بالا
لامپ رشد گیاه

 دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور با پاسخنامه

 دانلود نمونه سوالات فراگیر پیام نور

 فروشگاه پایان نامه و مقاله


 تایپ متن و مقاله و پایان نامه

 دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور

 دانلود نمونه سوالات آزمونهای مختلف فراگیر پیام نور

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 از مجموع 1

موضوع: موزه علم و فناوری در هر استان افتتاح شود/ فرصت آشنایی باعلوم جدید

 1. #1
  sunyboy آواتار ها
  • 11,986
  • 33,775
  مدیـریت کــل باشگاه

  عنوان کاربری
  مدیــــریت کـــــل باشگاه
  تاریخ عضویت
  Sep 2008
  محل تحصیل
  علوم - فناوری
  شغل , تخصص
  وب مستر - طراح وب
  رشته تحصیلی
  مهندسی نرم افزار
  راه های ارتباطی
  تشکر ها
  4,724
  پست های وبلاگ
  92

  Icon140 موزه علم و فناوری در هر استان افتتاح شود/ فرصت آشنایی باعلوم جدید

  به گزارش خبرنگار مهر، سیف الله جلیلی مدیر موزه علوم و فناوری در نشست خبری که ظهر روز هفتم اردیبهشت ماه در ساختمان موزه واقع در خیابان سی تیر برگزار شد، گفت: اساسنامه این موزه از سال ۸۴ تصویب و گالری های آن در سال ۸۹ افتتاح شد. در همه جای دنیا مراکز علم و فناوری وجود دارد اولین مراکز نیز در سال ۱۹۸۸ در برلین المان تشکیل شد که نقش آنها ارتباط مردم عادی با علوم و تکنولوژی عصر خودشان است و تقریبا از سال ۱۹۸۸ به بعد هر ساله تعداد آنها چندین برابر شد.
  وی افزود: هدف گالری مرکز علم گردآوری مطالب مفید برای عامه مردم و دانش آموزان است. آزمایش‌های مربوط به کتاب‌های درسی فیزیک، شیمی، مکانیک و غیره در این موزه در معرض دید دانش آموزان و دانشجویان قرار می گیرد.
  مدیر موزه علوم و فناوری ادامه داد: گالری فناوری های بومی موزه علم و فناوری نیز با هدف جمع آوری فناور‌ی‌هایی تشکیل شده که از قدیم در ایران مورد استفاده قرار می گرفت. گالری دیگری که داریم درباره فناوری مورس تا موبایل است که هدف از تشکیل این گالری نشان دادن تاریخ تحول فناوری ارتباطات بوده است.
  جلیلی ادامه داد: امسال چندین گالری به مجموعه موزه علمی و فناوری اضافه می شود. یکی از این گالری ها درباره انرژی های نو است. ما به دنبال این هستیم که روش های تولید و انرژی را به شکل ساده به مردمان نمایش دهیم. این گالری با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی در روز شانزدهم اردیبهشت ماه افتتاح خواهد شد. همچنین درباره انرژی باد و خورشیدی نیز در این باره اطلاعاتی ارائه خواهد شد.
  وی گفت: در گالری ابزار جراحی موزه علم و فناوری بازدید کنندگان درباره علم طب در ایران که تاریخ طولانی دارد آشنا می شوند. در این گالری ابزار جراحی مردم ایران در گذشته را جمع آوری کرده ایم.
  جلیلی گفت: هدف اصلی موزه های علوم نگاه به گذشته، حال و آینده است. ما چندین گالری جدید را در دست مطالعه داریم. مانند گالری نجوم و یا ارتباطات که با همکاری صدا و سیما راه اندازی می شود. گالری هوا و فضا نیز تا پایان امسال راه اندازی خواهد شد. قطعات نمایش داده شده در این گالری از پژوهشکده هوا و فضا تجلیل می شود. گالری های دیگری مانند گالری شیمی و جهان ما نیز سال آینده آماده خواهد شد.
  تاسیس پژوهشکده علم
  مدیر موزه علم و فناوری ادامه داد: یکی از کارهای امسال ما تاسیس پژوهشکده علم برای نمایش اشیای موزه‌ای است که این پژوهشکده نیاز به نیروهای متخصص و کارشناس دارد. موزه‌های علم و فناوری با موزه های سنتی متفاوت هستند در این موزه ها باید از نیروی تخصصی استفاده کرد بنابراین تربیت نیروی متخصص برای راهنمایی در این موزه از طریق پژوهشکده علم انجام خواهد شد.
  وی از برگزاری جشنواره علم و عامه خبر داد و گفت: اولین جشنواره علم و عامه با هدف بیان ساده علم به مردم از شانزدهم تا بیست و دوم آبان ماه امسال برگزار می‌شود. محورهای این جشنواره ساخت ابزار برای آموزش و نمایش مفاهیم علمی، ساخت کلیپ های علمی، اجرای تئاتر و عکاسی از پدیده های علمی است و در نظر داریم تا اثار مرتبط با جشنواره را تا پانزدهم شهریور ماه بپذیریم.
  جلیلی از برگزاری همایش دیگری خبر داد و گفت: پنجمین همایش بین المللی موزه علم و فناری با شعار جامعه پایدار و جایگاه موزه‌ها در ترویج علم سبز بیست و ششم و بیست و هفتم آبان ماه امسال برگزار می شود.
  شرکت اراضی عباس‌آباد به قولش وفا نکرد
  وی درباره امضای تفاهم‌نامه با شرکت اراضی عباس آباد برای اختصاص زمینی جهت ساخت موزه گفت: این تفاهم‌نامه بسته شده و قرار بود زمینی برای این موضوع اختصاص پیدا کند ولی این شرکت هنوز این تعهد را انجام نداده و زمینی را تحت تملک نداریم.
  مدیر موزه علوم و فناوری گفت: ساختمان فعلی موزه علم و فناوری یک ساختمان میراثی است که ما مجاز به تغییر کاربری آن نیستیم و نمی توانیم حتی در ساختمان از پنل های خورشیدی استفاده کنیم.
  جلیلی همچنین درباره میزان بازدید کنندگان از این موزه گفت: ما تقریبا به صورت میانگین حدود ۳۰۰ نفر بازدیدکننده در روز داریم. سال ۹۳ حدود ۵۰ هزار نفر از این موزه بازدید کردند. ما گروه های ۴۲ نفره را به دلیل محدودیت فضا می پذیریم که اغلب آنها دانش آموزان هستند.
  وی به خبرنگار مهر گفت: بیش از سه چهارم بازدیدکنندگان دانش آموز و یک چهارم مردم عادی از این موزه بازدید می کنند. در عید امسال ما شلوغ ترین روزهای بازدید از این موزه را داشتیم.
  روزانه ۳۰۰ نفر از موزه علم و فناوری دیدن می کنند
  جلیلی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر درباره اینکه چطور می توان مردم عادی را به سمت این موزه کشاند گفت: اول باید مسئولان را قانع کرد که در مرکز هر استانی لازم است تا مراکز علم و فناوری تشکیل شود. ما تبلیغات زیادی را از سال قبل شروع کرده ایم امسال نیز هر هفته یک برنامه از این موزه در شبکه چهارم سیما پخش می شود. اگر این مکان گسترش داده شود و گالری های جدیدی را راه اندازی کنیم می توانیم پذیرای بازدیدکنندگان بیشتری باشیم. ما حتی سعی کرده ایم که نمایشگاه های سیار را در تهران و شهرستان ها راه اندازی کنیم.
  مدیر موزه علم و فناوری گفت: بودجه سال ۹۴ این موزه حدود ۶ میلیارد تومان است که توسط وزارت علم و فناوری پشتیبانی می شویم.
  وی درباره نقش موزه‌ها در ترویج علم سبز گفت: یکی از اهداف برگزاری این کنفرانس‌ها آن است که از مجموع گفتگو ها و مقالات ارائه شده بهترین استفاده را ببریم. موزه های علم و فناوری در کشور می تواند نقش مهمی در زمینه به کارگیری از انرژی ها داشته باشند. اکنون بحث هایی در مورد توسعه پایدار و محیط زیست مطرح است.
  جلیلی افزود: در موزه‌ها می توان آموزش های زیادی در این رابطه به مردم داد که چطور از انرژی هایی که در اختیار دارند استفاده کنند و این انرژی ها موجب آلودگی محیط زیست نشود. هدف ما فرهنگ سازی است. علم سبز به تنهایی یکی از بحث های مهم در دنیا است. ما هم قصد داریم تا مردم را با علوم جدید آشنا کنیم. موزه های علم و فناوری برخلاف موزه های سنتی که فقط نشان دهنده اشیا هستند فعال تر عمل می کنند و به روز هستند.


  فروشگاه نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی


  دانلود رایگان نمونه سوالات نیمسال اول 93-92 پیام نور

  دانلود رایگان نمونه سوالات نیمسال دوم 92-91 پیام نور مقطع کارشناسی

  دانلود رایگان مجموعه نمونه سوالات تمامی رشته های پیام نور نیمسال اول 90-91 دانشگاه پیام نور


  دانلود نمونه سوالات آزمون فراگیر کارشناسی ارشد تمامی دوره های دانشگــــاه پیــــام نور
  دانلود مجموعه نمونه سوالات ارشد فراگیر پیام نور
  برای دانلود رایگان نمونه سوالات پیام نور با جوابهای تستی و تشریحی در مقطع نمونه سوالات کارشناسی ارشد پیام نور - نمونه سوالات پیام نور کارشناسی - نمونه سوالات پیام نور دکترا- نمونه سوالات آزمونهای فراگیر پیام نور( دانشپذیری)

  به ادرس زیر مراجعه کنید

  نمونه سوالات رایگان پیام نور


  ********************************  ********************************
 2. # ADS
  نشان دهنده تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  محل سکونت
  -
  ارسال ها
  -

   دانلود نمونه سوالات نیمسال دوم 93-94 پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی
   

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •