بالا
 دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

 دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

 دانلود نمونه سوالات نیمسال اول 95-94 پیام نور

 فروشگاه پایان نامه و مقاله

 بانک مقالات با ترجمه  پرداخت ارزی و حواله 

 دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور

 دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3

موضوع: شرایط و ضوابط، تاریخ و نحوه ثبت‌نام در آزمون‌ دوره‌های فراگیر کارشناسی ارشد سال ۱۳۸۹ دانشگاه پیام نور

 1. #1
  NIMA.N آواتار ها
  • 1,754
  • 3,865

  عنوان کاربری
  مدير بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Apr 2009
  محل تحصیل
  تهران
  شغل , تخصص
  دانشجو
  رشته تحصیلی
  کشاورزی
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  3,439

  پیش فرض شرایط و ضوابط، تاریخ و نحوه ثبت‌نام در آزمون‌ دوره‌های فراگیر کارشناسی ارشد سال ۱۳۸۹ دانشگاه پیام نور

  سازمان سنجش آموزش کشور درباره شرایط و ضوابط، تاریخ و نحوه ثبت‌نام در آزمون‌ دوره‌های فراگیر کارشناسی ارشد سال 1389 دانشگاه پیام نور را اعلام کرد.  سازمان سنجش آموزش کشور بدین وسیله به اطلاع کلیه متقاضیان شرکت‌کننده در آزمون دوره‌های فراگیر کارشناسی ارشد سال ۱۳۸۹ دانشگاه پیام نور می‌رساند که ثبت‌نام برای شرکت در آزمون مذکور از طریق اینترنت و از ساعت ۹ صبح روز یک‌شنبه ۱۳ دی ۸۸ آغاز و در پایان روز پنج‌شنبه ۱۷ دی ۸۸ پایان می‌پذیرد، لذا کلیه داوطلبان متقاضی ثبت‌نام که دارای شرایط ذیل می‌باشند می‌توانند در آزمون مذکور ثبت‌نام و شرکت نمایند.
  ضوابط پذیرش و ثبت‌نام
  علاقه‌مندان به تحصیل در دوره‌های فراگیر در صورت داشتن شرایط زیر، می‌توانند به عنوان دانش‌پذیر کارشناسی‌ارشد در یک رشته ثبت نام و حداکثر در ۵ مرکز مجری دوره‌های کارشناسی‌ارشد دانشگاه پیام‌نور متقاضی شوند.
  الف- شرایط عمومی
  (۱) نداشتن عناد با نظام جمهوری اسلامی‌ایران
  توضیح: مصادیق عناد شامل: (الف) مبارزه مسلحانه با نظام جمهوری اسلامی‌ایران، (ب)داشتن وابستگی تشکیلاتی به گروهک‌های محارب، (ج) پرداخت کمک مالی به گروهک‌های محارب یا هواداری نمودن تشکیلاتی از آن گروهک‌ها و یا داشتن عضویت در آنها، (د)تبلیغ ماتریالیسم و ادیان ساختگی.
  (۲) عدم احراز فساد اخلاقی.
  توضیح: مصادیق فساد اخلاقی شامل: اعتیاد به مواد مخدر و اشتهار به فحشا می‌باشد.
  تذکر مهم: احراز شرایط عمومی داوطلبان درصورت نیاز با استعلام از مراجع ذیصلاح قانونی است.
  (۳) برخورداری از توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی.

  ب ـ مدارک تحصیلی مورد پذیرش برای ثبت‌نام در دوره دانش‌پذیری
  دارندگان مدارک ‌کارشناسی رسمی و بالاتر مندرج در جدول شماره (۱) ذیل می‌توانند بدون توجه به نوع رشته کارشناسی خویش در یک رشته از رشته‌های کارشناسی‌ارشد اعلام شده در جدول شماره ۳ مندرج در این اطلاعیه ثبت‌نام نمایند.
  تذکر۱: در صورتی که رشته کارشناسی داوطلب با رشته کارشناسی‌ارشد انتخابی وی همنام و یا مشابه نباشد به تشخیص گروه آموزشی مربوط، چنین داوطلبانی در دوره دانشجویی علاوه بر واحدهای مصوب مقطع کارشناسی‌ارشد باید حداکثرتا ۲۴ واحد جبرانی از مقطع کارشناسی همان رشته را با موفقیت بگذرانند.
  تذکر۲ : دارندگان مدارک معادل مشروط به آنکه مدرک مقطع قبلی آنها معادل نباشد صرفاً مجاز به شرکت در آزمون دوره‌های فراگیر همان مقطع می‌باشند.
  (۱) دانشجوی نیم‌سال آخر دوره کارشناسی در صورتی‌که حداکثر تا ۳۱/۶/۸۹ دانش‌آموخته شود می‌تواند با ارائه گواهی از دانشگاه ذیربط مبنی بر دانش‌آموخته شدن قبل از شروع سال تحصیلی مربوطه‌، در آزمون دوره دانش‌پذیری شرکت کند. این داوطلب در صورت پذیرفته‌شدن در آزمون دوره دانش‌پذیری‌ و احراز شرایط ظرفیت هر رشته مرکز، هنگام ثبت‌نام باید گواهی دانش‌آموختگی خود را ارائه کند. این‌گونه داوطلبان باید فرم شماره ۱ مندرج در دفترچه راهنما مبنی بر تعداد واحد و معدل واحد‌های گذرانده را تکمیل و نزد خود نگهدارند تا در زمان مقتضی به سازمان سنجش یا مرکز محل تحصیل ارائه نمایند .
  (۲) بر اساس مصوبه شماره ۳۶۸ مورخ ۳/۱۱/۷۴ شورای عالی انقلاب فرهنگی، طلاب و فضلاء حوزه علمیه که بر اساس مدارک صادر شده مدیریت حوزه علمیه قم دوره سطح دو را با موفقیت گذرانده‌اند، همانند دارندگان مدارک کارشناسی در رشته‌های علوم انسانی گروه۱ می‌توانند در این دوره‌ها ثبت‌نام نمایند. همچنین این‌دسته از متقاضیان بر اساس مصوبه مذکور فقط می‌توانند در رشته‌های علوم انسانی شرکت نمایند.
  جدول شماره‌(۱) – مدارک تحصیلی مورد پذیرش دوره فراگیر در مقطع کارشناسی‌ارشد


  ج- مقررات وظیفه عمومی:
  با عنایت به اینکه برابر ضوابط در دوره ی دانشپذیری معافیت تحصیلی به دانشپذیران تعلق نمی گیرد لذا داوطلبان مـرد علاقه‌مند به تحصیل در دوره‌های فراگیر دانشگاه پیام‌نور (نوبت نهم) علاوه بر داشتن شرایط مندرج در بندهای (عمومی و اختصاصی) در صورت دارا بودن یکی از شرایط زیر مجاز به شرکت در دوره دانشپذیری کارشناسی می باشند :

  جدول شماره ۲ : شرح وضعیت نظام وظیفه


  تبصره۱: درخواست معافیت تحصیلی برای دانشجوی مشمول پذیرفته‌شده بعد از قبولی قطعی درآزمون دانش پذیری (از زمان تبدیل وضعیت به دانشجویی) انجام گرفته و سنوات تحصیل وی از این زمان (دانشجویی) محاسبه می‌گردد.
  تبصره ۲: داوطلبان پذیرفته‌شده مشمول در صورتی که در حین انجام خدمت مقدس سربازی در هریک از دوره های دانشگاه پیام‌نور، به عنوان دانشجو پذیرفته‌شوند، با توجه به نظام آموزشی دانشگاه در صورت تمایل با موافقت یگان محل خدمت وظیفه خود می توانند تحصیل همزمان با خدمت سربازی داشته باشند. در این صورت می توانند در امتحانات پایان نیم سال تحصیلی دانشگاه که در نزدیک ترین مرکز یا واحد دانشگاه پیام‌نور به محل خدمت برگزار خواهد شد، شرکت نمایند. بنابراین نیازی به ترخیص از خدمت نظام وظیفه برای دانشجو شدن ندارند. بدیهی است مسئولیت هماهنگی و وفق خود با مقررات ناجا و دانشگاه به عهدة پذیرفته‌شدگان است و دانشگاه هیچ مسئولیتی در این زمینه به عهده نخواهد داشت.
  د ـ سهمیه رزمندگان:
  هریک از داوطلبان متقاضی سهمیه رزمندگان می‌توانند بر اساس شرایط خود که در بندهای «۱ تا ۳» ذیل آمده است، متقاضی استفاده از این سهمیه شوند.
  ۱- رزمندگانی که براساس ماده ۱ و تبصره‌های چهارگانه ماده مذکور درآیین نامه اجرایی قانون ایجاد تسهیلات برای ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب بسیجی به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از تاریخ ۳۱/۶/۱۳۵۹ لغایت ۳۱/۶/۱۳۶۷ حداقل شش (۶) ماه متوالی یا متناوب داوطلبانه در مناطق عملیاتی جبهه‌های نبرد حق علیه باطل حضور داشته‌اند، لازم است ضمن مراجعه به ارگان ذیربط (سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یا وزارت جهاد‌ کشاورزی) نسبت به تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان اقدام تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت‌نام از سوی ستاد مشترک سپاه پاسداران (نیروی مقاومت بسیج) یا وزارت جهاد کشاورزی مورد تأیید نهایی قرارگیرند.
  تذکر مهم: داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان ارگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی لازم است پس از تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهیمه رزمندگان نسبت به دریافت کد رهگیری ۱۲ رقمی از واحد مربوطه اقدام و آن را در زمان ثبت‌نام در محلی که در تقاضانامه اینترنتی در نظر گرفته شده است درج نمایند.
  تبصره ۱- مناطق عملیاتی براساس مصوبات شورای عالی دفاع تعیین می‌شود.
  تبصره ۲- مدت حضور یا خدمت در جبهه سربازان و پاسداران وظیفه و همچنین تعهدات و ماموریتهای خدمتی پرسنل وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و ارگانهای نظامی در جبهه و نیز طرح ۶ ماهه دانشجویان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، حضور داوطلبانه تلقی نمی‌شود.
  ۲- جانبازان ۲۵ تا ۶۹ درصد، آزادگان و فرزندان و همسران آنان، فرزند و همسر جانبازان ۵۰ % و بالاتر و همچنین فرزندان و همسران شهدا، مفقودین و اسرا و جانبازان ۷۰ % و بالاتر برای استفاده از سهمیه مربوط بایستی ضمن مراجعه به سایت اینترنتی ایثار به نشانی : www.isaar.ir با درج کد ملی و کد ایثارگری و اطلاعات لازم در لینک مربوط کد ۱۲ رقمی پیگیری ایثارگری را دریافت دارند و آن را در بند ۱۳ قسمت اول (اطلاعات فردی) فرم تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی درج نماید. پس از آن ضمن مراجعه به سایت ایثار، در قسمت پیگیری سهمیه از وضعیت تأیید یا عدم تأیید سهمیه خود مطلع شوند و در صورت هرگونه مشکل با شماره تلفن‌های مندرج در سایت ایثار (سامانه تأیید سهمیه) تماس حاصل نمایند.
  تذکر مهم: جانبازان با درصد جانبازی حداقل ۲۵% و آزادگان در صورت دارا بودن مدت حضور در جبهه، ضمن درج کد پیگیری ایثارگری در بند ۱۳ در تقاضانامه ثبت‌نامی، به ارگان ذیربط (سپاه ‌پاسداران انقلاب ‌اسلامی یا وزارت جهاد ‌کشاورزی) مراجعه و با ارائه کارت جانبازی و آزادگی، فرم مخصوص استفاده از مدت حضور در جبهه را تکمیل نمایند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت نام، توسط ستاد مشترک سپاه پاسداران (نیروی مقاومت بسیج) و وزارت جهاد کشاورزی مورد تأیید نهایی قرار گیرد و در گزینش نهایی به مدت جبهه معادل شده با درصد جانبازی و مدت اسارت اضافه گردد.
  ۳- براساس تبصره ۲ ماده ۱۰ آیین نامه اجرایی قانون ایجاد تسهیلات برای ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب بسیجی به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی مصوب ۱۸/۲/۱۳۶۸ هیات محترم وزیران و قانون اصلاح قانون مذکور مصوب ۱۱/۹/۷۱ مجلس محترم شورای اسلامی، داوطلبانیکه از سال ۱۳۶۸ به بعد یک نوبت با سهمیه رزمندگان در آزمون‌های ورودی پذیرفته شده‌اند، در صورتی که دارای حداقل مدت ۱۲ ماه حضور داوطلبانه در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل باشند می‌توانند از سهمیه رزمندگان شرکت نمایند در غیر اینصورت حق استفاده از سهمیه رزمندگان در آزمون دانش‌پذیری تحصیلات تکمیلی (دوره فراگیر کارشناسی ارشد) دانشگاه پیام‌نور را نخواهندداشت.
  تبصره۱ – آندسته از داوطلبانیکه با استفاده از سهمیه رزمندگان یک‌بار در دوره‌ی کاردانی و یک‌بار هم در دوره کارشناسی ناپیوسته پذیرفته‌شده‌اند، درصورتی که دارای حداقل مدت ۱۸ماه حضور داوطلبانه در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل باشند می‌توانند در این آزمون با سهمیه رزمندگان شرکت نمایند.
  تبصره۲ – آندسته از داوطلبانی که با استفاده از سهمیه رزمندگان یک بار در آزمون کارشناسی‌ارشد پذیرفته شده باشند طبق ضوابط حق استفاده از سهمیه رزمندگان آزمون دانش‌پذیری تحصیلات تکمیلی (دوره فراگیر کارشناسی ارشد) دانشگاه پیام‌نور را نخواهند داشت و تمام داوطلبان شاهد و ایثارگر در این آزمون در سهمیه رزمندگان گزینش می‌شوند.
  تذکر مهم: داوطلبان واجد شرایط سهمیه رزمندگان اعم از اینکه در آزمون‌های ورودی تحصیلات تکمیلی (دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل) سنوات گذشته شرکت کرده و یا نکرده باشند، برای استفاده از سهمیه رزمندگان باید طبق توضیحات فوق عمل نمایند.
  هـ ـ رشته‌های تحصیلی دوره دانش‌پذیری
  داوطلبان حائز شرایط ثبت‌نام (بندهای الف‌، ب و ج)‏ می‌توانند در یکی از رشته‌های تحصیلی مندرج در جدول زیر به عنوان دانش‌پذیر ثبت‌نام کنند.
  جدول شماره ۳- رشته‌های دوره فراگیر کارشناسی‌ارشد


  و ـ مراکز مجری دوره‌های فراگیر کارشناسی ارشد
  هر داوطلب واجد شرایط می‌تواند تنها یک رشته تحصیلی را حداکثر در پنج مرکز از مراکز مجری براساس استان اقامت یا اشتغال مطابق جدول شماره (۷) مندرج در دفترچه راهنما در صورت وجود انتخاب نموده و پس از ثبت‌نام و انتخاب واحد در دوره دانش‌پذیری برای ۸ تا ۱۰ واحد درسی اعلام شده حسب مورد برای هر رشته تحصیلی مطابق جدول شماره (۴) مندرج در دفترچه راهنما در آزمون پایان نیم‌سال دانش‌پذیری شرکت نماید.
  * تذکر مهم: با توجه به اصلاح آئین نامه دوره‌های فراگیر مقطع کارشناسی‌ارشد، ظرفیت پذیرش دانشجویان در دوره نهم براساس جدول شماره (۷) مندرج در دفترچه راهنما تعیین شده است .
  ز ـ رشته‌های تحصیلی، نام درس‌ها و منابع درسی نیم‌سال دانش‌پذیری کارشناسی‌ارشد
  در جدول شماره (۴) مندرج در دفترچه راهنما نام درس‌های دوره دانش‌پذیری هریک از رشته‌های تحصیلی (از ۸ تا ۱۰ واحد براساس رشته‌های انتخابی) به همراه منابع درسی هریک از درس‌ها، نام مولف و ناشر و سایر توضیحات درج شده است. شایان ذکر است که تهیه کتابهای درسی به عهده دانش‌پذیر می‏باشد.
  ح ـ نحوه گزینش دانشجو در دوره‌های فراگیر و تبدیل وضعیت
  تغییر وضعیت دانش‌پذیری به دانشجویی منوط به احراز شرایط مندرج در بندهای الف، ب و ج از ضوابط پذیرش و ثبت‌نام و هم‌چنین شرایط زیراست.
  ۱- شرکت در آزمون‌های پایان نیم‌سال دانش‌پذیری مشتمل بر ۸ تا ۱۰ واحد درسی
  ۲- کسب نمره نهایی لازم با توجه به ظرفیت پذیرش در رشته محل‌های انتخابی متناسب با جدول شماره ۷ مندرج در دفترچه راهنما.
  تذکر۱: نمره نهایی لازم برای قبولی براساس تأثیر ۸۰ درصدی میانگین دروس حاصل از آزمون و تأثیر ۲۰ درصدی میانگین مدرک کارشناسی می‌باشد که با توجه به ظرفیت‌های اعلام شده ملاک پذیرش خواهد بود.
  تذکر۲: میانگین مدرک کارشناسی برای دانش‌پذیرانی که فارغ‌التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته می‌باشند حاصل میانگین معدل دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته است.
  ط ـ شهریه تحصیل در دوره دانش‌پذیری فراگیر
  - داوطلبان با مراجعه به باجه‌های پستی نسبت به خریدکارت اعتباری دارای شماره پرونده‌، نام کاربر و رمزعبوربه منظور ورود به سیستم نرم افزاری ثبت‌نام اینترنتی به مبلغ ۰۰۰/۶۴۵ ریال و دریافت یک جلد دفترچه راهنمای ثبت‌نام که برای توزیع آن مبلغ ۰۰۰/۶ ریال توسط پست ازداوطلب دریافت می‌شود (جمعاً به مبلغ ۰۰۰/۶۵۱ ریال) اقدام نمایند.
  نکته قابل توجه : متقاضیان گرامی در پرداخت وجه ثبت‌نام دقت فرمایند زیرا وجوه واریزی به هیچ عنوان قابل استرداد نیست .
  - چنانچه داوطلبی در رشته مورد نظر پذیرفته شد پس از پذیرفته شدن و دانشجو شدن باید بخش دوم شهریه را مطابق جدول ذیل پرداخت نماید .

  جدول شماره ۵- باقیمانده شهریه نیم‌سال دانش‌پذیری دوره فراگیر کارشناسی‌‌ارشد پس از دانشجو شدن در سال تحصیلی ۹۰-۱۳۸۹ کلیه داوطلبان بدون استفاده از کلاس‌های آموزشی


  رقم شهریه ثابت در جدول شماره ۵ مابه التفاوت مبلغ پرداختی جهت ثبت‌نام با شهریه ثابت سال تحصیلی ۹۰-۸۹ دوره کارشناسی ارشد می‌باشد و رقم شهریه متغیر در جدول شماره ۵ به میزان ۵۰ درصد شهریه متغیر (واحد خود خوان) سال تحصیلی ۹۰-۸۹ محاسبه گردیده است.
  تذکر ۱: شهریه دوران دانشجویی (پس از قبولی در نیم سال دانشپذیری) و هرگونه تغییر در میزان شهریه‌ها طبق تعرفه و مصوبات هیئت امناء دانشگاه در شروع هر نیم سال و با تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از دانشجو اخذ می‌گردد.

  جدول شماره ۶- شهریه دانش‌پذیران دوره فراگیر کارشناسی‌‌ارشد درصورت تقاضا برای استفاده از کلاس‌های آموزش حضوری. (ارقام به ریال)


  توجه: دانش پذیران گرامی می‌توانند جهت استفاده از کلاسهای رفع اشکال مراکز یا واحدهای منتخب پیام‌نور پس از ثبت‌نام در دوره دانش پذیری فراگیر با انجام مراحل ذیل از خدمات آموزشی بهره مند شوند.
  (۱)- مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی پیام‌نور www.pnu.ac.ir در تاریخ اعلام شده در سایت
  (۲)- اعلام آمادگی و پرداخت وجه مطابق جدول شماره ۶
  پس از این دو مرحله داوطلب به مراکز یا واحدهای منتخب برای استفاده از کلاسهای آموزشی معرفی خواهد گردید.
  بدیهی است فقط در مورد دانش‌پذیرانی که در کلاس‌های آموزشی حضوری که توسط مراکز و واحدهای دانشگاه پیام‌نور ارائه می‌شود شرکت نمایند، مابه‌التفاوت شهریه نیمسال دانش‌پذیری (بخش دوم شهریه نیم‌سال دانش‌پذیری در صورت قبولی و دانشجو شدن) مطابق جدول شماره ۶ دریافت خواهد شد.
  تذکر۲: بهای کتاب‌‌ها و سایر هزینه‌‌های مرتبط در مبالغ شهریه منظور نشده است.
  تذکر۳: به کارکنان واجد شرایط دانشگاه پیام‌نور که از خدمات آموزشی دانشگاه استفاده نمایند ۵۰% شهریه دوره تخفیف داده خواهد شد.
  ی ـ برخی از ضوابط نیمسال دانش‌پذیری
  برای اطلاع آن‌دسته از داوطلبانی که مایل به ثبت‏نام در دوره دانش‌پذیری کارشناسی‌ارشد می‏باشند، برخی ضوابط نیم‌سال دانش‌پذیری به شرح زیر اعلام می‏گردد:
  ۱- ثبت‌نام در دوره‌های فراگیر کارشناسی‌ارشد به منزله پذیرش کلیه ضوابط و مقررات دانشگاه تلقی می‌شود.
  ۲- مسئولیت تهیه کتب و منابع درسی معرفی شده به عهده دانش‌پذیر می‌باشد و دانشگاه هیچگونه مسئولیتی در این خصوص ندارد.
  ۳- عدم شرکت در آزمون دروس دوره دانش‌پذیری بمنزله انصراف تلقی گردیده، مدارک ثبت‌نام و مبلغ شهریه واریزی عودت داده نخواهد شد.
  ۴- کلیه آزمون‌های دوره دانش‌پذیری به صورت چند گزینه‌‌ای برگزار می‌شود و دارای نمره منفی می‌باشد.
  ۵- سؤالات آزمون‌ها مطابق مندرجات جدول شماره (۴) دفترچه راهنمای پذیرش دانش‌پذیر طراحی می‌شود.
  ۶-برگزاری آزمون، تصحیح پاسخنامه‌ها، اعلام نتایج آزمون از طریق سازمان سنجش آموزش کشور انجام می‌شود.
  ۷- چنانچه در هر زمان مشخص شود که داوطلب حقایق را کتمان نموده و یا واجد شرایط یکی از ضوابط ورود به این دوره‌ها (با توجه به مندرجات دفترچه راهنما) نبوده در هر مرحله‌ای از تحصیل از ادامه تحصیل محروم خواهد شد.
  ۸- هیچگونه مزایا از قبیل کمک هزینه تحصیلی، بیمه، خوابگاه و…. به دانش‌پذیر تعلق نمی‌گیرد.
  ۹- کارکنان دانشگاه پیام‌نور با هر وضعیت استخدامی در صورت تمایل به ثبت‌نام در دوره‌های فراگیر مجاز به انتخاب رشته‌‌های مرکز محل اشتغال خود نبوده و نمی‌توانند مرکز محل اشتغال خود را به عنوان مرکز انتخابی تعیین کنند. این دسته از داوطلبان باید موضوع داوطلبی خود را کتباً به رئیس مرکز محل اشتغال خود اعلام کرده و مرکز دیگری را برای تحصیل انتخاب نمایند. بدیهی است درصورت انتخاب مرکز محل خدمت و پذیرش، قبولی آنها لغو خواهد شد.
  ۱۰- داوطلب باید از توانایی جسمی متناسب با رشته تحصیلی انتخابی خود برخوردار باشد در غیر اینصورت مسئولیت عواقب بعدی به عهده اوست .
  ک ـ تکالیف دانش‌پذیر برای شرکت در آزمون
  هر داوطلب متقاضی شرکت در آزمون باید اقدامات زیر را به موقع و در مهلت مقرر انجام دهد:
  ۱- برای شرکت در آزمون ثبت‌نام کند.
  ۲- کارت ورود به جلسه آزمون را در موعد مقرر دریافت کند.
  ۳- در محل و حوزه‌ای که برای او تعیین می‌شود حاضر شده، در آزمون شرکت کرده و به سئوالات آزمون پاسخ دهد.
  ل ـ ثبت‌نام دوره دانش‌پذیری
  زمان ثبت‌نام : ثبت‌نام دوره دانش‌پذیری کارشناسی ارشد دانشگاه پیام‌نور از روز یکشنبه ۱۳/۱۰/۸۸ آغاز و درپایان وقت اداری روز پنج‌شنبه ۱۷/۱۰/۸۸ به پایان می‌رسد.
  داوطلبان باید با مراجعه به باجه‌های پستی نسبت به خرید کارت اعتباری دارای شماره پرونده، نام کاربر و رمز عبور به منظور ورود به سیستم نرم افزاری ثبت‌نام اینترنتی به مبلغ ۰۰۰/۶۴۵ ریال و دریافت یک جلد دفترچه راهنمای ثبت‌نام که برای توزیع آن مبلغ ۰۰۰/۶ ریال توسط پست از داوطلب دریافت می‌شود، (جمعاً به مبلغ ۰۰۰/۶۵۱ ریال) اقدام نمایند. ثبت‌نام صرفا به روش اینترنتی بوده که مراحل آن به شرح بند ۱۵ مندرج در دفترچه راهنما و بند (ص) مندرج در این اطلاعیه می‌باشد.
  تذکر: بر اساس هماهنگی‌های به عمل آمده با شرکت پست جمهوری اسلامی ایران و به منظور ارتقاء بهره‌وری ملی و کاهش هزینه‌های عمومی، تعداد ۱۳۹۵۵ دفتر پستی متصل به شبکه اینترنت برای تکمیل تقاضانامه الکترونیکی ثبت‌نام در نظر گرفته شده است. داوطلبان می‌توانند برای تکمیل تقاضانامه الکترونیکی ثبت‌نامی خود به دفاتر پستی مشخص شده نیز مراجعه نمایند.
  م ـ زمان توزیع کارت اینترنتی و برگزاری آزمون نیمسال دانش‌پذیری
  براساس برنامه‌زمانی پیش‌بینی شده آزمون دوره‌های فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام‌نور سال ۱۳۸۹ در صبح روز جمعه ۳۱/۲ /۸۹ برگزار خواهد شد و دانش‌پذیران از تاریخ ۲۷/۲/۸۹ لغایت۳۰/۲/۸۹ می‌توانند با مراجعه به سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به تهیه کارت و راهنمای ورود به جلسه آزمون اقدام نمایند.
  ن ـ نحوه اعلام نتایج آزمون نیم‌سال دانش‌پذیری
  نتایج از طریق سایت دانشگاه پیام‌نور پورتال دانشگاه پيام نور و سایت سازمان سنجش Sanjesh Site به اطلاع خواهد رسید .
  تذکر مهم: هیچگونه مکاتبه‌ای در مورد اعلام واجدان شرایط، تاریخ برگزاری آزمون، اعلام نتایج و۰۰۰ با داوطلبان صورت نخواهد گرفت و داوطلبان برای کسب هرگونه اطلاع باید با مرکز انتخابی خود تماس گرفته یا منتظر آگهی دانشگاه در مراکز دانشگاهی پیام‌نور، پیک سنجش، نشریه پیام‌آوران و سایت اینترنتی دانشگاه پیام‌نور باشند.
  س ـ تسهیلات آموزشی:
  کارکنان اداری و علمی دانشگاه پیام‌نور، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی دولتی وابسته به آن، کارکنان رسمی- پیمانی و قراردادی شاغل در سازمان‌های طرف قرارداد با دانشگاه (سازمان‌های ذکر شده در جدول شماره۸ مندرج در دفترچه راهنما) و ایثارگران می‌توانند از تسهیلات آموزشی در نظر گرفته‌شده بهره‌مند گردند داوطلبان واجد شرایط باید کد مورد نظر را در قسمت مشخص شده فرم تقاضانامه ثبت‌نام درج نمایند.
  تذکر: منظور از سازمان‌های طرف قرارداد سازمان‌هایی هستند که با دانشگاه پیام‌نور تفاهم‌نامه همکاری دارند و سهمیه مربوط فقط مختص کارکنان شاغل رسمی. پیمانی و قراردادی در آن سازمان‌ها می باشد.
  - کارکنان اداری و علمی دانشگاه پیام‌نور (رسمی‌، پیمانی، قراردادی، روزمزد و شرکتی)
  - اعضای خانواده کارکنان اداری و علمی دانشگاه پیام‌نور (همسر و فرزندان)
  -کارکنان اداری و آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همسر و فرزندان اعضاء هیات علمی رسمی دانشگاه‌های دولتی وابسته به وزارت علوم،تحقیقات و فناوری
  - اعضای خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد با ارائه گواهی معتبر از سازمان ذیربط
  - خانواده شهداء (پدر، مادر، خواهر و برادر) و بسیجیان فعال می‌بایست کد مربوط را از جدول شماره ۸ دفترچه راهنما استخراج و به منظور استفاده از تسهیلات آموزشی در بند مربوط در فرم تقاضانامه وارد نمایند.
  تبصره: این تسهیلات فقط شامل بسیجیان فعال می‌شود و آنان می‌بایستی با مراجعه به حوزه‌های مقاومت استان خود گواهی مربوطه را اخذ نموده و نزد خود نگهدارند و در صورت قبولی به مرکز آموزشی ذیربط ارائه نمایند. (بسیجیان عادی مشمول استفاده از این تسهیلات نمی‌باشند.)
  داوطلبان بومی جزیره ابوموسی که حداقل به مدت سه سال در آن جزیره ساکن بوده اند از امتیاز ویژه برخوردارند. این دسته از داوطلبان برای استفاده از این تسهیلات لازم است ابتدا کد ۴۲۰ را از جدول شماره ۸ مندرج در دفترچه راهنما اخذ و در بند مربوط فرم تقاضا نامه وارد نموده و پس از پذیرش فرم تأییدیه سکونت که به تائید فرمانداری جزیره ابوموسی رسیده باشد بهمراه سایر مدارک به دانشگاه محل تحصیل ارائه نمایند.
  تذکرمهم: داوطلبان باید به هنگام تکمیل فرم تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی دقت نمایند کد مربوط به سازمانی که تحت پوشش آن می‌باشند و یا در آن اشتغال دارند را به صورت صحیح و درست در محل مربوطه درج نمایند. چنانچه به هرعلتی کد مربوطه اشتباه و یا درج نشده باشد پس از اعلام نتایج به هیچ‌عنوان سهمیه‌ای لحاظ نخواهد شد.
  ع ـ محل آزمون دانش‌پذیری:
  محل آزمون داوطلبان بر اساس استان و شهرستان محل اقامت برای تعیین حوزه امتحانی (بند۳۴ تقاضانامه) در استان محل اقامت داوطلب می‌باشد. لذا مقتضی است داوطلبان با مراجعه به جدول شماره ۹ مندرج در دفترچه راهنما و درج کد مربوط به استان و شهر محل اقامت در تقاضانامه ثبت‌نام اقدام نمایند.
  تذکر : دانشگاه مجوزی برای هیچ موسسه‌ای به منظور تشکیل جلسه‌های رفع اشکال گروهی و حل مسائل و غیره صادر نکرده است و چنین موسساتی با دانشگاه پیام‌نور هیچ نوع ارتباطی ندارند. ادعای احتمالی در خصوص همکاری طراحان سوال، یا برنامه ریزان آموزشی دانشگاه با این موسسات آموزشی بی اساس است و صرفاً مراکز و واحدهای دانشگاه پیام‌نور مجاز به ارائه خدمات آموزشی و تشکیل جلسه‌های رفع اشکال می‌باشند.
  ف ـ برخی از ضوابط ادامه تحصیل دانشجویی
  برای اطلاع آن دسته از دانش‌پذیرانی که در آزمون پایان نیم‌سال دانش‌پذیری قبول می‌شوند و شرایط تبدیل وضعیت را طبق مفاد دفترچه احراز نموده و به دانشجو تبدیل وضعیت می‌دهند برخی از ضوابط ادامه تحصیل به شرح زیر اعلام می‌گردد:
  ۱- دانش‌پذیر در صورت موفقیت در آزمون پایان دوره دانش‌پذیری و احراز شرایط مندرج در دفترچه به دانشجو تبدیل وضعیت داده و برای ادامه تحصیل به مرکز پذیرفته شده معرفی می شود.
  ۲- دانشجویی که در دوره دانشپذیری نمرات زیر ۱۲ کسب نموده و قبول اعلام شده، لازم است دروس مورد نظر را در مدت مجاز تحصیل با رعایت پیش نیاز دروس اخذ و با موفقیت (کسب حداقل نمره ۱۲) بگذراند.
  ۳- دانشجو می‌تواند با توجه به امکانات دانشگاه با پرداخت شهریه‌های ثابت و متغیر از کلاس‌های رفع اشکال گروهی و فردی و سایر موارد مرتبط با خدمات آموزشی استفاده کند.
  ۴- مهمان شدن، انتقال، تغییر رشته و گرایش در دوره‌های کارشناسی‌ارشد دانشگاه ممنوع است.
  ۵- دانشجو موظف است در هر نیم‌سال تحصیلی در مهلت اعلام شده از سوی دانشگاه برای ثبت‌نام و انتخاب واحد درسی اقدام کند. عدم اقدام به موقع در هر نیم‌سال تحصیلی به منزله محرومیت از ادامه تحصیل در آن نیم‌سال تحصیلی می‌باشد. چنانچه دانشجو بدون کسب موافقت دانشگاه بیش از دو نیم‌سال تحصیلی ثبت‌نام نکند از ادامه تحصیل محروم خواهد شد.
  ۶- تعداد کل واحدهای درسی در هر رشته تحصیلی برای اخذ مدرک تحصیلی (کارشناسی‌ارشد) حسب رشته تحصیلی از ۲۸ تا ۳۲ واحد درسی است. (تعداد واحد‌های رشته مدیریت اجرایی ۴۰ واحد می‌باشد) دانشجو حسب مورد به تشخیص گروه آموزشی موظف به اخذ و گذراندن واحدهای جبرانی (حداکثر ۲۴ واحد درسی) و واحدهای اضافی (حداکثر ۸ واحد) می‌باشد.
  ۷- تعداد واحدهایی که دانشجو می‌تواند در هر نیم‌سال تحصیلی (به جز آخرین نیم‌سال تحصیلی) انتخاب کند با توجه به میانگین نمرات قبلی دانشجو حداقل ۶ و حداکثر ۱۴ واحد درسی می‌باشد.
  ۸- نمره قبولی در هر درس که آزمون آن به صورت متمرکز برگزار می‌شود حداقل ۱۲ از ۲۰ است و برای اخذ مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد حداقل میانگین مورد نیاز ۱۴ از ۲۰ می‌‌باشد.
  ۹- واحدهای ارائه شده در هر نیم‌سال تحصیلی با توجه به امکانات دانشگاه و برنامه آموزشی رشته تحصیلی تعیین می‌‌شود.
  ۱۰- برنامه‌‌های آزمایشگاهی بعضی دروس در آزمایشگاه استانی دانشگاه و خارج از مرکز محل تحصیل دانشجو اجرا می‌‌شود.
  ۱۱- دانشجو می‌‌تواند در صورت تمایل از ادامه تحصیل انصراف دهد. این درخواست باید به صورت کتبی به مرکز مربوط ارائه شود.
  ۱۲- ارائه مدرک تحصیلی و ریز نمرات به دانش‌آموختگان در هر زمان منوط به تسویه حساب مالی با دانشگاه است.
  ۱۳-هیچگونه مزایا از قبیل کمک هزینه تحصیلی، بیمه، خوابگاه و ۰۰۰ به دانشجو تعلق نمی‌‌گیرد.
  ۱۴- حداکثر طول دوره کارشناسی‌ارشد ۲ سال است و در صورت لزوم حسب مورد یک الی سه نیم‌سال تحصیلی به طول دوره با تصویب دانشگاه اضافه می‌شود.
  ۱۵- داوطلبین برای آشنایی بیشتر با دانشگاه پیام‌نور و اطلاع از بخشنامه‌‌ها و آئین‌‌نامه‌‌های دانشگاه پیام‌نور می‏توانند به سایت اینترنتی دانشگاه به نشانی www.pnu.ac.ir مراجعه نمایند. ثبت‌نام داوطلبین در دوره فراگیر به معنی آگاهی از تمامی ضوابط دانشگاه و پذیرش آئین نامه آموزشی می‌‌باشد.
  ص ـ دستورالعمل و نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی:
  به داوطلبان توصیه می‌شود پس از دریافت کارت اعتباری ثبت‌نام و دفترچه راهنمای شرکت در آزمون مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنما ابتدا فرم پیش‌نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه راهنما را تکمیل نموده و سپس براساس فرم پیش نویس، با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور اطلاعات لازم را براساس بندهای برنامه نرم افزاری ثبت‌نام وارد نمایند. ضمناً راهنمای جامع نحوه تکمیل فرم در برنامه نرم‌افزاری ثبت‌نام اینترنتی موجود بوده وداوطلبان برای کسب اطلاع بیشتر می‌توانند به این راهنما مراجعه نمایند.
  تذکر:
  ۱- هرگونه تغییری از طریق نشریه پیک سنجش (هفته نامه خبری و اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور)، سایت سازمان سنجش آموزش کشور و در صورت لزوم از طریق رسانه‌های گروهی اعلام خواهد شد.
  ۲-درصورت لزوم داوطلبان می‌توانند سؤال یا سؤالات خود را در ساعات اداری با شماره تلفنهای ۹-۸۸۹۲۳۵۹۵ – ۰۲۱ و یا با بخش پاسخگویی اینترنتی سازمان به نشانی Sanjesh Site در میان بگذارند.
  روابط عمومی‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور


  برای دانلود رایگان نمونه سوالات پیام نور با جوابهای تستی و تشریحی در مقطع نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور - نمونه سوالات پیام نور کارشناسی - نمونه سوالات پیام نور دکترا- نمونه سوالات آزمونهای فراگیر پیام نور( دانشپذیری)

  به ادرس زیر مراجعه کنید

  http://pnu-club.com/pnu.1239.html

  2 کاربر پست NIMA.N عزیز را پسندیده اند . faridpourahm, lida_a

 2. # ADS
  نشان دهنده تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  محل سکونت
  -
  ارسال ها
  -

   دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی
   

 3. #2
  hajji3 آواتار ها
  • 0
  • 2

  عنوان کاربری
  کاربر باشگاه
  تاریخ عضویت
  Jan 2010
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  0

  پیش فرض

  سلام میخواستم بدونم اگه کسی معدل کارشناسیش 11.78 باشه یعنی مدرک کارشناسیش معادل باشه میتونه در ازمون فراگیر کارشناسی ارشد شرکت کنه ؟ممنون میشم اگه سریع جوابمو بدین

 4. #3
  raha89 آواتار ها
  • 0
  • 1

  عنوان کاربری
  کاربر باشگاه
  تاریخ عضویت
  Aug 2010
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  0

  پیش فرض

  با سلام .در صورت امکان نام دانشگاهها (وشهرستان)و رشته های مرتبط (کارشناسی ارشد) را برای من ارسال نمایید. متشکرم

برچسب برای این موضوع

فراگیر, فراگیر رزمندگان, نور, نتایج کنکورفراگیرپیام نورکارشناسی ارشد91, نتایج کارشناسی ارشد پیام نورسال91, نحوه, نحوه ثبت نام آزمون فراگير کارشناسی پيام نور91, و, کارشناسی, کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور91 ثبت نام, کارشناسی ارشد پیام نور91, کارشناسی ارشدآزمون فراگیر9, کد سهمیه بسیج سپاه برای کارشناسی فراگیر ارشد 91, ۱۳۸۹, پیام نور نحوه ی ثبت نام در دانشگاه فراگیر 90-91, پاسخ سوالات آزمون ارشد فراگیرسال91, آزمون فراگیر کارشناسی ارشد پیام نور91, آزمون‌, ارشد, ارشدپيام نور91, تاریخ, تاریخ ازمون فراگیر پیام نورارشد 91, تاریخ ازمون سال91دوره فراگیرپیام نور, تاریخ توریع دفترچه ارشد فراگیرپیام نور91-90, تاریخ توزیع دفترچه فراگیر درسال 91, تاریخ توزیع دفترچه پیام نور91, تاریخ ثبت نام فراگیر ارشد 91, ثبت نام فراگیر91, ثبت نام فراگیرپیا مکارشناسی ارشد91, ثبت نام کاردانی به کارشناسی پیام نور91, ثبت نام کارشناسی ناپیوسته فراگیر پیام نور91, ثبت نام آزمون فراگیر ارشد سال 91, ثبت نام آزمون فراگیر91, ثبت نام امتحانات فراگیر پیام نور91, ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور91, ثبت نام ارشد پيام نور91, ثبت نام دوره فراگیر پیام نور91, ثبت نام دانشگاه فراگیر پیام نور کارشناسی ارشد91, دفترچه کارشناسی فراگیر پیام نور91, دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه فراگیر سال91, دفترچه آزمون کارشناسی پیام نور91, دفترچه ازمون کارشناسی ناپیوسته پیام نور91, دفترچه ازمون کارشناسی ارشد فراگیرپیام نور91, دانلود دفترچه فراگیر پیام نورارشد 91, دانلود دفترچه ثبت نام فراگیر کارشناسی ارشد91, دانشگاه فراگیر پیام نورارشد91, در, زمان آزمون کارشناسی ارشد فراگیرسال91, زمان آزمون ارشد فراگیرپیام نور91, زمان اعلام نتایج ازمون کارشناسی ارشد فراگیر91, زمان برگزاری ازمون ارشد فراگیرسال91, زمان ثبت نام فراگیر پیام نور کارشناسی ارشد 91, زمان ثبت نام فراگیر ارشد 91, زمان ثبت نام فراگیر91, زمان ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر 90-91, زمان ثبت نام کارشناسی ارشد پیام نور91, زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور91, زمان ثبت نام دانشگاه پیام نور91, سال, شرایط, شرایط ارشد مجازی پیام نور91, شرایط ثبت نام وتاریخ پیام نور 91, شرایط ثبت نام پیام نور, شرایط ثبت نام دوره ی ذکتری فراگیر, شرایط ثبت کارشناسی ارشد, شرایط شرکت در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر سال 1391, ضوابط شرکت در ازمونهای فراگیر, ضوابط،

نمایش برچسب ها

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •