بالا
لامپ رشد گیاه

 دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

 دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

 فروشگاه پایان نامه و مقاله


 تایپ متن و مقاله و پایان نامه

 دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور

 دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 از مجموع 1

موضوع: 7 توصيه به زنان شاغل

 1. #1
  مژگان آواتار ها
  • 6,736
  • 14,355

  عنوان کاربری
  مدير بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Sep 2009
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  2,876

  Icon13 7 توصيه به زنان شاغل

  مادربودن، همسربودن و يک زن شاغل بودن نبايد موجب شود که شما تبديل به يک برده شويد. شما بايد زنانگي خود را هميشه حفظ کنيد

  امروز در اکثر کشورهاي پيشرفته 85 درصد زنان 25 تا 49 سال درکنار زندگي خانوادگي خود، زندگي حرفه‌اي‌شان را نيز دنبال مي‌کنند. مادران شاغل عموما تلاش مي‌کنند از پرستار بچه يا مهدها يا اطرافيان براي هماهنگ‌کردن کار و کودکشان، کمک بگيرند ولي با اين حال برخي زنان بهتر از ديگران قادر به برنامه‌ريزي کردن براي زندگي خود هستند.

  کارشناسان براي شما پيشنهاداتي در اين زمينه دارند:

  برنامه‌ريزي داشته باشيد
  زمان مي‌تواند بهترين دوست و بهترين دشمن شما باشد. در صورتي که شما هم مادر هستيد هم يک زن شاغل بهتر است از زمان بهترين بهره را ببريد. بسياري از زنان شاغل در روز جمعه براي تمامي هفته غذا مي‌پزند و آنها را در فريزر آماده نگاه مي‌دارند تا هر روز مجبور نباشند ساعاتي را به پخت غذا اختصاص دهند و شب که باز مي‌گردند به جاي آنکه غذا درست کنند مي‌توانند تنها غذا را گرم کرده و ساعات باقي مانده خود را به آماده‌کردن لباس‌ها و برنامه‌هاي درسي فرزندشان اختصاص دهند. از سوي ديگر سعي مي‌کنند صبح‌ها زودتر از خواب بيدار شوند و برخي از کارهاي ضروري مثل امور بانکي و... را در اول وقت اداري انجام دهند.

  از کارتان ندزديد
  مادربودن به اين معني نيست که شما کمتر از يک حقوق‌‌بگير بدون فرزند کار کنيد. جالب است بدانيد مادران شاغل بيش از زنان شاغل مي‌توانند تمرکز و تحرک داشته باشند. براي آنکه رييس خود را هميشه راضي نگاه داريد و به او اثبات کنيد که بسيار موثر هستيد روزهايي که وقت بيشتري داريد زودتر به محل کار بياييد و ديرتر آن را ترک کنيد تا اگر روزي مجبوريد کمي ديرتر بياييد و زودتر به خانه بازگرديد، کسي شما را سرزنش نکند. البته هميشه اين موضوع را درنظر بگيريد که شما يک زندگي خانوادگي هم داريد و نبايد در صورت اصرار همکاران، ساعات متعلق به اعضاي خانواده را به کارتان ببخشيد.

  وقت شناس باشيد
  براي آنکه هم خانواده و هم رييس خود را راضي نگه داريد بهترين راه حل آن است که هر کاري را در زمان خودش انجام دهيد. در خانه کارهاي اداري را فراموش کنيد و در اداره مرتبا به خانه زنگ نزنيد. بدين ترتيب شما مي‌توانيد بيشترين استفاده را از ساعات خود ببريد و موثر باشيد در صورتي که شما روزي مجبور بوديد کارهاي اداره‌تان را به منزل ببريد بهتر است صبح اين موضوع را با اعضاي خانواده در ميان بگذاريد و نظر آنها را جلب کنيد. از سوي ديگر اگر کودکان شما عادت دارند بدون هيچ دليلي بعدازظهرها به محل کار شما بيايند، بهتر است اين عادت را متوقف کنيد. تنها در صورتي که کار ضروري پيش آمد، اعضاي خانود‌ه‌تان مي‌توانند به محل کارتان مراجعه کنند يا با شما تماس بگيرند. برعکس در صورتي که رييس و همکارانتان عادت دارند، خارج از وقت اداري با شما تماس بگيرند بهترين کار اين است که وقتي در خانه هستيد تلفن همراهتان را خاموش کنيد يا تنها به پيامک جواب دهيد.

  استراحت کنيد
  نبايد تمامي انرژي خود را صرف زندگي خانوادگي و کاري‌تان کنيد. گرچه هر دوي آنها به شما نياز مبرم دارند اما فراموش نکنيد که شما هم بايد براي خودتان وقتي قايل شويد. به عنوان مثال فعاليت بدني مورد علاقه‌تان را انتخاب کنيد و ساعاتي از روز را به آن اختصاص دهيد. پياده‌روي، ژيمناستيک، يوگا يا حتي به خريد رفتن با دوستان مي‌تواند به شما کمک کند احساس خستگي را از خود دور کنيد. کمي با خود خلوت کنيد تا بتوانيد هميشه به اندازه کافي انرژي داشته باشيد.

  کمک بگيريد
  کارکردن تصميمي است که شما به همراه همسرتان آن را گرفته‌ايد. پس از او در کارهاي خانه و رسيدگي به امور فرزندان نيز کمک بگيريد. شستن ظروف، آماد‌ه‌کردن غذا، جاروکردن، بردن و آوردن کودکان به مدرسه و حمام‌کردن کوچولوها وظايفي هستند که بهتر است آنها را با همسرتان تقسيم کنيد تا موفق باشيد. در صورتي که شما کمبود مالي نداريد مي‌توانيد از پرستار بچه يا خدمتکار براي رسيدگي به امور منزل نيز کمک بگيريد. بدين ترتيب شما وقت آزاد بيشتري خواهيد داشت.

  خودتان را مقصر ندانيد
  هيچ زني قادر نيست هم کارهاي منزل و هم کارهاي اداري خود را بدون هيچ کم و کاستي با هم هماهنگ کند. خود را مقصر ندانيد. اگر امروز خسته‌ايد و قادر نيستيد آشپزي کنيد، اشکالي ندارد اگر هرچند وقت يک بار غذاي حاضري بخوريد.

  هويت‌تان را فراموش نکنيد!
  مادربودن، همسربودن و يک زن شاغل بودن نبايد موجب شود که شما تبديل به يک برده شويد. شما بايد زنانگي خود را هميشه حفظ کنيد. بسياري از زنان عادت دارند از خود بزنند و فداکاري کنند تا ديگران در آسايش باشند. اما اين کار صحيح نيست. لذت‌هاي زنانه را هميشه در خود زنده نگاه داريد. هرچند وقت يک بار به آرايشگاه برويد و براي خودتان هم لباس‌هاي شيک بخريد. شما يک زن هستيد و سعي کنيد با غرور يک زن باقي بمانيد


  سایت تفریحی

  من همچنان بی امضاء

 2. # ADS
  نشان دهنده تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  ارسال ها
  -

   دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی
   

برچسب برای این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •