بالا
لامپ رشد گیاه

 دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

 دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

 فروشگاه پایان نامه و مقاله


 تایپ متن و مقاله و پایان نامه

 دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور

 دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 از مجموع 1

موضوع: شرایط لازم برای دریافت وام اشتغال صندوق مهر امام رضا (ع)

 1. #1
  Borna66 آواتار ها
  • 26,854
  • 55,397
  مدير بازنشسته

  عنوان کاربری
  مدير بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Mar 2009
  محل تحصیل
  خيام-سهراب
  شغل , تخصص
  طراح و تحلیل گر حرفه ای وب
  رشته تحصیلی
  مهندسي نرم افزار
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  10,523
  پست های وبلاگ
  29

  New 2 شرایط لازم برای دریافت وام اشتغال صندوق مهر امام رضا (ع)

  خلاصه دستورالعمل اعطای تسهیلات اشتغال صندوق مهر امام رضا(ع)
  تسهیلات ارائه شده مشمول افراد بیکاری است که دارای مهارت بوده و توانایی انجام فعالیت و شروع کسب و کار را در رشته های خدماتی ،فنی ،کشاورزی وبازرگانی داشته باشند.

  شایان ذکر است متقاضیانیکه فاقد مدارک دانشگاهی یا گواهینامه فنی و حرفه ای مرتبط باشند، واجد شرایط دریافت تسهیلات از صندوق نبوده و ثبت نام افراد فوق الذکر جز اتلاف زمان و هزینه و کندی کار سایر متقاضیان ثمری در پی نخواهد داشت.
  لذا پیشنهادمیگردد نخست دستورالعمل ذیل را با دقت مطالعه نموده تادرصورت تطبیق وضعیت جنابعالی باشرایط صندوق عمل ثبت تان راآغاز نمائید.
  از آنجائیکه در ثبت نام موقت اصل براعتماد به متقاضیان میباشد لذاانتظارمیرودمتقاضیان گرامی بادقت وصداقت کامل نسبت به تکمیل پرونده اقدام نمایند.
  بدیهی است در مراحل بعدی مستندات لازم جهت اثبات مندرجات اعلامی از جنابعالی اخذ می گردد.

  ماده ی 1- در این بخش واژگاه و عبارات برابر تعاریف زیر به کار می روند:

  الف: کسب و کار: عبارت است از هر گونه فعالیت اقتصادی که منجر به کسب درآمد برای صاحب یا صاحبان آن شود.
  ب: خوداشتغالی و خویش فرمایی: نوعی از اشتغال که در آن فرد مالکیت و مدیریت کسب و کار خود را عهده دار باشد و می تواند علاوه بر خود برای افراد دیگری نیز ایجاد اشتغال کند.
  پ: کارفرمایی و کارآفرینی: نوعی اشتغال که در آن فرد مالکیت و مدیریت کسب و کار خود را عهده دار باشد و می تواند علاوه بر خود برای افراد دیگری نیز ایجاد اشتغال کند
  ت: تسهیلات/وام:منظور از تسهیلات در این دستورالعمل، وام قرض الحسنه صندوق می باشد.
  ث: درخواست تسهیلات: اعلام کتبی نیاز به تسهیلات اشتغال صندوق در چارچوب ضوابط که از سو اشخاص حقیقی یا حقوقی صورت می گیرد.
  ج: طرح : عبارت است از فعالیت اقتصادی که در جهت رسیدن به اهداف خاصی انجام می پزیرد.
  چ: راه اندازی: عبارت است از تهیه ی مقدمات و انجام اقدامات لازم برای اجرایی کردن طرح و شروع فعالیت کسب و کار.
  ح: برنامه ی کسب و کار: برنامه کسب و کار روش اجرای یک فعالیت تجاری، اقتصادی و خدماتی در یک دوره زمانی مشخص را بیان می کند که شامل بخشهای گوناگون از جمله بازاریابی، توجیه فنی، مالی و اقتصادی طرح می باشد.
  خ: سبد مشاغل: مجموعه ای از انواع کسب و کار در یک منطقه ی جغرافیایی.
  د: بررسی در خواست: عبارت است از تطبیق شرایط در خواست کنندگان با شرایط عمومی و اختصاصی اعلام شده از سوی صندوق.
  ذ: وام گیرنده: هر شخص حقیقی یا حقوقی که در قالب ضوابط از صندوق وام دریافت نماید و به صندوق بدهکار شود.
  ر: پرونده ی تسهیلاتی: کلیه ی اوراق، مستندات، مکاتبات و مصوبات پرداخت تسهیلات به وام گیرندگان که به صورت متعارف یا مکانیزه و الکترونیکی د رصندوق نگهداری می شود.
  ز: آورده: عبارت است از بخشی از سرمایه و یا امکانات راه اندازی کسب و کار که توسط وام گیرنده بصورت نقدی و یا غیر نقدی تامین و به مصرف اجرای طرح می رسد.

  ماده ی2- اعطای آن دسته از تسهیلات اشتغال که صندوق بر اساس تفاهم نامه ها یا قراردادهای عاملیت توزیع آنها را عهده دار می گردد با رعایت این دستور العمل مطابق بخشنامه های مربوطه انجام می شود.

  ماده ی3- گ<روه هدف ععبارتند از متقاضیان بیکاری که توانایی انجام فعالیت اقتصادی را دارند ولی توانایی تهیه مکان اجرای طرح، ابزار و سرمایه لازم را ندارند.

  تبصره- براساس تعریف فوق افراد بیکار، فارغ التحصیلان دانشگاهی، دارندگان مدارک فنی و حرفهای، خانواده شهدا و ایثارگران، مبتکران و نوآوران، زنان سرپرست خانوار یا بد سرپرست با تایید مراجع ذیصلاح در اولویت می باشند.

  ماده ی 4- اعطای تسهیلات صندوق در بخش خرد با اولویت طرح های ایجادی در زمینه خانگی، خویش فرمایی و کارآفرینی تا 10 نفر کارکن می باشد.

  تبصره- سهمیه اعتبار توزیع شده کسب و کار های این ماده در ابتدای هر سال تعیین و ابلاغ می گردد.

  ماده ی5 – معرفی متقاضی از سوی هر سازمان، نهاد و یا مقامی نافی شرایط و ظوابط صندوق نبوده و معرفی شدگان حتما باید واجد شرایط ظوابط و دستورالعمل صندوق باشند.


  شرایط لازم برای دریافت تسهیلات اشتغال شامل دو بخش عمومی و اختصاصی می باشد :

  الف- عمومی:

  1. تابعیت جمهوری اسلامی ایران
  2. دارا بودن کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا معافیت دائم(برای آقایان)
  3. عدم استفاده قبلی از تسهیلات اشتغال صندوق مهر امام رضا(ع)
  4. بیکار بودن یا اشتغال به صورت شاگردی/ کارگری در یک کسب و کار خوداشتغالی و در هر صورت نداشتن بیمه ی اشتغال تبصره- در صورت داشتن بیمه کارفرمایی و اجباری باید بیمه حذف و یا تبدیل به بیمه خویش فرمایی گردد.
  5. داشتن مجوزهای مورد نیاز طرح از مراجع ذیصلاح.
  6. عدم اشتغال در دستگاههای دولتی و عدم دریافت حقوق باز نشستگی و نیز عدم اشتغال در شرکتها و موسسات غیر دولتی در زمان دریافت تسهیلات.
  7. دارا بودن حداقل سن 18 و حداگثر 50 سال.


  ب- اختصاصی:

  1. عدم تناقض کسب و کار متقاضی با سبد کسب و کارهای اعلام شده برای منطقه( استان، شهرستان، بخش، شهر یا روستا)
  2. سکونت در محل اجرای طرح.
  3. عدم اشتغال به تحصیل تمام وقت.
  4. لزوم داشتن مدارک تحصیلی و مهارتی مرتبط با کسب و کار پیشنهادی از دانشگاهها و مراکز آموزش دولتی و یا خصوصی مورد تایید دولت( وزارت علوم و سازمان آموزش فنی و حرفه ای) و یا گواهی سابقه تجربی معتبر به تایید کارفرما
  5. رعایت اولویت برای زنان سرپرست خانوار و بد سرپرست و بانوان مجرد تحت پوشش خانواده که ازدرآمد کافی برخوردار نمی باشند. تبصره1- پرداخت تسهیلات به زنانی که همسرشان شاغل می باشند ممنوع است(باستثنای کارآفرینان دارای ایده های نو)
  6. داشتن ایده برای شروع فعالیت.
  7. داشتن توانایی مدیریت برای اداره کسب و کار

  انواع کسب و کار

  کسب و کار خانگی : آن دسته از فعالیتهایی است که توسط عضو یا اعضاء خانواده در فضای مسکونی در قالب یک طرح کسب و کار بدون مزاحمت و ایجاد اخلال در آرامش واحدهای مسکونی همجوار شکل می¬گیرد و منجر به تولید خدمت یا کالای قابل عرضه به بازار خارج از محیط مسکونی می¬گردد.
  سقف این تسهیلات صندوق در این حوزه 50 میلیون ریال می¬باشد.

  خویش فرمایی و خود اشتغالی: نوعی از اشتغال که در آن فرد مالکیت و مدیریت کسب و کار خود را عهده¬دار باشد و می تواند علاوه برخود برای افراد دیگری نیز ایجاد اشتغال کند. در صورتیکه این کسب و کار برای خود مالک/ مدیر و یک شاگرد ایجاد شغل نماید، از نوع خود اشتغالی خویش فرمایی می¬باشد.
  سقف تسهیلات صندوق در این حوزه 150 میلیون ریال می¬باشد.

  کارفرمایی: نوعی از اشتغال که در آن فرد مالکیت و مدیریت کسب و کار خود را عهده¬دار باشد و علاوه بر خود برای افراد دیگری نیز ایجاد اشتغال می¬نماید. چنانچه برای افرادی دیگر بعنوان کارگر نیز ایجاد اشتغال بنماید، از نوع کارفرمایی خواهد بود. در این نوع اشتغال، دو یا چند نفر می¬توانند در قالب اشخاص حقوقی بصورت شراکتی یا تعاونی نسبت به راه اندازی یک کسب وکار مبادرت نمایند

  کارآفرینی : به فعالیتهایی کارآفرینی گفته می¬شود که منجر به ارائه کالاهای جدید یا ارائه روش جدید در فرآیند تولید یا گشایش بازاری تازه، یافتن منابع جدید یا ایجاد هرگونه تشکیلات جدید در زمینه صنعت، خدمات و کشاورزی می¬شود. کارآفرین می¬باید صاحبان سرمایه را درخصوص مطلوبیت نوآوری خویش متقاعد سازد

  تعاونى: یك اجتماع مستقل از افرادى است كه به طور داوطلبانه براى رفع نیازها و آرمان هاى مشترك اقتصادى، اجتماعى و فرهنگى خود به وسیله یك بنگاه اقتصادى با مالكیت مشترك و نظارت مردمى گرد هم مى¬آیند.
  توجه: صندوق در مشاغل کارفرمایی، کارآفرینی و تعاونی از کارگاههای تا 10 نفر کارکن و با تسهیلات تا سقف یک میلیارد ریال حمایت می-نماید.

  نحوه بررسی درخواستهای تسهیلات

  انواع درخواستهای متقاضیان به دوبخش درخواستهای مستقیم و غیرمستقیم تقسیم بندی میشود. در خواستهای مستقیم مربوط به افرادی است که راسا به صندوق مراجعه نموده و نسبت به تحویل در خواست و مدارک مورد نیاز به صندوق اقدام و یا در سایت ثبت نام می نمایند و درخواستهای غیر مستقیم، متقاضیان معرفی شده از طریق نهادهای مختلف می باشند که با عقد تفاهم نامه با صندوق همکاری می کنند و نیز افراد معرفی شده از طرف مقامات( سفرهای استانی هیات دولت و سایر مقامات کشوری و استانی).

  سقف تسهیلات و نرخ کارمزد


  • حداکثر تسهیلات پرداختی به مشاغل خانگی تا مبلغ 50 میلیون ریال می باشد.
  • حداکثر تسهیلات پرداختی به مشاغل خویش فرمایی و خود اشتغالی تا مبلغ 150 میلیون ریال می باشد.
  • حداکثر تسهیلات طرحهای کارفرمایی و کارآفرینی قابل پرداخت به هر شخص حقیقی و یا حقوقی تا مبلغ یک میلیارد ریال با اولویت سرانه ایجاد اشتغال کمتر می باشد.
  • مدت باز پرداخت تسهیلات اعطایی با احتساب دوره سازندگی و تنفس برای کلیه طرحها اعماز: تولیدی، خدماتی و خانگی حداکثر 5 سال تعیین می گردد.
  • تسهیلات صندوق بسته به نوع کسب و کار به صورت ماهانه، فصلی(سه ماهه) و سالانه با اقساط برابر قابل تقسیط می باشد.
  • دوره تنفس و سازندگی برای مشاغل خانگی حداکثر 3 ماه، خویش فرمایی 4 ماه و کارفرمایی حداکثر 6 ماه می باشد.

  تبصره: دوره تنفس برای تقسیط فصلی حداکثر سه ماه و تسهیلات با دوره های تقسیط سالانه فاقد دوره ی تنفس است.


  تسهیلات صندوق بصورت قرض الحسنه بوده و نرخ کارمزد آن 4 درصد است.

  تبصره: کارمزد دوره ی تنفس و فواصل پرداخت های مرحله ای در زمان پرداخت وام اخذ می شود و اصل وام و کارمزد دوره ی باز پرداخت به تعداد اقساط تقسیم و بورت اقساطی وصول می گردد

  تضمینات

  تضمینات مورد قبول برای پرداخت تسهیلات صندوق به شرح زیر می باشد:
  الف: تضمینات مورد نیاز برای تسهیلات به ازای هر 50 میلیون ریال یک نفر ضامن کارمند رسمی دارای گواهی کسر حقوق و یا معادل آن مطابق دستور العمل صندوق

  • اخذ چک و سفته معادل 150 درصد تسهیلات اعطایی.

  تبصره: ظهر چک و سفته می بایست توسط ضامنین امضاء گردد.
  ب: تضمینات مورد نیاز برای تسهیلات بالای 150 میلیون ریال و تاسقف یک میلیارد ریال:
  ب-1- تسهیلات اعطایی بیش از 150 میلیون ریال و تا سقف 500 میلیون ریال با ترهین سند ملک یا ترکیبی از کارمند رسمی و وثیقه ملکی بنا به تشخیص مدیر استان می باشد.
  ب-2- تسهیلات اعطایی بیش از 500 میلیون ریال صرفا باترهین سند ملکی امکانپذیر می باشد.


  نظارت پس از پرداخت

  نظارت عبارت است از پایش عملکرد دریافت کننده تسهیلات از نظر اجرای تعهدات مندرج در مدارک مرحله ی بررسی در خواست و قرارداد فی ما بین(صندوق و فرد) در طول دوره ی قرارداد که در اشکال زیرانجام می گیرد:

  1. نظارت اولیه
  2. نظارت ادواری
  3. نظارت بصورت فصلی

  منبع:http://chaharmahal.mehrereza.ir
  فروشگاه نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی  دانلود رایگان نمونه سوالات دانشگاه پیام نور

  http://up.pnu-club.com/images/00ld7yux3ay3itvspd7n.png
  برای دانلود رایگان نمونه سوالات پیام نور با جوابهای تستی و تشریحی در مقطع نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور - نمونه سوالات پیام نور کارشناسی - نمونه سوالات پیام نور دکترا- نمونه سوالات آزمونهای فراگیر پیام نور( دانشپذیری)

  به ادرس زیر مراجعه کنید

  نمونه سوالات رایگان پیام نور
 2. # ADS
  نشان دهنده تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  محل سکونت
  -
  ارسال ها
  -

   دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی
   

برچسب برای این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •