بالا
لامپ رشد گیاه

 دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

 دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

 فروشگاه پایان نامه و مقاله


 تایپ متن و مقاله و پایان نامه

 دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور

 دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 از مجموع 1

موضوع: اگر مي خواهيد در محل کارتان جدي تلقي شويد

 1. #1
  مژگان آواتار ها
  • 6,736
  • 14,355

  عنوان کاربری
  مدير بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Sep 2009
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  2,876

  new23 اگر مي خواهيد در محل کارتان جدي تلقي شويد

  اگر مي خواهيد در محل کارتان همه به شما احترام بگذارند و عقايد و ايده هايتان را بپذيرند، بايد اطمينان حاصل کنيد که اطرافيانتان شما را جدي تلقي مي کنند، پس فراموش نکنيد که:
  1) بله قربان گو نباشيد: افراد بادمجان دور قاب چين و بله قربان گو، خيلي زود چهره واقعيشان هويدا مي شود. آنچه از بله قربان گويي نصيب شما مي شود، کوتاه مدت، ناپايدار و توخالي است. اگر با چيزي مخالفت داريد، بايد افکار و ديدگاه هايتان را بدون ترس از چيزي ابراز کنيد. اما بخاطر داشته باشيد، استدلالات خود را سنجيده و منطقي بيان کنيد و هميشه به عقايد و ديدگاه هاي ديگران احترام بگذاريد.
  2) خوب صحبت کنيد: بله، بعضي رئيس ها دستشان رو شده، اما هنوز مورد احترام هستند. اين بخاطر اينست که شخصيتي منحصربفرد دارند و مي توانند از زير آن شانه خالي کنند. فکر نکنيد شما هم مي توانيد، براي صحبت کردن هميشه از زباني مودبانه استفاده کنيد. بدون هيچگونه از اين شاخه به آن شاخه پريدن صحبتتان را رک و راست بزنيد. اما توجه داشته باشيد که نبايد به هيچ وجه وسط صحبت ديگران بپريد و نيازي نيست که همهي افکارتان را بر زبان بياوريد. بجاي اين به حرف ها و عقايد ديگران گوش کنيد و نظريات آنها را در نظر گيريد. لازم نيست سريعا به پاسخ هاي ديگران جواب بدهيد، قبل از حرف زدن حتما تک تک کلماتتان را بررسي کنيد و بعد به زبان آوريد.
  3) وقت شناس باشيد: اگر هميشه همه را منتظر خود نگاه داريد، کم کم احترامتان را از دست خواهيد داد. از اين گذشته چطور وقتي حتي نمي توانند به سر قرار آمدن شما اطمينان کنند، براي پروژه هاي بزرگ روي شما حساب کنند؟ با احترام گذاشتن به برنامه ها و وقت ديگران باعث خواهيد شد که آنها نيز به شما احترام بگذارند.
  4) تکاليف تان را انجام دهيد: ندانستن يکي از غيرقابل قبول ترين کلمات در دنياي حرفه اي است. اگر ندانيد در مورد چه چيزي صحبت مي کنيد، مطمئنا جدي گرفته نمي شويد. اگر مي خواهيد روي ايده ها و نظراتتان حساب کنند، بايد سعي کنيد از همه با اطلاع تر باشيد. هيچگاه دست از يادگيري برنداريد و در اين زمينه از همه سبقت بگيريد. براي سخنراني هايتان خودتان را از قبل آماده کنيد و قبل از اينکه عقيده و ايده اي از خود بروز دهيد، حتما در مورد آن اطلاعات جامع کسب کنيد.
  5) سفيري لايق باشيد: اگر از طرف شرکت جايي فرستاده مي شويد، در واقع سفير شرکت شده ايد. کدام سفير اطلاعات محرمانه کشورش را براي کشور جديد بازگو مي کند؟ اگر مي خواهيد شرکت تان هميشه بهترين به نظر برسد، شما هم بايد بهترين به نظر برسيد. درمورد کارفرماي خود با تحسين و غرور صحبت کنيد.
  6) نتيجه نشان دهيد: سخنگويان بزرگ در اول سخنراني تاثير مي گذارند، اما اين تاثير مثبت را فقط تازماني مي توانند نگاه دارند که سخنراني شان نيز جالب توجه باشد. اگر به توانايي هايتان ايمان داريد، پس نترسيد و روي آنها کار کنيد. گفته هاي خود را با عمل همراه کنيد. هرچه مي توانيد کمتر قول دهيد و سعي کنيد بيشتر عمل کنيد. افرادي که بالاتر از گفته هايشان عمل مي کنند هميشه مورد احترام و تحسين هستند.
  7) لاف نزنيد: ممکن است کارهاي زيادي انجام داده باشيد، اما از خود تعريف نکنيد. بگذاريد سايرين ارزش هاي شما را کشف کرده و تحسين تان کنند. اگر بواهيد از خود و دستاوردهايتان تعريف کنيد، فقط دشمني سايرين را به خود جلب خواهيد کرد.
  8) خونسردي خود را حفظ کنيد: رهبران بزرگ افرادي هستند که در زمان هاي استرس و فشار زياد، قادرند خونسردي خود را حفظ کنند. در اين مواقع بايد عزمتان را جزم کنيد و به دنبال راه حل باشيد. هر اتفاقي هم که بيفتد نبايد عصباني شده و کنترلتان را از دست بدهيد. فقط خونسرديتان را حفظ کنيد تا بتوانيد اداره ي امور را در دست داشته باشيد.
  9) خوب لباس بپوشيد: از آنجا که معمولا افراد تا حد زيادي از روي ظاهر در مورد افراد قضاوت مي کنند، کيفيت لباس هاي شما نقشي اساسي در قضاوت ديگران خواهد داشت. از سيستم لباس پوشيدن شرکت تان اطاعت کرده، اما آن را به بهترين نوع تن کنيد. سعي کنيد هميشه تميز و منظم باشيد.
  10) زندگي خصوصيتان را خصوصي نگاه داريد: شما به شرکت آمده ايد که کار کنيد نه روانشناسي. اگر بخواهيد زندگي خصوصيتان را براي همه افشا کنيد، مطمئنا قادر نخواهيد بود تصويري جدي از خودتان در ذهن آنها ايجاد کنيد. تا مي توانيد سعي کنيد در مورد موضوعات خصوصي در اداره با کسي گفتگو نکنيد.
  11) شوخي زياد ممنوع: تا مي توانيد سعي کنيد از شوخي بي اندازه با همکاران خود خودداري کنيد. علاقه اي که به نظر شما ممکن است خيلي معصومانه بيايد، از نظر ديگران اينطور نيست و تصوير ذهني بدي از شما ايجاد خواهد کرد. از نظر دادن درمورد ظاهر همکارانتان هم خودداري کنيد، چون ممکن است بعضي افراد خوششان نيايد.
  12) جدي باشيد تا جدي گرفته شويد: با نکات فوق الذکر متوجه شديد که چطور نکاتي بسيار ريز مي تواند احترام بيشتري براي شما کسب کند. احترام بيشتر هم باعث خواهد شد ديگران شما را جدي تلقي کنند. احترام ديدن، در نتيجه احترام گذاشتن به ديگران و جديت در کار بوجود مي آيد. پس، جدي باشيد تا ديگران شما را جدي بگيرند. ابتکار

  من همچنان بی امضاء
  کاربر مقابل پست مژگان عزیز را پسندیده است: بانی

 2. # ADS
  نشان دهنده تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  ارسال ها
  -

   دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی
   

برچسب برای این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •