بالا
لامپ رشد گیاه

 دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

 دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

 فروشگاه پایان نامه و مقاله


 تایپ متن و مقاله و پایان نامه

 دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور

 دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5

موضوع: بررسی معجزات اعداد و ریاضیات در قرآن

 1. #1
  mronkol آواتار ها
  • 0
  • 5
  کاربر باشگاه

  عنوان کاربری
  کاربر باشگاه
  تاریخ عضویت
  Apr 2016
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  0

  پیش فرض بررسی معجزات اعداد و ریاضیات در قرآن

  يکى از بزرگترين معجزات (سوره مدثر - آیه۳۵)
  پديده بى نظيرى که در قرآن وجود دارد، در هيچ کتاب نوشته دست بشر يافت نميشود. هر يک از عناصر قرآن داراى ترکيبى است رياضى: سوره ها، آيات، لغات، تعداد حروف، تعداد کلمات هم خانواده، تعداد و انواع اسم هاى الهى، طرز نوشتن بعضى لغات، عدم وجود يا تغيير عمدى بعضى حروف در بعضى لغات و بسيارى از عوامل ديگر قرآن بغير از محتوياتش، همگى داراى ترکيبى خاص هستند. سيستم رياضى قرآن دو جنبه مهم دارد: (۱) انشاء رياضى، و(۲) ساختمان رياضى قرآن که شامل شماره سوره ها و آيات است. بخاطر اين کد رياضى جامع، کوچکترين تغيير در متن يا ساختمان ترکيبى قرآن، بلافاصله آشکار ميشود.


  بسادگى قابل درک
  غير قابل تقليد
  براى اولين بار در تاريخ، ما کتابى داريم با اثبات نويسندگى الهى- ترکيب رياضى ماوراء انسانى.
  خوانندگان اين مطلب به آسانى ميتوانند معجزه رياضى قرآن را بررسى کنند. جمع کل تعداد تکرار کلمه "خدا" در قرآن ۲۶۹۸ مرتبه است، يا ۱۴۲×19. مجموع شماره آياتى که دارى کلمه "خدا" است، ميشود ۱۱۸۱۲۳، اين عدد هم بر ۱۹ قابل قسمت است: (۱۱۸۱۲۳=6217×19).


  عدد نوزده مخرج مشترک سراسر سسيتم رياضى قرآن است.
  اين پديده بتنهايى اثبات غير قابل تقليدى است که نشان ميدهد قرآن پيغام خدا است به دنيا. هيچ بشرى نميتوانسته حساب ۲۶۹۸ تکرار کلمه "خدا" و تعداد شماره آياتى را که کلمه "خدا" در آنها تکرار شده است، داشته باشد. اين پديده خصوصا غير ممکن است وقتيکه در نظر داشته باشيم (۱) که قرآن در زمان جهالت و نادانى آشکار شد، و (۲) سوره ها و آيات وحى شده از نظر زمان و مکان وحى با هم فاصله بسيارى داشتند. ترتيبى که سوره ها و آيات در ابتدا فرستاده شد، بکلى با آخرين ترتيب قرار گرفتن شان فرق داشت. اما، سيستم رياضى قرآن تنها به کلمه "خدا" محدود نيست؛ بلکه بسيار گستره، بسيار پيچيده، و کاملا جامع است.


  حقايق ساده
  مانند خود قرآن، کد رياضى قرآن از بسيار ساده تا بسيار مشکل تغيير ميکند. حقايق ساده مشاهداتى است که بدون هيچ وسايلى ميتوان آنها را بررسى کرد. حقايق پيچيده به کمک ماشين حساب يا کامپيوتر قابل رويت است. بررسى حقايق زير به هيچ وسيله اى احتياج ندارد، اما خواهشمند است بخاطر داشته باشيد که همه اينها به متن عربى اصلى اشاره دارد:


  ۱. اولين آيه (۱:۱)، معروف به "بسم الله الرحمن الرحیم ، شامل ۱۹ حرف است.
  ۲. قرآن داراى ۱۱۴ سوره است که ميشود............................... 6×19
  ۳. مجموع آيات در قرآن ۶۳۴۶ است که ميشود......................334×19.
  [۶۲۳۴ آيه شماره گذارى شده است و ۱۱۲ آيه (بسم الله) شماره گذارى نشده است که
  ميشود 6346 =۱۱۲+۶۲۳۴] توجه کنيد که 6+4+3+6 ميشود...........۱۹ .
  ۴. بسم الله ۱۱۴ مرتبه تکرار شده است، با وجود غيبت مرموز آن در سوره ۹ (درسوره ۲۷ دو بار تکرار شده است ) و ۱۱۴ = .................................. 6×19 .
  ۵. از غيبت بسم الله در سوره ۹ تا بسم الله اضافى در سوره ۲۷، دقيقا.......... ۱۹ سوره است.
  ۶. مجموع شماره سوره ها از ۹ تا ۲۷ (27+26......12+11+10+9) = ۳۴۲ يا ............18×19.
  ۷. اين مجموع (۳۴۲) همچنين مساوى است با مجموع کلمات بين دو بسم الله سوره ۲۷، و ۳۴۲ =..................................18×19.
  ۸. اولين آيات معروفى که اول وحى شد(علق) (5-96:1) شامل ...........۱۹ کلمه است.
  ۹. اين اولين وحى ۱۰ کلمه اى، داراى ۷۶ حرف است ..................4×19
  ۱۰. سوره ۹۶ (علق) که از نظر ترتيب زمانى اولين سوره است، داراى ..........۱۹ آيه است.
  ۱۱. اين اولين سوره از نظر ترتيب زمانى، از آخر قرآن ...............نوزدهمین آیه است.
  ۱۲. سوره ۹۶(علق) شامل ۳۰۴ حرف عربى است، و ۳۰۴ ميشود............16×19
  ۱۳. آخرين سوره فرستاده شده(النصرسوره ۱۱۰) (به ترتیب نزول) شامل................۱۹ کلمه است.
  ۱۴. اولين آيه از آخرين سوره وحى شده (110:1) شامل ........۱۹ حرف است.
  ۱۵. ۱۴ حرف مختلف عربى، ۱۴ "پاراف قرآنى" مختلف (مانند ا . ل. م ) را تشکيل ميدهند که در ابتداى ۲۹ سوره قرار دارند. مجموع اين اعداد ميشود ۱۴+۱۴+۲۹=۵۷ يا .........3×19
  ۱۶. مجموع ۲۹ سوره اى که "پارافهاى قرآن" در آنها آمده است ميشود:
  ۸۲۲= ۶۸+۵۰+..........+۷+۳+۲، و ۸۲۲+۱۴ (۱۴ مجموعه پارافها) ميشود ۸۳۶، يا 44×19.
  ۱۷. بين اولين سوره پاراف دار(۲) و آخرين سوره پاراف دار (۶۸)، ۳۸ سوره بدون پاراف وجود دارد.........................38×19.
  ۱۸. بين اولين و آخرين سوره هاى پاراف دار...................۱۹ مجموعه پاراف دار و بدون پاراف وجود دارد.
  19) ۳۰ عدد مختلف در قرآن تکرار شده است:
  100000-50000-3000-2000-1000-300-200-100-99-80-70-60-50-40-30-20-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1
  مجموع اين اعداد ميشود ۱۶۲۱۴۶، که ميشود ......8534×19.
  اين خلاصه فشرده اى بود از معجزات ساده.


  انشاء رياضى
  قرآن پديده خاص و بى نظيرى در بر دارد که هرگز در کتاب ديگرى يافت نميشود. ۲۹ سوره با ۱۴ مجموعه مختلف به اسم "پارافهاى قرآنى" (امضاء مخفف قرآنى ) آغاز ميشوند که هر کدام شامل يک تا پنج حرف هستند. ۱۴ حرف، يعنى نصف حروف الفباء عربى، در اين مجموعه ها بکار رفته است. اهميت پارافهاى قرآنى از طريق الهى به مدت ۱۴ قرن حفظ شده بود و پنهان مانده بود. قرآن در آيات ۱۰:۲۰ و۶و۲۵:۴ درباره معجزه خود، یعنى اثبات نويسندگى الهى، ميگويد که مقدر شده بود تا براى زمانى تعيين شده از قبل، پنهان بماند:
  آنها گويند، "چرا معجزه اى از طرف پروردگارش بر او نيامد "آينده از آن خدا است، پس منتظر باشيد، و من هم با شما منتظر هستم." [۱۰:۲۰]
  کسانى که کافر شدند گفتند، "اين دروغى است که او با کمک مردم ديگر جعل کرد. " آنها کفر گفته اند و دروغ. ديگران گفتند، "افسانه هاى قديمى است که او نوشته است؛ براى او شبانه روز ديکته شده." بگو، اين از طرف کسى فرستاده شده است که راز آسمانها و زمين را ميداند. او عفو کنده است؛ مهربانترين. [۶و۲۵:۴]

  پارافهاى قرآن
  پارافهاى قرآن قسمت مهمى از معجزه رياضى قرآن را بر پايه عدد ۱۹، تشکيل ميدهند.


  زمينه تاريخى
  در سال ۱۹۶۸ به اين نتيجه رسيدم که ترجمه هاى کنونى قرآن به انگليسى، پيغام حقيقى آخرين کتاب خدا را در بر ندارند. براى مثال دو نفر از معروف ترين مترجمان قرآن، يوسف على و مارمادوک پيکتال، هنگام ترجمه ۳۹:۴۵ که معيار عظيم مشخص کننده قرآن است، نتوانستند بر سنتهاى دينى فاسدشان غلبه کنند.هنگامیکه تنها خدا ذکر شود، قلب کسانى که به آخرت ايمان ندارند با بيزارى تنگ ميشود. اما وقتى ديگران در کنار او ذکر شوند، راضى ميشوند. [۳۹:۴۵]


  يوسف على کلمه بسيار مهم "تنها" را در ترجمه خود حذف کرد، و بقيه آيه را با اضافه کردن کلمه "(خدايان)" تغيير داد. بنابراين، او کاملا اين مهم ترين معيار قرآنى را از بين برد. او آيه ۳۹:۴۵ را اينطور ترجمه کرد:


  هنگاميکه خداى يکتا ذکر شود، قلب کسانيکه به آخرت ايمان ندارند پر از ترس و وحشت ميشود؛ اما وقتى (خدايان) غير از او ذکر شوند، مشاهده ميشود، آنها پر از شادى ميشوند. (طبق گفته يوسف على) [۳۹:۴۵]


  اصطلاح "هنگاميکه خداى يکتا ذکر شود،" مانند گفته "هنگاميکه تنها خدا ذکر شود،" نيست، هر کسى ميتواند خداى يکتا را ذکر کند و همچنين محمد (ص) يا مسيح را ذکر کند و هيچکس هم ناراحت نخواهد شد. اما اگر "تنها خدا ذکر شود،" ديگر نميتوانيد اسم ديگرى را ذکر کنيد، و بسيارى از مردم ناراحت خواهند شد. بنابراين، يوسف على نتوانست خود را راضى کند تا حقيقت قرآنى را نشان دهد، چنانچه اين باعث آشکار شدن ايمان فاسدش ميشد.


  مارمادوک پيکتال "تنها" را درست ترجمه کرد، اما معيار قرآنى را با قرار دادن عقايد شخصى خود در پرانتز، از بين برد؛ او ۳۹:۴۵ را اينطور ترجمه کرد:


  و هنگاميکه تنها الله ذکر شود، قلب کسانى که به آخرت ايمان ندارند متنفر ميشود، و هنگاميکه کسانى که در کنار او (ميپرستند)، ذکر شوند، مشاهده ميشود! آنها خوشحال هستند. [۳۹:۴۵] (طبق مارمادوک پيکتال)


  هنگاميکه ديدم حقيقت کلام خدا اينطور تغيير داده شده، تصميم گرفتم تا قرآن را ترجمه کنم، حداقل براى منفعت فرزندان خودم. از آنجاييکه حرفه من شيمى بود، و با وجود تاريخچه گسترده دينى من ( پدر من صوفى مشهورى بود در مصر) من به خدا قسم خوردم که از آيه اى به آيه ديگر نروم مگر اينکه کاملا آنرا درک کنم.


  من همه ترجمه ها و تفاسيرى را که ميتوانستم پيدا کنم خريدارى کردم، آنها را روى ميزى بزرگ قرار دادم، و ترجمه خود را آغاز کردم. اولين سوره، کليد، در چند روز کامل شد. اولين آيه از سوره ۲، "ا. ل. م." است. ترجمه اين آيه چهار سال بطول انجاميد، و مصادف شد با آشکار شدن "راز" الهى، معجزه عظيم رياضى قرآن.


  کتابهاى تفاسير قرآنى به اتفاق آرا به اين نتيجه رسيده بودند که " هيچکس معانى و اهميت پارافهاى قرآنى ا. ل. م.، يا هر پاراف ديگرى را نميداند." من تصميم گرفتم تا قرآنى را در کامپيوتر بنويسم، و همه متن آنرا بررسى کنم، و ببينم آيا در ميان اين پارافهاى قرآنى رابطه اى از نظر رياضى وجود دارد يا نه.


  من از کامپيوترى استفاده ميکردم که بوسيله خط تلفن به کامپيوترى عظيم متصل بود. براى امتحان فرضيات خود تصميم گرفتم پارافهاى قرآنى تک حرفى "ق" از سوره ۴۲ و ۵۰ و "ص" از سوره ۷، ۱۹، و ۳۸، و "ن" (نون) از سوره ۶۸ را بررسى کنم. همانطور که در اولين کتابم معجزه قرآن : اهميت الفباى مرموز (توليدات اسلامى، سال ۱۹۷۳) نشان داده شده است، بسيارى از کوششهاى قبلى براى آشکار کردن اين راز با شکست مواجه شده بود.
  شرح پارافهای قرآنى

  " ق "
  اطلاعات کامپيوترى نشان داد که تنها سوره هايى که پاراف "ق" دارند، ۴۲ و ۵۰، هر دو داراى تعداد مساوى "ق" هستند، ۵۷ و ۵۷. اين اولين اشاره بود که نشان ميداد سيستم رياضى سنجيده اى در قرآن وجود دارد.


  اسم سوره ۵۰ "ق" است و با "ق" شروع ميشود، و اولين آيه اينطور خوانده ميشود، "ق و قرآن مجيد." اين نشان ميدهد که "ق" نمانيده "قرآن" است و مجموع "ق" ها در هر دو سوره پاراف دار "ق" نشان دهنده ۱۱۴ سوره قرآن است (6×19 = ۱۱۴ = ۵۷+۵۷). اين عقيده با اين واقعيت که کلمه "قرآن" در قرآن ۵۷ مرتبه تکرار شده است محکم تر شد.


  قرآن در سوره "ق" بعنوان "مجيد" توجيه شده است، و کلمه عربى "مجيد" معیار عدديش ميشود :
  3×19 = ۵۷ = (۴)د + (۱۰) ى + (۳) ج + (۴۰) م.


  سوره ۴۲ داراى ۵۳ آيه است، و 5×19 = ۹۵ = ۵۳ + ۴۲.


  سوره ۵۰ داراى ۴۵ آيه است، و ۹۵= ۴۵+۵۰ ، همان مجموع در سوره ۴۲ است. با شمردن "ق" ها در همه آيات شماره "۱۹" در سراسر قرآن، مجموع ميشود ۷۶ يا 4×19. خلاصه اطلاعات مربوط به "ق" در زير نوشته شده است:


  ۱. تعداد تکرار "ق" در سوره "ق" در سوره "ق" (شماره ۵۰) ۵۷ مرتبه است، 3×19.
  ۲. حرف "ق" در سوره ديگر پاراف دار-ق ميشود ۱۱۴ که مساوى تکرار شده است، ۵۷.
  ۳. مجموع تکرار "ق" در دو سوره پاراف دار-ق ميشود ۱۱۴ مه مساويست با تعداد سوره هاى قرآن.
  ۴. "قرآن" در قرآن ۵۷ مرتبه تکرار شده است.
  ۵. توجيه قرآن بعنوان "مجيد"، به تعداد تکرار حرف "ق" در هر يک از سوره هاى پاراف-ق مربوط ميشود، مقرار عددى کلمه "مجيد" ۵۷ است.
  ۶. سوره ۴۲ داراى ۵۳ آيه است، و ۴۲+۵۳ ميشود ۹۵، يا 5×19
  ۷. سوره ۵۰ داراى ۴۵ آيه است، و ۵۰+۴۵ هم ميشود ۹۵، 5×19
  ۸. تعداد "ق" ها در همه آيات شماره "۱۹" در سراسر قرآن ميشود ۷۶، يا 4×19.
  نشانه هايى از انشاء رياضى قرآن پديدار شد. براى مثال، مشاهده شد که مردميکه به لوط کافر شدند، در آيه ۱۳:۵۰ آمده است و در همه قرآن ۱۳ مرتبه تکرار شده است- ۷:۸۰؛ ۸۹، ۷۴، ۱۱:۷۰؛ ۲۱:۷۴؛ ۲۲:۴۳؛ ۲۶:۱۶۰؛ ۵۶، ۲۷:۵۴؛ ۲۹:۲۸؛ ۳۸:۱۳؛ ۵۰:۱۳؛ و ۵۴:۳۳. همه جا به آنها بعنوان "قوم" اشاره شده است، بجز يک استثناء در سوره پاراف دار-ق ۵۰، جاييکه به آنها بعنوان "اخوان" اشاره شده است. واضح است که اگر کلمه ق- دار "قوم" استفاده شده بود، شمارش حرف "ق" در سوره ۵۰ ميشد ۵۸، و اين پديده بکلى از بين ميرفت. صحت و دقت مطلق رياضى طورى است که تغيير تنها يک حرف، اين سيستم را بکلى از بين ميبرد. مثال ديگرى در همين رابطه اشاره به مکه است در آيه ۳:۹۶ بعنوان "بکه"! ديکته عجيب اين شهر معروف، قرنها مساله طلاب مسلمان بوده است. اگر چه مکه در قرآن آيه ۴۸:۲۴ درست ديکته شده است، بجاى حرف "م" در آيه ۳:۹۶ حرف "ب" بکار برده شده است. معلوم ميشود که سوره ۳ با پاراف "م" شروع ميشود، و اگر "مکه" در آيه ۳:۹۶ صحيح ديکته شده بود، شمارش حرف "م" با کد رياضى قرآن مغايرت پيدا ميکرد.


  نون (ن)
  اين پاراف در نوع خود بى نظير است؛ در يک سوره آمده است، ۶۸، و اسم اين حرف در نسخه اصلى با سه حرف ديکته شده است- نون- بنابراين، دو "ن" شمره ميشود. شمارش اين حرف در سوره پاراف دار-ن ۱۳۳ مرتبه است، يا 7×19


  "ن" آخرين پاراف قرآنى است (جدول ۱) و اين واقعيت مشاهدات خاصى را بوجود مى آورد. براى مثال، تعداد آيات از اولين پاراف قرآنى (ا. ل. م. از ۲:۱) تا آخرين پاراف (ن. از ۶۸:۱) ميشود ۵۲۶۳، يا 277×19.
  کلمه "خدا" (الله) ۲۶۴۱ (139×19) مرتبه در بين اولين پاراف و آخرين پاراف تکرار شده است. از آنجاييکه مجموع تکرار کلمه "خدا" ۲۶۹۸ است، در نتيجه تکرار آن در خارج از پارافهاى "ا. ل. م." از سوره ۲:۱ از يک طرف، و پاراف "ن" از سوره ۶۸:۱ از طرف ديگر، ميشود ۵۷، يا 3×19. جدول ۹ تا ۲۰ ثابت ميکند که پاراف "نون" بايد با دو "ن" باشد.

  (ص)
  اين پاراف در ابتداى سه سوره 38و19و7 آمده است، مجموع تکرار حرف "ص" در اين سه سوره ميشود ۱۵۲، 8×19
  (جدول ۲). قابل توجه است که در ۷:۶۹، کلمه "بسطه" با "ص" نوشته شده است بجاى "س." اين تغيير بسيار اشتباه است و کد قرآن را از بين ميبرد. با نگاهى به قديمى ترين قرآن موجود، نسخه تاشکنت، معلوم شد که کلمه "بسطه" با ديکته صحيح نوشته شده است، يعنى با "س"


  جدول ۲ : تعداد تکرار حرف "ص" در سوره پاراف دار "ص"
  تعداد تکرا ر حرف "ص"
  شماره سوره
  ۹۷
  ۲۶
  ۲۹
  ۷
  ۱۹
  ۳۸
  152=(۸×۱۹ )  نکته اى تاريخى
  اين کشف مهم که عدد "۱۹" مضرب مشترک قرآن است، در ژانويه سال ۱۹۷۴ حقيقت گرفت که مصادف شد با ذيحجه سال ۱۳۹۳ هجرى. قرآن در سال ۱۳ قبل از هجرت وحى شد. به اين نتيجه ميرسيم که تعداد سالهاى از تاريخ وحى قرآن، تا تاريخ وحى معجزه قرآن، ميشود ۱۴۰۶=۱۳+۱۳۹۳ يا 74×19. همانطوريکه در بالا اشاره شد، معجزه قرآن در ژانويه سال آشکار شد. از ارتباط بين سال 1974 میلادی و74×19 خورشيدى نميتوان چشم پوشى کرد. اين مساله بخصوص قابل توجه است هنگاميکه متوجه شويم که عدد "۱۹" در سوره ۷۴ آمده است.
  Angehngte Grafiken Angehngte Grafiken
  • نوع فایل: jpg Untitled-1.jpg (7.5 کیلو بایت, این فایل 4 مرتبه دانلود شده است )

 2. # ADS
  نشان دهنده تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  ارسال ها
  -

   دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی
   

 3. #2
  mronkol آواتار ها
  • 0
  • 5
  کاربر باشگاه

  عنوان کاربری
  کاربر باشگاه
  تاریخ عضویت
  Apr 2016
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  0

  پیش فرض بررسی معجزات اعداد و ریاضیات در قرآن بخش دوم
  ی. س. (يس)
  اين دو حرف در ابتداى سوره ۳۶ آمده اند. حرف "ى" در اين سوره ۲۳۷ مرتبه تکرار شده است، و حرف "س" ۴۸ مرتبه. مجموع هر دو اين حروف ميشود ۲۸۵، يا 15×19.


  قابل توجه است که حرف "ى" در قرآن به دو صورت نوشته شده است؛ يکى مشخص و ديگرى مخفى يا نامشخص. "ى" مخفى ممکنست براى کسانيکه به زبان عربى مسلط نيستند اختلال ايجاد کند. مثال خوب کلمه "ارينى" است که دوبار در ۱۲:۳۶ آمده است. حرف "ى" دو بار در اين کلمه آمده است، اولين "ى" نامشخص است و دومين "ى" مشخص. سوره ۳۶ هيچيک از "ى"هاى مخفى را ندارد. اين پديده هيبت انگيزى است، و معمولا در سوره طويلى مانند سوره ۳۶ چنين پيده اى را نمى بينيم. در کتابم، "قرآن: معرفى بصرى معجزه (توليدات اسلامى، سال ۱۹۸۲)، "ى"ها و "س"ها در سوره ۳۶ با ستاره مشخص شده اند.

  ح. م. (حم)
  هفت سوره در قرآن با حروف "ح" و "م" شروع ميشود؛ سوره ۴۰ تا ۴۶. مجموع تکرار اين حروف در اين هفت سوره پاراف دار- ح. م. ميشود ۲۱۴۷، يا 113×19. جزييات در جدول ۳ نشان داده شده است. طبيعتآ تغيير تنها يک حرف "ح" يا "م" در هر يک از اين هفت سوره پاراف دار- ح. م. اين پديده هيبت انگيز را از بين ميبرد


  جدول ۳ : تکرار حروف "ح" و "م" در هفت سوره پاراف دار- ح. م
  ع. س. ق. (عسق )
  اين پاراف ها آيه ۲ از سوره ۴۲ را تشکيل ميدهند و مجموع تکرار اين حروف در اين سوره ميشود ۲۰۹، يا 11×19. حرف "ع" ۹۸ مرتبه و حرف "س" ۵۴ مرتبه، و حرف "ق" ۵۷ مرتبه تکرار شده است.

  ا. ل. م. (الم )


  حروف "ا،" "ل،" "م،" مورد استفاده ترين حروف در زبان عربى هستند، و به همين ترتيبى که در پارافهاى قرآنى مى بينيم_ اول "الف،" سپس "ل،" و بعد "م". اين حروف شش سوره را آغاز ميکنند- ۲، ۳، ۲۹، ۳۰، ۳۱، و ۳۲- و مجموع تکرار اين سه حرف در هر يک از اين شش سوره مضربى از ۱۹ است
  بترتيب:
  ۹۸۹۹ (521×19)
  ۵۶۶۲ (298×19)
  ۱۶۷۲ (88×19)
  ۱۲۵۴ (66×19)
  ۸۱۷ (43×19)
  ۵۷۰ (30×19)
  بنابراين، مجموع تکرار آنها در شش سوره ميشود ۱۹۸۷۴ (1046×19)، و تغيير هر يک از اين حروف اين پديده را از بين ميبرد.


  جدول ۴ : تکرار حروف "الف،" "ل،" "م"
  در سوره هاى پاراف دار- ا. ل. م.  Angehngte Grafiken Angehngte Grafiken
  • نوع فایل: jpg Capture.jpg (22.7 کیلو بایت, این فایل 3 مرتبه دانلود شده است )
  • نوع فایل: jpg Untitled-1.jpg (7.5 کیلو بایت, این فایل 2 مرتبه دانلود شده است )

 4. #3
  mronkol آواتار ها
  • 0
  • 5
  کاربر باشگاه

  عنوان کاربری
  کاربر باشگاه
  تاریخ عضویت
  Apr 2016
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  0

  پیش فرض بررسی معجزات اعداد و ریاضیات در قرآن بخش سوم

  ا. ل. ر. (الر )
  اين پاراف ها در سوره هاى ۱۰، ۱۱، ۱۲، ۱۴، و ۱۵ يافت ميشوند. مجموع تکرار اين حروف در اين سوره ها ميشود ۲۴۸۹ (13×19 )، ۲۴۸۹ (131×19)، ۲۳۷۵(125×19)،۱۱۹۷ (63×19)،
  و ۹۱۲ (48×19)، بترتيب (جدول ۵).
  جدول ۵ : تکرار حروف "الف،" "ل،" "ر"
  در سوره هاى پاراف دار- ا. ل. ر.
  اين حروف در ابتداى يک سوره آمده اند سوره شماره ۱۳، و مجموع تکرار اين چهار حرف ميشود ۱۴۸۲، يا 78×19. حرف "الف" ۶۰۵ مرتبه تکرار شده است حرف "ل" ۴۸۰ مرتبه و حرف "م" ۲۶۰ مرتبه و حرف "ر" ۱۳۷ مرتبه.


  ا. ل. م. ص. (المص )
  تنها يک سوره با اين پاراف ها آغاز شده است، سوره ۷، و حروف "الف" در اين سوره ۲۵۲۹ مرتبه تکرار شده است، حروف "ل" ۱۵۳۰ مرتبه، حرف "م" ۱۱۶۴ مرتبه، و حرف "ص" ۹۷ مرتبه . بنابراين، مجموع تکرار اين چهار حرف در اين سوره ميشود: 280×19=۵۳۲۰=۹۷+۱۶۴+۱۵۳۰+۲۵۲۹.


  نکته قابل توجهى در اينجا است که ارتباط خاص اتصال حرف "ص" را نشان ميدهد. اين پاراف در سوره ۱۹ و ۳۸ هم آمده است حرف "ص" در سوره ۷ باعث ميشود تا مجموعى حاصل شود که بر عدد ۱۹ قابل قسمت باشد، و اين مجموع همچنين با سوره هاى ۱۹ و ۳۸ باعث ميشود تا مجموعى قابل قسمت بر عدد ۱۹ تشکيل دهد.


  بعلاوه، پاراف قرآنى "ص" با پارافهاى قرآنى "ک. ه. ى. ع." از سوره ۱۹ هم ارتباط پيدا ميکند تا مجموعى حاصل کند که بر عدد ۱۹ قابل قسمت باشد (به صفحه ۶۱۷ توجه کنيد). اين ارتباط اتصال- که فقط مختص پاراف "ص" نيست- به پيچيدگى کد رياضى قرآن کمک ميکند.

  ک. ه. ى. ع. ص. (کهيعص )
  اين طولانى ترين مجموعه پارافها است که داراى پنچ حرف است و در يک سوره آمده است، سوره ۱۹. حرف "ک" در سوره ۱۹، ۱۳۷ مرتبه تکرار شده است، حرف "ه" ۱۷۵ مرتبه، حرف "ى" ۳۴۳ مرتبه، حرف "ع" ۱۱۷ مرتبه، و "ص" ۲۶ مرتبه. بنابراين، مجموع تکرار اين پنچ حرف ميشود


  42×19=۷۹۸=۲۶+۱۱۷+۳۴۳+۱۷۵+۱۳۷.

  ط. ه. (طه) ط. س. (طس) ط. س. م. (طسم)
  ارتباط پيچيده اى اين پارافهاى قرآنى را بهم مربوط ميسازد تا مجموعى حاصل کند که بر عدد ۱۹ قابل قسمت است. پاراف "ه" در سوره هاى ۱۹ و ۲۰ آمده است. پاراف "ط. ه." در سوره ۲۰ آمده است. پاراف "ط. س." در ابتداى سوره ۲۷ آمده است، در حالى که پاراف "ط. س. م." در ابتداى سوره هاى ۲۶ و ۲۸ آمده است.


  در اينجا بايد توجه شود که پاراف هاى طولانى تر و پيچيده تر در سوره هايى يافت ميشوند که معجزاتى بسيار قوى، و غير عادى در آن سوره ها شرح داده شده است. براى مثال، تولد عيسى توسط مريم باکره در سوره ۱۹ آمده است که با طولانى ترين پارافها، ک. ه. ى. ع. ص. آغاز ميشود. پارافهاى متصل "ه.،" "ط. ه.،" "ط. س.،" و "ط. س. م." در ابتداى سوره هايى آمده است که معجزات موسى، و عيسى، و وقايع غير عادى در رابطه با سليمان و جن هايش را توضيح ميدهد. خدا اينچنين شواهد محمکترى براى حمايت معجزات قوى تر فراهم ميکند. تعدد تکرار اين پارافهاى در جدول ۶ آمده است.
  جدول ۶ : تکرار پارافهاى قرآنى "؛ح،" "ط. ح. س.،" و "ط. س. م." در سوره ها يشان  مقدارعددى"چيست
  هنگاميکه قرآن وحى شد، ۱۴ قرن پيش، اعدادى که امروزه ميشناسيم وجود نداشتند. در آن زمان از روشى عمومى پيروى ميشد که از حروف عربى، عبرى، آرامى، و يونانى بعنوان اعداد استفاده ميشد. عدد تعيين شده براى هر حرف "مقدار عددى" (حساب ابجد، يا حساب جمل آن حرف است. مقدار عددى حروف الفباى عربى در جدول ۷ نشان داده شده است.
  جدول۷:مقدارعددىحروف الفبا،

  خواص رياضى ديگر سوره هاى پاراف دار

  چهارده حرف عربى، نيمى از الفباى عربى، در تشکيل ۱۴ مجموعه مختلف پاراف ها شرکت دارند. با اضافه کردن مقدار عددى هر يک از اين حروف، به تعداد سوره هايى که با پارافهاى قرآنى آغاز ميشوند (۲۹)، مجموعى بدست مى آيد که ميشود ۷۲۲، يا 192×19


  بعلاوه، اگر مجموع مقدار عددى همه ۱۴ پاراف را با هم جمع کنيم، باضافه شماره اولين سوره اى که پاراف در آن آمده است، جمع کل ميشود ۹۸۸، يا 52×19. جدول ۸ نشان دهنده اين اطلاعات است.


  جدول ۸: ۱۴ حرفى که پاراف هاى قرآنى را بوجود مى آورند
  اگر تعداد تکرار هر يک از ۱۴ حرفى را که در جدول ۸ آمده است، بعنوان پاراف باضافه شماره سوره هايى که حروف در آنها بعنوان پاراف آمده اند، کنيم، جمع کل ما ميشود ۲۰۳۳، يا ۱۰۷×۱۹ به جدول ۹ توجه کنيد
  Angehngte Grafiken Angehngte Grafiken
  • نوع فایل: jpg pzax_capture.jpg (25.9 کیلو بایت, این فایل 3 مرتبه دانلود شده است )
  • نوع فایل: jpg 26l_capture0.jpg (20.7 کیلو بایت, این فایل 4 مرتبه دانلود شده است )
  • نوع فایل: jpg p1su_capture8.jpg (14.5 کیلو بایت, این فایل 3 مرتبه دانلود شده است )

 5. #4
  mronkol آواتار ها
  • 0
  • 5
  کاربر باشگاه

  عنوان کاربری
  کاربر باشگاه
  تاریخ عضویت
  Apr 2016
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  0

  پیش فرض بررسی معجزات اعداد و ریاضیات در قرآن بخش چهارم

  جدول ۹ : ساختمان رياضى طريقه قرار گرفتن پاراف هاى قرآنى
  جدول ۱۰ مجموع تکرار پارافهاى قرآنى، باضافه مجموع مقدار عددى اين
  حروف را در کل سوره نشان ميدهد. مجموع کل براى همه سوره هاى پاراف دار ميشود ۱۰۸۹۴۷۹. اين عدد که بيش از يک ميليون است بر ۱۹ قابل قسمت است (۵۷۳۴×19=۱۰۸۹۴۷۹). کوچکترين تغيير يا تحريفى اين سيستم را بر هم ميزند.


  تذکر: مجموع مقدار عددى پارافهاى قرآنى در هر سوره مساوى است با مقدار عددى هر پاراف ضرب در تعداد تکرار آن پاراف در سوره.

  جدول ۱۰ : مجموع مقدار عددى همه پاراف هاى قرآنى

  اجزاء اصلى پارافهاى قرآنى
  ( سوره ها، آيات، تعداد تکرار، اولين سوره، و آخرين سوره)


  جدول ۱۱ نشان ميدهد که شماره سوره ها و آياتى که پاراف هاى قرآنى در آنها آمده است، باضافه تعداد تکرار پاراف ها در آن سوره، باضافه شماره اولين سوره اى که پاراف در آن آمده است، باضافه شماره آخرين سوره اى که پاراف در آن آمده است، مجموعى حاصل ميکند که ميشود ۴۴۲۳۲، يا ۲۳۴۸۱۹. بنابراين، طريقه تقسيم پارافهاى قرآنى در سوره هاى پاراف دار آنقدر پيچيده است که شمارش و مکانشان در هر سوره طورى تنظيم شده است تا جمع کل بر ۱۹ قابل قسمت باشد.


  قابل توجه است که پاراف "ن" بايد دو "ن" شمرده شود. اين بخاطر اين واقعيت است که در نسخه اصلى قرآن اين پاراف با دو "ن" ديکته شده است.

 6. #5
  souri92 آواتار ها
  • 0
  • 1
  کاربر باشگاه

  عنوان کاربری
  کاربر باشگاه
  تاریخ عضویت
  May 2016
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  0

  پیش فرض

  عالی بود، فهمیدن این واقعیت ها خیلی به زندگی آدم انگیزه میده

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •