بالا
 دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

 دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

 دانلود نمونه سوالات نیمسال اول 95-94 پیام نور

 فروشگاه پایان نامه و مقاله

 بانک مقالات با ترجمه  پرداخت ارزی و حواله 

 دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور

 دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 11

موضوع: سلسله های پادشاهی در چین باستان

 1. #1
  Borna66 آواتار ها
  • 27,069
  • 55,670
  مدير بازنشسته

  عنوان کاربری
  مدير بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Mar 2009
  محل تحصیل
  خيام-سهراب
  شغل , تخصص
  طراح و تحلیل گر حرفه ای وب
  رشته تحصیلی
  مهندسي نرم افزار
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  10,579
  پست های وبلاگ
  29

  Icon30 سلسله های پادشاهی در چین باستان

  " شیا " - نخستین سلسله در تاریخ چین

  中国国际广播电台
   
  سلسله " شیا " نخستین سلسله در تاریخ چین است . این سلسله در قرن 21 قبل از میلاد تاسیس و در قرن 16 قبل از میلاد سرنگون شد و جمعا حدود 500 سال حیات داشت . نواحی مرکزی حکومت آن شامل مناطق جنوبی استان " شان سی " و غرب استان " خه نان " امروزه چین بوده است . " دا یو " موسس سلسله " شیا " قهرمانی است که سیل را مهار می کرد . گفته می شود که وی به سبب مهار موفقیت آمیز رود زرد که سالها طغیان می کرد ، مورد پشتیبانی مردم قرار گرفت و سرانجام سلسله " شیا " را تاسیس کرد . ایجاد سلسله " شیا " نشانگر تغییر جامعه بدوی و ایجاد جامعه با نظام مالکیت خصوصی و ورود چین به جامعه برده داری است .
  در پایان سلسله " شیا " دربار سلطنتی وضیعت خوبی نداشت و تناقضات طبقاتی شدید بود . به ویژه " شیا جیه " آخرین پادشاه این سلسله پس از روی کار آمدن زندگی تجملی داشت و مدیریت او بر کشور ضعیف بود . او به یکی از سوگلی ها به نام " مه شی " علاقه داشت و هر روز با او شراب می نوشید و تفریح می کرد .
  او مقاماتی را که با این کار مخالفت می کردند ، می کشت . بدین سبب ، کشورهای تحت فرمان سلسله " شیا " یکی پس از دیگری به سلسله " شیا " خیانت کردند . در این زمان ، کشور " شان " یکی از کشورهای مذکور با استفاده از این فرصت به سلسله " شیا " حمله کرد و سرانجام ارتش سلسله " شیا " را شکست داد . پادشاه سلسله " شیا " فرار کرد و در شهر " نن چائو " در گذشت و به دنبال آن سلسله " شیا " سرنگون شد . اسناد زیادی در باره سلسله " شیا " در دست نیست . لذا در خصوص وجود سلسله " شیا " در تاریخ چین هنوز نیز در محافل علمی و دانشگاهی انتلاف نظر داردند . اما کتاب تاریخی معروف چین با نام " شی جی " یعنی یاد داشت های تاریخی بطور روشن از سلسله " شیا " سخن به میان آورده است . باستان شناسان امیدوارند که روزی بقایای سلسله " شیا " را کشف کنند تا با تاریخ این سلسله آشنا شوند . در سال 1959 میلادی ، باستان شناسان بررسی " خرابه های شیا " را آغاز کردند و به جستجوی فرهنگ سلسله " شیا " پرداختند . اکنون ، بسیاری کارشناسان آشنا با که فرهنگ " ارلی تو " در خرابه های " ارلی تو " در شهر " یان شی " استان " خه نان " در جستجوی فرهنگ سلسله " شیا " هستند . تاریخ این خرابه ها مربوط به سال 1900 قبل از میلاد و در چارچوب سلسله " شیا " بوده است . با وجود آنکه اکنون اسناد چندانی در این مورد در دست نیست ، اما مدارک فراوان مختلف دیگر دانشمندان را در مطالعه فرهنگ سلسله " شیا " مساعدت کرده است . وسایل تولیدی کشف شده از خرابه های " ارلی تو " سنگی است .

  فروشگاه نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی  دانلود رایگان نمونه سوالات دانشگاه پیام نور

  http://up.pnu-club.com/images/00ld7yux3ay3itvspd7n.png
  برای دانلود رایگان نمونه سوالات پیام نور با جوابهای تستی و تشریحی در مقطع نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور - نمونه سوالات پیام نور کارشناسی - نمونه سوالات پیام نور دکترا- نمونه سوالات آزمونهای فراگیر پیام نور( دانشپذیری)

  به ادرس زیر مراجعه کنید

  نمونه سوالات رایگان پیام نور
 2. # ADS
  نشان دهنده تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  محل سکونت
  -
  ارسال ها
  -

   دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی
   

 3. #2
  Borna66 آواتار ها
  • 27,069
  • 55,670
  مدير بازنشسته

  عنوان کاربری
  مدير بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Mar 2009
  محل تحصیل
  خيام-سهراب
  شغل , تخصص
  طراح و تحلیل گر حرفه ای وب
  رشته تحصیلی
  مهندسي نرم افزار
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  10,579
  پست های وبلاگ
  29

  پیش فرض

  سلسله " شانگ " -- نخستین سلسله ثبت شده در تاریخ چین
  中国国际广播电台
   

  در محافل علمی و دانشگاهی چین ، سلسله " شیا " نخستین سلسله در روزگار قدیم چین دانسته می شود . اما وضع سلسله " شیا " اساسا دراسناد سلسله های بعدی نوشته شده و تاکنون برهان قاطعی در باره این سلسله حاصل نشده است . نخستین سلسله ثبت شده در اسناد تاریخی چین سلسله " شانگ " است . سلسله " شانگ " در حدود قرن 16 قبل از میلاد تاسیس و در قرن 11 قبل از میلاد سرنگون شد و حدود 600 سال حیات داشت . در اوائل سلسله " شانگ" بارها پایتخت تغییر کرد و سرانجام شهر " این " ( در کنار شهر " آن یان " استان " حه نان " امروز ) پایتخت شد . مطالعات و بررسی ها نشان می دهد که در اوائل سلسله " شانگ " تمدن چین پیشرفت زیادی داشت . ویژگی عمده آن " جیا گو ون " ( کبیبه های نگاشته شده روی استخوان ها و یا لاک های لاک پشتان ) و فرهنگ مفرغ است . پیدایش " جیا گو ون " بطور تصادفی بود . اوائر قرن 20 ، یک دهقان دهکده " شیائو تن " واقع در شهر شمال غرب " آن یان " استان " خه نن " لاک های لاک پشتان و استخوان حیوانات را به عنوان مواد دارویی می فروخت . کارشناسان متوجه شدند که روی آن کتیبه هایی نگاشته شده است . چندی نگذشت که کارشناسان چین تائید نمودند که کتیبه های نگاشته شده بر روی استخوان ها و لاک های لاک پشتان شامل واژه های سلسله " شانگ"است . بر این اساس دهکده " شیائو تن " خرابه های شهر " این " پایتخت سلسله " شانگ " است که در کتاب های قدیمی به آن اشاره شده است .

  کشف و استخراج خرابه های شهر " این " مهم ترین کشف اشیای قدیمی چین در قرن بیستم حسوب می شود . از نخستین دوره کشف در سال 1928 میلادی ، در این خرابه ها بسیاری آثار باستانی پر ارزش از جمله " جیا گو ون " و ظروف مفرغی پیدا شده است . " جیا گو ون " به کتیبه های نگاشته شده روی استخوان ها و لاک های لاک پشتان گفته می شود . در سلسله " شانگ " ، پادشاه اعتقاد به فال داشت . استخوان های حیوانات و لاک های لاک پشتان وسیله ای برای گرفتن فال بود . برای این منظور باید قبل از هر چیز گوشت و خون استخوان را از میان بر داشته ، سپس با اره استخوان ها را هموار ساخت . بعد از آن در داخل لاک لاک پشت و یا پشت استخوان با کارد حفره هایی ایجاد می شود . فال بین اسم خود و زمان فال گرفتن و سئوالات را روی این استخوان ها و لاک لاک پشتان حکاکی کرده و سپس با آتش گودال های روی این استخوان ها و لاک ها را می سوزاند . شکاف باقیمانده " جائو " نامیده می شد . فال بین جهت این شکاف را تحلیل می کرد و نتیجه می گرفت و این نتیجه را روی استخوان ها و لاک لاک پشتان حکاکی می کرد . این استخوان ها و لاک ها به عنوان آرشیوهای رسمی نگهداری می شد .

  اکنون ، در خرابه های شهر " این " جمعا 160 هزار تکه استخوان کشف شده است . بعضی از آنها کامل و برخی تکه های بدون کلمات است . طبق آمار کلمات روی این استخوان ها به بیش از چهار هزار رسیده و کارشناسان حدود سه هزار مورد از آنان را مورد بررسی و مطالعه قرار داده اند . از این میان ، کارشناسان در باره بیش از یک هزار کلمه به توافق رسیده اند . کلمات دیگر قابل توضیح و خواندن نیست و یا کارشناسان در باره آن اختلافات نظر دارند . با وجود اینکه مردم نمی توانند کلیه این کلمات را بشناسند ، اما از طریق یک هزار کلمه مذکور ، مردم تقریبا می توانند با اوضاع سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی سلسله " شانگ " آشنا شوند . کتابی با نام " تیه یون چان گوی " که " لیو ئه " در سال 1913 میلادی نوشت ، نخستین کتاب در باره " جیا گو ون " است . کتاب دیگر با نام " مطالعه جیا گو ون " که " گوا موا ژوا " تاریخ شناس و ادیب معروف چین در سال 1929 میلادی چاپ کرده ، کتاب مهم دیگری در باره " جیا گو ون " است . اکنون ، کسانی مانند استاد " چیو سی گوی " از دانشگاه پکن و استاد " لی شوی چین " از پژوهشگاه تاریخ چین در زمینه مطالعات " جیا گون ون " تبحر زیادی دارند .
  همانند استخوان های حکاکی شده ، ظروف مفرغی اشیای ویژه سلسله " شانگ" است . ساخت ظروف مفرغی در سلسله " شانگ " توسعه شایانی یافت. شمار ظروف مفرغی از خاک بیرون آورده شده در خرابه های شهر " این " به حدود چند هزار رسیده است . از این میان ظرف چهار پایه " سی مو وو " سال 1939 میلادی از خرابه های شهر " این " از خاک بیرون آورده شده است . وزن این ظرف 875 کیلوگرم و بلندی آن 133 سانتی متر ، طول آن 110 سانتی متر و عرض آن 78 سانتی متر است . این ظرف یکی از ظروفی است که دوران پر شکوه فرهنگ ظروف مفرغی در روزگار قدیم چین را نمایندگی می کند . مطالعات نشان می دهد که در سلسله " شانگ " ، کشور به وجود آمده و مالکیت خصوصی اساسا ایجاد شده است . از آن زمان ، تاریخ چین وارد دوران متمدن شد
  فروشگاه نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی  دانلود رایگان نمونه سوالات دانشگاه پیام نور

  http://up.pnu-club.com/images/00ld7yux3ay3itvspd7n.png
  برای دانلود رایگان نمونه سوالات پیام نور با جوابهای تستی و تشریحی در مقطع نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور - نمونه سوالات پیام نور کارشناسی - نمونه سوالات پیام نور دکترا- نمونه سوالات آزمونهای فراگیر پیام نور( دانشپذیری)

  به ادرس زیر مراجعه کنید

  نمونه سوالات رایگان پیام نور
 4. #3
  Borna66 آواتار ها
  • 27,069
  • 55,670
  مدير بازنشسته

  عنوان کاربری
  مدير بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Mar 2009
  محل تحصیل
  خيام-سهراب
  شغل , تخصص
  طراح و تحلیل گر حرفه ای وب
  رشته تحصیلی
  مهندسي نرم افزار
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  10,579
  پست های وبلاگ
  29

  پیش فرض

  سلسله " جو " غربی و " و دوره بهار و پائیز و دوره کشورهای جنگجو
  中国国际广播电台

   
  سلسله " جو " سومین سلسله پس از سلسله های " شیا " و " شان " در تاریخ چین است . این سلسله حدود سال 1027 قبل از میلاد تاسیس شد و در سال 256 قبل از میلاد توسط کشور " چین " سرنگون شد و حدود 770 سال عمر کرد . قبل از انتقال پایتخت کشور " جو " به شرق ، " جو " به " جو " غربی و سپس " جو " شرقی تقسیم می شد . " جو " شرقی نیز دو مرحله " بهار و پائیز " و " کشورهای جنگجو " را شامل می گردید . سلسله " جو " غربی حدود سال 1027 قبل از میلاد شروع شد و در سال 771 قبل از میلاد پایان یافت . " جو وو وان " نخستین پادشاه این کشور پایتخت را به " گائو" ( شمال غرب شهر " چانگ آن " استان " شان شی " منتقل کرد . این پادشاه با ارتش خود به سلسله " شان " حمله و آن را سرنگون و سپس سلسله " جو " را تاسیس کرد . هنگامی که پادشاه " جو چن وان " بر سند قدرت نشست ، بسیار جوان و کم سن بود و نمی توانست به مدیریت کشور بپردازد . بدین سبب عمویش " جو گون دان " بر کشور مدیریت می کرد . " جو گون دان" پس از تثبیت کشور در راس واحدهای نظامی لشکرکشی به شرق را آغاز و شورش را سرکوب کرد . این مقام نیز سلسله تدابیر مهمی برای تقویت نتایج موفق اتخاذ کرد . از سال 770 قبل از میلاد تا سال 476 قبل از میلاد دوره بهار و پائیز در تاریخ چین بود . به دنبال رشد اقتصادی و افزایش جمعیت ، کشورها به دلیل استیلاجویی دچار درگیری های شدید شدند و وضع جامعه بسیار متحول شد . در زمینه تولیدات کشاورزی ، وسائل و لوازم کشاورزی آهنی ساخته شد و مردم به تدریج از گاو برای شخم کردن زمین استفاه می کردند . امور آبیاری پیشرفت کرد و میزان تولید محصولات کشاورزی افزایش یافت . دوره بهار و پائیز دوره گذر تحلیل نظم سیاسی و عمومی سنتی کشور " جو " غربی محسوب می شود . کنفوسیوس نخستین اندیشه مند و کارشناس آموزش و پرورش بزرگ در تاریخ چین در دوران اواخر دوره بهار و پائیز زندگی می کرد . کنفوسیوس بر اساس جمع بندی فرهنگ و افکار قدیمی ،


  با توجه به اوضاع نا آرام اجتماعی در اواخر حکمرانی سلسله بهار و پائیز ، در خصوص سلسله مسائل نظری و ایده های اخلاقی و مسائل سیاسی و اجتماعی نظریاتی مطرح و عقاید کنفوسیوس را ایجاد کرد . دوره کشورهای جنگجو ( از سال 403 قبل از میلاد تا سال 221 قبل از میلاد ) دوره دیگر پس از کشورهای مختلف سلسله " جو " شرقی با حکومت های مستقل محلی فراوان است که در آن کشورها برای استیلا بر یکدیگر درگیر می شدند . بین دوره کشورهای جنگجو با دوره بهار و پائیز در تاریخ مرز مشخصی وجود نداشت . بر این اساس از تاسیس سه کشور " جائو " ، " هان " و " وی " در سال 403 قبل از میلاد تا سال 221 قبل از میلاد شش کشور توسط کشور " چین " با یکدیگر اتحاد یافتند که از آن با عنوان دوره کشورهای جنگجو یاد می شود .


  در دوره کشورهای جنگجو ، چین بسیار تغییر یافت و بسیاری کشورهای کوچک اشغال شدند . هفت کشور باقیمانده مانند" چین " ، "چو " ، " یان " ، " هان " ، " جائو " ، " وی " و " چی " کشورهای عمده این دوره محسوب می شدند . کشورهای مختلف این دوره یکی پس از دیگری دست به اصلاحات زدند . از این میان اصلاحات کشور " چین " که مردی با نام " شان یان " اجرای آن را پیشنهاد کرد ، بسیار موثر و تاثیرات زیادی داشت . با وجود آنکه در دوره کشورهای جنگجو نبردها بسیار زیاد بود ، اما نبردها مانع پیشرفت فرهنگی قدیمی چین نشد . بعضی دانشمندان بر علوم تسلط می یافتند و فعالیت آنان در جامعه بیش از پیش به شکوفایی فرهنگ علمی مساعدت کرد .


  در این دوران ، فرهنگ ایدئولوژی قدیمی چین برای اولین بار به اوج رسید . از این میان ، عقاید کنفوسیوس به نمایندگی کنفوسیوس و منسیوس ، عقاید دائو با نماینده " " لائو زی " ، " جوان زی " و " لیه زی " ، عقاید " فا " با نماینده " هان فی " ، عقاید " مهیسم " به نمایندگی " مو زی " مورد احترام مردم قرار داشت . محافل ایدئولوژی دوره کشورهای جنگجو به سبب این عقاید به مرحله " جنبش صد گل و رقابت یکصد مکتب فکری " گام گذاردند . این ایده ها نه تنها به پیشرفت سیاسی و اقتصادی مساعدت کرد بلکه تاثیرات عمیقی تا امروز داشته است . در سال 230 قبل از میلاد ، امپراتور "چین " روند اتحاد سراسر کشور را آغاز کرد . در مدت 9 سال ، وی 6 کشور دیگر را سرنگون و در سال 221 قبل از میلاد کشور را متحد نمود و به تجزیه 600 ساله چین پایان داد
  فروشگاه نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی  دانلود رایگان نمونه سوالات دانشگاه پیام نور

  http://up.pnu-club.com/images/00ld7yux3ay3itvspd7n.png
  برای دانلود رایگان نمونه سوالات پیام نور با جوابهای تستی و تشریحی در مقطع نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور - نمونه سوالات پیام نور کارشناسی - نمونه سوالات پیام نور دکترا- نمونه سوالات آزمونهای فراگیر پیام نور( دانشپذیری)

  به ادرس زیر مراجعه کنید

  نمونه سوالات رایگان پیام نور
 5. #4
  Borna66 آواتار ها
  • 27,069
  • 55,670
  مدير بازنشسته

  عنوان کاربری
  مدير بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Mar 2009
  محل تحصیل
  خيام-سهراب
  شغل , تخصص
  طراح و تحلیل گر حرفه ای وب
  رشته تحصیلی
  مهندسي نرم افزار
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  10,579
  پست های وبلاگ
  29

  پیش فرض

  سلسله " چین " نخستین سلسله فئودالی در تاریخ چین
  中国国际广播电台
   
  در سال 221 قبل از میلاد ، پس گذر از جامعه بردگی با بیش از 2000 سال قدمت ، نخستین سلسله فئودالی با قدرت متمرکز دولتی در تاریخ چین تاسیس شد . ایجاد سلسله " چین " اهمیت ویژه ای در تاریخ چین دارد .
  از سال 255 قبل از میلاد تا سال 222 قبل از میلاد دوران کشورهای جنگجو در تاریخ چین و نیز دوران اواخر جامعه بردگی چین بود . در آن زمان بسیاری کشورهای کوچک در چین وجود داشتند . آنان در یکدیگر ادغام شده و سرانجام 7 کشور نسبتا بزرگ یعنی کشور " چین " ، " چی " ، " چو " ، " وی " ، " یان " ، " هان " و " جائو " ظهور کردند . از میان این 7 کشور ، کشور"چین" در شمال غربی واقع بود و زودتر از دیگر کشورها اصلاحات نظامی و کشاورزی را اجرا کرد و قدرت ملی به سرعت تقویت یافت . در سال 247 قبل از میلاد ، امپراتور 13 ساله کشور " چین " با نام " اینگ جن " بر مسند قدرت نشست . وی در 22 سالگی بر کشور مدیریت و حملات به شش کشور دیگر و استراتژی وحدت جهان را اجرا کرد . وی بسیاری از استعدادها را جلب کرد .
  از سال 230 قبل از میلاد تا سال 221 قبل از میلاد ، در کمتر از 10 سال ، این امپراتور به تدریج کشورهای " هان " ، " جائو " ، " وی " ، " یان"، " چو " و " چی " را سرنگون کرد و این کشورها را وحدت بخشید و به تاریخ حکومت های مستقل محلی پایان داد و سلسله " چین " متحد و با سیستم متمرکز را ایجاد نمود . امپراتور " اینگ جن " نخستین امپراتور در تاریخ چین است . متحد کردن چین توسط سلسله " چین " در تاریخ چین گام مهمی است و اهمیت زیادی دارد . در زمینه سیاسی ، امپراتور " چین شی هوان " نظام " جون ها " و " شهرستان ها " را اجرا می کرد و کشور را به 36 " جون " تقسیم می کرد که پائین تر سطح آن " جون " شهرستان بود . کلیه مقامات مرکزی و محلی توسط امپراتور انتخاب می شدند و نظام ارثی وجود نداشت . نظام " جون ها " و " شهرستان ها " به نظام معین سلسله ها در تاریخ فئودالی دو هزار ساله چین تبدیل شد . بسیاری شهرستان های چین در دو هزار سال قبل را سلسله " چین " نامگذاری می کرد . اقدام مهم دیگر سلسله " چین " متحد کردن واژه ها بود .
  تا قبل از این سلسله ، کشورهای مختلف واژه های خاص خود را داشتند . با وجود آنکه این واژه ها منشا مشترک داشت ، اما املای این کلمات متفاوت بود و مانع تبلیغات و تبادلات فرهنگی می شد . پس از وحدت چین ، سلسله " چین " مقرر نمود که سبک " شیائو جوان " باید معیار خط نویسی برای چینی ها باشد و مورد استفاده قرار گیرد . از آن به بعد ، هیروگلیف چینی قانونمند شد . این کار برای شکل گیری و انتقال فرهنگی اهمیت زیادی دارد . علاوه بر این ، سلسله " چین " نیز اوزان و مقادیر را وحدت بخشید . تا قبل از وحدت سراسر کشور ، واحدهای طول ، حجم و وزن کشورهای مختلف یکسان نبود و مانع پیشرفت اقتصادی می شد . ب
  ه علاوه ، امپراتور " چین شی هوان" پول و قانون را واحد کرد و شرایط را برای پیشرفت اقتصادی سراسر کشور فراهم آورد و جایگاه سیستم تمرکز قدرت را تقویت بخشید . برای تقویت جایگاه حکومت مطلق در افکار مردم ، در سال 213 قبل از میلاد ، امپراتور " چین شی هوان " دستور داد : کتاب های تاریخی کشورهای دیگر به غیر از کتاب تاریخی سلسله " چین " و کتاب های عقاید کنفوسیوس را سوزانده شود و دستور داد کسانی که این کتاب ها را جمع آوری و منتشر می کنند ، کشته شوند. امپراتور برای جلوگیری از تجاوز اقلیتهای شمالی ، دستور داد تا دیوارهای ساخته شده توسط کشورهای " چین " ، " جائو " و " یان " مرمت و به دیوارهای بزرگ که از صحرای غربی شروع می شود و تا شرق در کنار دریا ادامه می یافت ، متصل شود . امپراتور " چین شی هوان " نیز به مقیاس وسیع به کارهای ساختمانی پرداخت . وی با پرداخت سرمایه کلان بیش از 700 هزار کارگر را برای ساخت آرامگاه " لی شان " اعزام کرد . آرامگاه " چین " با مجسمه های چوبی یا سفالی جنگجویان و اسبهای آن در جهان شهرت دارد . امپراتور " چین شی هوان " با متحد کردن چین به حکومت دراز مدت مستقل محلی ها در تاریخ چین خاتمه داد و یک کشور فئودالی کثیرالمله با ملیت عمده " هان " ایجاد کرد و در تاریخ چین باب جدیدی گشود
  فروشگاه نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی  دانلود رایگان نمونه سوالات دانشگاه پیام نور

  http://up.pnu-club.com/images/00ld7yux3ay3itvspd7n.png
  برای دانلود رایگان نمونه سوالات پیام نور با جوابهای تستی و تشریحی در مقطع نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور - نمونه سوالات پیام نور کارشناسی - نمونه سوالات پیام نور دکترا- نمونه سوالات آزمونهای فراگیر پیام نور( دانشپذیری)

  به ادرس زیر مراجعه کنید

  نمونه سوالات رایگان پیام نور
 6. #5
  Borna66 آواتار ها
  • 27,069
  • 55,670
  مدير بازنشسته

  عنوان کاربری
  مدير بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Mar 2009
  محل تحصیل
  خيام-سهراب
  شغل , تخصص
  طراح و تحلیل گر حرفه ای وب
  رشته تحصیلی
  مهندسي نرم افزار
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  10,579
  پست های وبلاگ
  29

  پیش فرض

  سلسله " هان "

  中国国际广播电台
   
  از سال 206 قبل از میلاد تا سال 8 میلادی دوران حکمرانی سلسله " هان " غربی در تاریخ چین بوده است . امپراتور " هان گائو دی " با نام " لیو بانگ " سلسله " هان " را تاسیس و شهر " چان آن " را پایتخت آن قرار داد . اپراتور " هان گائو زو " 7 سال بر مسند قدرت نشست . وی در این مدت حکومت با قدرت متمرکز را تقویت بخشید و رهنمود سیاسی سودمندی برای مردم تنظیم کرد و پایه های حکومت خود را تقویت بخشید . در سال 159 قبل از میلاد ، پس از درگذشت امپراتور ، امپراتور " هوی دی " بر سند قدرت نشست . اما در آن زمان قدرت در دست " لیو جی " امپراتریس امپراتور " هان گائو زو " بود . این امپراتریس جمعا 16 سال حق قدرت را در دست خود داشت و یکی از زنان حاکم در تاریخ چین بود که تعداد آنها قلیل بوده است . سال 183 قبل از میلاد ، امپراتور " ون دی " جانشین امپراتور " هوی دی " شد . بعدها پسرش امپراتور " جینگ دی " ( از سال 156 قبل از میلاد تا سال 143 قبل از میلاد ) بر مسند قدرت نشست . این دو امپراتور نیز سیاست های سودمندی برای مردم اجرا می کردند و مالیات مردم را کاهش دادند . اقتصاد سلسله " هان " بدین سبب بسیار پر رونق بود . تاریخ شناسان این مرحله را حکومت " ون " و " جینگ " می نامند .
  قدرت ملی سلسله " هان " به سبب حکومت " ون " و " جینگ " به تدریج قوی تر شد . در سال 141 قبل از میلاد ، امپراتور " وو دی " بر سند قدرت نشست . وی فرماندهان " وی چین " و " هو چی بین " را برای شکست ملیت "شون نو" اعزام کرد و چارچوب حکومت سلسله " هان " غربی را گسترش داد و به پیشرفت اقتصادی و فرهنگی در مناطق شمالی سلسله " هان " مساعدت کرد . امپراتور " وو دی " در دوران سالمندی دست از لشگرکشی کشید و به توسعه کشاورزی پرداخت تا پیشرفت اقتصاد سلسله " هان " غربی ادامه یابد . بعدها ، امپراتور " جائو دی " به پیشرفت اقتصادی اهمیت داد و سلسله " هان " غربی وارد دوران پر رونق تری شد .
  با اجرای سیاست های سودمند برای مردم در 38 سال توسط امپراتوران " جائو دی " و " شوان دی " ، قدرت ملی سلسله " هان " غربی تقویت یافت . اما نیروی محلی نیز توسعه یافت که تاثیرات منفی بر حکومت سلسله " هان" داشت . در سال 8 میلادی ، مردی با نام " وانگ مان " قدرت را غصب کرد و نام سلسله " هان " را به " شین " تغییر داد و به دنبال آن عمر سلسله "هان" غربی در چین پایان یافت .
  سلسله " هان " غربی یکی از کشورهای نیرومند و شکوفان در تاریخ چین بوده است . امپراتوران این سلسله سیاست های مطلوبی برای مردم اجرا کردند . مردم در سعادت و رفاه ، صلح و صفا زندگی می کردند . بدین سبب ، سلسله " هان " نسبتا با ثبات بود . امپراتور " وو دی " پیشنهاد یک وزیر با نام " دنگ جون شو " مبنی بر تحقیر عقاید به غیر از عقاید کنفوسیوس " را قبول کرد . از آن به بعد ، عقاید کنفوسیوس به رهنمود مدیریت کشور سلسله " هان " و سلسله های بعد در تاریخ چین تبدیل شد .
  صنایع دستی ، بازرگانی و هنرهای انسانی و علوم طبیعی به دلیل ثبات اقتصادی و سیاسی پیشرفت قابل ملاحظه ای کرد . به دنبال ارتقای سطح علوم و فنون ، کارآیی تولید صنایع دستی با صنعت عمده استخراج و ذوب فلزات و صنعت نساجی بطور چشمگیری ارتقا یافت . پیشرفت صنایع دستی باعث شکوفایی صنعت بازرگانی شد و از طریق جاده ابریشم به تبادلات سلسله " هان " با کشورهای آسیای غربی در زمینه امور خارجی و بازرگانی و تجاری مساعدت کرد .
  از سال 25 میلادی تا سال 220 میلادی سلسله " هان " شرقی قدرت را در دست گرفت توسط امپراتور " هان گوان وو دی " به نام " لیو شیو " تاسیس شد . در سال 25 میلادی ، " لیو شیو " با کمک ارتش " لو لین " " وان مانگ " را شکست داد و بر مسند قدرت نشست و نام سلسله را بار دیگر از " شین " به " هان " تغییر و شهر " لو یان " را پایتخت قرار داد . در سال دوم دوران امپراتور " جیان وو " ، امپراتور " گوان وو " دستور دادند بطور همه جانبه سیاست قدیمی " وانگ مان " و نظام مقامات اصلاح و 6 مامور عالی رتبه برای سروسامان دادن امور ملی منصوب شوند . تا اواسط قرن اول میلادی با مدیریت امپراتوران " گوان وو دی " ، " مینگ دی " و " جانگ دی " ، سلسله " هان " شرقی به تدریج رونق یافت و مردم این دوران را " گوان وو "خواندند .
  در اوائل سلسله " هان " شرقی ، به سبب تقویت آتی حق قدرت و آمیختگی نیروهای محلی ، این سلسله به ثبات رسید و پیشرفت اقتصادی ، فرهنگی و فنون و علوم از سطح سلسله " هان " غربی نیز تجاوز کرد . در سال 105 میلادی ، مردی با نام " چای لون " فن کاغذ سازی را اصلاح کرد و سپس از آن چینی ها دیگر برای نوشتن کلمات از قطعه های چوب های خیزرانی استفاده نمی کردند . فن کاغذ سازی به عنوان یکی از چهار اختراع بزرگ چین تا امروز نیز زبانزد مردم است . در زمینه فنون طبیعی ، محافل علمی و دانشگاهی به نمایندگی " جانگ هن " دست آوردهای زیادی حاصل کردند . " جانگ هن " دستگاهی برای تعیین مدار و موقعیت ستارگان و زلزله نگاری اختراع کرد . به علاوه ، " هوا توا " پزشک نامدار اواخر سلسله " هان " شرقی نخستین جراح در تاریخ بوده که با فنون بی حسی دست به عمل جراحی زده است
  فروشگاه نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی  دانلود رایگان نمونه سوالات دانشگاه پیام نور

  http://up.pnu-club.com/images/00ld7yux3ay3itvspd7n.png
  برای دانلود رایگان نمونه سوالات پیام نور با جوابهای تستی و تشریحی در مقطع نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور - نمونه سوالات پیام نور کارشناسی - نمونه سوالات پیام نور دکترا- نمونه سوالات آزمونهای فراگیر پیام نور( دانشپذیری)

  به ادرس زیر مراجعه کنید

  نمونه سوالات رایگان پیام نور
 7. #6
  Borna66 آواتار ها
  • 27,069
  • 55,670
  مدير بازنشسته

  عنوان کاربری
  مدير بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Mar 2009
  محل تحصیل
  خيام-سهراب
  شغل , تخصص
  طراح و تحلیل گر حرفه ای وب
  رشته تحصیلی
  مهندسي نرم افزار
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  10,579
  پست های وبلاگ
  29

  پیش فرض

  سلسله " وی " ، سلسله " جین " و سلسله های جنوبی و شمالی

  中国国际广播电台
   
  دوران حکمرانی سلسله های " وی " و " جین " سال های 220 میلادی تا 589 میلادی را در بر می گیرد . در پایان قرن دوم میلادی ، حکومت سلسله " هان " شرقی زوال یافت و تاریخ چین وارد دوران جدایی نسبتا طولانی شد . سه کشور " وی " " شو " و " وو " ( از سال 189 میلادی تا سال 265 میلادی ) در ابتدا با یکدیگر وحدت داشتند . اما سلسله " جین " غربی به این اوضاع خاتمه داد . با این حال سلسله " جین " غربی از سال 265 میلادی تا سال 316 میلادی طول کشید و بار دیگر مشکلات آغاز شد . خویشاوندان نزدیک امپراتور سلسله " جین " غربی در حوزه جنوب رود " یان تسه " سلسله " جین " شرقی ( از سال 317 میلادی تا سال 420 میلادی ) تاسیس کردند . در این ضمن ، ملیتهای مناطق شمال رود " یان تسه " با یکدیگر درگیر شدند و در همین جریان قدرت های سیاسی زیادی تاسیس شد که " 16 کشور " خوانده می شود .
  در این دوران ، اقتصاد مناطق جنوبی بسیار پیشرفت کرد . اقلیت های مختلف در غرب و شمال به تدریج به داخل کشور مهاجرت کردند . مهاجرت ملیت ها و زندگی مشترک آنان به آمیختگی و تبادلات بین ملیت ها مساعدت کرد . در زمینه فرهنگی ، مکتب فلسفه رواج یافت . مذهب بودا و مذهب دائو باهم مقابله و پیشرفت می کردند . اما حاکمان معمولان از مذهب بودا حمایت می کردند . در زمینه ادبی ، 7 ادیب معروف " کنک ژون " ، " چن لین " ، وانگ جیه "، " شو گان " ، ژوان یو " ، " اینگ یان " و " لیو جن " و شاعر معروف " تائو یوان مینگ " ، خوش نویس " وانگ شی جی " و نقاش " گو کای جی " بسیار معروف بودند . هنر غارهای سنگی " دون هوانگ " از آثار جاودان این دوران است .
  در زمینه علوم و فنون ، " زو چون جی " نخستین مردی بود که نسبت دقیق محیط دایره را به 7 عدد بعد از کسر اعشار محاسبه کرد . کتاب " چیمین یائو شو " اثر " جیا سی شیه " کتاب مهمی در تاریخ علم کشاورزی در جهان است. سلسله های جنوبی و شمالی ( از سال 420 میلادی تا سال 589 میلادی ) نام مشترک سلسله جنوب و سلسله شمالی بود . کشورهای سلسله شمالی عبارت بود از کشور " وی " شمالی ، بعدها ، کشور " وی " شمالی به کشورهای " وی " شرقی و " وی " غربی تقسیم شد . سپس کشور " چی " شمالی جایگزین کشور " وی " شرقی و کشور " جو " شمالی جانشین کشور " وی " غربی شد . سپس کشور " جو " شمالی کشور " چی " شمالی را سرنگون کرد .
  سلسله جنوبی شامل کشورهای " سون " ، " چی " ، " لیان " و " چن " بود . مناطق جنوبی سلسله های شمالی و جنوبی نسبتا در زمینه اقتصادی پر رونق بود . به سبب مهاجرت مداوم جمعیت مناطق مرکزی به مناطق جنوبی برای پرهیز از جنگ ، نه تنها نیروی کار در حوضه جنوبی رود " یان تسه " افزایش یافت ، بلکه ورود فنون پیشرفته تولیدی به پیشرفت اقتصادی محلی مساعدت کرد . اطراف شهر " یان جو " پیشرفته ترین اقتصاد منطقه سلسله جنوبی در آن زمان بود . در زمینه فرهنگی ، مکتب فلسفی بسیار پیشرفت کرد . روزگار پر آشوب زمینه را برای پیشرفت آزادانه افکار فراهم آورد . دستآوردهای ادبی در این دوران بسیار زیاد بود که از میان آنها می توان به اشعار بر جسته اشاره کرد .
  تبادلات با کشورهای خارجی در این دوران بسیار رونق یافت . از شرق با ژاپن ، کره شمالی و از غرب با آسیای مرکزی و " دا چین " ( رم ) و مناطق آسیای جنوب شرقی . پس از سرنگونی کشور " جین " شرقی ، سلسله های جنوبی و شمالی دوره جدید جدایی جنوب و شمال در تاریخ چین را رقم زدند . با وجود آنکه شکل گیری آن باعث پیشرفت کند اقتصاد شد ، اما حاکمیت خارجی بر منطقه دشتهای مرکزی به آمیختگی ملیت ها در حوضه رودخانه زرد مساعدت کرد که این امر در تاریخ چین بی سابقه است . در چنین وضعی ، ملیت های مختلف در شمال چین به تدریج با ملیت " هان " آمیخته شده و سرانجام با ملیت " هان " به وحدت رسیدند . این نشان می دهد که جدایی سلسله های شمالی و جنوبی نقش مهمی برای تسریع وحدت ملیت ها ایفا کرده و حلقه مهم در جریان پیشرفت ملت چین بحسوب می شد
  فروشگاه نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی  دانلود رایگان نمونه سوالات دانشگاه پیام نور

  http://up.pnu-club.com/images/00ld7yux3ay3itvspd7n.png
  برای دانلود رایگان نمونه سوالات پیام نور با جوابهای تستی و تشریحی در مقطع نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور - نمونه سوالات پیام نور کارشناسی - نمونه سوالات پیام نور دکترا- نمونه سوالات آزمونهای فراگیر پیام نور( دانشپذیری)

  به ادرس زیر مراجعه کنید

  نمونه سوالات رایگان پیام نور
 8. #7
  Borna66 آواتار ها
  • 27,069
  • 55,670
  مدير بازنشسته

  عنوان کاربری
  مدير بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Mar 2009
  محل تحصیل
  خيام-سهراب
  شغل , تخصص
  طراح و تحلیل گر حرفه ای وب
  رشته تحصیلی
  مهندسي نرم افزار
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  10,579
  پست های وبلاگ
  29

  پیش فرض

  سلسله " سوی " و سلسله " تانگ "
  中国国际广播电台
   
  سلسله " سوی " از ایجاد آن در سال 581 میلادی توسط " یانگ جیانگ " امپراتور " سوی ون دی " تا کشته شدن " یانگ گوانگ " امپراتور " سوی یان دی " در سال 618 میلادی ، 37 سال حیات داشت . از میان امپراتوران این سلسله ، امپراتور " سوی ون دی " بسیار نقش شایانی در کشور ایفا کرد . اول اینکه وی نظام " شش مقام " سلسله " جوی شمالی " را لغو و نظام " سه استان و شش وزارت " را ایجاد کرد . این امپراتور قوانین جدیدی تنظیم نموده و مجازات های در نظر گرفته شده در سلسله های جنوبی و شمالی را عادلانه اجرا می کرد . علاوه بر این ، سیستم آزمون سلطنتی ایجاد و روش انتخاب مقامات در دوره حکمرانی وی مشخص شد . امپراتور " سوی یان دی " کانال بزرگ احداث کرد و به مسافرت علاقه زیادی داشت . با این حال وی در تاریخ چین به امپراتور بی رحم معروف است . در دوره حکمرانی وی مردم به دلیل مالیات و عوارض کمرشکن و سنگین ، دست به قیام زدند و سرانجام امپراتور را در شهر " جیانگ دو " با طناب دار زدند و سلسله " سوی " سرنگون شد .
  سلسله " تانگ " سال 618 میلادی تاسیس و سال 907 میلادی توسط مردی با نام " جو ون " سرنگون شد . عمر این سلسله به دنبال شورش " آن شی "به دو بخش دوران پر شکوه و دوران زوال تقسیم شد . امپراتور " تانگ گائو زو " سلسله " تانگ " را تاسیس کرد . امپراتور " تانگ تای زون " با نام " لی شی مین "در عرض یک دهه کشور را وحدت بخشید . به دنبال تاجگذاری " لی شی مین " ، با اصلاحات در سلسله " تانگ " پیشرفت کرد و این سلسله در زمینه سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی در جهان شهرت یافت . از آن به بعد ، دوران امپراتوری " تانگ شوان زون " بسیار پر رونق بود . اما در این دوران شورش " آن شی " رخ داد و در نتیجه آن سلسله " تانگ " رو به زوال گذاشت . سلسله " سوی " و سلسله " تانگ " ، دست آوردهای زیادی در زمینه تنظیم احکام و مقررات حاصل کردند که برای نمونه می توان به نظام " سه استان و شش وزارت " ، سیستم آزمون سلطنتی و قانون مالیات اشاره کرد . سیاست خارجی سلسله " سو " و سلسله " تانگ " نسبتا باز و تبادلات اقتصادی و فرهنگی آنها با کشورهای دیگر زیاد بود . در زمینه ادبی ، اشعار سلسله " تانگ " به نمایندگی " چن زی آن " در دوران اوائل سلسله " تانگ " ، " لی بای " ، " دو فو " در دوران رونق این سلسله و " بای جو ای " ، " یوان جن " در اواسط حیات این سلسله و " لی شان این " ، " دو مو " در اواخر حکمرانی سلسله " تانگ " بسیار معروف بود . در این دوران آثار نثر به سبک کلاسیک " بر اساس " هان یو " و " لیو زون یوان " نوشته شد و تاثیرگذار بود .
  خطاطی " یان جن چینگ " و نقاشی " یان لی بن " ، " وو دائو زی " ، " لی سی شون " و " وانگ وی " و رقص موسیقی با نام " نی شان یو ای وو " و هنر غارهای صخره ای در میان توده های مردم در این دوران رواج یافت . فن چاپ و باروت از جمله چهار اختراع چین در این دوران به وجود آمد . در اواخر حیات سلسله " تانگ " ، جامعه دچار هرج و مرج بسیاری شد . درگیری های احزاب و حاکمیت مطلق مقامات باعث قیام های دهقانی شد . در جریان قیام " هوانگ چائو " " جو ون " یکی از رهبران این قیام جایگزین سلسله " تانگ " شد و سلسله " لیانگ " بعدی آخرین سلسله پنج گانه ( سلسله " لیانگ " بعدی ، سلسله " تانگ " بعدی ، سلسله " جین " بعدی ، سلسله " هان " بعدی ، سلسله " چو " بعدی ) را تاسیس کرد
  فروشگاه نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی  دانلود رایگان نمونه سوالات دانشگاه پیام نور

  http://up.pnu-club.com/images/00ld7yux3ay3itvspd7n.png
  برای دانلود رایگان نمونه سوالات پیام نور با جوابهای تستی و تشریحی در مقطع نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور - نمونه سوالات پیام نور کارشناسی - نمونه سوالات پیام نور دکترا- نمونه سوالات آزمونهای فراگیر پیام نور( دانشپذیری)

  به ادرس زیر مراجعه کنید

  نمونه سوالات رایگان پیام نور
 9. #8
  Borna66 آواتار ها
  • 27,069
  • 55,670
  مدير بازنشسته

  عنوان کاربری
  مدير بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Mar 2009
  محل تحصیل
  خيام-سهراب
  شغل , تخصص
  طراح و تحلیل گر حرفه ای وب
  رشته تحصیلی
  مهندسي نرم افزار
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  10,579
  پست های وبلاگ
  29

  پیش فرض

  سلسله " سون "

  中国国际广播电台
   
  در سال 960 میلادی ، امپراتور " سون تای زو " با نام " جائو کوان این " دست به یک کودتای نظامی زد و به دنبال سلسله " سون " را تاسیس کرد . از آن پس دوره جدایی سلسله 5گانه و 10 کشور خاتمه یافت . تا سال 1279 میلادی که سلسله " یوان " سلسله " سون " را سرنگون کرد ، " سون " جمعا به 319 سال رسید . سلسله " سون " به دو بخش " سون " شمالی و " سون " جنوبی تقسیم شده است . در دوره " سون " شمالی ، مردم اقلب " چیدان " در شمال چین کشور " لیائو " ( از سال 947 تا سال 1125 میلادی ) تاسیس کردند . مردم ملت " دان شیان " در شمال غرب " سون " نیز کشور " شی شیا " ( از سال 1038 تا سال 1227 میلادی ) ایجاد کردند . در سال 1115 میلادی ، کشور " جین " ( از سال 1115 تا سال 1234 میلادی ) در شمال توسط مردم ملت " نیو جن " تاسیس شد . در سال 1125 میلادی ، کشور " جین " کشور " لیائو " را سرنگون کرد و در سال 1127 میلادی به " کای فون " پایتخت کشور " سون " حمله و دو امپراتور " سون هوی " و " سون چین " را دستگیر کرد . در پی آن به عمر سلسله " سون " شمالی خاتمه داده شد . امپراتور " سون گائو زون " با نام " جائو گو " در کاخ " اینگ تیان " شهر " نان جین " ( شهر" شان چیو" استان " حه نان " امروز ) به مسند قدرت نشست و بعدها به شهر " لین آن " ( شهر " هان جو " امروز ) فرار گریخت و " سون جنوبی " را تاسیس کرد .
  " سون شمالی " پس از ایجاد وحدت و یکپارچگی در مناطق شمالی ، به لحاظ اقتصادی اجتماعی و فرهنگی بسیار پیشرفت کرد و تجارت خارجی آن بسیار پیشرفته بود.برخی اصلاحات که " فان جون یان " و " وانگ آن شی " به اجرا گذاشتند ، با وجود آنکه بطور کامل شکوفایی دراز مدت " سون شمالی " را تحقق نبخشید ، اما به حل بسیاری تناقضات اجتماعی مساعدت کرد . قیام های دهقانی به رهری " فان لا " و " سون جیان " برای مقابله با سلطه سیاه و ارتجاعی دوران امپراتور " سون هوی زون " بود . پس از سرنگونی " سون شمالی " ، " سون جنوبی " که در جنوب واقع بود ، قصد حمله به مناطق شمالی و تحقق وحدت مجدد را نداشت . در این ضمن ، مردم اقلیت " چیدان " در شمال چین کشور " لیائو " ( از سال 947 تا سال 1125 میلادی ) را تاسیس کردند . مردم ملت " دان شیان " در شمال غربی " سون " نیز کشور " شی شیا " ( از سال 1038 تا سال 1227 میلادی ) را تاسیس کردند . با این روش ، موجودیت کشورهای " سون " ، " لیائو " و " شی شیا " به موقعیت مقابله و رقابت سه نیرو تبدیل شد .
  در این مدت ، دست آوردهای فنی و علمی بسیار برجسته بود . سه اختراع قطب نما ، فن چاپ و باروت مربوط به این دوران است . از این میان ، فن چاپ که مردی با نام " بی شن " اختراع کرد ، 400 سال زودتر از فن چاپ در اروپا پا به عرصه گذاشت . مردی با نام " سو سون " نخستین ساعت نجومی جهان را ساخت . کتاب " مون شی بی تان " با نویسنده " شن کوا " در تاریخ توسعه فن آوری جایگاه عالی دارد . در زمینه فرهنگی ، نیز فلسفه ایده آلیستی مکتب کنفوسیوس بسیار پرشکوه بود و کارشناسانی مانند " جو شی " ، " لو زیو یوان " در این دوران ظهور کردند . مذاهب " دائو " و بودایی و مذاهب خارجی در این دوران بسیار رایج بود ." کتاب تانگ جدید " که مردی با نام " وو یان شیو " نوشته است ، برای حفظ تاریخ سلسله تانگ سهم عظیمی بسیار گرانقدر است . در زمینه ادبی ، ادیبانی مانند " وو یان شیو " و " سو شی " نامدار بودند. " تسی " سون اوج ادبیات این دوران محسوب می شود . " تسی " نوعی شعر چین قدیم است که برای برخی آهنگ ها سروده می شد و دارای قالب های موزون و مقفی با تعداد معینی از واژه ها و بیت ها بود . ادیبانی مانند " یان شو گ ، " لیو یون " ، " جو بان یان " ، " لی چین جائو " و " شین چی جی " در این زمینه بسیار معروف بودند . اپرا در دوران " سون " و " جین " نیز بسیار رایج بود . نقشه این دوران به موضوعاتی چون کوه ، رودخانه ، گل و پرنده اختصاص داشت . تصویر " چینگ مین شانگ حه تو " که نقاشی با نام " جانگ زه دوان " آن را کشیده است ، اثری جاودان در تاریخ نقاشی چین محسوب می شود
  فروشگاه نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی  دانلود رایگان نمونه سوالات دانشگاه پیام نور

  http://up.pnu-club.com/images/00ld7yux3ay3itvspd7n.png
  برای دانلود رایگان نمونه سوالات پیام نور با جوابهای تستی و تشریحی در مقطع نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور - نمونه سوالات پیام نور کارشناسی - نمونه سوالات پیام نور دکترا- نمونه سوالات آزمونهای فراگیر پیام نور( دانشپذیری)

  به ادرس زیر مراجعه کنید

  نمونه سوالات رایگان پیام نور
 10. #9
  Borna66 آواتار ها
  • 27,069
  • 55,670
  مدير بازنشسته

  عنوان کاربری
  مدير بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Mar 2009
  محل تحصیل
  خيام-سهراب
  شغل , تخصص
  طراح و تحلیل گر حرفه ای وب
  رشته تحصیلی
  مهندسي نرم افزار
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  10,579
  پست های وبلاگ
  29

  پیش فرض

  سلسله " یوان "
  中国国际广播电台
   
  " تموچین " در سال 1206 میلادی کشور " یوان " را تاسیس کرد اما " هوبی لیه " در سال 1271 میلادی آن را " یوان " نامید و در سال 1279 میلادی سلسله " سون " را سرنگون کرد و شهر " دا دو " ( بیجینگ امروز ) را پایتخت قرار داد . ملیت مغول در شمال صحرا زندگی می کردند . " تموچین " قبیله های مختلف را شکست داد و ملت مغول را وحدت بخشید و کشور مغولها را ایجاد کرد و خود را " چنگیزخان " نامید . ارتش مغول قبل از این به آسیای مرکزی ، اروپای شرقی و ایران حمله کردند . این کشور بزرگ که آسیا و اروپا را در بر می گرفت ، چندی نگذشت که به چند کشور مستقل تبدیل شد . در بخش شمالی سلسله " یوان " به سبب نبردهای دراز مدت به شدت تضعیف شد . امپراتور " یوان شی زو " بر توسعه کشت و رزع تاکید و رود زرد را مهار کرد . چین در دوران سلسله های " تانگ " ، " سون " و " یوان " پیشرفته ترین کشور جهان بود . پیشرفت اقتصادی و فرهنگی توجه کشورهای همسایه را جلب می کرد . در آن زمان تبادلات بین فرستاده ها ، بازرگانان و کارشناسان کشورهای مختلف بسیار زیاد و تبادلات چین با کشورهای دیگر نیز فعال بود .
  در سلسله " یوان " اعزام فرستاده ها و تبادلات بازرگانان و رفت و آمد بین کشورها بیشتر از هر دوران دیگر بود . سلسله " یوان " با ژاپن و کشورهای مختلف آسیای جنوب شرقی نیز مبادلاتی داشت . بسیاری کشتی های چینی در دریاهای چین و هند دیده می شدند . فن چاپ ، باروت و قطب نما از راه کشورهای عرب به اروپا رسید . علم نجوم شناسی ، علم پزشکی و علم ریاضی کشورهای عربی نیز به تدریج وارد چین شد و دین اسلام در این کشور رواج یافت . رفت و آمد چین با شبه جیزره عرب به غیر از راه دریایی ، از طریق مسیر زمینی از راه استان " یونن " انجام می شد . چینی های ساخت چین به آفریقای شرقی منتقل و به مراکش فروخته می شد . در سال 1275 میلادی ، " مارکو پولو " پسر یک بازرگان ونیزی وارد چین شد و 17 سال در چین زندگی کرد . وی کتاب معروف سفر به چین را در این دوران نوشت .
  این کتاب یکی از اسناد مهمی است که مردم کشورهای غربی با خواندن آن با چین و آسیا آشنا می شوند . " چو " نوعی نثر مسجع مخصوص آواز است . دست آوردهای سلسله " یوان " در این زمینه بسیار زیاد بود . نمایندگان این سبک " گوان هان چین "، " وانگ شی پو " ، " بای پو " و " ما جی یوان " بودند و آثار مشهور آن متعلق به " پرونده غیر منصفانه " و " داستان عاشقانه شی شیان جی " است . استثمار حکومت مغول بر مردم ملیت " هان " بسیار بیرحمانه بود و باعث مقاومت شدید ملیت " هان " شد . در سال 1333 میلادی ، قیام های دهقانی در سراسر کشور رخ داد . در سال 1351 میلادی ، کارگران اطراف رود زرد دست به قیام زدند . در سال 1341میلادی ، مردی به نام " جو یوان جان " با شعار " بیرون راندن ملیت های غیر " هان " در راس ارتش شورشی به پایتخت حمله کرد و سلسله " یوان " را سرنگون و سلسله " مینگ" را تاسیس کرد
  فروشگاه نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی  دانلود رایگان نمونه سوالات دانشگاه پیام نور

  http://up.pnu-club.com/images/00ld7yux3ay3itvspd7n.png
  برای دانلود رایگان نمونه سوالات پیام نور با جوابهای تستی و تشریحی در مقطع نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور - نمونه سوالات پیام نور کارشناسی - نمونه سوالات پیام نور دکترا- نمونه سوالات آزمونهای فراگیر پیام نور( دانشپذیری)

  به ادرس زیر مراجعه کنید

  نمونه سوالات رایگان پیام نور
 11. #10
  Borna66 آواتار ها
  • 27,069
  • 55,670
  مدير بازنشسته

  عنوان کاربری
  مدير بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Mar 2009
  محل تحصیل
  خيام-سهراب
  شغل , تخصص
  طراح و تحلیل گر حرفه ای وب
  رشته تحصیلی
  مهندسي نرم افزار
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  10,579
  پست های وبلاگ
  29

  پیش فرض

  سلسله " مینگ "

  中国国际广播电台
   
  در سال 1386 میلادی ، " جو یوان جانگ " در شهر " نن جینگ " سلسله " مینگ " را تاسیس کرد . وی 31 سال در مسند پادشاهی نشست و با تمام نیرو قدرت متمرکز حکومت مطلق فئودالی را تقویت بخشید . او بسیاری مقامات را کشت و مخالفان را از بین برد و نیروی مخالف را سرکوب کرد . پس از در گذشت " جو یوان جانگ " ، نوه اش بر مسند پادشاهی نشست . اما " جو دی " عمویش او را شکست داد و جانشین او شد . در سال 1421 میلادی ، " جو دی " پایتخت سلسله مینگ را به بیجینگ منتقل ساخت .
  با وجود آنکه در سلسله مینگ سیستم تمرکز قدرت تقویت شد ، اما بسیاری از امپراتورها به سبب ناتوانی و جوانی به مدیریت کشور بی توجه بودند . به همین سبب حق قدرت به دست خواجگان افتاد . خواجگان نیز دست به اختلاس می زدند و مقام های درستکار را مورد ازیت و آزار قرار می دادند . سلسله مینگ به تدریج فاسد شد و مشکلات اجتماعی کشور را فرا گرفت . در اواسط سلسله مینگ روستاییان چندین بار دست به قیام زدند . اما همه این قیام ها سرکوب شد .
  در سلسله مینگ سیستمدار معروفی به نام " جانگ جو جن " زندگی می کرد . او برای کاهش تناقضات اجتماعی و نجات سلسله مینگ ، دست به اصلاحات زد . او به اصلاح مدیریت کشور ، توسعه امور کشاورزی و مهار رودخانه ها پرداخته و سیستم مالیات را بهبود بخشید . این مساله باعث شد تا از فشار بر روی مردم کاسته شود . صنعت کشاورزی سلسله مینگ نسبت به سلسله های قدیمی دیگر نیز پیشرفته بود. صنایع نساجی ابریشمی و چینی سازی چین به طور کلی در آن زمان بسیار پیشرفته بود . صنایع استخراج آهن ، ریخته گری مفرغ ، کاغذ سازی و کشتی سازی بطور چشمگیری پیشرفت کرد . تبادلات اقتصادی و فرهنگی با کشورهای خارجی نیز رونق داشت . " جن حه " دریانورد معروف چینی جمعا 7 بار سفرهای دریایی در سلسله مینگ به بیش از 30 کشور و منطقه آسیا و آفریقا انجام داد . اما پس از اواسط سلسله مینگ ، چین مورد تجاوز ژاپن ، اسپانیا ، پرتقال و هلند قرار گرفت .
  در سلسله مینگ ، اقتصاد کالا پیشرفت کرد و بذر سرمایه داری پاشیده شد . در اوایل سلسله مینگ ، بسیاری از زمین ها بدون صاحب و بایر بود . به همین سبب " جو یوان جانگ " امپراتور " مینگ تایزو " آوارگان را برای توسعه صنعت کشاورزی به خدمت گرفته و میزان مالیات پرداختی آنان را کاهش داد . با این روش شمار کشاورزان بطور قابل ملاحظه ای افزایش یافت . انواع جدید محصولات کشاورزی مانند تنباکو ، سیب زمینی ، ذرت و بادام زمینی از کشورهای خارجی وارد چین شد . در این دوران ، صنایع دستی چین مانند چینی سازی و نساجی پیشرفت مطلوبی داشت . بتدریج در صنعت نساجی ابریشمی پیشرفت هایی حاصل شد و کارگاه هایی با بیش از 10 دستگاه بافندگی بوجود آمد ، و کارگران ماهر در فن بافندگی پرورش یافتند و بذرهای اولیه سرمایه داری در چین کاشته شد . در سلسله " مینگ " تنوع کالاها بسیار زیاد بود و تبادلات کالا اغلب صورت می گرفت . بدین سبب مناطق دارای محصولات فراوان و تسهیلات راه و ترابری به مراکز تجاری مبدل شدند .
  شهرهای با شکوهی مانند بیجینگ ، " نن جینگ " ، " سو جو " ، " هانگ جو " و " گوانگ جو " در این میان توسعه قابل ملاحظه ای یافتند . نگارش داستان ها و سفر نامه ها درسلسله " مینگ " از ویژگی های این دوران است . برای نمونه ، " داستان بنام در کنار آب " ، " داستان سه مملکت پادشاهی" ، " سفرنامه به نواحی غربی " و " رمان بنام جین پینگ میه " . همچنین سفرنامه " شو شیا که " جغرافیا دان ، کتاب " خلاصه داروهای گیاهی " پزشک " لی شی جن " ، کتاب کشاورزی " شو گوان چی " ، کتاب صنایع و هنرهای دستی " سون این شینگ " ، فرهنگ " یون له در باره اسناد " و غیره . در اواخر سلسله " مینگ " تمرکز سرزمین بیشتر مشاهده می شد . به همین سبب سرزمین های امپراتور و پادشاه کشورهای وابسته سلسله " مینگ " در مناطق پراکنده بوده و میزان اخذ مالیات به طور روزافزون افزایش می یافت و تناقضات اجتماعی روز بروز شدیدتر می شد .
  بعضی مقامات امیدوار بودند که تناقضات اجتماعی کاهش یابد و به همین دلیل خواستار کنترل حقوق ویژه اشراف بودند . آنان اعضای حزب " دونگ لین " خوانده می شدند . اما مورد اذیت و آزار قرار می گرفتند و این مساله باعث بی ثباتی بیشتر جامعه گردید . در پی آن مبارزه در روستاها شدت گرفت . در سال 1627 میلادی ، استان " شان شی " نیز دچار خشکسالی شد . مقامات روستاییان را به پرداخت مالیات وادار کردند و قیام دهقانی برپا شد . هزاران هزار دهقان گرسنه سال 1644 میلادی به بیجینگ حمله کردند و سرانجام امپراتور " چون جن " اقدام به خودکشی کرد
  فروشگاه نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی  دانلود رایگان نمونه سوالات دانشگاه پیام نور

  http://up.pnu-club.com/images/00ld7yux3ay3itvspd7n.png
  برای دانلود رایگان نمونه سوالات پیام نور با جوابهای تستی و تشریحی در مقطع نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور - نمونه سوالات پیام نور کارشناسی - نمونه سوالات پیام نور دکترا- نمونه سوالات آزمونهای فراگیر پیام نور( دانشپذیری)

  به ادرس زیر مراجعه کنید

  نمونه سوالات رایگان پیام نور
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

برچسب برای این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •