکنید.
  بعد از اعمال تغییرات بر روی Okکلیک کنید.

  همان طور که مشاهده می کنید این پنجره دارای گزینه های زیادی می باشد که ما در ادامه ی آموزش به تشریح گزینه های مهم و ضرور ی آن خواهیم پرداخت.
  برای گذاشتن رمز بر روی بک آپ خود می توانید از گزینه ی Archive protection استفاده کنید.
  در قسمت Password رمز دلخواه خود را وارد کرده ودر قسمت confirm نیز برای تایید تکرار نمایید.
  به منظور افزایش امنیت اطلاعات محرمانه ی خود می توانید از صنعت استاندارد قوی AES (استاندارد رمز گذاری پیشرفته ) الگو ریتم رمز نگاری را مرزبندی نمایید. اگر شما مایل به استفاده از رمزگذاری AES هستید ، یکی از کلید های (بر خلاف يك كلمه عبور معمولي، كليد به كاربر اجازه دسترسي مستقيم به اطلاعات را نمي دهد ) زیر را انتخاب کنید.
  Do not encrypt: در صورتی که تمایل به استفاده از کلید های زیر را ندارید ،تیک این گزینه را بگذارید.
  AES 128: کلید 128 بیتی (سریع ترین روش رمز گذاری)
  AES 192: کلید 192 بیتی ) امنیتش بیشتر از 128 بیتی )
  AES 256: کلید 256 بیتی (امن ترین روش در بین این سه کلید )
  در نظر داشته باشید که اگر از سیستم عامل خود بک آپ تهیه می کنید ، از گزینه Archive protection استفاده نکنید.
  برای تعیین برنامه هایی که می خواهید بعد و قبل از بک آپ اجرا شود بر روی گزینه در سمت چپ بر روی گزینه ی per/post commands کلیک کرده و در کادر مربوطه تیک گزینه ی Use custom commends را بگذارید.
  حال در قسمت Before back up process بر روی Edit کلیک کرده و در قسمت command بر روی مربع کلیک کنید،در پنجره ای که برایتان باز می شود به محل نصب نرم افزار ها رفته و برنامه ی دلخواه خود را انتخاب کنید.در نهایت دکمه ی Ok را بر گزینید.همچنین برای گزینه ی After back up process نیز دقیقا همین عملیات را انجام دهید.
  برای تعیین میزان فشردگی نسخه ی پشتیبان می توانید از آپشن Compression levelاستفاده نمایید.در کادر مربوطه قادر هستید گزینه ی None(با انتخاب این گزینه فشردگی صورت نمی گیرد)، Normal (متوسط)، High(زیاد) و maximum( حداکثر فشردگی ) را انتخاب نمایید.توصیه می شود که اگر از سیستم عامل خود بک آپ تهیه می کنید در این آپشن گزینه ی maximum را بر گزینید.
  شما می توانید سرعت پردازنده و هارد دیسک را که برنامه در حین انجام بک آپ گیری مجاز به استفاده می باشد را مشخص کنید برای این کار بر رو ی آپشن Back up performanceکلیک کرده و یکی از گزینه های low( کند) ، normal(متوسط) و High(سریع ترین حالت ) را انتخاب نمایید.با استفاده از گزینه ی HDD writing speed می توانید به صورت دستی سرعت دلخواه خود را برای بک آپ گیری مشخص کنید .برای این منظور از نوار لغزنده ی آن استفاده کنید.
  همان طور که قبلا گفته شد شما می توانید این برنامه را طوری تنظیم کنید که پس از اتمام بک آپ گیری ،یک ایمیل برای شما ارسال کند تا در هر کجا که هستید از صحت و سلامت اطلاعات با ارزش خود مطمئن شوید.برای این منظور در سمت چپ بر روی گزینه notification کلیک کنیدتا پنجره به صورت تغییر نماید.

  اکنون در این پنجره در قسمت E-mail Address ایمیل خود را تایپ کنید.در قسمت Outgoing mail server (SMTM) سرویس دهنده ی ایمیل خروجی خود را وارد نمایید .در کادر User name نام کار بری و در کادر Password رمز خود را تایپ کنید.
  با استفاده از آپشن Archive splitting می توانید بک آپ خود به چند قسمت مساوی تقسیم کنید.با کلیک بر روی این گزینه در کادر مربوطه گزینه Fixed size را فعال کرده و از کشوی باز شنوده ی آن اندازه مد نظر خود را انتخاب نمایید.در نهایت بعد از اعمال تغییرات دلخواه برای ادامه ی عملیات بک آپ گیری کلید Nextرا بر گزینید.
  در این پنجره با فعال نمودن گزینه ی Number of backups exeeds می توانید با استفاده از دکمه های بالا پایین تعداد بک آپی که می خواهید برناه به صورت اتوماتیک از اطلاعات شما بگیرد را نشخص کنید.
  اگر تیک گزینه ی Strage period of old backups exceeds را بگزارید در کادر زیر آن می توانید مشخص کنید که بعد از چند روز ذخیره سازی اولین نسخه ی پشتیبان برنامه شروع به بک آپگیری نمایدو همچنین با قراردادن تیک گزینه ی Size of archive exceeds می توانید حداکثر اندازه ی آرشیو خود را مشخص کنید.سپس بعد از تغییرات مد نطر بر روی Nextکلیک کنیددر پنجره بعدی برای شروع عملیات بک آپ بر روی Proceedکلیک کنید تا برنامه شروع به بک آپ گیری نماید.
  کاربر مقابل پست TAHA عزیز را پسندیده است: خدامعلی

 4. #3
  chakavak62 آواتار ها
  • 0
  • 1

  عنوان کاربری
  کاربر باشگاه
  تاریخ عضویت
  Dec 2010
  محل تحصیل
  تهران
  شغل , تخصص
  دانشجو
  رشته تحصیلی
  نرم افزار كامپيوتر
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  1

  پیش فرض

  با سلام چرا عکس ها باز نمی شوند من نیاز فوری دارم. به این آدرس هم سر بزنید. مرکز فروش مجازی

برچسب برای این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •