بالا
لامپ رشد گیاه

 دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

 دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

 فروشگاه پایان نامه و مقاله


 تایپ متن و مقاله و پایان نامه

 دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور

 دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 از مجموع 1

موضوع: صندوق حمایت از پژوهشگران جوان

 1. #1
  MIN@MAN آواتار ها
  • 1,139
  • 4,997

  عنوان کاربری
  مدیر بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Mar 2009
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  1,239

  Icon14 صندوق حمایت از پژوهشگران جوان

  صندوق اعتقاد دارد حمايت از پژوهشگران به صور مختلف از جمله در جهت تجاري سازي نتايج کارهاي پژوهشي آنها، کرسي هاي پژوهشي، ثبت اختراعات و غيره نه تنها به روند توسعه علمي و استقلال و خودکفايي کشور کمک ميکند بلکه ظرفيتهاي علمي ايجاد شده زمينه مساعدي را براي جلوگيري از فرار مغزها فراهم کرده و شايد هم به نوعي به بازگشت نخبگان کشور به ميهن اسلامي کمک مي نمايد."


  مقدمه

  در دنياي کنوني توسعه پايدار و پيشرفت هر کشور و رفاه هر ملتي مرهون کشف، پرورش، حفظ، نگهداري نخبگان و سرمايه هاي علمي و فرهنگي - هنري آن کشور است. نخبگان، علما، پژوهشگران و هنرمندان ميتوانند موجبات توسعه علمي و فناوري، توسعه متوازن و پايدار و همه جانبه و ترقي و تعالي کشور را فراهم سازند. بنابراين کشف، شناسائي، برقراري ارتباط و حمايت از اين قشر نخبه، تقويت انگيزه، جلب مشارکت و همکاريهاي آنان در زمينه هاي گوناگون در راستاي توليد علم و توسعه علمي و فناوري از الويت هاي ويژه کشورهاي موفق و ايران است. براي نيل به اين هدف متعالي در راستاي تحقق بند ٤ اصل سوم قانون اساسي و به استناد بند شانزده مصوبه(جايگاه، اهداف و وظايف شورايعالي انقلاب فرهنگي) اساسنامه پيشنهادي صندوق حمايت از پژوهشگران کشور در حوزه معاون اول وقت رئيس جمهور، دبيرخانه شورايعالي پژوهشهاي علمي کشور با هدف حمايت مادي و معنوي از پژوهشگران تهيه و طي نامه شماره ٢٣٣٢٥ مورخ ٣١/٤/٨٢ به دبيرخانه شورايعالي انقلاب فرهنگي ارسال گرديد. اساسنامه پيشنهادي در جلسه ٥٢٢ مورخ ٧/٥/١٣٨٢ به تصويب رسيد.</SPAN>
  طبق ماده يک اساسنامه، صندوق داراي شخصيت حقوقي مستقل بوده و محل آن در نهاد رياست جمهوري است. هدف از تاسيس صندوق، ارائه کمک ها و خدمات حمايتي مادي و معنوي به پژوهشگران ايراني اعم از حقيقي و حقوقي، در داخل و خارج کشور (با اولويت پژوهشگران داخلي) براي شکوفايي امور تحقيقاتي در راستاي توليد علم و فناوري و بهره مند شدن مردم از نتايج آنها در کشور مي باشد (ماده دو اساسنامه).</SPAN>

  ارکان صندوق
  ارکان صندوق عبارتند از: الف : هيأت امنا ب: رئيس صندوق ج : کميته علمي</SPAN>
  هيات امناي صندوق متشکل است از: - معاون اول رئيس جمهور (رئيس هيات امناء) - وزير علوم تحقيقات و فناوري - وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي - وزير جهاد کشاورزي - وزير صنايع و معادن - رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي کشور - شش نفر از اساتيد و پژوهشگران برجسته به پيشنهاد رئيس صندوق و تاييد رئيس هيات امناء با حکم رئيس جمهور - رئيس صندوق به عنوان عضو و دبير هيأت امنا.</SPAN>
  اعضاي کميته علمي صندوق از بين نخبگان جامع الشرايط علمي کشور داراي آثار و شرح علمي در معيار استاندارد بين المللي و داراي سوابق درخشان علمي و اجرائي، آشنا با علوم و فنون روز جهان، آشنا با نيازهاي علمي، پژوهشي و فناوري کشور، توسط اعضاي هيأت امنا انتخاب و با حکم رئيس هيأت امناي صندوق به مدت چهار سال منصوب مي گردند.</SPAN>
  کميته هاي تخصصي مجموعه هاي مشورتي و تخصصي در حوزه مديريت ارزيابي طرحهاي صندوق مي باشد که اعضاي آن از ميان متخصصان و کارشناسان علمي و اجرايي آشنا با علوم و فنون روز جهان، توسط کميته علمي صندوق انتخاب و با حکم رئيس صندوق به مدت دو سال منصوب مي گردند. رياست هر کميته تخصصي، بر حسب زمينه فعاليت، بر عهده يکي از اعضاي کميته علمي صندوق مي باشد. کميته هاي تخصصي صندوق عبارتند از:</SPAN>
  ١ - فني و مهندسي
  ٢ - علوم پزشکي و دامپزشکي
  ٣ - کشاورزي و منابع طبيعي
  ٤ - علوم و علوم زيستي
  ٥ - علوم انساني و هنر
  ٦ - ميان گروهي
  رسالت صندوق
  حمايت مادي و معنوي از پژوهشگران ايراني داخل و خارج کشور (اولويت با پژوهشگران داخلي) با:</SPAN>
  ١ - کمک به اجراي طرحهاي تحقيقاتي
  ٢ - تجاري سازي نتايج پژوهشي محققان
  ٣ - کرسي پژوهشي
  ٤ - گرنت
  ٥ - کمک به ثبت اختراعات پژوهشگران در داخل و خارج از کشور
  ٦ - ثبت ايده ها و طرح ها (برخورداري صاحبان ايده ها و طرح ها از منافع حقوقي آنها)
  ٧ - کمک براي به ثمر رساندن نوآوري ها و خلاقيت هاي منجر به توليد
  ٨ - حمايت از ايجاد و توسعه زير ساخت هاي پژوهشي
  ٩ - و ديگر فعاليت هاي حمايتي
  کمک به اجراي طرح هاي تحقيقاتي
  پروژه هاي تحقيقاتي در صندوق حمايت از پژوهشگران کشور به دو شکل تعريف ميشوند:</SPAN>
  ١) سفارش طرح تحقيقاتي توسط صندوق بر اساس نيازهاي جاري و راهبردي کشور و بر مبناي اولويتهاي پژوهشي
  ٢) ارائه طرح توسط پژوهشگر
  اولويت طرح ها
  صندوق حمايت از پژوهشگران کشور براي حمايت از طرح هاي پژوهشي که داراي يک يا چند مشخصه ذيل باشند اولويت قائل است:</SPAN>
  ١) به صورت تيمي اجرا گردند
  ٢) ميان رشته اي باشند
  ٣) فرا رشته اي باشند
  ٤) با همکاري چند مرکز علمي داخل کشور انجام شوند
  ٥) با همکاري مراکز علمي داخل و خارج کشور تعريف شده باشند
  ٦) در راستاي توليد علم، حل مشکلات کشور، استفاده از مزيت هاي کشور و در جهت توليد ثروت و دانش فني باشند
  براي مشاهده عناوين اولويت هاي پژوهشي در شاخه هاي مختلف علمي اين صفحه را مشاهده نماييد.
  مراحل تصويب طرح ها
  طرح ها پس از دريافت، از نظر تکميل بودن اطلاعات بررسي ميشوند و سپس بر اساس زمينه تحقيقاتي به کميته هاي تخصصي مربوطه ارجاع داده ميشوند. پروژه هاي پيشنهادي در کميته هاي تخصصي ذيربط مورد بررسي قرار مي گيرند. چنانچه پروژه هاي پيشنهادي در راستاي توليد علم، گسترش مرزهاي دانش و در جهت حل مشکلات و استفاده از مزيت هاي کشور باشد چند داور از بين محققين برجسته داخل و خارج کشور، مرتبط با زمينه طرح، انتخاب شده و طرح براي داوري ارسال ميشود. نظر داوران در کميته تخصصي بررسي و نتيجه به کميته علمي جهت تصميم گيري نهايي ارجاع داده ميشود. کميته علمي با بررسي تمامي مستندات مربوط به طرح، تصميم نهايي را اتخاذ مينمايد. در صورت تصويب، از پژوهشگر براي عقد تفاهم نامه دعوت به عمل مي آيد. بدين ترتيب طرح اجرايي شده وارد مرحله ارزيابي مستمر تا پايان پروژه ميشود.
  ارسال طرح پژوهشي
  پژوهشگران براي استفاده از تسهيلات مادي و معنوي صندوق حمايت از پژوهشگران کشور لازم است تا فرم اينترنتي ويژه اي را تکميل و ارسال دارند. براي مشاهده فرم به سايت صندوق به آدرس www.insf.org مراجعه نماييد. براي تسريع فرآيند ارزيابي طرح توصيه ميشود که طرح صرفا با استفاده از فرم هاي اينترنتي موجود در آدرس فوق تکميل و ارسال شود.
  آمار طرحهاي صندوق تا تاريخ ٣١/٠٤/٨٦
  طرحهاي داراي حداقل ٩٠ درصد پيشرفت تا تاريخ ٣١/٠٤/ ٨٦
  (طبق جدول ذيل پروژه ها به اتمام رسيده و مجريان در حال چاپ مقالات خود در مجلات معتبر خارج کشور ميباشند)
  طرح هاي خاتمه يافته تا تاريخ ٣١/٠٤/٨٦
  * تاکنون ٧٠ مقاله ISI حاصل از طرح هاي مصوب در مجله هاي معتبر به چاپ رسيده است.  درصد نسبي اعتبارات طرحهاي مصوب کميته هاي تخصصي به کل اعتبارات

  طرحهاي مصوب صندوق با در نظر گرفتن طرحهاي بين دانشگاهي (٣١/٠٤/٨٦)

  این تصویر کوچکتر شده است. برای مشاهده با سایز اصلی روی این نوار کلیک کنید. سایز تصویر اصلی 681x300و حجم فایل 24KB است


  گرنت
  صندوق در سياست هاي حمايتي خود اقدام به پيش بيني ٣ نوع گرنت کوچک، متوسط و بزرگ به شرح زير نموده است:</SPAN>
  الف) اعتبار سالانه گرنت هاي بزرگ ٠٠٠/٠٠٠/٠٠٠/٢ ريال، مبلغ هر گرنت ٠٠٠/٠٠٠/٠٠٠/١ ريال
  ب) اعتبار سالانه گرنت هاي متوسط ٠٠٠/٠٠٠/٨٠٠/١ ريال، مبلغ هر گرنت ٠٠٠/٠٠٠/٤٥٠ ريال
  ج) اعتبار سالانه گرنت هاي کوچک ٠٠٠/٠٠٠/١٠٠/٢ ريال، مبلغ هر گرنت ٠٠٠/٠٠٠/٣٠٠ ريال
  تاکنون تعدادي از پژوهشگران کشور توانسته اند از اين گرنت ها استفاده نمايند.

  ثبت ايده ها
  با توجه به اهميتي که صندوق براي توليدات فکري نخبگان قائل است اقدام به ايجاد بانک ايده هاي پژوهشي کشور نموده است. ايده هاي ثبت شده به مراکز رشد براي ادامه پروسه تا مرحله کالا و خدمات منتقل مي گردد.</SPAN>
  ارسال ايده پژوهشي
  صندوق حمايت از پژوهشگران کشور در راستاي حمايت معنوي از پژوهشگران کشور و انجام وظايف محوله طبق اساسنامه صندوق، بانک اطلاعاتي ايده پژوهشي کشور را ايجاد نموده است. لذا از کليه پژوهشگران ايراني دعوت مي نمايد ايده هاي پژوهشي خود را در زمينه هاي مختلف در سايت صندوق به ثبت برسانند. بديهي است مالکيت معنوي ايده متعلق به ايده دهنده و مسئوليت پيگيري فرآيند حقوقي آن به عهده صاحب ايده ميباشد. براي ارسال ايده به سايت صندوق در آدرس </SPAN>www.insf.org مراجعه نماييد.
  ايده هاي ثبت شده تا ٣١/٠٤/٨٦  تجاري سازي نتايج پژوهشي
  مقدمه:
  امروزه آشکار شده است که تبديل علم به ثروت از طريق شکل گيري فرايند نو آوري و توليد و فروش محصولات جديد امکان پذير است. به اين ترتيب است که علم به ارزش ثروت و در نهايت رفاه جامعه تبديل مي شود.
  شکل گيري و تحقق فرايند نوآوري مستلزم فراهم بودن عوامل مختلفي است که يکي از مهمترين آنها تامين منابع مالي است.دسترسي به ظرفيتهاي سرمايه گذاري براي کار آفرينان و پژوهشگران عامل مهمي در ايجاد نوآوري و بهره برداري از توان فناوري است . زيرا اغلب کار آفرينان فاقد منابع مالي کافي براي سرمايه گذاري بوده و بسياري از تلاشها براي راه اندازي کسب و کارهاي جديد، مبتني بر تحقق و پژوهش به همين دليل با شکست مواجه مي شوند.
  نظر به اهميت اين موضوع کمک به تجاري سازي نتايج پژوهشهاي انجام شده يکي از مهمترين فعاليتهاي صندوق حمايت از پژوهشگران کشور مي باشد.
  طرحهائي که در اين فعاليت مورد حمايت قرار مي گيرند عبارتند از:
  v طرحهاي مصوب کميته علمي صندوق که مراحل تحقيقاتي و اجرايي آن بر اساس تفاهم نامه منعقد به پايان رسيده و واجد شرايط تجاري سازي مي باشند.
  v ساير طرحهاي پژوهشي که توسط پژوهشگران حقيقي و حقوقي از محل اعتبارات نهادها و دستگاهها يي غير از صندوق اجرا گرديده و بر اساس در خواست مجري و بنا بر صلاحديد رئيس صندوق جهت برسي امکان مشارکت، به مديريت ارزيابي طرحهاي صندوق ارجاع مي گردد.
  دامنه کاربرد فعاليت تجاري سازي صندوق براي کليه طرحها ي پژوهشي:
  • دامنه کاربرد آيين نامه براي کليه طرحهاي پژوهشي است که اولويت مشارکت آنها به تصويب کميته هاي تجاري سازي و علمي صندوق رسيده باشد و در کميته علمي صندوق به تاييد نهايي رسيده باشد.
  • تهيه برنامه تجاري سازي توسط مجري براي طرحهاي کاربردي الزامي است.
  • انجام مشارکت صندوق در طرحهاي کاربردي، بر اساس عقد نامه بين رئيس صندوق و مجري طرح خواهد بود.
  • طول مدت اعتبار و زمان اجراي تفاهم نامه فوق الذکر، بر اساس پيشنهاد مجري و تشخيص کميته تجاري سازي خواهد بود .
  • سهم سرمايه گذاري صندوق و مالکيت طرفين بر اساس پيشنهاد مجري و تشخيص کميته تجاري سازي تعيين مي گردد.
  • صندوق مي تواند سهم الشرکه خود را کلاً يا جزئاً پس از بهره برداري از طرح به مجري وساير مراجع حقيقي، به قيمت روز، واگذار نمايد.
  • صندوق سهم مشارکت خود را طي جند مرحله و بر اساس تفاهم نامه في مابين، به عنوان کمک، در قبال اخذ تضمين مناسب و معتبر در اختيار مجري قرار خواهد داد.
  • مجري موظف است صورت هزينه ها و گزارشهاي مربوطه را به صندوق ارائه نمايد.
  • حداکثر زمان براي شروع کار توسط صندوق تعيين مي گردد.

  پروژه هاي تجاري سازي تحت حمايت صندوق تا ٠١/٠٣/٨٧  عنوان طرح
  محل اجرا
  تاريخ تصويب
  توليد ETG جهت تحقيقات ژنتيک و بيوتکنولوژيک
  شرکت سيناژن
  ١٧/٧/٨٤
  طراحي و توسعه سيستم هاي ليزري
  شرکت پردازش به انديش
  ٦/٢/٨٥
  توليد کربن فعال بهداشتي عيار بالا
  کارخانه کربن صنعت سمنان
  ٢٣/١٢/٨٦
  دستگاه فلز نجاري اتوماتيک چند منظوره
  کارگاه شخصي
  ٣٠/١٠/٨٦
  توليد بسته نرم افزاري شبيه ساز انجماد حرکت سيال (SUTCAST)
  مرکز پژوهش متالورژي رازي
  ٢٠/٨/٨٦
  وسيله پرورشي تخصصي ورزشهاي رزمي
  کارگاه شخصي
  ٢٣/١٢/٨٦
  محلول شستشوي خودرو بدون نياز به آب
  کارگاه شخصي
  ٢٣/١٢/٨٦
  طراحي و پياده سازي حسگر هوشمند EMG
  شرکت کاردانان يگانه آسيا
  ٢٣/١٢/٨٦


  صندوق اعتقاد دارد حمايت از پژوهشگران به صور مختلف از جمله در جهت تجاري سازي نتايج کارهاي پژوهشي آنها، کرسي هاي پژوهشي، ثبت اختراعات و غيره نه تنها به روند توسه علمي و استقلال و خودکفايي کشور کمک مي کند بلکه ظرفيت هاي علمي ايجاد شده زمينه مساعدي را براي جلوگيري از فرار مغزها فراهم کرده و شايد هم به نوعي به بازگشت نخبگان کشور به ميهن اسلامي کمک مي نمايد.
  <A style="FONT-SIZE: 10pt" href="http://www.insf.org/Ayeename-TejariSazi.php"> آيين نامه تجاري سازي نتايج پژوهشي  زير ساخت هاي پژوهشي


  (شبکه آزمايشگاهي، بانک هاي اطلاعاتي ژن، سلول و ...)
  حمايت از ايجاد و توسعه زير ساخت ها با هدف کمک به انجام فعاليت هاي پژوهشي محققان صورت ميگيرد.</SPAN>
  ايجاد شبکه آزمايشگاهي با اهداف ذيل صورت گرفته است:
  v کمک به محققين براي دستيابي آسان به تجهيزات آزمايشگاهي مورد نياز
  v کمک به بهبود و افزايش ظرفيت هاي تجهيزاتي آزمايشگاهي تحقيقاتي کشور وافزايش بهره وري تجهيزات
  v حمايت منظم و برنامه ريزي شده از توسعه تجهيزاتي کشور
  v ايجاد فرصت هاي مساوي براي تمامي پژوهشگران کشور در استفاده از تجهيزات آزمايشگاهي کشور
  v تربيت و حمايت از تربيت نيروهاي ماهر و متخصص (مانند دانش آموختگان کارشناسي ارشد و دکترا) با هدف ارتقاء سطح و کيفيت تجهيزات آزمايشگاهي کشور
  v کمک درگسترش دانش و فناوريهاي نوين
  v افزايش مشارکت در گسترش مرزهاي دانش وتقويت موقعيت علمي کشور
  v ايجاد بانک اطلاعاتي تجهيزات آزمايشگاهي کشور
  v ارتباط مستمر و منظم با موسسات و آزمايشگاههاي فعال داخل و خارج
  v ايجاد و گسترش همکاريهاي آزمايشگاهي مراکز علمي در قالب شبکه آزمايشگاههاي ملي و پر کردن طرحهاي مطالعاتي
  v سرعت بخشيدن به انجام کارهاي تحقيقاتي با تقويت و به روزرساني تجهيزات آزمايشگاهي کشور در قالب شبکه
  v استفاده صحيح و هدفمند و برنامه ريزي شده از منابع ارزي براي خريد تجهيزات آزمايشگاهي و جلوگيري از خريد هاي غير ضروري
  با درخواست صندوق و موافقت معاون اول وقت رئيس جمهور مبلغ دو ميليون دلار در اواخر سال ١٣٨٣ جهت خريد تجهيزات آزمايشگاهي به منظور حمايت از پژوهشگران تامين و پس از بررسيهاي لازم به مراکز علمي مساعدت شد. علاوه بر اعتبار فوق الذکر در قالب پروژه هاي تحقيقاتي مساعدتهايي نيز براي خريد تجهيزات به مراکز علمي اعطا شده است. براي سال جاري نيز تسهيلات مشابهي پيش بيني شده است.


  حمايت از شبکه ملي آزمايشگاهي کشور
  این تصویر کوچکتر شده است. برای مشاهده با سایز اصلی روی این نوار کلیک کنید. سایز تصویر اصلی 642x798و حجم فایل 117KB است

  کرسي پژوهشي
  کرسي پژوهشي در جهت حمايت از پژوهشگران ايراني به محققان برجسته و صاحب نامي که داراي سوابق علمي معتبر، صاحب برنامه پژوهشي راهبردي و شناخت از نيازهاي جامعه در زمينه تخصصي خويش باشند با شرايط ذيل تعلق ميگيرد:
  ١ - مدارج علمي معتبر
  ٢ - تاليفات و مقالات معتبر و مرتبط با تخصص
  ٣ - برنامه راهبردي پژوهشي
  ٤ - طرح هاي پژوهشي خاتمه يافته (در جهت گسترش مرزهاي دانش، توليد علم و پاسخگويي به نياز جامعه)
  ٥ - طرحهايي که به مرحله نيمه صنعتي و توليد رسيده باشند
  ٦ - صاحب اختراعات ثبت شده در سطح بين المللي
  ٧ - داراي ايده نو، مبتکرانه، و آينده پژوهي
  ٨ - توانايي در هدايت و تربيت نيروهاي ماهر و متخصص
  مراحل ارزيابي و اعطاء کرسي پژوهشي:
  ١. فراخوان محدود با توجه به اولويتهاي پژوهشي صندوق
  ٢. تکميل پرسشنامه کرسي پژوهشي
  ٣. بررسي کارشناسي
  ٤. تصويب در کميته کرسي پژوهشي و کميته علمي
  ٥. اعطاي کرسي
  موارد اعطاي کرسي پژوهشي به دانشمندان و مراکز علمي شاخص در سال گذشته در حوزه هاي علمي:
  v زبان فارسي بعنوان زبان علمي
  v داروسازي نوين
  v مخابرات (رمز)
  v شيمي تجزيه
  v گداخت هسته اي
  v سلولهاي بنيادي
  v پيوند-کاشت زيست مواد
  کرسي هاي اعطا شده در سال ١٣٨٦ در حوزه هاي علمي: فيزيک و نانو فناوري
  در حال حاضر ميزان بودجه اعطايي هر کرسي پژوهشي سالانه ٣٠٠ ميليون ريال است.

  ثبت اختراعات پژوهشگران در داخل و خارج از کشور
  پژوهشگران عزيز و اساتيد محترم تلاش زيادي براي چاپ يافته هاي تحقيقات خود به صورت مقاله در مجلات علمي معتبر داخل و علي الخصوص خارج از کشور به عمل مي آورند. ضمن تقدير از اين تلاشها که در سالهاي اخير سرعت و روند خوبي را پيدا کرده و به عنوان توان توليد علم کشور تلقي مي گردد و انشاء الله با سرعت بيشتري ادامه پيدا خواهد کرد، ذکر اين نکته لازم است که از نتايج و اطلاعات يافته هاي علمي در اين مقالات، که نتيجه پژوهش هاي کاربردي است، کشورهاي ديگر بيش از ما بهره مي گيرند در حاليکه محققين و کشور در استفاده از مزاياي يافته هاي علمي از استحقاق بالاتري برخوردارند. بدين منظور بايستي قبل از چاپ مقالات و افشاي اطلاعات آنها قدم هايي در جهت ثبت يافته هاي علمي محققين به عمل آيد که متاسفانه در کشور صاحب تجربه اندکي در اين زمينه هستيم.</SPAN>
  صندوق براي حمايت از پژوهشگران تسهيلات مختلفي براي ثبت اختراعات و يافته هاي پژوهشگران فراهم کرده است. در سال ٨٥ مبلغ ٠٠٠/٠٠٠/٦٠٠/٦ ريال براي اين منظور پيش بيني شد. همچنين در سال جاري مبلغ ٠٠٠/٠٠٠/٧٩٦/١ (٣٩ مورد) پيش بيني شده است. ضمن اينکه صندوق با استفاده از اساتيد صاحبنظر در حقوق </SPAN>IP راهنمايي هاي لازم را به اساتيد و پژوهشگران، جهت ثبت به عمل مي آورد.
  از درخواست هاي به عمل آمده جهت ثبت بين المللي يافته هاي علمي تاکنون ٨ مورد به تاييد صندوق رسيده است و در سطح جهاني به نام پژوهشگران ايراني با حمايت صندوق فايل شده اند. اسامي اين طرح ها به شرح ذيل ميباشد:</SPAN>
  نام مخترع
  عنوان
  جعفر رحمان نيا
  استفاده از نانو سيلور براي پيشگيري و درمان كليه بيماري هاي دام و طيور
  استفاده از نانو سيلور براي پيشگيري و درمان كليه بيماريهاي كشاورزي
  تهيه محلول نانو سيلور
  شهريار يزداني
  موتور و درايو بدون عكس العمل دوراني
  پرويز پروين
  سيستم تركيبي ليدار جذبي تفاضلي DIAL كوپل شده با آشكار ساز فوزونچ به منظور رديابي و دورسنجي انواع توده هاي پرتوزاي راديو اكتيو
  فرخ عليم مروستي
  طراحي يك دوربين ليزري مجهز به ليزر TEA-CO2
  بهبود مبدل هاي A/D (سيگما دلتا ماجوليتر) به وسيله روش هاي تكراري
  روش آشكار سازي چند كاربره به صورت تكراري
  سعيد عسگري
  سيمان مخلوطي غني شده كلسيمي
  مهدي يگانه
  عايق هاي حرارتي خلا با استفاده از سازه صلب شونده توسط هوا
  شاهين كسايي
  ارابه فرود اضطراري هواپيما
  پيمان عسگري نژاد
  كاربرد ورق هاي سوراخ دار در تيرهاي بتوني
  مسعود كي ارسلان
  ثبت اختراع بازتابنده از نوع منشوري با قابليت عدم خس پذيري
  ابوذر سيفي
  قفل آنتن ماشين ها
  كاميار اسماعيلي
  روشي عملي ويژه براي ايجاد مواد مركب ارتجاعي غير خطي
  دكتر علوي
  متد تعيين كلر باقيمانده و كيت تعيين مقدار آن با روش اسپكتروسكوپي
  استفاده از عوامل سرما زا براي پيشگيري و درمان اشك ريزش يا سوختگي چشم
  كيت تعيين مقدار كلر باقيمانده در محلول با استفاده از روش رنگ سنجي

  ديگر فعاليت هاي حمايتي
  فعاليت هاي صندوق طيف وسيعي را در بر ميگيرد که عنوان تعداد ديگري از آنها در زير آمده است:
  v کمک به برگزاري کارگاههاي آموزشي – همايشها
  v کمک به شرکت پژوهشگران در کنفرانسهاي علمي و کارگاههاي آموزشي داخلي و خارجي
  v کمک به اتمام پروژه هاي تحقيقاتي نيمه تمام
  v کمک به حل مشکلات مالي پژوهشگران
  v اهداء جوايز به پژوهشگران نمونه
  v براي کمک به برگزاري کارگاه هاي آموزشي و سمينارهاي علمي در سال ٨٤ و ٨٥ اعتباري به مبلغ ٠٠٠/٠٠٠/٠٠٠/٢ ريال در نظر گرفته شد. در سال جاري نيز اعتباري به مبلغ ٠٠٠/٠٠٠/٧٠٠ ريال پيش بيني شده است.
  v صندوق براي کمک به اخذ وام پژوهشگران و تامين وثيقه ٠٠٠/٠٠٠/٠٠٠/٢ ريال در نظر گرفته است.
  v صندوق جهت اتمام و به ثمر رساندن پروژه تحقيقاتي نيز اعتباراتي را در نظر گرفته است.
  v صندوق در صدد است با شرکت اساتيد، صاحبنظران داخلي و خارجي سميناري تحت عنوان تبديل علم به فناوري برگزار نمايد.
  v صندوق در جهت حمايت از پژوهشگران کشور ايران اسلامي هزينه هاي حضور اساتيد داخلي و خارجي را در دانشگاههاي کم برخوردار فراهم خواهد کرد.
  v صندوق دست اندرکار ايجاد واحد مشاوره حقوقي به منظور کمک به پژوهشگران در اين زمينه است.
  v به منظور اطلاع رساني، معرفي و ارتباط بيشتر با پژوهشگران ايراني در داخل و خارج کشور اقدام به تهيه و انتشار خبرنامه شده است. اطلاع رساني مناسب باعث فراهم آمدن فرصت هاي برابر و عادلانه براي همه پژوهشگران در بهره گيري از تسهيلات صندوق خواهد بود.
  v به حول و قوه الهي صندوق دست اندر کار تشکيل واحد مديريت پروژه در کميته تجاري سازي است.
  سايت صندوق و حرکت به سمت دولت الکترونيک
  در دهه اخير اينترنت به عنوان رسانه ايي با قابليتهاي بسيار و در عين حال ارزان قيمت نقش مهمي را در برقراري ارتباط بين عموم مردم با يکديگر و نيز با سازمانها بر عهده گرفته است. در کشور ما نيز اين فناوري به تدريج جاي خود را باز نموده و در بين عموم مردم و بخصوص قشر پژوهشگر از دسترسي قابل قبولي برخوردار شده است. صندوق نيز همگام با سياستهاي پيشرو نظام در جهت نيل به تحقق دولت الکترونيک سعي نموده است تا استفاده مناسب را از اين رسانه در جهت وظايف خود بنمايد. در اين راستا وب سايت صندوق در زمستان ٨٣ راه اندازي شد.</SPAN>
  سايت صندوق علاوه بر انجام وظيفه اطلاع رساني در مورد اهداف، آيين نامه ها، ضوابط و مقررات، پروژه هاي مصوب و خاتمه يافته و ساير اقدامات صندوق، به عنوان وسيله ارتباطي سريع و دقيق بين صندوق، پژوهشگران، داوران و ناظران عمل مينمايد. هم اکنون پژوهشگران ميتوانند در هر ساعت از شبانه روز با مراجعه به سايت نسبت به تکميل و ارسال طرح يا ايده پژوهشي اقدام نمايند. بدين ترتيب هر پژوهشگر ايراني در هر کجاي دنيا با يک ارتباط معمولي اينترنت قادر خواهد بود از تسهيلات صندوق سود ببرد. در طول مراحل ارزيابي نيز پژوهشگر به صورت بلادرنگ با پست الکترونيک و پيام کوتاه (</SPAN>SMS) از وضعيت طرح خود آگاه ميشود.
  صندوق توانسته است ارتباط خود با داوران طرح ها را نيز کاملا اينترنتي نمايد تا بدون محدوديتي صرفنظر از محل جغرافيايي فرد از ايران و اقصي نقاط جهان نسبت به انتخاب داور اقدام نمايد. ارتباط بين صندوق و داوران نيز با استفاده از پست الکترونيک و پيام کوتاه صورت ميپذيرد. طرح ها با پست الکترونيک براي داوران ارسال ميشود و اين نکته با پيام کوتاه نيز به اطلاع ايشان ميرسد. داوران با مراجعه به سايت صندوق ميتوانند نتايج داوري خود را ارسال نمايند.</SPAN>
  با راه اندازي خدمات </SPAN>GPRS و اينترنت براي تلفن هاي همراه در کشور، صندوق در نظر دارد نسخه اي از سايت خود، سازگار با استاندارد WAP (استاندارد مورد استفاده در تلفن هاي همراه جهت دسترسي به سايت هاي اينترنتي) ايجاد نمايد. بدين ترتيب پژوهشگران خواهند توانست از طريق تلفن همراه خود وضعيت طرح خود را بررسي نموده و يا با استفاده از فناوري RSS از آخرين اخبار پژوهشي مطلع شوند.
  استفاده از فناوري اينترنت در صندوق باعث سرعت، دقت، شفافيت و سهولت در امور شده است ضمن اينکه زمان ارزيابي طرح ها را با حذف سيستم پست به حداقل رسانده است. صندوق حمايت از پژوهشگران کشور به عنوان نهادي پيشرو در حمايت از پژوهش و پژوهشگران کشور وظيفه خود ميداند تا همگام با فناوري روز دنيا به خدمات رساني به پژوهشگران و اعتلاي پژوهش در کشور اقدام نمايد.</SPAN>

 2. # ADS
  نشان دهنده تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  ارسال ها
  -

   دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی
   

برچسب برای این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •