بالا
لامپ رشد گیاه

 دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

 دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

 فروشگاه پایان نامه و مقاله


 تایپ متن و مقاله و پایان نامه

 دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور

 دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 از مجموع 1

موضوع: 20 قسمت از بدن كه بهش احتياج نداريد!!

 1. #1
  مريم آواتار ها
  • 154
  • 170

  عنوان کاربری
  کاربر باشگاه
  تاریخ عضویت
  Mar 2009
  محل تحصیل
  نيشابور
  شغل , تخصص
  دانشجو
  رشته تحصیلی
  مهندسي نرم افزار
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  22

  Icon2 20 قسمت از بدن كه بهش احتياج نداريد!!

  بيست قسمت از بدن هست كه بر اساس نظريه تكاملي داروين، باقي مانده از اعضا اجداد انسانهاست كه در بدن انسان به صورت كوچك و بدون عملكرد باقي مانده است:

  1) ارگان ومرونازال vomeronasal organ: يا ارگان جاكوبسون كه حفره اي است در پل هاي بيني دو سمت با گيرنده هاي شيميايي كه در انسان عملكردي ندارند. در جانوران پست تر وظيفه درك ماده شيميايي فرومون رو بر عهده دارند.


  ۲) عضلات خارجي گوش: ۳ عضله هستند كه در بخش خارجي گوش واقع شده اند و در ساير حيوانات نظير خرگوشها و سگها، وظيفه حركت مستقلانه گوش از سر را بر عهده دارند. اما انسانها هنوز داراي آن هستند و توسط اين عضلات است كه بعضي از افراد مي توانند گوششان را تكان دهند...


  ۳) دندان عقل: در انسانهاي اوليه كه مقادير زيادي از گياهان رو جهت به دست آوردن انرژي مصرف مي كردند داشتن يك جفت اضافه دندان آسيا در هر فك مفيد به نظر مي رسيد اما در انسانهاي امروزي كه انواعي از غذاها را مصرف مي كند، زياد ضروري به نظر نمي آيد

  ۴) دنده گردني: حدود يك درصد از مردم يك جفت دنده اضافي در بالاي دندهاي خود (در بخش گردن) دارند كه به نظر می رسد باقي مانده از اجداد خزنده ما باشد. اين دنده مي تواند در اين افراد مشكلات عروقي يا عصبي ايجاد كند

  ۵) پلك سوم: در اكثر پرندگان و پستانداران يك لايه محافظ به عنوان پلك سوم بر روي چشمشان وجود دارد كه وظيفه حفاظت از چشم و خروج شن ريزه و گرد و غبار را از چشم بر عهده دارد. باقي مانده اين پلك در انسان به صورت يك چين نازك در گوشه داخلي چشم وجود دارد.

  ۶) تكمه يا نقطه داروين: اگر لبه خارجي لاله گوش خود رو لمس كنيد به يك برجستگي بر‌مي‌خوريد كه به نام دكمه داروين مشهور است. در حيواناتي نظير خرگوش اين تكمه در انتهاي گوشها قرار دارد و وظيفه فوكوس صداهاي دور را روي گوش بر عهده دارد.

  ۷) عضله زير ترقوه: عضله كوچكي كه در زير شانه قرار دارد و از دنده اول به ترقوه كشيده شده است و در صورتي براي انسان مفيد بود كه هنوز بر روي ۴ پا راه مي‌رفت. البته بعضي از مردم اين عضله را ندارند و بعضي نيز يك جفت از آن را دارند.

  ۸) عضله پالماريس (خياطه): عضله بلند و نازكي كه از زانو به كمر كشيده شده و ۸۹ درصد مردم داراي اين عضله هستند. اين عضله در جانوران پست تر در آويزان شدن و بالا رفتن از درخت بسيار مهم است. جراحان معمولا اين عضله رو در جراحي هاي ترميمي عضلات برداشته و از آن استفاده مي كنند.

  ۹) نوك پستان در مردان: مجاري شيري قبل از اينكه هورمون جنسي مردانه (تستوسترون) در جنين باعث ايجاد صفات مربوط به جنس مذكر بشود به وجود می آيند. مردان داراي بافت پستاني هستند اما عملا استفاده اي از آنها نمي كنند.

  ۱۰) عضلات صاف كننده مو: در بسياري از جانوران اين عضلات كه در قاعده موهاي بدن واقع شده اند وظيفه سيخ كردن موهاي جانور را در هنگام بروز خطر دارند تا جانور بتواند از آن به عنوان ترساندن مهاجم استفاده كند.

  ۱۱) زائده آپانديس: يك لوله عضلاني باريك در روده بزرگ كه در به نظر مي‌رسد باقي مانده بخش از روده جانوران باشد كه وظيفه هضم سلولز غذا (گياهان) را بر عهده داشته باشد. اما در انسان بيشتر حاوي گلبول هاي سفيد و غدد لنفاوي است.

  ۱۲) موهاي بدن: ابروها در جلوگيري از ورود عرق به چشم ها و موها در آقايان در انتخاب جنسي نقش دارند. اما به نظر مي رسد اكثر موها در بدن نقش موثري را ايفا نمي كنند

  ۱۳) دنده سيزدهم: در شامپانزه ها و گوريل ها ۱۳ جفت دنده وجود دارد در حالي كه در انسانها ۱۲ جفت. اما ۸ درصد از مردم داراي جفت دنده سيزدهم هستند كه به نظر نمي رسد عملكردي را در آنها ايفا كند

  ۱۴) عضله كف پايي: به نظر می رسد در جانوران پست تر وظيفه چنگ شدن و قلاب شدن پاها به شاخه ها را بر عهده داشته است . اما در انسان به نظر مي‌رسد فقط كمي كف پا را به پايين خم مي كند. در ۹ درصد مردم اين عضله وجود ندارد

  ۱۵) رحم مردانه: باقي مانده از ارگان تناسلي زنانه كه از غده پروستات مرد آويزان است

  ۱۶) انگشت پنجم پا: در پريماتها و پستانداران پست تر انگشتان پا وظيفه چنگ زدن و آويزان شدن از شاخه ها را بر عهده داشته اند.. اما انسانها احتياج به انگشتان بزرگ پا دارند تا بتواندد با آنها ايستاده راه رفته و تعادل خود را حفظ كنند. لذا به نظر مي‌رسد انگشت پنجم يا كوچكترين انگشت پا نقش اصلي در اين مورد ايفا نكند.

  ۱۷) وازدفران (لوله مني) زنان: ارگان تكامل نيافته مردانه كه انتهاي در كنار تخمدانها قرار دارد. فاقد عملكرد است

  ۱۸) عضله هرمي (پيراميدال) : حدود ۲۰ درصد افراد اين عضله مثلثي، كوچك و شبيه كيسه را كه در استخوان شرمگاهي (پوبيس) است ندارند. به نظر مي‌رسد اين عضله باقي مانده اي از كيسه در جانوران كيسه دار باشد.

  ۱۹) استخوان دنبالچه (كوكسيس): مجموعه چند مهره به هم جوش خورده كوچك كه درا نتهاي ستون مهره ها واقع شده و در پستانداران ديگر وظيفه حفظ تعادل و ارتباط را بر عهده دارد. اما در انسان نقشي را بر عهده ندارد.

  ۲۰) سينوسهاي اطراف بيني: به نظر مي رسد در انسانها نخستين اين سينوسها سرشار از مخاط بويايي بوده تا به اين ترتيب حس بويايي آنها را تقويت كرده و آنها را از خطرات حفظ كند. اما نقش انها در انسان امروزي به شكل دهي به صورت، گرم كردن هواي ورودي به ريه ها و سبكتر شدن سر كمك مي‌كند. التهاب اين سينوسها باعث سينوزيت مي شود.
  __________________

 2. # ADS
  نشان دهنده تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  محل سکونت
  -
  ارسال ها
  -

   دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی
   

برچسب برای این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •