بالا
لامپ رشد گیاه

 دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

 دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

 فروشگاه پایان نامه و مقاله


 تایپ متن و مقاله و پایان نامه

 دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور

 دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3

موضوع: چگونگي و نحوه ي ثبت اختراع

 1. #1
  MIN@MAN آواتار ها
  • 1,139
  • 4,997

  عنوان کاربری
  مدیر بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Mar 2009
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  1,239

  Icon12 چگونگي و نحوه ي ثبت اختراع

  نحوه ثبت اختراعات
  - براي ثبتاختراع بايد مدارك زير تكميل و به ادارة كل ثبت شركت‌ها و مالكيت صنعتي تحويل گردد: 1- اظهارنامه ثبت اختراع در 3 نسخه : اظهارنامـة ثبت اختـراع فـرم مخصوصـي است كه جزء اوراق بهادار مي‌باشد و متقاضي مي‌بايستي از واحد گردش اوراق بهادار مستقر در اداره كـل ثبت شركت‌ها و مالكيت صنعتي آن را تهيه و نسبت به تكميل و امضاي آن اقدام نمايد .
  2- توصيف مشروح اختراع در 3 نسخه: اختراع مورد ادعاي مختـرع بـايد به طور كـامل شرح داده شود. در شرح اختراع بايد تمام جنبه‌هاي ادعايي اختراع به طور واضح بيان گردد. در تهيه شرح اختـراع
  از كاغذهای4A استفاده شود.
  3- نقشه‌هاي اختراع در 3 نسخه: نقشه كامل اختراع بايد با مركب و از روي مقيـاس متـري تهيه و ذيل نقشه‌ها را متقاضي يا وكيل او امضاء نمايند.
  نقشه‌هاي اختراع بايد روي كاغذ 34 سانتي‌متـر طـول و 22 سانتي‌متـر عـرض رسـم گردند و فقط از يك روي كاغذ استفاده شود.
  4- ادعا در 3 نسخه: اينكه اختراع با ارائه راه‌حل عملي چه مشكلي را حـل مـي‌كنـد و چه مزايايـي دارد و اطلاعاتـي كـه ميزان حمايت ناشي از حق ثبت را مشخص نمايد.
  5- فتوكپي شناسنامه مخترع يا مخترعان
  6- قبض رسيد بانكي حق‌الثبت اظهارنامه تقاضاي ثبت اختراع.
  س- آيا براي ثبت اختراع حتماً‌ بايد خود مخترع اقدام نمايد؟
  - خير، ثبت اختراع مي‌تواند از سوي وكيل مخترع تقاضا شود. در اين صورت تقاضانامه بايد به همراه اصل وكالتنامه با رونوشت يا فتوكپي برابر اصل شده ضميمه اظهارنامه شود.
  س- سيستم ثبت اختراع در كشور ما چگونه است؟
  - سيستم ثبت اختراع در كشور ما، سيستم اعلامي است. بر اساس اين سيستم، ثبت اختراع طبق ادعاي مخترع صورت مي‌گيرد. يعني ادعاي مخترع مقرون به صحت تلقي شده و به شرط عدم سابقه ثبت، ادعاي مخترع (با رعايت اينكه اختراع در حيطه حمايت ثبت قرار دارد يا خير) به ثبت مي‌رسد.
  س- اعتبار ورقه (سند) اختراع چند سال است؟
  - در ايران مدت اعتبار ورقه ثبت اختراع به تقاضاي مخترع 5 يا 10 يا 15 و يا نهايتاً به 20 سال خواهد بود كه بايد صراحتاً در ورقه ثبت اختراع قيد شود.
  س- در صورت قبول يا رد اختراع چه اقداماتي انجام مي‌گيرد؟
  - در صورت قبول اختراع مراتب ثبت اختراع به صورت آگهي تهيه شده و جهت درج در روزنامه رسمي كشور تحويل متقاضي يا وكيل او مي‌گردد. پس ازدرج در روزنامة رسمي يك نسخه از روزنامه به ادارة مالكيت صنعتي ارائه و گواهينامة ثبت اختراع به وسيله ادارة مزبور كامل شده و يك نسخه از توصيف، ادعا و نقشه اختراع ضميمه و قيطان‌‌كشي شده با امضاء مدير كل و ممهور به مهر ادارة كل ثبت شركت‌ها و مالكيت صنعتي تسليم متقاضي يا وكيل قانوني او مي‌شود.
  در صورت رد اختراع، كتباً (برگ اخطار اداري) به متقاضي يا وكيل قانوني او ابلاغ مي‌گردد. در اين صورت متقاضي يا وكيل قانوني او مي‌تواند ظرف 10 روز از تاريخ ابلاغ رد اظهارنامه نسبت به تقديم دادخواست و شكايت از تصميم ادارة كل ثبت شركت‌ها و مالكيت صنعتي به مراجع ذي‌صلاح قضايي مستقر در تهران اقدام نمايد. چنانچه در مدت 10 روز از تاريخ ابلاغ تصميم اداره مالكيت صنعتي نسبت به تقديم دادخواست اقدام نشود، ديگر ادعا در مراجع ذي‌صلاح قضايي مسموع نخواهد بود.
  س- ارزيابي و تأييد علمي اختراع چيست و مرجع قانوني آن كجاست؟
  - منظور از ارزيابي و تأييد علمي اختراع جستجو و بررسي علمي سند اختراع به وسيله متخصصان مربوطه با استفاده از تجارب علمي، مشاوره‌ها وبانك‌هاي اطلاعاتي داخلي وخارجي است وطبق قانون اين ارزيابي توسط وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و ازطريق مراكز علمي و تحقيقاتي كشور صورت مي‌گيرد.
  س- آيا ارزيابي و تأييد علمي اختراع اجباري است؟
  - خير، اختياري است. تقاضا براي ارزيابي و تأييد علمي اختراع هم مي‌تواند هم از طريق شخص متقاضي و هم از طريق ادارة كل ثبت شركت‌ها و مالكيت صنعتي صورت گيرد.
  س- آيا ارزيابي و تأييد علمي اختراع هزينه‌اي در بر دارد؟
  - در حال حاضر خير.
  س- آيا براي ارزيابي و تأييد اختراع شرايط خاصي وجود دارد؟
  - براي پذيرش تقاضاي ارزيابي و تأييد علمي اختراع شرايط زير ضروري است:
  الف) ثبت اولية اختراع در مراجع حقوقي(اداره كل ثبت شركت‌ها و مالكيت صنعتي)و ارائه ورقة ثبت؛
  ب) ارائة تقاضاي ارزيابي و تأييد علمي اختراع، همراه با مدارك كامل و مستند اختراع ثبت شده؛
  ج) ارزيابي و تأييد علمي اختراع بيش از 2 بار انجام نخواهد گرفت؛ بدين معني كه در صورت رد اعتبار علمي اختراع ، تنها يك بار ديگر ارزيابي علمي آن از سوي مرجع ديگري غير از مرجع بررسي كنندة اوليه، امكان‌پذير است.
  س- براي درخواست ارزيابي و تأييد علمي اختراع به كجا بايد مراجعه كرد؟
  - براي درخواست ارزيابي و تأييد علمي اختراع لازم است كه به اداره كل امور نوآوران و ارزشيابي فناوري واقع در تهران، خيابان انقلاب، ميدان فردوسي، خيابان فرصت جنوبي، شماره 71، طبقه پنجم مراجعه شود. علاوه بر ادارة كل امور نوآوران و ارزشيابي فناوري، براي ارزيابي و تأييد علمي اختراع مي‌توان به مراجع منطقه‌اي زير نيز مراجعه كرد.
  تهران بزرگ : سازمان پژوهش‌هاي علمي و صنعتي ايران، دانشگاه تهران (واحدهاي(IP؛
  مرجع منطقه‌اي مركزي كشور: اصفهان، دانشگاه صنعتي اصفهان )واحد(IP؛ مرجع منطقه‌‌اي جنوب كشور: شيراز، دانشگاه شيراز(واحد(IP؛مرجع منطقه‌اي شرق كشور:مشهد،دانشگاه فردوسي
  مشهد) واحدIP ) ؛ مرجع منطقه‌اي شمال‌غربي كشور: تبريز، دانشگاه تبريز (واحد(IP
  س- براي درخواست حمايت از تكميل اختراع و تجاري‌سازي اختراع به كجا مي‌توان مراجعه كرد؟
  - براي درخواست حمايت از تكميل اختراع مي‌توان مستقيماً به مراكز رشد و براي تجاري‌سازي اختراع مستقيماً به پارك‌هاي فناوري مراجعه كرد. علاوه بر موارد فوق، كلية مراجع منطقه‌اي و ادارة كل امور نوآوران و ارزشيابي فناوري آمادة راهنمايي و معرفي متقاضيان به مراكز رشد و پارك‌هاي فناوري و ديگر نهادها و سازمان‌هاي حمايت‌كننده از نوآوران، هستند. نشــاني ، تلفـن و نمــابر كلية مراكز رشد و
  پارك ‌هاي فناوري را مي‌توان از ادارة كل امور نوآوران و ارزشيابي فناوري دريافت كرد.
  س- آيا براي ثبت اختراع در خارج از كشور حمايت مالي صورت مي‌گيرد؟
  - بله، مخترعاني كه اختراعات آنها واجد شرايط زير باشند، مي‌توانند از حمايت مالي ثبت در خارج از كشور به ميزان 50 درصد كل هزينه برخوردار شوند.
  الف) اختراع آنها در داخل كشور (ادارة كل ثبت شركت‌ها و مالكيت صنعتي) به ثبت رسيده باشد.
  ب) ارزيابي و تأييد علمي از وزارت علوم، تحقيقات و فناوري از طريق ادارة كل امور نوآوران و ارزشيابي فناوري و يا مراجع منطقه‌اي دريافت كرده باشند.
  ج) وكيل قانوني خود را انتخاب و معرفي كرده باشند.
  د) براي اختراع خود طرح كسب و كار (Business plan) تهيه كرده باشند.
  هـ) فرم‌هاي مربوط به WPIS را تكميل كرده باشد.
  ي) مجوز حمايت مالي را از كميته تخصصي ثبت اختراعات در خارج كسب كرده باشند.
  - براي آ‎گاهي بيشتر از نحوة ثبت اختراعات در خارج از كشور و برخورداري از حمايت مالي، به دستورالعمل تهيه شده در اين زمينه در ادارة كل امور نوآوران و ارزشيابي فناوري مراجعه شود.
  براي دريافت اطلاعات بيشتر در همه موارد ياد شدة بالا (16 پرسش و پاسخ) مي‌توانيد به اداره كل امور نوآوران و ارزشيابي فناوري واقع در تهران، خيابان انقلاب، ميدان فردوسي، خيابان فرصت جنوبي، شماره 71، طبقه پنجم مراجعه فرماييد. تلفن: 88318999 نمابر: 88318999
  توضيح : اين راهنما بر گرفته از بخش پرسش‌هاي متداول از سايت معاونت فناوري وزارت علوم و تحقيقات و فناوري به آدرس http://techno.msrt.ir مي باشد.

 2. # ADS
  نشان دهنده تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  ارسال ها
  -

   دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی
   

 3. #2
  MIN@MAN آواتار ها
  • 1,139
  • 4,997

  عنوان کاربری
  مدیر بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Mar 2009
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  1,239

  پیش فرض

  با سلام خدمت شما دوست عزيز به اين توضيحات توجه كنيد شايد مفيد باشه :

  توضيح: اين راهنما بر گرفته از بخش پرسش‌هاي متداول از سايت معاونت فناوري وزارت علوم و تحقيقات و فناوري به آدرس www.techno.msrt.ir/FAQ.asp مي باشد.
  براي ثبت اختراع به کجا مراجعه کنيم؟
  براي ثبت اختراع بايد به ادارة کل ثبت شرکت‌ها و مالکيت صنعتي واقع در تهران، خيابان ميرداماد، تقاطع بزرگراه مدرس- ميرداماد، مراجعه شود.

  آيا به جز تهران ثبت اختراع در جاي ديگري صورت مي‌گيرد؟
  خير، در حال حاضر ثبت اختراع فقط در تهران و در ادارة کل ثبت شرکت‌ها و مالکيت صنعتي انجام مي‌گيرد.

  براي ثبت اختراع چه مدارکي لازم است؟
  براي ثبت اختراع بايد مدارک زير تکميل و به ادارة کل ثبت شرکت‌ها و مالکيت صنعتي تحويل گردد:
  اظهارنامه ثبت اختراع در 3 نسخه: اظهارنامـة ثبت اختـراع فـرم مخصوصـي است که جزء اوراق بهادار مي‌باشد و متقاضي مي‌بايستي از واحد گردش اوراق بهادار مستقر در اداره کـل ثبت شرکت‌ها و مالکيت صنعتي آن را تهيه و نسبت به تکميل و امضاي آن اقدام نمايد .
  توصيف مشروح اختراع در 3 نسخه:
  اختراع مورد ادعاي مختـرع بـايد به طور کـامل شرح داده شود. در شرح اختراع بايد تمام جنبه‌هاي ادعايي اختراع به طور واضح بيان گردد.
  در تهيه شرح اختراع از کاغذهاي4 A استفاده شود.
  نقشه‌هاي اختراع در 3 نسخه:
  نقشه کامل اختراع بايد با مرکب و از روي مقيـاس متـري تهيه و ذيل نقشه‌ها را متقاضي يا وکيل او امضاء نمايند.
  - نقشه‌هاي اختراع بايد روي کاغذ 34 سانتي‌متـر طـول و 22 سانتي‌متـر عـرض رسـم گردند و فقط از يک روي کاغذ استفاده شود.
  ادعا در 3 نسخه:
  اينکه اختراع با ارائه راه‌حل عملي چه مشکلي را حـل مـي‌کنـد و چه مزايايـي دارد و اطلاعاتـي کـه ميزان حمايت ناشي از حق ثبت را مشخص نمايد.
  فتوکپي شناسنامه مخترع يا مخترعان
  قبض رسيد بانکي حق‌الثبت اظهارنامه تقاضاي ثبت اختراع.

  آيا براي ثبت اختراع حتماً‌ بايد خود مخترع اقدام نمايد؟
  خير، ثبت اختراع مي‌تواند از سوي وکيل مخترع تقاضا شود. در اين صورت تقاضانامه بايد به همراه اصل وکالتنامه با رونوشت يا فتوکپي برابر اصل شده ضميمه اظهارنامه شود.

  سيستم ثبت اختراع در کشور ما چگونه است؟
  سيستم ثبت اختراع در کشور ما، سيستم اعلامي است. بر اساس اين سيستم، ثبت اختراع طبق ادعاي مخترع صورت مي‌گيرد. يعني ادعاي مخترع مقرون به صحت تلقي شده و به شرط عدم سابقه ثبت، ادعاي مخترع (با رعايت اينکه اختراع در حيطه حمايت ثبت قرار دارد يا خير) به ثبت مي‌رسد.

  اعتبار ورقه (سند) اختراع چند سال است؟
  در ايران مدت اعتبار ورقه ثبت اختراع به تقاضاي مخترع 5 يا 10 يا 15 و يا نهايتاً به 20 سال خواهد بود که بايد صراحتاً در ورقه ثبت اختراع قيد شود.

  در صورت قبول يا رد اختراع چه اقداماتي انجام مي‌گيرد؟
  در صورت قبول اختراع مراتب ثبت اختراع به صورت آگهي تهيه شده و جهت درج در روزنامه رسمي کشور تحويل متقاضي يا وکيل او مي‌گردد. پس از درج در روزنامة رسمي يک نسخه از روزنامه به ادارة مالکيت صنعتي ارائه و گواهينامة ثبت اختراع به وسيله ادارة مزبور کامل شده و يک نسخه از توصيف، ادعا و نقشه اختراع ضميمه و قيطان‌‌کشي شده با امضاء مدير کل و ممهور به مهر ادارة کل ثبت شرکت‌ها و مالکيت صنعتي تسليم متقاضي يا وکيل قانوني او مي‌شود.
  در صورت رد اختراع، کتباً (برگ اخطار اداري) به متقاضي يا وکيل قانوني او ابلاغ مي‌گردد. در اين صورت متقاضي يا وکيل قانوني او مي‌تواند ظرف 10 روز از تاريخ ابلاغ رد اظهارنامه نسبت به تقديم دادخواست و شکايت از تصميم ادارة کل ثبت شرکت‌ها و مالکيت صنعتي به مراجع ذي‌صلاح قضايي مستقر در تهران اقدام نمايد. چنانچه در مدت 10 روز از تاريخ ابلاغ تصميم اداره مالکيت صنعتي نسبت به تقديم دادخواست اقدام نشود، ديگر ادعا در مراجع ذي‌صلاح قضايي مسموع نخواهد بود.

  ارزيابي و تأييد علمي اختراع چيست و مرجع قانوني آن کجاست؟
  منظور از ارزيابي و تأييد علمي اختراع جست‌وجو و بررسي علمي سند اختراع به وسيله متخصصان مربوطه با استفاده از تجارب علمي، مشاوره‌ها و بانک‌هاي اطلاعاتي داخلي و خارجي است و طبق قانون اين ارزيابي توسط وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و از طريق مراکز علمي و تحقيقاتي کشور صورت مي‌گيرد.

  آيا ارزيابي و تأييد علمي اختراع اجباري است؟
  خير، اختياري است. تقاضا براي ارزيابي و تأييد علمي اختراع هم مي‌تواند هم از طريق شخص متقاضي و هم از طريق ادارة کل ثبت شرکت‌ها و مالکيت صنعتي صورت گيرد.

  آيا ارزيابي و تأييد علمي اختراع هزينه‌اي در بر دارد؟
  در حال حاضر خير.

  آيا براي ارزيابي و تأييد اختراع شرايط خاصي وجود دارد؟
  براي پذيرش تقاضاي ارزيابي و تأييد علمي اختراع شرايط زير ضروري است:
  الف) ثبت اولية اختراع در مراجع حقوقي (اداره کل ثبت شرکت‌ها و مالکيت صنعتي) و ارائه ورقة ثبت؛
  ب) ارائة تقاضاي ارزيابي و تأييد علمي اختراع، همراه با مدارک کامل و مستند اختراع ثبت شده؛
  ج) ارزيابي و تأييد علمي اختراع بيش از 2 بار انجام نخواهد گرفت؛ بدين معني که در صورت رد اعتبار علمي اختراع متقاضي، تنها يک بار ديگر ارزيابي علمي آن از سوي مرجع ديگري غير از مرجع بررسي کنندة اوليه، امکان‌پذير است.


  براي درخواست ارزيابي و تأييد علمي اختراع به کجا بايد مراجعه کرد؟
  براي درخواست ارزيابي و تأييد علمي اختراع لازم است که به اداره کل امور نوآوران و ارزشيابي فناوري واقع در تهران، خيابان انقلاب، ميدان فردوسي، خيابان فرصت جنوبي، شماره 71، طبقه پنجم مراجعه شود. علاوه بر ادارة کل امور نوآوران و ارزشيابي فناوري، براي ارزيابي و تأييد علمي اختراع مي‌توان به مراجع منطقه‌اي زير نيز مراجعه کرد.
  تهران بزرگ: سازمان پژوهش‌هاي علمي و صنعتي ايران، دانشگاه تهران (واحدهاي(IP؛
  مرجع منطقه‌اي مرکزي کشور: اصفهان، دانشگاه صنعتي اصفهان واحد(IP)؛
  مرجع منطقه‌‌اي جنوب کشور: شيراز، دانشگاه شيراز (واحد(IP؛
  مرجع منطقه‌اي شرق کشور: مشهد، دانشگاه فردوسي مشهد (واحدIP )؛
  مرجع منطقه‌اي شمال‌غربي کشور: تبريز، دانشگاه تبريز (واحد(IP.

  براي درخواست حمايت از تکميل اختراع و تجاري‌سازي اختراع به کجا مي‌توان مراجعه کرد؟
  براي درخواست حمايت از تکميل اختراع مي‌توان مستقيماً به مراکز رشد و براي تجاري‌سازي اختراع مستقيماً به پارک‌هاي فناوري مراجعه کرد. علاوه بر موارد فوق، کلية مراجع منطقه‌اي و ادارة کل امور نوآوران و ارزشيابي فناوري آمادة راهنمايي و معرفي متقاضيان به مراکز رشد و پارک‌هاي فناوري و ديگر نهادها و سازمان‌هاي حمايت‌کننده از نوآوران، هستند. نشاني، تلفن و نمابر کلية مراکز رشد و پارک‌هاي فناوري را مي‌توان از ادارة کل امور نوآوران و ارزشيابي فناوري دريافت کرد.

  آيا براي ثبت اختراع در خارج از کشور حمايت مالي صورت مي‌گيرد؟
  بله، مخترعاني که اختراعات آنها واجد شرايط زير باشند، مي‌توانند از حمايت مالي ثبت در خارج از کشور به ميزان 50 درصد کل هزينه برخوردار شوند.
  الف) اختراع آنها در داخل کشور (ادارة کل ثبت شرکت‌ها و مالکيت صنعتي) به ثبت رسيده باشد.
  ب) ارزيابي و تأييد علمي از وزارت علوم، تحقيقات و فناوري از طريق ادارة کل امور نوآوران و ارزشيابي فناوري و يا مراجع منطقه‌اي دريافت کرده باشند.
  ج) وکيل قانوني خود را انتخاب و معرفي کرده باشند.
  د) براي اختراع خود طرح کسب و کار (Business plan) تهيه کرده باشند.
  ه) فرم‌هاي مربوط به WPIS را تکميل کرده باشد.
  ي) مجوز حمايت مالي را از کميته تخصصي ثبت اختراعات در خارج کسب کرده باشند.
  براي آ‎گاهي بيشتر از نحوة ثبت اختراعات در خارج از کشور و برخورداري از حمايت مالي، به دستورالعمل تهيه شده در اين زمينه در ادارة کل امور نوآوران و ارزشيابي فناوري مراجعه شود.
  براي دريافت اطلاعات بيشتر در همه موارد ياد شدة بالا (16 پرسش و پاسخ) مي‌توانيد به اداره کل امور نوآوران و ارزشيابي فناوري واقع در تهران، خيابان انقلاب، ميدان فردوسي، خيابان فرصت جنوبي، شماره 71، طبقه پنجم مراجعه فرماييد.

 4. #3
  MIN@MAN آواتار ها
  • 1,139
  • 4,997

  عنوان کاربری
  مدیر بازنشسته
  تاریخ عضویت
  Mar 2009
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  1,239

  پیش فرض

  مراحل ثبت اختراع:

  1- تهيه سه نسخه از مدارك زير:
  •اظهارنامه
  •ادعانامه
  •شر ح و توصيف
  •نقشه فني طرح
  •فتوكپي شناسنامه يا كارت ملي
  •قبض 30 توماني كه از حسابداري بايد بگيريد(البته ابتدا پرونده توسط مسئول تشكيل پرونده بررسي مي شود و سپس به حسابداري مي رويد براي تاييد 30 تومان)

  تذكر:
  * تمامي مدارك بايد طبق ترتيبي كه گفته شد در يك پوشه كاغذي پانچ شود.
  ** فرم اظهارنامه و پيش نويس ادعانامه (بهتر است ادعانامه را طبق برگ ادعانامه تايپ كنيد) را بايد از خود سازمان ثبت اختراعات واقع در خيابان قائم مقام تهيه كنيد. ( داخل ساختمان محل فروش اوراق بهادار)

  2- مدارك بالا را به قسمت تشكيل پرونده تحويل دهيد.
  3- يك برگ اظهارنامه به شما داده مي شود كه در پشت آن تاريخ دفاع از طرح بيان شده است.
  4- در تاريخ مقرر شده برگ اظهارنامه را به آقاي جوادي (فعلا ايشون مسئول هستند) تحويل دهيد و منتظر بمانيد تا شما را صدا كنند.
  5- مرحله دفاع: طرح شما سرچ مي شود كه آيا مشابه داخلي دارد يا خير. ( عكس ، فيلم يا خود دستگاه را در صورت كوچك بودن در مرحله ي دفاع بايد همراه داشته باشيد )
  6- در صورت قبولي طرح به حسابداري مي رويد و 200 تومان مي دهيد دو برگه به شما داده مي شود كه هر دو برگ آن را پر كرده و براي تايپ آگهي منتظر مي مانيد.
  7- بعد از دريافت آگهي روزنامه تايپ شده آقاي الياسي آنرا امضا كرده سپس به سازمان مالكيت هاي صنعتي واقع در خيابان ميرداماد مي رويد و از حسابداري يك فيش 5000 توماني دريافت مي كنيد و در بانك همان جا فيش را واريز كرده سپس دوباره به حسابداري مي رويد براي تاييد تا مهر حسابداري بر روي قبض بخورد.
  8- به طبقه بالا ميريد، قسمت ثبت اختراع و پرونده را به مسئول مربوطه تحويل داده و از دو نسخه تايپ شده آگهي روزنامه رسمي كشور بر روي يك نسخه مي نويسيد اصل آگهي دريافت شد و امضا مي كنيد. و يك نسخه را هم خود مسئول مربوطه به شما مي دهد و آنرا مهر برجسته مي كنيد.
  9- به انتهاي راهرو طبقه دو قسمت آگهي روزنامه رسمي كشور رفته و يك پاكت + مبلغ متغيري كه بين 5000 تومان هست به متصدي آن تحويل داده و يك برگه به شما داده مي شود كه جلوي در بايد آن را بدهيد و فقط با يك قبض به مدت 20 روز به منزل تشريف مي بريد.
  10- بعد از 20 روز توسط پست روزنامه رسمي كشور به آدرس مقرر تحويل داده مي شود و ثبت اختراع خود را مشخص كرده ( با ماژيك يا دور آنرا خط بكشيد) سپس به خيابان قائم مقام برويد و آگهي روزنامه را تحويل دهيد.
  11- بعد از انتظاري در حدود 3 يا 4 ساعت (تازه اگر اول صبح برويد) دفتر را امضا كرده و گواهي را دريافت مي كنيد.
  12- گواهي را براي امضا پيش آقاي الياسي ببريد.
  13- دوباره گواهي را به سازمان مالكيت هاي صنعتي كشور واقع در ميرداماد ببريد تا مهر برجسته شود.

  فایل زیر هم فرم ثبت اختراع یا اظهار نامه می باشد می توانید دانلود کنید.
  http://www.sabt.gov.ir/Attachment/Gn...8750303625.doc
  و این هم فایل ادعانامه می باشد.

برچسب برای این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •