بالا
لامپ رشد گیاه

 دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

 دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

 فروشگاه پایان نامه و مقاله


 تایپ متن و مقاله و پایان نامه

 دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور

 دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 از مجموع 1

موضوع: انواع شرکت در ایران و کلیاتی در مورد آنها :

 1. #1
  tania آواتار ها
  • 5,836
  • 4,900

  عنوان کاربری
  مدیر بازنشسته بخش حقوق و گفتگوی آزاد
  تاریخ عضویت
  Jan 2010
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  4,348
  پست های وبلاگ
  56

  Icon140 انواع شرکت در ایران و کلیاتی در مورد آنها :  هر شرکت برای تاسیس نیازمند اساسنامه است . در ایران شرکتهای ذیل در قانون تجارت پیش بینی شده است.

  شرکت سهامی : شرکتی است که سرمایه آن به نسبت سهام تقسیم شده و میزان مسئولیت صاحبان سهام ، محدود به مبلغ اسمی سهام آنهاست . شرکت سهامی در هر صورت که تشکیل شود تجاری است . تعداد شرکا در شرکت سهامی نباید ار 3 نفر کمتر باشد . 2 نوع شرکت سهامی داریم . عام و خاص .

  شرکت سهامی خاص : شرکتی که تمام سرمایه آن در موقع تاسیس منحصرا توسط موسسین تامین می گردد .
  شرکن سهامی عام : شرکتی که موسسین آن قسمتی از سرمایه را از طریق فروش سهام به مردم تامین میکنند .
  در موقع تاسیس سرمایه شرکت سهامی عام ار 5 میلیون ریال نباید کمتر باشد .
  در کنار نام شرکت باید ( شرکت سهامی عام ) یا ( شرکت سهامی خاص ) نوشته شود . اداره شرکت با هییت مدیره ، که از بین سهامدارن انتخاب میشوند انجام میشود . شرکت دارای مجمع عمومی عادی و مجمع عمومی فوق العاده و تعدادی بازرس و 1 مدیر کل است .  شرکت با مسولیت محدود : شرکتی است که بین 2 یا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل میشود و هر یک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود مسئول قروض و تعهدات شرکت است .
  در اسم شرکت باید عبارت ( با مسئولیت محدود ذکر شود )و اسم شرکت نباید متصمن اسم هیچ یک از شرکا باشد . انتقال سهمالشرکه فقط با سند رسمی امکان پذیر است . و این شرکتها به وسیله یک یا چند نفر مدیر که از بین شرکا یا از خارج برای مدت محدود معین میشوند اداره میشود.

  شرکت تضامنی : شرکتی است که تحت اسم مخصوص برای امور تجارتی بین 2 یا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل میشود . اگر دارایی شرکت برای تادیه تمام قروض شرکت کافی نباشد هر یک از شرکا مسئول پرداخت تمام قروض شرکت است .
  در اسم شرکت تضامنی باید عبارت شرکت تضامنی و لااقل اسم یکه از شرکا قید شود و چنانچه اسم شرکت مشتمل بر اسمی تمام شرکا نباشد باید بعد از اسم شریک یا شرکا عبارت ( و شرکا ) قید شود . 1 نفر از میان شرکا یا خارج ، به عنوان مدیر انتخاب میشود .

  شرکت مختلط غیر سهامی: شرکتی است که برای امور تجارتی در تحت اسم مخصوصی بین یک یا چند نفر شریک با مسئولیت محدود و شریک ضامن تشکیل میشود شریک ضامن مسئول کلیه قروضی است که ممکن است علاوه بر دارایی شرکت پیدا شود .
  اداره شرکت مختلط غیر سهامی بر عهده شریک ضامن است و شریک با مسئولیت محدود حق اداره کردن شرکت را ندارد . و فقط میتواند نظارت کند .

  شرکت مختلط سهامی : شرکتی است که در تحت اسم مخصوصی بین یک عده شرکا سهامی و یک یا چند نفر شریک ضامن تشکیل میشود .
  مسئولیت شرکا سهامی تا میزان سرمایه آنهاست . مدیریت شرکت با شریک ضامن است .

  شرکت نسبی : شرکتی است که برای امور تجارتی در تحت اسم مخصوص بین 2 یا چند نفر تشکیل و مسئولیت هر یک از شرکا به نسبت سرمایه ای است که در شرکت گذاشته . در اسم شرکت باید عبارت ( شرکت نسبی ) و لااقل اسم یکی از شرکا قید شود . در صورتی که اسم شرکت مشتمل بر اسامی تمام شرکا نباشد بعد از اسم شریک یا شرکایی که ذکر شده عبارت ( وشرکا ) یا ( و براداران ) ضروری است .
  هر یک از شرکا اگر سرمایه شرکت برای تادیه قروض کافی نباشد به نسبت سرمایه مسئول تادیه قروض شرکت است .

  شرکت تعاونی تولید : شرکتی است که بین عده ای از ارباب حرف تشکیل میشود و شرکا مشاغل خود را برای تولید یا فروش اشیا یا اجناس به کار می برند .
  شرکت تعاونی مصرف : شرکتی است که برای فروش اجناس لازمه برای مصارف زندگانی اعم از اینکه اجناس مزبوره را شرکا ایجاد کرده باشند یا خریده باشند تشکیل میشود . یا برای تقسیم نفع و ضرر بین شرکا به نسبت خرید هر یک از آنها .
  ثبت کلیه شرکتهای مذکور الزامی است و تابع مقررات قانون ثبت شرکتها است .
  IU
  PNU


  http://najvayemehrbani.blogfa.com/
  کاربر مقابل پست tania عزیز را پسندیده است: bs_lowyer

 2. # ADS
  نشان دهنده تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  محل سکونت
  -
  ارسال ها
  -

   دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی
   

برچسب برای این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •