بالا
لامپ رشد گیاه

 دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

 دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

 فروشگاه پایان نامه و مقاله


 تایپ متن و مقاله و پایان نامه

 دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور

 دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 از مجموع 1

موضوع: پنج اشکال afc از ليگ ايران

 1. #1
  O M I D آواتار ها
  • 18,250
  • 15,114
  مدير بازنشسته

  عنوان کاربری
  مدير بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Oct 2010
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  3,267
  پست های وبلاگ
  555

  filish پنج اشکال afc از ليگ ايران

  پنج اشکال AFC از ليگ ايران


  رئيس سازمان ليگ فوتبال گفت: از سال 2013 براي اعطاي پروانه حرفه اي شدن باشگاه‌ها بايد داراي تيم هاي رده سني پايه و آکادمي ملي فوتبال باشند.
  پس از اعلام چهار سهميه فوتبال ايران در ليگ قهرمانان آسيا و تثبيت اين سهميه که بيشترين تعداد سهميه هاي اختصاص يافته از سوي کنفدراسيون فوتبال آسيا و کميته برگزاري ليگ قهرمانان آسيا است، سايت فدراسيون درباره روند اخذ چهار سهميه و همچنين ديگر مسائل حول و حوش اين اتفاق با عزيزاله محمدي رئيس سازمان ليگ گفت‌وگو کرد.

  *در آخرين جلسه اي که چهار سهميه ايران تثبيت شد چه اتفاقاتي افتاد؟

  در جلسه اي که با عنوان کميته امتيازدهي ليگ قهرمانان آسيا برگزار شد رئيس فدراسيون فوتبال ايران هم حضور داشت و دو نکته مهم را پيشنهاد کرديم. اول بخش امتيازدهي بود که از 500 امتياز به 850 امتياز رسيده بود و ما به آن اعتراض کرديم. دومين مسئله امتيازدهي ورزشگاه بود که از 20 به 50 رسيده بود و ما توانستيم در آن جلسه همراه با ديگر حاضران کاري کنيم که سهميه ها براي سال آينده ثابت بماند. در جلسه بعدي که با حضور بن همام، سوزوکي و روساي فدراسيون ها ، مديران عامل و روساي سازمان هاي ليگ برتر برگزار شد و قبل از جلسه تصميم گيري نهايي هيات رئيسه AFC بود، کميته برگزاري رقابت هاي ليگ قهرمانان آسيا در کتابچه اي که بازديدکنندگان از امکانات 10 کشور حاضر در ليگ قهرمانان آسيا آماده کرده بودند اشکالات کشورهاي شرکت کننده در رقابت هاي ليگ قهرمانان آسيا اعلام شد.

  *اما مثل اينکه که يک کشور بدون اشکال بوده است؟

  بله، ژاپن بدون اشکال بود اما از ما 5 اشکال گرفته بودند که اولين در بخش شمارش دقيق تماشاگران بود. گرچه ما ميانگين 8000 تماشاگر در هر بازي داريم که ميانگين خوبي است و AFC ميانگين تماشاگران بالاي 5000 نفر را مناسب و عالي مي داند. اشکال دوم در بخش برگزاري مسابقات بود که در زمينه راه‌هاي ورودي تماشاگران، مسئولين و خبرنگاران بود . اشکال سوم در بخش مديا سنتر و نحوه قرار گرفتن دوربين هاي تلويزيوني بود. اشکال چهارم اين بود که گزارش خبري از هر بازي در ايران تهيه نمي شود و اشکال آخر اين بود که هر باشگاه ايراني 16 بازيکن حرفه اي دارد که البته ما در مورد آخر توانستيم ثابت کنيم که هر باشگاه 20 بازيکن حرفه اي دارد و همچنين گزارش خبري بازيها ارسال شده و به خوبي در اختيار رسانه ها قرار گرفته است و به اين ترتيب اشکالات ما به 3 رسيد.

  *از اشکالات کشورهاي ديگر بگوييد. مثلا کره جنوبي ، ازبکستان ، قطر و امارات...

  کره جنوبي يک باشگاه نظامي داشت که بازيکنانش قرارداد حرفه اي نداشتند و سرباز بودند. آنها هم در بخش شمارش تماشاگران مشکل داشتند. ليگ برتر آنها 14 تيمي بود و صعود و سقوط نداشت که قرار شد باشگاه نظامي دو سال بعد در ليگ کره به شکل يک تيم غيرنظامي درآيد. در کشور چين به دليل تباني 300 نفر بازداشت شده بود. ازبکستان 7 اشکال داشت که مهمترين اشکالاتش اين بود که يک مديرعامل دو باشگاه را اداره مي کرد، البته ما از چين دفاع کرديم و قرار شد که به دليل مبارزه با دلالي و تباني در فوتبال سهميه اش کاهش نيابد. قطر ، امارات و عربستان ليگ هاي 12 تيمي دارند که سالانه 22 بازي انجام مي دهند. اين در حالي است که کره جنوبي 14 تيمي است و سالي 26بازي انجام مي دهد که زير 33 بازي است. در حالي که ميانگين تماشاگران قطر ، امارات و عربستان زير 5000 تماشاگر است.

  *مثل اينکه سنگاپور از رقابت هاي ليگ قهرمانان کنار کشيده است.

  بله، سنگاپور کنار کشيد اما دو نکته ديگر باقي مانده و اين دو نکته اين است که استراليا يک ليگ 8 تيمي دارد که يک تيم از آن متعلق به نيوزيلند است و صعود و سقوط ندارد. امارات هم يکي از تيم هايش که قهرمان جام حذفي شده امسال به ليگ يک سقوط کرده که قرار شد به خاطر اهميت جام حذفي اين تيم در ليگ قهرمانان آسيا بماند.

  *پس در نهايت قرار شد همه کشورها تا سال 2011 سهميه هايشان ثابت بماند؟

  بله، اما قرار شده از آخر سال 2012 بازديد مجددي انجام شود و براساس 800 امتياز سهميه ها مشخص شود و تا سه سال باقي بماند و بايد در سال آينده با همکاري سازمان تربيت بدني ، شرکت توسعه و تجهيز و هيات ها مشکلات ورزشگاههاي انزلي، راه آهن ، قزوين و يادگار امام تبريز را برطرف کنيم. البته اين بدان معني نيست که ورزشگاههاي ديگر ما مشکلي ندارند.

  * دو انتقاد که هميشه از رقابت هاي ليگ قهرمانان آسيا مطرح مي شد اين بود که انتخاب مکان فينال ليگ قهرمانان و همچنين مرحله يک شانزدهم به صورت تک بازي نامتعارف به نظر مي آمد، آيا در اين جلسه درباره راه حلي براي اين مسائل صحبت شد؟

  بله، قرار شد از سال 2013 ميزباني فينال رقابت هاي ليگ قهرمانان آسيا بين دو باشگاه قرعه کشي شود و يکي از باشگاه‌ها ميزبان فينال باشد و از سال 2013 رقابت هاي مرحله يک شانزدهم رفت و برگشت خواهد شد.

  *برخي منتقدان عقيده دارند که برنامه ريزي فشرده در ليگ برتر باعث شد تا تيم ملي اميد در رقابت هاي بازيهاي آسيايي باعث شد که نتيجه نگيرد...

  اتفاقا در اين باره ما بحث مهمي در جلسه داشتيم که به بن همام هم گفتيم که برنامه جام ملتها و المپيک آسيايي مناسب نيست، اين رقابت ها و همچنين رقابت هاي ليگ قهرمانان آسيا با ليگ هاي کره و ژاپن هماهنگ است. حتي جام جهاني هم با ليگ ها هماهنگ به نظر مي رسد. اما خب استدلالي که بن همام آورد اين بود که فاصله کشورها در آسيا مثل اروپا نيست اما قرار شد که در اين باره هم فکر اساسي بشود که تقويم رقابت هاي مختلف با ليگ ما و کشورهاي غرب آسيا هماهنگ باشد.

  *درباره تيم ملي اميد سوال کرديم، شما اين را قبول داريد؟

  تيم ملي اميد به دليل برنامه فشرده اي که در ليگ برتر وجود داشت کارهايش تحت تاثير قرار گرفت اما زماني که تيم ملي اميد اردو داشت، تيم ملي بزرگسالان هم اردو داشت اما باشگاهها بازيکنانش را به موقع در اختيار تيم ملي اميد نمي گذاشتند اما براي تيم ملي بزرگسالان مسئله بدين گونه نبود. ضمن اينکه برخي بازيکنان تيم اميد سرباز بودند و مشکلاتي وجود داشت و به هر جهت باشگاهها آنطور که بايد و شايد با تيم ملي اميد همکاري نکردند.

  *غلام پيرواني عقيده داشت که باشگاهها حق دارند. شما هم چنين عقيده اي داريد؟

  به هر جهت شرايطي پيش آمده بود که با تيم ملي اميد همکاري نشد و مشکلاتي وجود داشت ، اما به هر جهت الان بايد به فکر رقابت هاي مقدماتي المپيک لندن بود . به نظر من جداي از اينکه بازيکنان به موقع در اختيار تيم ملي اميد قرار نگرفتند اي کاش بازيکناني که بعدا اضافه شدند از همان آغاز اردو در ترکيب مي بودند و هماهنگ تر مي شدند. الان بايد به فکر آمادگي تيم ملي اميد بود.

  *يکي از مهمترين بحث هايي که در حال حاضر وجود دارد بحث فوتبال پايه و رشد و توسعه آن در کشور است. در حال حاضر تيم هاي پايه ما به خوبي نتيجه نگرفتند اما مطمئنا اين قضيه بايد ريشه يابي شود . شما به عنوان رئيس سازمان ليگ توجه داريد که چند باشگاههاي ليگ برتري داراي تيم هاي پايه و آکادمي هستند؟

  اتفاقا به نکته خوبي اشاره کرديد، از سال 2013 ، AFC و FIFA براي اعطاي پروانه حرفه اي شدن شرط گذاشتند که باشگاههاي حرفه اي داراي تيم هاي رده سني پايه و آکادمي ملي فوتبال باشند و در تمام رده هاي سني تيم هاي مختلف با سرمربي و مربي ، پزشک و خلاصه همه امکانات يک تيم کامل باشد. البته 4 باشگاه ذوب آهن ، مس ، فولاد خوزستان، فولاد سپاهان آکادمي دارند و تيم هاي مختلف رده سني دارند که حضور خوب آنها در ليگ برتر و ليگ قهرمانان آسيا نشان از توجه ويژه به فوتبال پايه دارد. البته ما باشگاه استقلال و پيروزي را هم موظف کرده ايم که اين تيم ها را تشکيل دهند چه بسا که امسال هم بازيکناني بودند که از اميد به بزرگسالان رسيده بودند.

  *فکر مي کنيد با اين سيستم بتوانيم جلوي دلاليسم و بالا رفتن قيمت کاذب بازيکنان را بگيريد؟

  بگذاريد، من يک بحثي را مطرح کنم، مطمئنا از حذف شدن تيم هاي پايه ما در رقابت هاي آسيايي همه ناراحت شدند اما بيايد بررسي کنيم که چه اتفاقي افتاده که پيش از انقلاب تمام تيم هاي ما با صغرسن به رقابت ها مي رفتند و پس از انقلاب هم همين اتفاق اتفاد که تيم ملي نوجوانان با سرمربيگري حميد درخشان با 7 بازيکن صغرسن هم ايران را از حضور در جام جهاني محروم کرد و هم محروميت شديدي را براي فوتبال ايران بوجود آورد. تا زمان رياست دکتر دادکان اين سيستم برپا بود. از دوره دادکان و کفاشيان بود که توجه به فوتبال پايه رنگ و بوي جدي به خود گرفت، به نظر من تيم هاي ملي نوجوانان و جوانان در حال حاضر با داشتن اردوها و انسجام لازم تيم هاي خوبي هستند و مي توانيم به نتيجه گيري اين تيم ها در سال هاي آينده اميدوار باشيم. اشکال کار در همان جا است که شما گفتيد، چون پول به فوتبال تزريق شده، همه خانواده ها فکر مي کنند فرزندانشان مي توانند مثل بازيکنان حال حاضر ساليانه 350 ميليون تومان درآمد داشته باشند. به همين دليل برخي از افراد سودجود از طريق برخي از مدارس فوتبال با وعده هاي واهي حضور فرزندان درتيم هاي بزرگ و تيم ملي از خانواده ها اخاذي مي کنند که بايد جلوي اين اتفاق گرفته شود . فدراسيون فوتبال در اين راه گامهاي محکمي برداشته است.

  *راه ملزم کردن باشگاه‌ها به ايجاد مدارس فوتبال و آکادمي ها چيست؟

  آيين نامه ها و قوانيني در اين زمينه وجود خواهد داشت. مدارس فوتبال زير نظر باشگاهها قرار خواهند گرفت. کميته جوانان 5 استان بزرگ را به عنوان استان هاي مادر در نظر خواهد گرفت که استانهاي ديگر را براي استعداديابي بازيکنان و مربيان تعيين خواهد کرد اگر نونهالان ، نوجوانان و جوانان در مناطق به خوبي شناسايي شوند مي توانند در تيم هاي ملي به کار گرفته شوند.البته اين يک پروژه زمان بر است و ما نبايد نتيجه گرا باشيم. تيم هاي ملي پايه ما رشد کرده اند نگاه کنيد که ما با چه ميانگين سني پاييني به رقابت ها رفتيم. من مطمئنم که در سال آينده تيم هاي پايه ما نتيجه خواهند گرفت.

  *شنيده شده که در بحث مبارزه با دلاليسم رسانه اي هم کارهاي انجام شده است.

  بله، متاسفانه برخي از خبرنگاران رسانه هاي جمعي مسائل و زد وبندهاي با باشگاهها دارند که خوشبختانه کار گروه ما اين افراد را به خوبي شناسايي کرده و در راستاي برخورد 2 سال پيش با دلالان خبرنگارنما به زودي برخوردهاي لازم را از سوي نهادهاي قانوني انجام خواهيم داد.
  زندگی تفسیر سه کلمه است : خندیدن .... بخشیدن .... و فراموش کردن

  .... پس.... بخند .... ببخش .... و فراموش کن

 2. # ADS
  نشان دهنده تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  محل سکونت
  -
  ارسال ها
  -

   دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی
   

برچسب برای این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •