بالا
 دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

 دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

 دانلود نمونه سوالات نیمسال اول 95-94 پیام نور

 فروشگاه پایان نامه و مقاله
 دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور

 دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 از مجموع 1

موضوع: تمام داوطلبان كنكور 90 وارد دانشگاه‌ می‌شوند

 1. #1
  O M I D آواتار ها
  • 18,252
  • 15,116
  مدير بازنشسته

  عنوان کاربری
  مدير بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Oct 2010
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  3,267
  پست های وبلاگ
  555

  پیش فرض تمام داوطلبان كنكور 90 وارد دانشگاه‌ می‌شوند

  در چهل‌ويكمين كنكور سراسری كه امسال برگزار می‌شود يك ميليون و 136 هزار داوطلب دختر و پسر ثبت‌نام كرده‌اند.
  فارس:كنكور سراسری 90 در روزهای پنج‎شنبه و جمعه 9 و 10 تیرماه و صبح روز شنبه 11 تیرماه با رقابت بیش از یك میلیون نفر برگزار می‌شود و به گفته مسئولان سازمان سنجش آموزش كشور، تمام داوطلبان این آزمون وارد دانشگاه‌ها می‌شوند.

  در چهل‌ویكمین كنكور سراسری كه امسال برگزار می‌شود یك میلیون و 136 هزار داوطلب دختر و پسر ثبت‌نام كرده‌اند.

  * بیشترین شركت‌كنندگان كنكور سراسری در گروه علوم‌تجربی هستند

  ابراهیم خدایی معاون سازمان سنجش آموزش كشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با بیان اینكه در كنكور سراسری سال 90، یك میلیون و 138 هزار نفر ثبت‌نام كرده‌اند، گفت: كنكور سراسری سال 90 در روزهای 9 تا 11 تیرماه برگزار می‌شود.

  وی درباره درصد شركت‌كنندگان زن و مرد در كنكور سراسری سال 90 گفت: از یك میلیون و 138 هزار داوطلب كنكور سراسری 60,5 درصد زن و 39,5 درصد مرد هستند.

  معاون سازمان سنجش آموزش كشور با بیان اینكه بیشترین تعداد شركت كننده در كنكور سراسری در گروه علوم تجربی هستند، گفت: 39 درصد از داوطلبان كنكور سراسری در گروه علوم تجربی هستند، گروه علوم انسانی با 33 درصد، گروه علوم ریاضی با 25 درصد، گروه هنر با 6/1 درصد و گروه زبان‌های خارجی با 4/1 درصد به ترتیب بیشترین تعداد شركت كنندگان كنكور سراسری را به خود اختصاص می‌دهند.

  * جزئیات مقررات وظیفه عمومی كنكور 90

  وی درباره شرایط مقررات وظیفه عمومی در كنكور سراسری 90 گفت: داوطلبان مرد خواستار شركت در كنكور 90 باید كارت پایان خدمت یا كارت معافیت دائم (كفالت، پزشكی و موارد خاص) یا برگه معافیت موقت پزشكی و بدون غیبت در مدت اعتبار آن داشته باشند.

  وی افزود: فارغ‌التحصیلان و دانش آموزان سال آخر دوره متوسطه روزانه، بزرگسالان، آموزش از راه دور و همچنین فارغ التحصیلان پایه پیش دانشگاهی و دانش‌آموزان پایه پیش دانشگاهی نظام جدید آموزش متوسطه متولد سال 1371 و بعد از آن برای ثبت‌نام و شركت در آزمون سراسری سال 1390 احتیاجی به اخذ برگه آماده به خدمت ندارند، ولی باید در تاریخی كه توسط سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی اعلام می‌شود، به خدمت اعزام شوند، در صورت پذیرفته شدن در آزمون سراسری به شرط نداشتن غیبت، در هر مرحله‌ای از خدمت ترخیص خواهند شد. در غیر این صورت غایب محسوب شده و پذیرش آن‌ها در آزمون سراسری سال 1390 ملغی می‌شود.

  معاون سازمان سنجش آموزش كشور ادامه داد: ثبت‌نام و شركت در آزمون متولدین نیمه دوم سال 1370 كه به صورت حضوری مدرك پیش دانشگاهی اخذ كرده‌اند با اخذ برگ اعزام به خدمت بدون مهر غیبت كه تاریخ اعزام آن‌ها در نیمه دوم سال 1390 خواهد بود، بلامانع است.

  وی افزود: متعهدین خدمت در وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها كه پس از انجام تعهد خدمت معاف می‌شوند، در صورت ارائه موافقتنامه از بالاترین مقام وزارت یا سازمان متبوع می‌توانند در كنكور 90 شركت كنند. با شروع تحصیل، تعهد آن‌ها قطع شده و پس از اتمام تحصیلات باید بقیه خدمت مورد تعهد را در وزارتخانه یا سازمان متبوع به اتمام برسانند.

  خدایی گفت: فارغ التحصیلان دوره كاردانی (فوق دیپلم ) در حین خدمت با ارایه گواهی از یگان مربوط مبنی بر اینكه دوران خدمت وظیفه وی تا 30 شهریور یا نهایتاً تا 30 بهمن سال 90 به پایان برسد اجازه شركت در كنكور 90 را دارند.

  وی با بیان اینكه فارغ‌التحصیلانی كه فقط رشته‌های تحصیلی نیمسال دوم سال تحصیلی 91 را انتخاب كرده‌اند باید خدمت دوره ضرورت آن‌ها تا آن تاریخ به پایان رسیده باشد، گفت: فارغ‌التحصیلان دوره كاردانی حداكثر تا 31 شهریور 1390 در رشته‌های تحصیلی غیر گروه آموزشی پزشكی، به شرط نداشتن غیبت اجازه ثبت‌نام دارند.

  معاون سازمان سنجش آموزش كشور ادامه داد: تمام فارغ‌التحصیلان دوره كاردانی باید حداكثر در مدت 6 ماه خود را برای انجام خدمت وظیفه عمومی به سازمان وظیفه عمومی معرفی كنند، فارغ‌التحصیلانی كه به موقع به خدمت اعزام شده باشند، در صورت نداشتن غیبت، از خدمت ترخیص خواهند شد.

  وی گفت: فارغ‌التحصیلان دوره كاردانی در صورتی می‌توانند در مقطع كارشناسی پیوسته شركت كنند، كه رشته كارشناسی هم‌نام با رشته مقطع كاردانی بوده و بتوانند حداكثر طی مدت 4 سال فارغ التحصیل شوند.

  * دانشجویان اخراجی حق شركت در كنكور 90 را دارند

  به گفته معاون سازمان سنجش آموزش كشور، دانشجویان اخراجی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی كشور می‌توانند در كنكور 90 ثبت‌نام كنند.

  خدایی افزود: داشتن دیپلم دوره 4 ساله متوسطه نظام قدیم آموزش متوسط یا گواهینامه پایه پیش دانشگاهی كه حداكثر تا تاریخ 31 شهریور 89 اخذ شود یا داشتن مدرك كاردانی (فوق دیپلم ) برای حضور در كنكور 90 الزامی است.

  وی گفت: دارندگان مدرك كاردانی (فوق دیپلم ) دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و دارندگان مدرك كاردانی پیوسته آموزشكده‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش و همچنین داوطلبانی كه حداكثر تا 31 شهریور در مقطع كاردانی (فوق دیپلم ) فارغ التحصیل می‌شوند، حق ثبت‌نام و شركت در آزمون سراسری را خواهند داشت.

  معاون سازمان سنجش آموزش كشور ادامه داد: دانشجویان اخراجی آموزشی موضوع ماده 29 آیین‌نامه آموزشی و همچنین دانشجویان دوره كارشناسی كه مدرك معادل كاردانی (اعم از كاردانی عمومی یا كاردانی) را اخذ كرده‌اند پس از تسویه حساب كامل با مؤسسه ذیربط و همچنین اداره كل امور دانشجویان داخل و صندو ق رفاه دانشجویان وزارت ذیربط و در صورت نداشتن مشكل نظام وظیفه (برای برادران) حق ثبت‌نام در كنكور 90 را دارند و فقط می‌توانند در رشته‌ای غیر از رشته قبلی خود متقاضی شوند.

  وی گفت: متقاضیانی كه از سال تحصیلی 64 ـ 63 به بعد، دو نوبت در آزمون‌های ورودی (دوره‌های روزانه ) رشته‌های تحصیلی متمركز یا نیمه متمركز پذیرفته شده‌اند حق ثبت‌نام در كنكور 90 را ندارند.

  خدایی اظهار داشت: دانشجویان دوره‌های نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی و بین‌المللی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی كه از معافیت تحصیلی استفاده نمی‌كنند، می‌توانند بدون انصراف از تحصیل در آزمون سراسری سال 1390 ثبت‌نام و شركت كنند این داوطلبان در صورت موفقیت در آزمون و قبل از ثبت‌نام در رشته قبولی جدید، باید از رشته قبولی قبلی خود انصراف قطعی دهند و گواهی مربوط را به مؤسسه ذیربط ارائه كنند. این داوطلبان حق بازگشت و ادامه تحصیل در رشته قبولی قبلی خود را ندارند.

  * تمام داوطلبان كنكور 90 در دانشگاه‌ها پذیرش می‌شوند

  به گفته مشاور عالی سازمان سنجش تمام داوطلبان آزمون سراسری سال 90 با توجه به ظرفیت موجود پذیرش دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالی دولتی و غیردولتی می‌توانند در سال تحصیلی آینده وارد دانشگاه‌ شوند.

  حسین توكلی با بیان اینكه در آزمون سراسری سال 90، یك میلیون و 136 هزار نفر داوطلب ثبت‎
  نام كرده‌اند، گفت: ثبت‌نام یك میلیون و 136 داوطلب در كنكور سراسری امسال این در حالی است كه مجموع ظرفیت پذیرش دانشجو در موسسه‌ها، مراكز و دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی به مراتب بالاتر از رقم داوطلبان شركت‌ كنننده در آزمون سراسری است.

  وی با بیان اینكه در حال حاضر كرسی‌های دانشگاهی در نقاط مختلف كشور به دلیل افزایش رشته‌ها و میزان ظرفیت، خالی است، افزود: رقابت داوطلبان با افزایش میزان ظرفیت پذیرش در مراكز آموزش عالی دولتی و غیردولتی كشور به رقابت در رسیدن به رشته‌ها و دانشگاه‌های خاص تبدیل شده است.

  * كاهش سالانه داوطلبان كنكور پس از سال 82


  توكلی گفت: از كنكور سراسری سال 82 تعداد داوطلبان آزمون سراسری سیر نزولی داشته است.

  وی هرم سنی و ایجاد دوره‌های شبانه، مجازی، علمی‌ كاربردی، بین‌الملل و . . . را از جمله دلایل كاهش آمار داوطلبان دانست و گفت: این مراكز تعداد زیادی از داوطلبان را به عنوان دانشجو در چند سال گذشته جذب كرده‌اند.

  به گفته مشاور عالی سازمان سنجش آموزش كشور، تعداد دانشجویان در سال 82 نسبت به 81 به میزان 5 هزار نفر كاهش داشت و در سال 83 نسبت به سال 82 نیز تعداد 13 هزار داوطلب كاهش یافت.

  * 517 هزار نفر در رشته‌های متمركز كنكور 90 پذیرفته می‌شوند


  توكلی گفت: از تعداد ثبتنام كنندگان مذكور در كنكور 90 تعداد 850 هزار نفر پس از آزمون حق انتخاب رشته پیدا می‌كنند.

  وی افزود: 517 هزار نفر از داوطلبان نیز در ردیف قبول‌شدگان متمركز و 50 هزار نفر در ردیف قبول‌شدگان نیمه‎
  متمركز به دانشگاه‌ها راه می‌یابند.

  توكلی با اشاره به اینكه این آمار تنها متعلق به میزان پذیرفته‌شدگان در دانشگاه‌های دولتی است، افزود: با توجه به میزان ظرفیت پذیرش دانشجویان در دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی تمام داوطلبان یك جای خالی در دانشگاه‌ها دارند.

  وی تصریح كرد: در كنكور 90، دارندگان دیپلم نظام قدیم و مدرك پیش‌دانشگاهی و داوطلبان شاغل به تحصیل در دوره پیش‌دانشگاهی كه 31 شهریور فارغ‌التحصیل می‌شوند نیز ثبت‎
  نام كرده‌اند.

  * دفترچه‌های آزمون كنكور 90 شخصی‌سازی می‌شود

  مشاور عالی سازمان سنجش آموزش كشور با بیان اینكه دفترچه‌های كنكور 90 شخصی‌سازی شده است، گفت: مشخصات نام، نام خانوادگی و شماره داوطلبی روی دفترچه‌های عمومی و اختصاصی درج شده است.

  به گفته وی، تمام پرسش‌ها برای داوطلبان در هرگروه امتحانی یكسان است ولی گزینه‌ها به منظور افزایش میزان امنیت برگزاری آزمون غیرمرتب خواهد بود.

  توكلی اظهار داشت: براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده آزمون سراسری سال 1390 در صبح و بعد از ظهر روزهای پنج‎
  شنبه و جمعه 9 و 10 تیرماه و صبح روز شنبه 11 تیرماه در حوزه‌های امتحانی داخل و خارج از كشور به طور همزمان برگزار می‌شود.

  به گفته وی، تعداد داوطلبان ثبت‌نام كرده در كنكور 90 نسبت به سال گذشته بیش از 150 هزار نفر كاهش داشته است.

  * 5 تا 8 تیرماه كارت ورود به جلسه داوطلبان كنكور ارائه می‌شود

  مشاور عالی سازمان سنجش كشور درباره زمان توزیع كارت‌های ورود به جلسه كنكور 90 خاطرنشان كرد: كارت ورود به جلسه كنكور 90 از 5 تا 8 تیرماه امسال از طریق سایت سازمان سنجش آموزش كشور توزیع می‌شود و كنكور در 390 بخش، شهرستان و 22 حوزه امتحانی خارجی برگزار می‌شود.

  وی افزود: داوطلبان باید برای دریافت كارت در زمان‌های مقرر با وارد كردن اطلاعات شخصی نام خانوادگی و نام، شماره شناسنامه و تاریخ تولد و یا نام خانوادگی، نام و كد رهگیری یك نسخه پرینت از كارت شركت در آزمون را تهیه كنند.

  توكلی با تاكید بر اینكه از ورود داوطلبانی كه كارت شناسایی یا كارت ورود به جلسه نداشته باشند ممانعت به عمل می‌آید، گفت: داوطلبان باید از آوردن وسایل اضافه خودداری كنند و در صورت به همراه داشتن وسائل در هنگام برگزاری آزمون، كار آنها تخلف تلقی شده و برابر قانون رسیدگی به تخلفات رفتار می‌شود.

  *تصحیح پاسخنامه‌های كنكور توسط 2 دستگاه علامت‌خوان

  وی با اشاره به نهایت دقت در تصحیح پاسخنامه‌های كنكور گفت: پاسخنامه‌های كنكور توسط 2 دستگاه جداگانه تصحیح می‌شوند.

  توكلی با اشاره به اینكه این پاسخنامه‌ها توسط 2 دستگاه علامت‌خوان تصحیح می‌شوند، گفت: پاسخنامه‌ها در صورت عدم هماهنگی بین دستگاه‌ها به صورت دستی تصحیح می‌شوند.

  وی ادامه داد: پس از تصحیح پاسخنامه توسط دستگاه علامت‌خوان اول با حساسیت بالا و دستگاه علامت‌خوان دوم با حساسیت كمتر پاسخنامه‌ها را تصحیح می‌كند و در صورتی كه مغایرتی بین این دو وجود نداشته باشد كار تصحیح پاسخنامه تمام می‌شود كه تاكنون حتی یك مورد مغایرت در نحوه تصحیح این دو دستگاه صورت نگرفته است.

  * فهرست منابع سؤالات كنكور 90

  سؤالات كنكور90 بر اساس كتب نظام جدید سالی واحدی است و به شرح زیر طراحی می‌شود.

  * سؤالات دروس عمومی:


  زبان و ادبیات فارسی: شامل ادبیات فارسی 2 برای تمام رشته‌ها، ادبیات فارسی 3 برای تمام رشته‌ها غیر ازعلوم انسانی، زبان و ادبیات فارسی یك و 2 پیش دانشگاهی برای تمام رشته‌ها، ادبیات فارسی 3 ‌تخصصی انسانی سال سوم مخصوص علوم انسانی، زبان فارسی 3 تخصصی انسانی سال سوم مخصوص علوم انسانی، زبان فارسی 3 غیراز علوم انسانی سال سوم برای تمام رشته‌ها غیر از علوم انسانی است.

  عربی: شامل عربی 2 غیر از علوم انسانی سال دوم برای تمام رشته‌ها غیر از علوم انسانی، عربی 2 برای علوم انسانی سال دوم مخصوص علوم انسانی، عربی 3 (غیر از علوم انسانی) سال سوم برای تمام رشته‌ها غیر از علوم انسانی، عربی 3 (علوم انسانی) سال سوم مخصوص علوم انسانی است.

  فرهنگ و معارف اسلامی: شامل قرآن و تعلیمات دینی 2 (دین و زندگی) سال دوم برای تمام رشته‌ها، قرآن و تعلیمات دینی 3 (دین و زندگی) سال سوم برای تمام رشته‌ها، معارف اسلامی (دین و زندگی) پیش دانشگاهی برای تمام رشته‌ها است.

  زبان انگلیسی: شامل انگلیسی 3 سال سوم برای تمام رشته‌ها و انگلیسی یك و 2 پیش دانشگاهی برای تمام رشته‌ها منبع آزمون درس زبان انگلیسی در دروس عمومی است.

  * دروس تخصصی گروه علوم ریاضی:

  ریاضیات: شامل هندسه یك سال دوم، آمار و مدلسازی سال دوم، هندسه 2 سال سوم، ریاضیات 2 سال دوم، حسابان سال سوم، جبر و احتمال سال سوم، هندسه تحلیلی و جبر خطی پیش دانشگاهی، حساب دیفرانسیل و انتگرال یك و 2 پیش دانشگاهی و ریاضیات گسسته پیش دانشگاهی است.

  فیزیك: شامل فیزیك یك و آزمایشگاه سال اول، فیزیك 2 و آزمایشگاه سال دوم، فیزیك 3 و آزمایشگاه (ویژه ریاضی) سال سوم و فیزیك یك و 2 پیش دانشگاهی است.

  شیمی: شامل شیمی 2 و آزمایشگاه سال دوم، شیمی3 و آزمایشگاه سال سوم و شیمی یك و 2 پیش دانشگاهی است.

  * دروس تخصص گروه علوم تجربی:


  زمین شناسی: منابع دروس تخصصی گروه علوم تجربی در درس زمین شناسی شامل زمین شناسی سال سوم وعلوم زمین پیش دانشگاهی است.

  ریاضیات: شامل هندسه یك سال دوم، ریاضیات 2 سال دوم، آمار و مدلسازی سال سوم،‌ ریاضیات 3 (ویژه علوم تجربی) سال سوم و ریاضیات عمومی یك و 2 پیش دانشگاهی می‌شود.

  زیست شناسی: شامل شامل زیست شناسی و آزمایشگاه یك سال دوم، زیست شناسی و آزمایشگاه 2 سال سوم و زیست شناسی پیش دانشگاهی است.

  فیزیك و شیمی: درس فیزیك شامل فیزیك یك و آزمایشگاه سال اول، فیزیك 2 و آزمایشگاه سال دوم، فیزیك 3 و آزمایشگاه (علوم تجربی) سال سوم، فیزیك یك و 2 (علوم تجربی) پیش دانشگاهی و درس شیمی نیز شامل شیمی 2 و آزمایشگاه سال دوم، شیمی 3 و آزمایشگاه سال سوم و شیمی یك و 3 پیش دانشگاهی است.

  * دروس تخصصی گروه علوم انسانی:


  ریاضیات: شامل ریاضیات یك سال اول، آمار و مدلسازی سال دوم، ریاضی (ویژه علوم انسانی علوم و معارف اسلامی) سال سوم و ریاضی پایه پیش دانشگاهی است.

  اقتصاد: منابع درس اقتصاد در كنكور سراسری سال 90 شامل اقتصاد سال دوم می‌شود.

  زبان وادبیات فارسی: شامل تاریخ ادبیات ایران و جهان یك سال دوم، تاریخ ادبیات ایران و جهان 2 سال سوم، آرایه‌های ادبی سال سوم، ادبیات فارسی یك پیش دانشگاهی و ادبیات فارسی 2 پیش دانشگاهی است.

  عربی: شامل عربی 2 (ویژه علوم انسانی) سال دوم، عربی 3 (ویژه علوم انسانی) سال سوم و عربی یك و 2 پیش دانشگاهی است.

  تاریخ: شامل تاریخ ایران و جهان یك سال دوم، تاریخ ایران و جهان 2 سال سوم و تاریخ شناسی پیش دانشگاهی می‌شود.

  جغرافیا: شامل جغرافیای یك سال دوم، جغرافیای 2 سال سوم و جغرافیا پیش دانشگاهی می‌شود.

  علوم اجتماعی: شامل جامعه شناسی یك سال دوم، جامعه شناسی 2 سال سوم و علوم اجتماعی (جامعه شناسی نظام جهانی) پیش دانشگاهی است.

  فلسفه، منطق و روانشناسی: شامل فلسفه سال سوم، فلسفه (آشنایی با فلسفه اسلامی) پیش دانشگاهی، در درس منطق شامل منطق سال سوم و در درس روان شناسی شامل روان شناسی سال سوم می‌شود.


  زندگی تفسیر سه کلمه است : خندیدن .... بخشیدن .... و فراموش کردن

  .... پس.... بخند .... ببخش .... و فراموش کن
  کاربر مقابل پست O M I D عزیز را پسندیده است: نگاه

 2. # ADS
  نشان دهنده تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  محل سکونت
  -
  ارسال ها
  -

   دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی
   

برچسب برای این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •