بالا
لامپ رشد گیاه

 دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

 دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

 فروشگاه پایان نامه و مقاله


 تایپ متن و مقاله و پایان نامه

 دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور

 دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 از مجموع 1

موضوع: واکنش وزیر علوم به نامه احمدی نژاد

 1. #1
  saeidking آواتار ها
  • 1,582
  • 1,727
  مدير بازنشسته

  عنوان کاربری
  مدير بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Jun 2010
  محل تحصیل
  وجدان
  شغل , تخصص
  کارشناس امور کشاورزی
  رشته تحصیلی
  مهندسی آب و خاک
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  1,636

  new23 واکنش وزیر علوم به نامه احمدی نژاد

  وزير علوم، تحقيقات و فناوري با اشاره به نامه اخير رييس‌جمهور به وزراي علوم و بهداشت درباره خودداري از بازنشسته کردن بي رويه اساتيد و تفكيك جنسيتي، گفت: دستور رييس‌جمهور را به گوش جان شنيده و اجرا خواهيم كرد.


  كامران دانشجو كه هم‌اكنون به همراهي معاون اول رييس‌جمهور در عراق است،‌ در گفت‌وگوي اختصاصي با ايسنا، درباره دستور اخير رييس‌جمهور در خصوص طرح تك‌جنسيتي شدن دانشگاه‌ها، گفت: روسا و مسئولين دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي كشور در یك سال گذشته با درك اهميت مصوبات شوراي انقلاب فرهنگي كه ساليان دراز بر زمين مانده بود و با نيت خالصانه به دنبال اجرايي كردن اين مصوبات و حفظ حدود اسلامي كردن در دانشگاه‌ها بودند.

  وي با اشاره به سابقه اين طرح كه در شوراي انقلاب فرهنگي و در خرداد و تير سال 66 طي چهار جلسه در قالب چهارده بند به تصويب رسيده است، گفت: اين طرح تاكنون اجرايي نشده و بر زمين مانده بود. البته در گذشته اقدامات بسيار مناسبي را انجام دادند و راهكارهاي فراواني را هم در مسير اجرايي كردن اين مصوبات برداشتند. اين مصوبات اعتقاد روساي دانشگاه‌ها در راستاي اسلامي كردن محيط دانشگاه بود تا دانشگاه در محيطي سالم‌تر، با نشاط‌تر و با رعايت اخلاق و شئونات اسلامي بيشتر فعاليت‌هاي علمي، پژوهشي و توليد خود را ادامه دهد و يكي از اين راهكارها در دوره اخير ايجاد كلاس‌ها و بعضا رشته‌هاي تك‌جنسيتي بود كه موجب دل‌نگراني رييس‌جمهور شد.

  دانشجو در ادامه در پاسخ به اين كه اگر وزارت علوم مصوبه شوراي انقلاب فرهنگي را اجرا كرده، علت دل‌نگراني رئيس‌جمهور چيست، گفت: شايد وي اين راهكار را به خاطر اثرات سوئي مناسب ندانستند، البته رييس‌جمهور اجرايي كردن مصوبات شوراي انقلاب فرهنگي در خصوص اسلامي كردن دانشگاه‌ها را زير سوال نبردند و از رييس‌جمهوري كه در مسير اعتلاي فرهنگ اسلام تمام تلاش خودش را انجام داده است، انتظارم همين بود. اما اين راهكار يعني تشكيل برخي كلاس‌هاي تك‌جنسيتي و بعضا رشته‌هاي تك‌جنسيتي در برخي دانشگاه‌ها و يا اعلام برخي دانشگاه‌ها براي مقررات ورودي‌هاي جديد از اول مهر، به نظر رئيس‌جمهورمان پیامدهای سوئي داشته و ممكن بود، يك دوگانگي در درون دانشگاه پيش بياورد كه بدين‌ ترتيب آن هدف اصلي را زيرسوال مي‌برد.

  وي ادامه داد: در نتيجه، ممكن بود آن هدفي كه روساي دانشگاه‌ها و وزارت علوم براي آن دلسوزانه اقدام مي‌كردند، با چالش‌هاي بي‌جهتي روبه‌رو شود و لذا رييس‌جمهور فرمان توقف و جلوگيري از آن را صادر كردند كه طبعا توسط مسئولين وزارت علوم و نيز روساي دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي به گوش جان شنيده شد و دستور وي بي‌وقفه اجرا مي‌شود.

  ايجاد كلاس تك‌جنسيتي در دانشگاهي كه درهر دو جنس پذيرش دارد، متوقف مي‌شود

  دانشجو با اعلام اينكه با دستور رييس‌جمهور اين شيوه اخير متوقف مي‌شود، اظهار كرد: ايجاد كلاس تك‌جنسيتي در دانشگاهي كه در هر دو جنس پذيرش دارد، متوقف مي‌شود. بدون اينكه بقيه فعاليت‌ها در مسير اسلامي شدن دانشگاه‌ها زير سوال برده شود و مطمئنا توقف اين هدف كلي مدنظر رييس‌جمهور نبوده و نخواهد بود. البته تأكيد مي‌كنم دستور مطاع رييس‌جمهور به گوش جان شنيده و بلافاصله عملي مي‌شود.

  راه اندازی دانشگاه تك‌جنسيتي يا ايجاد پرديس‌هاي خواهران و برادران در حال بررسي است

  وزير علوم و تحقيقات و فناوري در ادامه درباره اينكه آيا روش‌هاي ديگري جانشين طرح اخير خواهد شد يا خير، پاسخ داد: اميدواريم كه راهكارهاي عالمانه ديگري مثل تأسيس دانشگاه تك‌جنسيتي يا ايجاد پرديس‌هاي خواهران و برادران در طرح‌هاي گسترش آموزش عالي و دانشگاه‌ها و يا طرح‌هاي عالمانه ديگري كه مصوبه مورد نظر را اجرايي كند يا احيانا طبعات سوئي اين راهكار متوقف‌ شده را نداشته باشد و موجب دل‌نگراني رييس‌جمهور هم نشود.

  وزير علوم افزود: به عنوان مسئول و خدمتگزار مردم و منصوب از طرف رييس‌جمهور اميدم اين است كه با درايت و تدبيري رييس جمهور در طول مسير اسلامي شدن دانشگاه‌ها كه با توجه به شناختي كه سال‌هاي سال است از ايشان دارم و مي‌دانم كه رعايت اخلاق و حدود اسلامي در دانشگاه‌ها و در كل اسلامي شدن دانشگاه خصوصا از بعد محتوي حتما يكي از دغدغه‌هاي رييس‌جمهور است، ايشان در اين مسير هم ما و هم روساي دانشگاه‌ها را از هدايت‌ها و حمايت‌هاي راهگشاي خودشان محروم نكنند و هر زماني كه خطري را احساس كردند يا اجراي روشي در نظرشان احيانا طبعات سوئي داشت به ما و روساي دانشگاه‌ها هشدار لازم را بدهند و ما هم همچون اين دفعه هر بار كه هشدار بدهند و ما را هدايت كنند به گوش جان خواهيم شنيد و دستور ايشان براي ما كه برخاسته از دلسوزي و احساس مسوليت براي انقلاب و كشور است، مطاع است و به سرعت اجرايي مي‌شود.

  پيشنهاد افزايش سن بازنشستگي و سنوات خدماتي اعضاي هيأت علمي در دانشگاه‌ها را با شوراي انقلاب فرهنگي مطرح كرده‌ام

  توقف بازنشستگي اساتيد تا زمان اعلام نتايج طرح جديد وزارت علوم

  وزيرعلوم و آموزش عالي در بخش ديگري از اين گفت‌وگو به موضوع بازنشسته شدن اساتيد اشاره كرد و گفت: پيشنهادي چندماه پيش توسط خود بنده در اين‌باره به شوراي انقلاب فرهنگي ارايه شد كه اين پيشنهاد براي بررسي كارشناسان طرح به شوراي معين ارجاع شد. در آن پيشنهاد من افزايش سن بازنشستگي و سنوات خدماتي اعضاي هيأت علمي در دانشگاه‌ها را مطرح كردم. به اين علت كه تعداد اعضاي هيأت علمي كشور همچنان كم است و با كمبود هيأت علمي مواجه هستيم.

  دانشجو اضافه كرد: در دانشگاه‌ها به بیست هزار هيات علمي نياز داريم. البته ما همين امسال با عنايت رييس‌جمهور كه مجوز هفت‌هزار هيأت علمي را صادر نمود توانستيم 2500 هيات علمي استخدام كنيم. وزارت علوم خود پيش‌قدم شد و اين پيشنهاد را ارايه كرد تا بتوانيم از اعضاي هيأت علمي در سال های آموزشي بيشتري استفاده كنيم.

  تا پیش از بررسي اين طرح حكم بازنشستگي كسي صادر نشود تا نتيجه بررسي كارشناسانه آن در شوراي معين شوراي انقلاب فرهنگي مشخص شود

  اين طرح به شوراي معين رفته است و من فكر مي‌كنم رييس‌جمهور در بند اول دستور اخيرشان اين موضوع را مدنظر داشته‌اند تا پیش از بررسي اين طرح حكم بازنشستگي كسي صادر نشود تا نتيجه بررسي كارشناسانه آن در شوراي معين شوراي انقلاب فرهنگي مشخص شود و دانشگاه‌ها با يك رويه متحدالشكل اين كار را اگر نياز بود انجام بدهند. البته در اينجا هم دستور ايشان مطاع است و روساي دانشگاه‌ها در اين باره مثل بند ديگر آن را به گوش جان شنيدند و اجرا خواهند كرد.
  اگر تنهاترين تنها شوم باز خدا هست او جانشين همه نداشتنهاست.(شریعتی)

  http://up.pnu-club.com/images/70ud7bp0svld9vwyherq.jpg

 2. # ADS
  نشان دهنده تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  محل سکونت
  -
  ارسال ها
  -

   دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی
   

برچسب برای این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •