بالا
لامپ رشد گیاه

 دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

 دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

 فروشگاه پایان نامه و مقاله


 تایپ متن و مقاله و پایان نامه

 دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور

 دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 از مجموع 1

موضوع: گزارشی خواندنی از 8 زوج بازیگر سینما و تلویزیون ایران

 1. #1
  مژگان آواتار ها
  • 6,736
  • 14,355

  عنوان کاربری
  مدير بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Sep 2009
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  2,876

  new12 گزارشی خواندنی از 8 زوج بازیگر سینما و تلویزیون ایران

  می‌گویند این جوری خیلی بهتر است، همدیگر را بیشتر درك می‌كنند. مشكلات كاری هم را می‌فهمند و مدام از شغل هم ایراد نمی‌گیرند كه این چه كاری است كه تو داری؟ اما خوب دردسرهایی هم دارد كه شاید جایش این جا نیست تا واكاوی اش كنیم.
  زوج های بازیگر، عموما در پی یك همكاری مشترك، به هم علاقه مند می‌شوند و وصلت شان سر می‌گیرد. نكته این جاست كه اگر سابقه بازیگری شان زیاد باشد،اخلاق شان را خیلی ها می‌دانند و دیگر نمی‌توان گفت كسی بی گدار به آب زده و بدون شناخت كافی، همسر آینده اش را انتخاب كرده است. چون از هر كدام از عوامل سینما كه كارنامه شان را بخواهی، می‌توانند كمكت كنند. اما خب بعضی وقت ها هم احساس بر منطق غلبه می‌كند و ازدواج هایی سینمایی، خیلی زود به نقطه پایان می‌رسد، اما برخی نیز به پایداری یك عمر هستند. واقعیت این است كه دنیای بازیگران سینما و تلویزیون و حتی تئاتر با دنیای دیگران متفاوت است، با همه دیگران، چه شخصیت های مشهوری باشند و چه آدم های معمولی كه ما سعی می‌كنیم وارد حیطه آن ها نشویم.
  به نقل از هفته نامه ایران دخت، تنها عرصه ای كه چهره های مطرح مرد و زن در آن می‌توانند با دیگران هماوردی كنند، سینما و تلویزیون است. در نتیجه تصمیم گرفتیم به موقعیت سینما از لحاظ حضور زوج های سینمایی امروز كشور بپردازیم. در واقع چون گفت و گوی اصلی مان به یك زوج بازیگر مربوط بود، زوج های سینمایی را در حالت كلی كنار گذاشتیم و به زوج های بازیگر پرداختیم.

  محمدرضا شریفی نیا آزیتا حاجیان
  راستش را بخواهید می‌گویند این زوج بازیگر كه البته طرح مذكرش جزو همه فن حریف های سینماست! این روزها با یكدیگر زندگی نمی‌كنند. هر چند هم چنان زن و شوهر قانونی هستند. آن ها حتی در یك تئاتر هم با هم همكاری داشتند اما همكاری سینمایی شان بسیار كم رنگ شده است. البته آن ها 2 دختر هنرمند هم دارند كه یكی شان یعنی ملیكا بیشتر به زندگی مشترك چسبیده و دیگری یعنی مهراوه به شدت مشغول بازی در پروژه های سینمایی و تلویزیونی است. حاجیان كه فعالیتش طی چند سال گذشته در زمینه سینما بسیار كم كار شده بود، سال گذشته در 3 فیلم «تاكسی نارنجی»، «دل شكسته» و «كیمیا و خاك» بازی كرد. برخی از شایعات حكایت از ممنوع الفعالیت شدن شریفی نیا طی سال گذشته می‌داد.


  مهدی هاشمی- گلاب آدینه
  سلطان و سلطان بانوی محبوب دهه شصت از تئاتر آغاز كردند. به ظاهر قرار نبود كه گلاب آدینه این نقش را بازی كند و داریوش فرهنگ و مهدی هاشمی معتقد بودند كه او برای بازی در این نقش مناسب نیست اما به دلیل اظهار علاقه بهرام بیضایی به بازی او در تئاتر «دایره گچی قفقازی» هاشمی و فرهنگ هم می‌پذیرند كه این نقش خاطره انگیز را گلاب آدینه بازی كند اما پیش از آن، مهدی هاشمی در قسمت فوق برنامه دانشگاه ملی سابق (شهید بهشتی)، استاد بازیگری تئاتر بود، گلاب آدینه هم جزو شاگردانش.آشنایی و همراهی مداوم «گلاب آدینه» با گروه تئاتری «پیاده» به سرپرستی داریوش فرهنگ و مهدی هاشمی، به ازدواج او با هاشمی در سال 56 منجر شد.
  بنا به گفته گلاب آدینه برای نخستین بار خودش پیشنهاد ازدواج را با «مهدی هاشمی» مطرح كرده است. این دو بازیگر در فیلم های «زرد قناری» (رخشان بنی اعتماد)، «شكار خاموش» (كیومرث پوراحمد)، «بهترین بابای دنیا» (داریوش فرهنگ) و مجموعه تلویزیونی «سلطان و شبان» با یكدیگر هم بازی بودند.


  امین حیایی نیلوفر خوش خلق
  به ستاره ای مثل امین حیایی نمی‌آید كه در هر گفت و گوی رسانه ای یا خصوصی این قدر از همسرش تعریف كند اما او این كار را می‌كند و به حرف و حدیث ها هم اهمیتی نمی‌دهد. البته خوش خلق هم برای شوهرش كم نمی‌گذارد. ما سال هاست كه روزگار خوشی را كنار هم می‌گذرانیم و امیدواریم كه این روند ادامه داشته باشد، چرا كه اصولا من و امین چه در زندگی شخصی و چه در زندگی كاری به آینده خوشبین هستیم و دلمان می‌خواهد زندگی با آرامش را تجربه كنیم.
  امین حیایی در زمان فیلم برداری مجموعه «روزگار جوانی» با نیلوفر خوش خلق آشنا شد. حیایی و خوش خلق پیش از ازدواج، در فیلم «مونس» نیز با یكدیگر هم بازی بودند كه این فیلم چندان موفق نبود. مانی و ندا نیز نتوانست موفقیتی برای آن ها به حساب آید. اما آن ها هم زمان با بازی در فیلم «بوی بهشت» ازدواج كردند. نكته جالب در این باره این كه در تیتراژ این فیلم نوشته شده بود: نیلوفر حیایی این دو بازیگر در فیلم «سنگ، كاغذ، قیچی» به كارگردانی سعید سهیلی، برای چهارمین بار با یكدیگر هم بازی شدند. اما موفق ترین همكاری مشترك آن ها به طور قطع بازی در نقش زن و شوهر فیلم «دایره زنگی» است كه هم خیلی خوب بازی كردند و هم فیلم با فروش بسیار خوبی روبه رو شد.


  علی مصفا- لیلا حاتمی
  بازی‌های علی مصفا را خیلی ها می‌پسندیدند، حتی اگر در فیلمی مثل پارتی بازی كرده بود. او اما كم كم دارد از دایره بازیگرها خارج می‌شود و وارد جرگه كارگردان‌ها می‌شود. همسرش اما یكی از محبوب ترین بازیگران سینماست. لیلا حاتمی خود اما ثمره زندگی دو سینماگر زنده یاد علی حاتمی و همسرش زهرا حاتمی است. البته لیلا حاتمی به دلیل تولد 2 فرزندش، مدتی بازی در فیلم های سینمایی را نپذیرفت.
  نخستین بازی مشترك حاتمی و مصفا هم به فیلم «لیلا» به كارگردانی «داریوش مهرجویی» باز می‌گردد كه سكوی جهش این بازیگران مستعد بود. آن ها در فیلم دیگر مهرجویی یعنی «میكس» هم همبازی شدند. ناگفته نماند كه لیلا حاتمی ستاره فیلم همسرش یعنی «سیمای زنی در دور دست» هم بود.

  امیر جعفری- ریما رامین فر
  طبیعتا قیافه امیر جعفری به سوپراستارها نمی‌خورد اما او یك بازیگر قابل است كه خیلی ها هم دوستش دارند. او نخستین بار همراه با همسرش ریما رامین فر در «نان، عشق و موتور هزار» بازی كرد. اما كمتر كسی این 2 را با این فیلم در خاطر داشت تا این كه جعفری در مجموعه «بدون شرح» به كارگردانی «مهدی مظلومی» همراه با «فتحعلی اویسی» به ستاره های تلویزیونی تبدیل شدند. بازی راحت و گرم او كه پشتوانه ای هم چون سال ها بازی در تئاتر داشت، باعث شد تا خیلی زود مورد توجه قرار گیرد. رامین فر كه بیشتر در تئاتر بازی می‌كرد و در تلویزیون ترجیح می‌داد بنویسد، در «رفیق بد» به كارگردانی ایرج تهماسب، هنرش در بازی نقش های كمدی را به نمایش گذاشت. نكته جالب درباره این زوج این كه هم زمان با پخش مجموعه محبوب «میوه ممنوعه» صاحب فرزندی به نام آرین شدند.

  بهاره رهنما- پیمان قاسم خانی
  به نظر می‌رسید كه موفقیت فیلم عاشقانه به كارگردانی علیرضا داودنژاد، سكوی جهشی خواهد شد برای 2 بازیگر جوانش كه پس از مدتی شنیدیم با هم ازدواج كرده اند، اما آن ها تا مدت ها در فیلمی بازی نكردند. هر 2 بازیگر این فیلم پرفروش طی سال های بعد به چهره های موفقی تبدیل شدند اما جالب آن كه بازیگر مرد آن یعنی پیمان قاسم خانی، ترجیح داد دیگر بازی نكند و فیلم نامه بنویسد. به طور حتم می‌دانید كه او طی این سال ها به یكی از موفق ترین و محبوب ترین نویسندگان طنز ایران تبدیل شده است. اما بهاره رهنما هم كه دغدغه های دیگری جز بازیگری دارد- نظیر نویسندگی و روزنامه نگاری- با «نان، عشق و موتور هزار» دوباره توانایی هایش را نشان داد و بازی در سینما و تلویزیون را با شدت بیشتری پی گرفت.این زوج موفق پس از سال ها در فیلم «سن پترزبورگ» به كارگردانی بهروز افخمی با یكدیگر هم بازی شدند.
  دختر 9 ساله آن ها پریا نیز امروز در برخی پروژه های سینمایی و تلویزیونی نقش آفرینی می‌كند.

  نیما فلاح- سحر ولدبیگی
  نیما فلاح بیش از بازی به فكر شركت تبلیغاتی اش است اما سحر ولدبیگی هم چنان مشغول بازی است. نیما نخستین بار با بازی در نقش دستیار «درك» یعنی هنرا در طنز «ساعت خوش» چهره شد. او جای زنده یاد داود اسدی در این نقش بازی می‌كرد اما بعدها فعالیت خود را گسترده تر كرد. ولدبیگی اما با مجموعه پاورچین به كارگردانی مهران مدیری به یك چهره كمدی تبدیل شد. او دختر مسعود ولدبیگی چهره پرداز مطرح سینما و تلویزیون هم هست، با اجرای برنامه برای كودكان كارش را آغاز كرد.

  رامبد جوان سحر دولتشاهی
  رامبد جوان را خیلی ها می‌شناسند اما شاید چهره سحر دولتشاهی تا پیش از پخش طنز مسافران چندان برای عموم مردم آشنا نبود. او البته در سابقه كاری اش، بازی در فیلم هایی نظیر «میم مثل مادر» و «چهارشنبه سوری» را دارد.
  رامبد جوان در مجموعه جدیدش موفق شده بود بازی خوبی از همسرش بگیرد و شاید درست تر باشد كه بگوییم همسرش در مجموعه جدید او خوب بازی كرده بود. جوان در یك برنامه تلویزیونی كنار همسرش گفت كه این نقش به واقع برای دولتشاهی مناسب بود و او به هیچ وجه در این انتخاب پارتی بازی نكرده است.

  محمود پاك نیت و مهوش صبركن كه در مجموعه پس از باران هم بازی بودند، آتش تقی پور و شهین علیزاده كه جزو هنرمندان باسابقه تئاتر و تلویزیون هستند، بهروز بقایی و پرستو گلستانی كه عمده فعالیت این روزهایشان به تئاتر اختصاص دارد، هادی مرزبان و فرزانه كابلی كه جزو پیشكسوتان تئاتر و تلویزیون هستند، اصغر همت و افسر اسدی كه نقش های به یاد ماندنی زیادی را در ذهن ایرانیان ثبت كرده اند، سعید تهرانی و لادن طباطبایی كه طی این سال ها كم تر باهم هم بازی شده اند، حسن پورشیرازی و مهناز افضلی كه دومی به ظاهر این روزها كم تر به فعالیت های سینمایی می‌پردازد و استاد داود رشیدی و احترام السادات برومند هم جزو مهم ترین زوج های بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایران هستند كه در ذهن علاقه مندان هنر ایران نقش های ماندگاری را ثبت كرده اند.

  من همچنان بی امضاء

 2. # ADS
  نشان دهنده تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  ارسال ها
  -

   دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی
   

برچسب برای این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •